Drugi svetski rat - da li su nama servirane istine ili zablude??

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

cvele2

Ističe se
Poruka
2.133
Od kako znam za sebe, kada se govori o Drugom svetskom ratu uvek su se Nemci monstruozno opisivali.

U prilog svemu tome idu i činjenice o brojnim zločinima koji su izvršeni nad okupiranim narodima, kao i neverovatno veliki broj mrtvih. Čak postoji i ne znam koliki broj filmova na tu temu, u kojima se svi Nemci, kao zombiji, ponašaju u skladu sa njihovim opisom datim u knjigama istorije.

Svi su hladnokrvni, zli, izopačeni umovi... pa, jednom rečju, ponašaju se kao roboti iz "Terminator" univerzuma koji samo izvršavaju naređenja, a to je pokolj svih neprijatelja i onih koji se odupiru režimu. I to ne samo obično ubijanje, nego i maltretiranje, iživljavanje, mučenje...

Apsolutno razumem da postoje idioti na ovom svetu koji bi mogli sve to da rade, ali mi je malo teško da poverujem da je to mogla biti čitava jedna nacija. Jeste, može se reći da su "samo izvršavali naređenja", ali za toliko su valjda morali da imaju neku dozu morala u sebi, da vide da ta naređenja nisu normalna i da se pobune! Pa koji iole normalan vojnik ili vojskovođa može i ima srca da gleda mučno umiranje 1000 nedužnih civila? Ajde jedan, ali svi...

Ne znam. Činjenica je da istoriju pišu pobednici, mada mislim da su možda malo prenapumpali stvari. Šta vi mislite?

P.S. Ovo je isključivo istorijsko-filozofska tema, bez rasnih, nacionalnih i političkih elemenata, zato molim da odgovarate skroz racionalno i kritički, bez direktnih napada, uvreda i prepucavanja. Hvala.
 
Naravno da nije cela nacija bila nacisticka, za vreme gradjanskog rata u Spaniji najvise dobrovoljaca koji su se borili protiv fasizma bilo je bas iz Nemacke, u samoj Nemackoj je bilo dosta primera gde su Nemci spasavali Jevreje, brat od Hermanna Göringa bio je jedan od njih.

Cinjenica je doduse, da je vecina Nemaca znala sta se desava sa Jevrejima, ono sto neki danas tvrde da nisu znali jednostavno ne moze biti istina, u KZ logorima je radila masa ljudi iz obliznjih mesta koji nisu bili vojna lica.

Ali to ih ne cini zlocincima, nisu ni mogli nesto bitnije promeniti.

Taj fenomen kod Nemaca u vreme nacizma je jedinstven u istoriji, oni najgori nacisti koji su preziveli rat i izbegli kaznu ostali su do kraja zivota teski fanatici, ali je i zanimljivo da se danas niko vise od Nemaca ne bori protiv toga, i vlast i narod.

SS je ostao na losem glasu zbog logora, ali veci deo njih su bili elitni vojnici koji logore nikad nisu ni videli.

Pobednik pise istoriju, ali prava istina nije puno drugacija od ove koju mi znamo, ono sto malo ljudi zna su milioni detalja, dogadjaja vecih i manjih razmera koji su obelezili 2. svetski rat, a koji se uglavnom ne spominju u uobicajenim reportazama bas zbog kolicine, konkretno sad mislim na nemacku stranu, vecina ljudi zna samo povrsinu.
 
ма мени је интереесантно зашто су они као одједном одлемили и кренули у самоубиство освајањем на све 4 стране света

Kad im je postalo jasno da idu u samoubistvo poceli su i ozbiljniji pokusaji atentata na Hitlera.

Islo bi sve to drugacije da nisu nabasali na rusku zimu, ne da Hitler i na to nije mislio, jeste i te kako, ali ono na sta nije racunao bio je jedan bravar iz Zagorja zbog kojeg je Barbarosu morao da odgodi za nekoliko meseci, pa su tako zaglavili...

Mislim, isto bi zavrsilo po njega i ovako i onako, ali je Tito doprineo da se skrati taj proces.
 
Па знаш ... чудо су направили ... само 29 милиона Руса је убијено . Од тога 20 милиона цивила .
Па 6 милиона Јевреја . А они су и омогућили усташама да поубијају стотине хилјада Срба на најмонструознији начин .

Е сад , Русе су на пример , убијали у исто време и Литванци , Хрвати , Мађари Румуни , Италијани , Финци, па чак и Словенци , кој су били мобилисани иисли на источни фронт . ( не знам за Бугаре, да л су били у Русији. Они су као нјихови савезнивци дошли у Топлицу у другом светском рату, као резултат чињенице да им се нисмо осветили, после првоог рата , за стравичне злочине , које су починили над српским народом . )
да смо им вратили , не би поново долазили .
Пољаци су учествовали у ликвидацији Јевреја у Пољској .
 
Па знаш ... чудо су направили ... само 29 милиона Руса је убијено . Од тога 20 милиона цивила .
Па 6 милиона Јевреја . А они су и омогућили усташама да поубијају стотине хилјада Срба на најмонструознији начин .

Е сад , Русе су на пример , убијали у исто време и Литванци , Хрвати , Мађари Румуни , Италијани , Финци, па чак и Словенци , кој су били мобилисани иисли на источни фронт . ( не знам за Бугаре, да л су били у Русији. Они су као нјихови савезнивци дошли у Топлицу у другом светском рату, као резултат чињенице да им се нисмо осветили, после првоог рата , за стравичне злочине , које су починили над српским народом . )
да смо им вратили , не би поново долазили .
Пољаци су учествовали у ликвидацији Јевреја у Пољској .

Da li si znao da su nacisti u Ukrajini imali bolji docek nego u ZG?
 
Да . Знао сам . Мада мислим да је то ... бољи мало претеран израз , али у католичком делу Украине , имали су и те како фантастичан пријем . Е -- да заборави да поменем и литванце и украинце. Све је то убијало руске цивиле са великокм страшћу.



Ukrajinci su se radovali bilo kome samo da se oslobode Staljina. Nemce su docekali kao oslobodioce, samo sto Hitler nije hteo da bude oslobodilac vec osvajac.

Kajali su se kasnije.

Istina je da su i komunisti i nacisti tamo vrsili teror.
 
Poslednja izmena od moderatora:
а да ли се о холокаусту непрекидно мантра ево већ 60+ година
да се не бисмо бавили другим стварима кад размишљамо о другом свецком рату?

Драги мој ... многоценјени пријатељу . Ја исто мислим да у томе има нешто . На пример ,да се заборави 29 милиона побијених руса . Мада с друге стране , верујем да је то тако , јер су Јевреји јеан веома организован и солидаран народ , који не преза да добро наплати своје жртве и да направи око себе ореопл и ограду , да им се никада више тако нешто не може догодити . Мада има има Сефарда , који тврде да су их ови други продали немцима , како би јевреји данас били оно сто и јесу .

А са треће стране , постоји она немачка прича , да је Дениц хитно путовао у Лондон 1943 године , ( као сто и јесте ) . Тај пут у сред рата није споран , колико је покривен велом мистерије . А разлоог је могао , на пример да буде и тај , да види са Енглезима , шта се то депшава и зашто се Енглези не држе плана , да се кионачно разбије , освоји и опљачка Русија .
 
Драги мој ... многоценјени пријатељу . Ја истомислим да у томе има нешто . На пример ,да се заборави 29 милиона побијених руса . Мада с друге стране , верујем да је то тако , јер су Јевреји јеан веома организован и солидаран народ , који не преза да добро наплати своје жртве и да направи око себе ореопл и ограду , да им се никада више тако нешто не може догодити . Мада има има Сефарда , који тврде да су их ови други продали немцима , како би јевреји данас били оно сто и јесу .

А са треће стране , постоји она немачка прича , да је Дениц хитно путовао у Лондон 1943 године , ( као сто и јесте ) . Тај пут у сред рата није споран , колико је покривен велом мистерије . А разлоог је могао , на пример да буде и тај , да види са Енглезима , шта се то депшава и зашто се Енглези не држе плана , да се кионачно разбије , освоји и опљачка Русија .

Malo se kasno setio da tajno leti za Englesku, zaboravljas jednu sitnicu ...

http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Britain
 
чово, на теми да ли су нама сервиране бла бла о другом свецком рату
ти нудиш мејнстрим линкове:dontunderstand:

Zato sto nema nikakvog smisla da je admiral tajno letio za Englesku 1943 zbog nepridrzavanja navodnog dogovora Engleza i Nemaca kad je 3 godine pre toga nemacka Luftwaffe napala Englesku.

Jedini koji je tamo odleteo bio je Hess jer je puko...

Jedino sto ide u prilog takvim pricama je cinjenica da Jevreje izbeglice nije htela skoro ni jedna drzava da primi, jos pre pocetka rata, samo je par zemalja primilo mali - ogranicen -broj njih, i zbog toga svi snose odgovornost za njihovu sudbinu, ne samo Nemci.

Ali tu nije rec samo o Englezima, tako da sve teorije o nekoj anti-jevrejskoj zaveri izmedju Engleza i Nemaca padaju u vodu.
 
чово, на теми да ли су нама сервиране бла бла о другом свецком рату
ти нудиш мејнстрим линкове:dontunderstand:


Има ту у свему томе , ....нешто . Није то без везе и тек тако .
Нису ли Немачку управо САД наорушале , то јест омогућиле јој да се наоружа , кјјер су јој продавали челик по дампираним ценама . А опет , влесници челичана су углавном Јевреји . што је опет зуанимљиво само по себи.

А с друге стране, Чечил је заиста искрено и потпуно мрзео Русе . Ти своју мржњу према Русима , камуфлирао је мржњом према СССР . Али ипак мрзео је Русе пре свега . У опште , презирао је Словене генерално.
 
Има ту у свему томе , ....нешто . Није то без везе и тек тако .
Нису ли Немачку управо САД наорушале , то јест омогућиле јој да се наоружа , кјјер су јој продавали челик по дампираним ценама . А опет , влесници челичана су углавном Јевреји . што је опет зуанимљиво само по себи.

А с друге стране, Чечил је заиста искрено и потпуно мрзео Русе . Ти своју мржњу према Русима , камуфлирао је мржњом према СССР . Али ипак мрзео је Русе пре свега . У опште , презирао је Словене генерално.

Hitler kao uzrok rata uopste nije upitan, ali je razlog ulaska USA u rat mozda diskutabilan, puno toga smrdi i u vezi napada Japanaca na Pearl Harbor, kao i u slucaju Evrope, postoje teorije da su Ameri znali da se napad sprema, i da su namerno slali trgovacke brodove tamo kud su vrsljale nemacke podmornice. Inace nije tajna da je Wehrmacht na pocetku imao Fordove kamione. Motori nemackih aviona nisu navodno mogli da rade bez neke posebne komponente koja se pravila samo u USA, itd...

I ja nekako verujem da iza svega stoje veliki biznismeni.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top