Agresija Nato-a 1999 ,da li se mogla izbeći ?
Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 165

Tema: Agresija Nato-a 1999 ,da li se mogla izbeći ?

Elita
    Učlanjen
    05.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Agresija Nato-a 1999 ,da li se mogla izbeći ?

Pred početak agresije Amerikanci su postavili ultimatum - ili predaja KiM ili agresija.Svima je bilo jasno da se protiv tako naoružanog napadača nije moguće odbraniti.Uslovi ultimatuma jesu bili ponižavajući i nelegalni ali da li je odluka tadašnjeg državnog vrha (Milošević) da uđe u rat s najmoćnijom silom bila najmudrija ili je trebalo prihvatiti ponižavajući ultimatum.

Elita
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Agresija Nato-a 1999 ,da li se mogla izbeći ?

pa ja verujem da je ova tema apsolvirana na forumu vec hiljadu puta...doduse ne znam da li je neko postavio pitanje...........ko bi potpisao takav ultimatum.da zaboravimo na Slobu.......koji bi to Srbin potpisao.sta mislite

Elita
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

pa i ja sumnjam a pri tom mislim da bi bilo ko od danasnjih drzavnika i nasih politicara izuzimajuci Cedicu i Canka...............se isto postavio kao Sloba...ne bi potpisao.....ne znam mozda gresim.verujem da je vecina procitala dokument iz rambujea...to..ja mislim nijedan Srbin ne bi potpisao....samo znam...da sam osetila stravican bes...........i to me je drzalo sve vreme bombardovanja.....bes....

Buduća legenda Милунка Савић (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1009

Још увек је рано давати суд.
    Нити има довољно те фамозне историјске дистанце, нити су нам доступна сва документа и чињенице.
    (Сада се већ, на пример, слободно може рећи да се рат 1914. с А/У није могао избећи, јер су они хтели рат по сваку цену, и све учинили да до њега дође, али овде, кажем, још је рано. Тако да сад за НАТО-агресију остају само политичко-субјективне спекулације).

Elita
    Učlanjen
    05.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio konzab Pogledaj poruku
    pa i ja sumnjam a pri tom mislim da bi bilo ko od danasnjih drzavnika i nasih politicara izuzimajuci Cedicu i Canka...............se isto postavio kao Sloba...ne bi potpisao.....ne znam mozda gresim.verujem da je vecina procitala dokument iz rambujea...to..ja mislim nijedan Srbin ne bi potpisao....samo znam...da sam osetila stravican bes...........i to me je drzalo sve vreme bombardovanja.....bes....
    Svi dokumenti su ustvari zahtevali jedno - promenu granica što je dovoljno da se okarakteriše kao kriminalno ali kad je već takva situacija i kad je Milošević znao da će Amerikanci ići do kraja ,trebao je da prihvati uslove ultimatuma jer je prednost agresora ogromna.Jedna strana u ratu je imala sve,druga ništa.I sve se završilo onako kako se i moralo završiti.Teritorija je okupirana a veliki broj vojnika i civila je izgubio živote, materijalna šteta ogromna ,traumatično iskustvo ....

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nije se moglo izbeci,ne treba to nikakva istorija da utvrdjuje.

Aktivan član latinv (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio Милунка Савић Pogledaj poruku
    Још увек је рано давати суд.
    Нити има довољно те фамозне историјске дистанце, нити су нам доступна сва документа и чињенице.
    (Сада се већ, на пример, слободно може рећи да се рат 1914. с А/У није могао избећи, јер су они хтели рат по сваку цену, и све учинили да до њега дође, али овде, кажем, још је рано. Тако да сад за НАТО-агресију остају само политичко-субјективне спекулације).
    Они не би стали да смо га предали мирно. Мислим да је довољно дистанце да се примјети и да садашња власт такође има ултиматуме и да процес није завршен. Када ти се неко одупре, испочетка си бијесан али касније почињеш да га цијениш. То што је отпор са собом донио и жртве, то је друга ствар. Из сваке битке можеш да се повучеш и да сачуваш већину живота тренутно. Шта то доноси у будућности, то је упитно?! Да смо се повукли пред ултиматумом, сада би питања на форуму била- зашто смо то урадили и да ли је било паметније да смо се одупрли? Чак вјерујем да би та питања постављали исти они који сада тврде да је било паметније да не ратујемо. Мислим да је битно рећи да је и Слобо у тренутку одлуке за отпор мислио на добробит Срба као што и Тадић сада мисли да је паметније полако па учинити шта се може. Нико од тих људи није "продана душа", "издајник" и "Садам", сваки од њих је мислио најбоље за нас (и онда када је радио за себе и своју породицу). "Закључци", када се нешто деси, типа-"знао сам", јесам ти рекао"- не воде ничему. Мислим да је паметније кад се нешто одлучи да сви "прилегнемо" у том смјеру па шта Бог да. Кад кола оду довољно далеко низбрдо, окренемо ћурак па опет сви на другу страну. Најбитнији тренутак је процјена кад су "кола довољно далеко". Код нас одмах од почетка имамо фифти-фифти ситуацију и само се међусобно смарамо. То нас и укопава.

Poznat
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Nije se moglo izbeći, ali se za istu moglo mnogo bolje pripremiti, što nije učinjeno i to je pravi propust tadašnje političke vlasti, kao i nedovoljna i nezgrapna, a na mahove i kontraproduktivna medijska obrada, kako domaće, tako i strane javnosti.

Poznat Heidfeld fan (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Citat Original postavio Gruban Pogledaj poruku

Pred početak agresije Amerikanci su postavili ultimatum - ili predaja KiM ili agresija.Svima je bilo jasno da se protiv tako naoružanog napadača nije moguće odbraniti.Uslovi ultimatuma jesu bili ponižavajući i nelegalni ali da li je odluka tadašnjeg državnog vrha (Milošević) da uđe u rat s najmoćnijom silom bila najmudrija ili je trebalo prihvatiti ponižavajući ultimatum.
    Okreni obrni na kraju je bilo i ponizenje i izdaja!(koja traje i dan danas)
    НВО''Вучићу, припадниче ЛГБТ популације!''

Poznat
    Učlanjen
    12.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ma nema sanse! I bombardovanje i ono prije i poslije `99 se sigurno nije moglo izbjeci.
    To su isplanirali i uradili neki malo veci i jaci od nas.
    Mislim da bi se to desilo i da nam je Solana bio predsjednik.

paja1408 nije na forumu
    ucim istoriju kako bi sagledao sadasnjost i predvideo buducnost
    Buduća legenda paja1408 (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Citat Original postavio ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Pogledaj poruku
    Nije se moglo izbeci,ne treba to nikakva istorija da utvrdjuje.
    mislim da je moglo,mozda ne potpuno ali barem delimicno !!!!
    zasto mislim tako ??? vec sam objasnio da po prirodi posla sam imao prilike cuti neke stvari koje nije imao obican covek.zasto ih iznosim ??zato sto nerazumem zasto to ne iznesu oni koji su puno pozvaniji od mene.
    a sta sam to cuo ??? medjunarodna zajednica je dala odredjeni rok mislim 90 dana ako se ne varam milosevicu da resi stanje na kosovu.naravno milosevicu nije bilo u interesu da energicnom akcijom resi problem jer mu je kosovski problem pomagao da se obdrzi na vlasti,jer ko se priseti kad god bi opozicija ozbiljno zapretila potpaljivana je vatra na kosovu.
    posto se razresenje oteglo u nedigled,albanski lobi uz koristenje propagande pridobija u svetu
    vecinu vlada na svoju stranu.jednostavno receno milosevic se prekombinovo receno sahovskim izrazom.
    takvim vodjenjem politike je izbio adute iz ruku i prijateljski nastrojenim vladama.

Veoma poznat slavka69 (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    154

Sta je moglo da se izbegne,kao i Katrin u NJU ORLEANSU.
    Žene ne znaju da poštuju, nego da vole.

Poznat
    Učlanjen
    12.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio paja1408 Pogledaj poruku
    zasto mislim tako ??? vec sam objasnio da po prirodi posla sam imao prilike cuti neke stvari koje nije imao obican covek.zasto ih iznosim ??zato sto nerazumem zasto to ne iznesu oni koji su puno pozvaniji od mene.
    a sta sam to cuo ??? medjunarodna zajednica je dala odredjeni rok mislim 90 dana ako se ne varam milosevicu da resi stanje na kosovu.naravno milosevicu nije bilo u interesu da energicnom akcijom resi problem jer mu je kosovski problem pomagao da se obdrzi na vlasti,jer ko se priseti kad god bi opozicija ozbiljno zapretila potpaljivana je vatra na kosovu.
    posto se razresenje oteglo u nedigled,albanski lobi uz koristenje propagande pridobija u svetu
    vecinu vlada na svoju stranu.jednostavno receno milosevic se prekombinovo receno sahovskim izrazom.
    takvim vodjenjem politike je izbio adute iz ruku i prijateljski nastrojenim vladama.
    Kad je to bilo sa resavanjem situacije na Kosovu?Ne znam sta si po prirodi posla,ali eto imam i ja tu informaciju,kao i mnogi drugi vjerujem.
    A resavano je stanje u tom roku,cak i kracem,samo tako.

Aktivan član latinv (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Видиш, мени то личи на пропаганду-Милошевић је крив за све. Нека је то што си изнио и тачно. Шта мислиш да ли је то иста фора као и њихов миг Садаму за интервенцију у Кувајту? Подржавали су га 10 година за "демократски" напад на Иран, а онда је "агресија" на Кувајт!?? Иран никад није био ирачки али Бога ми, Кувајт јесте. Слобино сређивање стања на КиМ би им дошло као кец на десетку, не би требала "хуманитарна катастрофа". Слобо је био превише паметан за такву бедастоћу.
    Информације се скупљају, достављају али и "производе", колега!!!

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    160

dobra i zanimljiva tema...
    jos da albanci bapisu svoje videnje...
    ademeeeee

Ističe se Dragan_srbcg (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Agresija NATO pakta 1999 nije mogla da se izbegne i tacka.!
    Србија стоји на рубу амбиса мудро вођена од телетабиса, jасно је да је народу присела помоћ гована из Хага и Брисела! By Бора Ђорђевић

Elita Papa Smurf (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    6991

Citat Original postavio Gruban Pogledaj poruku
    Mogla je ali tako da dozivimo ono sto sada vec imamo... Da Americka vojska slobodno koristi nasu teritoriju kad god pozeli... I nas vazdusni prostor... U svakom drugom pogledu, nije se moglo nista izbeci... Ko nije zlonameran, moze da se seti prezadnjeg dana u Rambujeu kada je nasa delegacija bila spremna da potpise sporazum, a Siptari nisu... I sta se desilo sutra... Ona babetina (ne zelim da uvredim vestice poredeci je sa njima) menja sporazum, Siptari ga potpisuju, ali naravno on postaje nemoguc da ga i mi potpisemo...

Za postenog i cestitog coveka, to se 1999 nije moglo izbeci...
    Zavist valja i zaslužiti...

Elita
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio slavonija Pogledaj poruku
    dobra i zanimljiva tema...
    jos da albanci bapisu svoje videnje...
    ademeeeee
    E BAS SI ME NASMEJALA.......CUJ.ALBANCI A VICE JEDNOG ADEMEEEEEEEEEE...SAD CE MOMCI...samo sto nisu.a vidjenje.....znamo...

pa i oni ce reci da se to nije moglo izbeci....i prica o realnosti i realnom stanju.....samo sto su oni bombe cekali molecivo gledajuci u nebo.....svesno zrtvujuci za rad ostvarenja svog sna...proglasiti nezavisnim deo teritorije drzave Srbije

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

To nije rat,to su agresija i velicanstvena odbrana!

Ja mislim da ovo ne moze da odgovara istini,jer je SAD organizovala akcije OVK jos za vreme raspada SFRJ,ali nije imala snage da ih povede proiv tadashnje drzave,nego tek kada je procenila da njena propaganda protiv Milosevica u SRJ postize rezultate,racunajuci podrsku dela 5-okolnonasa u SRJ.
    Poslednji put ažurirao/la ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ : 20.06.2009. u 23:06

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Citat Original postavio Dragan_srbcg Pogledaj poruku
    Agresija NATO pakta 1999 nije mogla da se izbegne i tacka.!
    da 98-99 nije se mogla izbeci to je tacno,ali pametnijom politikom 95-96 mozda !!!!

Ističe se Dragan_srbcg (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

da 98-99 nije se mogla izbeci to je tacno,ali pametnijom politikom 95-96 mozda !!!!
    neverujem, ko zna....ipak cini mi se, to je bilo sve unapred isplanirano...
    Србија стоји на рубу амбиса мудро вођена од телетабиса, jасно је да је народу присела помоћ гована из Хага и Брисела! By Бора Ђорђевић

Buduća legenda Пресретач (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1384

Citat Original postavio konzab Pogledaj poruku
    E BAS SI ME NASMEJALA.......CUJ.ALBANCI A VICE JEDNOG ADEMEEEEEEEEEE...SAD CE MOMCI...samo sto nisu.a vidjenje.....znamo...

pa i oni ce reci da se to nije moglo izbeci....i prica o realnosti i realnom stanju.....samo sto su oni bombe cekali molecivo gledajuci u nebo.....svesno zrtvujuci za rad ostvarenja svog sna...proglasiti nezavisnim deo teritorije drzave Srbije
    Na tome ce i ostati na snu, jer kad se probude i okrenu se oko sebe vide samo Srbiju, e to je vec java.

Elita
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

a ja sam opet misljenja...da se onog 9. marta zavrsilo kako je trebalo.da se nije Vuk povukao.......bilo bi zrtava.....ali mnogo manje u odnosu na sve koje su se posle desile........to sad.sa ove distance...mi sve cesce pada na pamet

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1310

Molim da se ne upotrebljavaju grubi i traumaticni izrazi poput "agresija" za humanitarnu intervenciju nasih bliskih strateskih partnera iz EU i NATO.

Hvala.
    no longer at ease here, in the old dispensation

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Citat Original postavio Bagudina Pogledaj poruku
    Kad je to bilo sa resavanjem situacije na Kosovu?Ne znam sta si po prirodi posla,ali eto imam i ja tu informaciju,kao i mnogi drugi vjerujem.
    A resavano je stanje u tom roku,cak i kracem,samo tako.
    95-96,PVL bio,
    nije se resavalo,da se resavalo ne bi doslo do razvoja OVK a kamoli do kontrole tolike teritorije od strane OVK....

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. NATO bombardovanje 1999
    Autor Zefirra u forumu Ekologija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 13.05.2009., 11:30
  2. Mogla bi sestra da ti bude NEMA a mogla bi cerka da ti bude IMA. Zasto?
    Autor 16machkova32machka u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 16.10.2008., 02:08
  3. Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 19.03.2008., 16:45
  4. da je bio Totalni rat protiv NATO-a 1999
    Autor gost 8170 u forumu Politika
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 04.10.2006., 00:08
  5. agresija
    Autor mandrak-21 u forumu Filozofija
    Odgovora: 9