Rosin: NATO žali zbog pogibije civila, ali se neće izvinjavati
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 86

Tema: Rosin: NATO žali zbog pogibije civila, ali se neće izvinjavati

Iskusan strawbbery_city (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Podrazumevano Rosin: NATO žali zbog pogibije civila, ali se neće izvinjavati

Pogibija šest civila na severu Crne Gore nije nešto zbog čega je NATO srećan, ali mi se zbog toga nećemo izvinjavati, iako jako žalimo zbog ljudskih žrtava, rekao je ambasador Lorens Rosin, pomoćnik generalnog sekretara NATO-a za operacije za podgoričke "Vijesti.

"Nažalost, neke stvari koje su se desile severu Crne Gore, kada su poginuli civili, to nikako nije bila namera Alijanse. To je svakako nešto zbog čega niko u NATO nije srećan, već vrlo nesrećan. Ali NATO je posle toga preuzeo mnogo, mnogo mera da se to više ne ponovi. I mislim da smo uspeli", rekao je Rosin govoreći o NATO bombardovanju 1999. godine.
    "To je bio komplikovan konflikt, i mislim da smo bili vrlo uspešni i da smo doneli mnogo stabilnosti ovom regionu. Priznajemo da je bilo gubitaka. Svestan sam da ljudi u Crnoj Gori to dobro pamte, ali isto tako moraju da se sete i razloga zašto se to desilo. Da to nije bilo samo zato što se neki britanski, francuski ili američki zvaničnik probudio jednog jutra i rekao: 'Ajde da bombardujemo tamo'. Već zbog toga što Miloševićev režim nije bio demokratski, a to nisu ove današnje Crna Gora pa ni Srbija, ali tada su oni pokrenuli rat i mi nismo imali druge alternative nego ono što smo tada uradili. Mi se ne izvinjavamo, ali je sigurno da žalimo zbog ljudskih žrtava", rekao je pomoćnik generalnog sekretara NATO.

Generalni stav NATO je da mora biti većinska podrška građana da bi neka zemlja mogla postati članica saveza, rekao je Rosin komentarišući činjenicu da svega jedna trećina građana Crne Gore podržava članstvo u Alijansi i da je NATO bombardovanje jedan od ključnih razloga.
    "U mnogim zemljama regiona, pa i u mnogim zemljama sveta, bilo je konflikta. I posle toga postoji period prilagođavanja. Ali svet ide dalje, i moje je mišljenje da će potreba da Crna Gora bude deo evroatlantske zajednice, ne samo EU, već i NATO, vremenom postati jasnija građanima", rekao je Rosin.
    On je dodao da ne samo da je očigledno da će to morati da bude slobodna volja crnogorskih građana, nego da je to jako važno i za savez.
    Jer kada se neka država priključi NATO, podsetio je Rosin, to takođe znači i da će imati neke odgovornosti i obaveze, a ne samo koristi.
    Rosin je bio šef prve američke diplomatske misije na Kosovu na proleće 1999. godine, posle toga i ambasador u Hrvatskoj, a u kabinetu nekadašnje državne sekretarke Medlin Olbrajt na čelu Direktorata za Balkan. Takođe, Rosin je bio i na čelu američke delegacije na konferenciji u Rambujeu.

http://www.blic.rs/politika.php?id=98084

kakav lik

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Podrazumevano Re: Rosin: NATO žali zbog pogibije civila, ali se neće izvinjavati

Ето БотА жели да се са њим држимо...стока продана демократска!
    “Mors tua, vita mea”

Legenda
    Učlanjen
    02.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Rosin: NATO žali zbog pogibije civila, ali se neće izvinjavati

Uh a izvinjenje bi kao neshto dobro donelo...

mar_comm nije na forumu
    Читам ... чудим се !!! Глупост границе нема !!!
    Elita
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    449

On je dodao da ne samo da je očigledno da će to morati da bude slobodna volja crnogorskih građana, nego da je to jako važno i za savez.
    Jer kada se neka država priključi NATO,
    podsetio je Rosin,
    to takođe znači i da će imati neke odgovornosti i obaveze, a ne samo koristi
    .
    Шта сад би Милогорци,
    нешто ћете морати и да радите ???

"Коме закон лежи у топузу,
    трагови му смрде нечовијештвом ..."

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Нити нам треба "извињење" нити нам треба НАТО злочиначка армада, нити нам треба овај злочинац Росин ...

Треба само да се нађе неко ко у гаћама има макар муд* као лешнике ПА ДА ПОДНЕСЕ ТУЖБУ ЗА ЗЛОЧИНЕ И ОГРОМНУ МАТЕРИЈАЛНУ ШТЕТУ (ПРЕКО 150 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРА) А ДА ОНОГ СВИЛАНОВИЋА УХАПСИ ЗА САУЧЕСНИШТВО У ЗЛОЧИНУ И НЕОВЛАШЋЕНО ПОВЛАЧЕЊЕ ТУЖБЕ...
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Buduća legenda
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kad je u istoriji nacija koja je izgubila rat dobila odstetu?

Poznat old-mne (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    111

Citat Original postavio mar_comm Pogledaj poruku
    Шта сад би Милогорци,
    нешто ћете морати и да радите ???

To ce nam najteze pas'...

Inace ne vidim razlog zasto bi se izvinjavali...

Elita peti ligament (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Pa da, pobili neke civile...ništa strašno...

Poznat old-mne (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    111

Citat Original postavio peti ligament Pogledaj poruku
    Pa da, pobili neke civile...ništa strašno...
    Kolateralna steta...

Učlanjen
    22.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Ma da...kog' briga za njih, zar ne?

Poznat old-mne (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    111

Ma da...kog' briga za njih, zar ne?
    NATO sigurno ne briga.

Rat je takav, nekad mora i neki civil da najeße!!!

Elita Добро дошли (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    457

Citat Original postavio strawbbery_city Pogledaj poruku
    Pogibija šest civila na severu Crne Gore nije nešto zbog čega je NATO srećan, ali mi se zbog toga nećemo izvinjavati, iako jako žalimo zbog ljudskih žrtava, rekao je ambasador Lorens Rosin, pomoćnik generalnog sekretara NATO-a za operacije za podgoričke "Vijesti.

"Nažalost, neke stvari koje su se desile severu Crne Gore, kada su poginuli civili, to nikako nije bila namera Alijanse. To je svakako nešto zbog čega niko u NATO nije srećan, već vrlo nesrećan. Ali NATO je posle toga preuzeo mnogo, mnogo mera da se to više ne ponovi. I mislim da smo uspeli", rekao je Rosin govoreći o NATO bombardovanju 1999. godine.
    "To je bio komplikovan konflikt, i mislim da smo bili vrlo uspešni i da smo doneli mnogo stabilnosti ovom regionu. Priznajemo da je bilo gubitaka. Svestan sam da ljudi u Crnoj Gori to dobro pamte, ali isto tako moraju da se sete i razloga zašto se to desilo. Da to nije bilo samo zato što se neki britanski, francuski ili američki zvaničnik probudio jednog jutra i rekao: 'Ajde da bombardujemo tamo'. Već zbog toga što Miloševićev režim nije bio demokratski, a to nisu ove današnje Crna Gora pa ni Srbija, ali tada su oni pokrenuli rat i mi nismo imali druge alternative nego ono što smo tada uradili. Mi se ne izvinjavamo, ali je sigurno da žalimo zbog ljudskih žrtava", rekao je pomoćnik generalnog sekretara NATO.

Generalni stav NATO je da mora biti većinska podrška građana da bi neka zemlja mogla postati članica saveza, rekao je Rosin komentarišući činjenicu da svega jedna trećina građana Crne Gore podržava članstvo u Alijansi i da je NATO bombardovanje jedan od ključnih razloga.
    "U mnogim zemljama regiona, pa i u mnogim zemljama sveta, bilo je konflikta. I posle toga postoji period prilagođavanja. Ali svet ide dalje, i moje je mišljenje da će potreba da Crna Gora bude deo evroatlantske zajednice, ne samo EU, već i NATO, vremenom postati jasnija građanima", rekao je Rosin.
    Jer kada se neka država priključi NATO, podsetio je Rosin, to takođe znači i da će imati neke odgovornosti i obaveze, a ne samo koristi. Rosin je bio šef prve američke diplomatske misije na Kosovu na proleće 1999. godine, posle toga i ambasador u Hrvatskoj, a u kabinetu nekadašnje državne sekretarke Medlin Olbrajt na čelu Direktorata za Balkan. Takođe, Rosin je bio i na čelu američke delegacije na konferenciji u Rambujeu.
    http://www.blic.rs/politika.php?id=98084
    kakav lik
    Отворено (не)човек каже: одговорности и обавезе.
    1. да шаљеш своје војнике по белом свету ради ,,утеривања`` њихове
    демократије,
    2. да купујеш њихову војну опрему и средства која нимало нису јевтина,

3. да беспоговорно прихваташ њихове ставове у изазивању конфликата,........

А што се извињења тиче, то ће бити БоТина обавеза да пренесе њихово извињење српском роду.

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Citat Original postavio GodIsADJ Pogledaj poruku
    Србија НИЈЕ НИ СА КИМ ВОДИЛА РАТ, то је прво, друго, Србија је нападнута мимо свих међународних одредаба УН, и бесомучно бомбрдована и уништавана 78 дана употребом недозвољеног оружја, уранијумом и бомбардовањем хемијских постројења и мостова и цивилних објеката чиме је нанета ОГРОМНА МАТЕРИЈАЛНА ШТЕТА - да је тако како си ти навео онда плаћенићко ђубре Свилановић НЕ БИ ПОВЛАЧИО ТУЖБУ, НИТИ БИ ТАКОЂЕ ПЛАЋЕНИК И РЕДОВНИ ГОСТ НА "МОЛИТВЕНОМ ДОРУЧКУ" Вук Драшковић МИМО ОДЛУКЕ ВЛАДЕ ПОТПИСИВАО ПРЕДАЈУ СРБИЈЕ НАТО ПАКТУ...
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Učlanjen
    22.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Citat Original postavio old-mne Pogledaj poruku
    NATO sigurno ne briga.

Rat je takav, nekad mora i neki civil da najeße!!!
    Kapiram ja zašto se NATO ne izvinjava...mislim, boli ih patka i da su pola stanovištva pobili...
    Dio koji ja ne kapiram je kada ti kažeš:
    Inace ne vidim razlog zasto bi se izvinjavali...

Poznat old-mne (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    111

Kapiram ja zašto se NATO ne izvinjava...mislim, boli ih patka i da su pola stanovištva pobili...
    Dio koji ja ne kapiram je kada ti kažeš:
    Pogresno sam se izrazio...

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

NATO se 1999 izblamirao, to njih boli.

Ovde ne spominje kako su greskom izbombardovali UCK i vise stotina njih pobili.

1300 aviona u 78 dana neprekidnog bombardovanja unistili 14 tenkova.

Milijarde potosene na makete od plastike i drveta.

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

izgleda je izvinjenje neophodno jedino kad ubijash zarobljene vojnike koji su pritom klali civile par godina unazad
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Citat Original postavio HECTORIUS Pogledaj poruku
    NATO se 1999 izblamirao, to njih boli.

Ovde ne spominje kako su greskom izbombardovali UCK i vise stotina njih pobili.

1300 aviona u 78 dana neprekidnog bombardovanja unistili 14 tenkova.

Milijarde potosene na makete od plastike i drveta.
    Ахаха... када год неко помене те МАКЕТЕ - смејем се 3 наредна дана ЈЕР ТА ЧИЊЕНИЦА ЋЕ ОСТАТИ УПИСАНА У ИСТОРИЈУ СВЕТА МАСНИМ СЛОВИМА... толико сам због тога поносан на нашу Војску... не могу то ни описати. То је оно КАДА ТИ ГА ГЕЏА ЗАВУЧЕ..........ахаха.........

Buduća legenda Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    853

Govnari nesposobni . Previse su jaki i nabildovani, da bi bili i efikasni, onako kako treba .
    \S;llava poginulim braniocma .

A stose Siptara tice , samo treba da pamtio i da se spremamo a i decu da vasp[itavamo kako treba .

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio GodIsADJ Pogledaj poruku
    A odsteta se dobija ako pobedis?nisam znao.........to mora da su neki zidovski zakoni....

Vecu glupost danas ne cuh...

Ma NATO se je tako izblamirao da vam je za 78 dana jeßao i majku i oca i uzeo 15% teritorije, ma da velika blamaza u p. lijepu materinu...

Jedina glupost je ovaj tvoj post.

Kako nam je yebao oca i majku?kako se bre to izrazavas,i uz to neistine pricas?kojim nama,sta si ti hrvat,yebo li te otac.......

I uzeo je 13,14% teritorije SRJ.

Naravno da je velika blamaza kada ne mozes da porazis 300 puta manju drzavu.........
    Poslednji put ažurirao/la ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ : 20.06.2009. u 17:53

Buduća legenda Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    853

Vecu glupost danas ne cuh...

Ma NATO se je tako izblamirao da vam je za 78 dana jeßao i majku i oca i uzeo 15% teritorije, ma da velika blamaza u p. lijepu materinu...

Pa zasto nije uzeo tu teritoriju za 3 dana . Sve sto je duze od 5 dana , a kad je u pitanju tako mala i slaba drzava , kao sto je Srbija , je teska blamaza . Kako Rusi shebase Gruziju za 2 dana ?

daklem , znam , bio sam, nesposobni nabildovani govnari .
    Mada je posteno da kazem , da sam sve vreme imao utisak , da Italijani , na primer , namerno promasuju i istresaju bombe bezveze . Al dobro , to mi se samo cini .

Poznat old-mne (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    111

Citat Original postavio ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Pogledaj poruku
    Naravno da je velika blamaza kada ne mozes da porazis 300 puta manju drzavu.........
    Vi ste kao pobijedili??? Hm, nijesam znao...

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Vi ste kao pobijedili??? Hm, nijesam znao...

Pa kad ne znas,sto onda skaces ko kreten i provociras tu ljude,a ubijanje nevinih civila nazivas da citiram "yebanje majke".

Odgovori mi na ona postavljena pitanja.

Kako nam je yebao majku i kojim to nama?
    Poslednji put ažurirao/la ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ : 20.06.2009. u 17:59

Poznat old-mne (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    111

Citat Original postavio Sanovnik Pogledaj poruku
    Pa zasto nije uzeo tu teritoriju za 3 dana . Sve sto je duze od 5 dana , a kad je u pitanju tako mala i slaba drzava , kao sto je Srbija , je teska blamaza . Kako Rusi shebase Gruziju za 2 dana ?

daklem , znam , bio sam, nesposobni nabildovani govnari .
    Mada je posteno da kazem , da sam sve vreme imao utisak , da Italijani , na primer , namerno promasuju i istresaju bombe bezveze . Al dobro , to mi se samo cini .
    Bolje bi bilo po vas da ste im to dali za 3 dana, nebi ostali bez maketa refinerije nafte u Pancevu, bez maketa mostova preko Dunava, Morave, Lima, bez maketi kasarnih sirom Srbije, bez maketa aviona na podgorickom aerodromu i jos mnogo mnogo toga...

Poznat old-mne (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    111

Citat Original postavio ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Pogledaj poruku
    Odgovori mi na ona postavljena pitanja.

Kako nam je yebao majku i kojim to nama?
    Kako vama tako i nama, Srbima i Crnogorcima...

Ostali odgovori su na prvoj strani...

Slične teme

1. Izraelska organizacija tuži NATO zbog Srbije
    Autor Alekasandar3 u forumu Politika
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 07.05.2009., 16:54
  2. Dini: NATO intervenisao protiv Srbije zbog jedne reči
    Autor systemofadown u forumu Politika
    Odgovora: 117
    Poslednja poruka: 29.10.2008., 13:50
  3. NATO neće dopustiti nasilje na Kosovu
    Autor cizmice u forumu Politika