Labrador problem
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Labrador problem

Početnik
    Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Labrador problem

Imam psa rase labrador, zapravo, mesanac je retrivera i labradora ali mnogo je vise povukao na labradora. Naime, problem je u tome sto se neprestano linja u velikim kolicinama. U pocetku sam mislio da je to normalno, ali normalni periodi (jesen, prolece) kada bi trebalo da se linja se uvek nastave, tako da imam psa cije su dlake po celom dvoristu tokom cele godine. Stvarno ne znam kako da objasnim tu pojavu, ne znam cak ni da li je to nesto normalno. Nisam nikakav ekspert, pa prema tome oprostite na mom neznanju. I da, ne linja se po pecatima (nema kozna obolenja i to)

Mislim da je takodje vazno da napomenem da je star jedno 2 godine, i da se strasno plasi vode (kada je imao 2 meseca crevom su ga isprskali i od tada da ne vidi vodu, bezi od kise, sklanja se cim vidi crevo, nece da se kupa, stavise, ne mozemo da ga nateramo da pridje vodi u bilo kom obliku na bilo koji nacin, osim kad je pije naravno). Da li je moguce da mu je to od prljavstine ?

Pomagajte

Buduća legenda Jacob (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

Podrazumevano Re: Labrador problem

Kao prvo psi se pojacano linjaju dva puta godisnje,sto ne znaci da se u ostalim periodima ne linjaju uopste.

Zato je potrebno da svog psa cetkas bar jednom dnevno,idealno 3 puta.
    Tek kad ti komarac sleti na jaja, shvatis da se nesporazumi mogu resiti nenasilnim putem

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Druže, pretera ga malkice i ti, jednom je dovoljno. I ishrana je bitna, mesto za spavanje, pažnja koju pas dobija preko dana... I bre, čisti dvorište! Nije pas ništa kriv! I meni se linjaju i pas i mačor i u radnji drugi mačor pa čistim za njima, ko me pita! "Iskali ste-eto vam ga NA!" (Šalim se malo, nemoj da se uplašiš, ne ujedamo mi ovde. )

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Moras da ga cetkas u sezonama linjanja, jer ako mu ne pomognes da tada izbaci svu opalu dlaku on ce samostalno nastaviti da se linja dok sve ne opadne, a to nakon zimske podlake moze da potraje. Posto kazes da ima i zlatnog retrivera u sebi moguce je da ima guscu podlaku nego prosecni labrador, a posto je svetao ne mozes da vidis pramenove dlake koji su visak tj koji treba da se uklone i verovatno zato to njegovo linjanje traje mnogo duze.
    Kupanjem takodje se super ukloni visak dlake, ali posto kazes da se plasi vode onda bi to za njega verovatno bila trauma, mada mozes da nakvasis cetku pa onda da ga cesljas, tako ces izvuci vise dlake. I obavezno pripremi kesu u kojoj ces odlagati dlaku, jer ako je bacis na zemlju u nadi da ce je vetar rasterati to se, veruj mi, nece desiti.
    Ako se i dalje bude linjao mnogo proveri mu zdravstveno stanje, mozda mu fale neki vitamini ili gvozdje.
    Tedić Medić - srećica moja

Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

Citat Original postavio mimi's mom Pogledaj poruku
    Druže, pretera ga malkice i ti, jednom je dovoljno. I ishrana je bitna, mesto za spavanje, pažnja koju pas dobija preko dana... I bre, čisti dvorište! Nije pas ništa kriv! I meni se linjaju i pas i mačor i u radnji drugi mačor pa čistim za njima, ko me pita! "Iskali ste-eto vam ga NA!" (Šalim se malo, nemoj da se uplašiš, ne ujedamo mi ovde. )
    u sezoni linjanja vala, jednom dnevno ne pomaze
    Tek kad ti komarac sleti na jaja, shvatis da se nesporazumi mogu resiti nenasilnim putem

Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Ma znam, mislila sam na van-sezonu. A mogu tek misliti kako je sa većim psom, kad ovaj moj mali, od 7,5kg napravi onakav haos.

Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

Citat Original postavio mimi's mom Pogledaj poruku
    Ma znam, mislila sam na van-sezonu. A mogu tek misliti kako je sa većim psom, kad ovaj moj mali, od 7,5kg napravi onakav haos.
    Pa,sad kad je Aska menjala dlaku mogao sam od onoga sto iscetkam za dan da ispredem lep dzemper

Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Aha, od njufa, čaua ili samojeda se godišnje iščetka taman koliko treba za džemper, oko 800g.

Slične teme

1. Labrador retriver
    Autor keconi u forumu Domaće životinje
    Odgovora: 5116
    Poslednja poruka: 02.04.2017., 17:27
  2. Rotvajler ili labrador??
    Autor ZZLZ u forumu Domaće životinje
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 24.03.2008., 20:41

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor