Linux na novom hardware-u

Poruka
4.031
Predpostavimo da posedujem Ubunt 8.04 ili kako se vec zove nebitno.2011. kupim nov komp sa apsolutno novim hardware-om iz te godine.Da li ce se sistem uopce podici? Imam iskustvo,da npr. Red Hat iz 2000.ne mogu poterati na hardwareu iz 2005/2004 godine,a takodje i ne-linux sistem (SkyOS)...U cemu je ''problem'' sa linuxima kad npr. XP ili OS/2 mogu da instaliram na bilo kom kompu (naravno x86) pa tek onda im podesavati drajvere?
 
Predpostavimo da posedujem Ubunt 8.04 ili kako se vec zove nebitno.2011. kupim nov komp sa apsolutno novim hardware-om iz te godine.Da li ce se sistem uopce podici? Imam iskustvo,da npr. Red Hat iz 2000.ne mogu poterati na hardwareu iz 2005/2004 godine,a takodje i ne-linux sistem (SkyOS)...U cemu je ''problem'' sa linuxima kad npr. XP ili OS/2 mogu da instaliram na bilo kom kompu (naravno x86) pa tek onda im podesavati drajvere?

Kao i kod windowsa tako i kod linuxa postoji odredjeni period do koga ce se vrsiti podrska za dati sistem (drajveri, zakrpe, pomoc...). Zasto bi neko 2011-e, ko ima novu masinu snimio 8.04 kada moze 10.08 ili 11.04?


P.S: Mislim da ta podrska sistemu traje narednih godinu-dve
 
Poslednja izmena:
mene zanima gde mogu da skinem drajvere za D-Link DWL-G510 wireless PCI adapter (rev C)? Koristim Windows XP SP2 i uporedo sa njim Linux Ubuntu 8.04. Na Winows-u mi rade drajweri ali na Linux ne mogu da instaliram jer je to "'.exe" fajl. Neki savet? Mozda da probam sa emulatorom? Mada serviser mi je rekao da je to jako tesko uraditi a i kaze da bi me on odrao kad bi mi on to radio...
 

Back
Top