Heroin pod tepihom ...

mar_comm

Elita
Poruka
24.456
Pred jedno od testiranja beogradskih osnovnih i srednjih škola, koje je trebalo da pokaže da li u njima ima tragova droge, pojedini direktori su naredili detaljno čišćenje učionica i školskih toaleta.

Jednostavno, svoj ugled i položaj nisu hteli da žrtvuju.


Roditelji žmure kada im se kojim slučajem ukaže da njihovo dete „puši džoint”. A kada cigareta marihuane preraste u dnevnu dozu heroina, pod izgovorom da nemaju više kud, oni svog tinejdžera pošalju i na batinanje, jer kako kažu „batina je iz raja izašla”.


Kolika je zapravo svest o problemu koji je doskora tinjao, a sada postaje gorući, govori slučaj jedne estradne pevačice koja je na tvrdnju policije da joj je sin uhapšen jer prodaje drogu, odmahnula rukom i rekla: „Ma samo da se on ne drogira”.


Sve ovo, nažalost, predstavlja klasičnu sliku srpskog društva i države – gurni sve pod tepih dok može da stane.

http://www.politika.rs/rubrike/uvodnik/Heroin-pod-tepihom.lt.html

Posle otkrića da je sin Olje Bećković uhapšen sa 15 grama marihuane, Beograđani koje smo anketirali većinom su izrazili žaljenje zbog svega što se događa. Nekolicina je pristala da odgovori na pitanje kakva bi bila njihova reakcija kao roditelja kada bi saznali da se njihovo dete drogira ili prodaje drogu.


Nikola Marinković smatra da je narkomanija isuviše opasna pojava da bi se pred njom žmurilo.


- Ako bi se moje dete, ne daj bože, drogiralo ili prodavalo drogu, svakako bih voleo da to saznam i spasem ga. Potrudio bih se da pronađem dilere, a sigurno ne bih proganjao policajce i novinare koji su mi to saopštili - kaže Marinković.



Milena Milačić kaže da bi bilo strašno da sazna za to, ali tvrdi da je 15-godišnjake veoma teško kontrolisati.


- Osećao bih se jadno kada bih saznao da se moja deca drogiraju. O gospođi Bećković mislim sve najgore zato što, iako je Crnogorka, to ne poštuje, posebno pljuvanjem u svojim emisijama. Naravno da se ne radujem zbog toga što joj se dešava - kaže Slavko Drenčić.



- Kada bih saznala da to radi moje dete, prvo bih ga dobro istukla, iako je to zakonom kažnjivo, a posle bih u SUP sve preduzela da otkrijem od koga nabavlja i za koga preprodaje - kaže Vera Stanić.

- Kada bih saznala da moj sin daje drogu drugoj deci, sigurno bih obišla roditelje svih njegovih drugova da ih upozorim na opasnost, jer takvo ponašanje ugrožava njihovu decu. On se svakako ne bi dobro proveo - kaže Radmila Zdravković.

http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-18-06-2009/hajde-da-se-drogiramo


Велика прашина се дигла око привођења четири адолесцента код којих је пронађено 15 грама марихуане ...
И то не због чињенице да су школска дворишта постала регрутациони центри наркоманског подмладка већ због "угрожавања лика и дела" Оље Бећковић ???
Саопштења НУНС-а ...
Веран Матић 20 минута напада "Курир" који је вест објавио ...
Полиција се правда ...
Прети се Тадићем, Дачићем ...
Напада се Директор школе који је исписао тек уписаног ученика ...

Сви други су криви само је "јадан мали" ето, погрешио ...
Неће добити чоколаду, патике од 300 ЕУРА, и мобилни од 1000 ...

А нико није осудио не само тај случај, већ све случајеве продаје дроге у школама, нико није питао школске чистачице колико шприцева свакога дана избаце из школских просторија, дворишта ...

Колико је наше деце кренуло на пут без повратка ...
Прочитамо ту и тамо вест о неком несретнику који се "оверио",
о неком наркоману који је из очаја опљачкао неку продавницу,
при томе повредио, ранио, убио продавца који је зарађивао хлеб свој насушни ...
Наркоманија је болест, наркоманима треба помоћи, а не осуђивати ...
Које лицемерје ???

До пре неки дан жустро расправљасмо о Црној Реци, о Попу Брани ...

А он и њему слични су ПОСЛЕДИЦА,
страшна последица затварања очију пред проблемом који је све већи и већи,
и не догађа се неком другом ...
 
http://www.politika.rs/rubrike/uvodnik/Heroin-pod-tepihom.lt.html



http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-18-06-2009/hajde-da-se-drogiramo


Велика прашина се дигла око привођења четири адолесцента код којих је пронађено 15 грама марихуане ...
И то не због чињенице да су школска дворишта постала регрутациони центри наркоманског подмладка већ због "угрожавања лика и дела" Оље Бећковић ???
Саопштења НУНС-а ...
Веран Матић 20 минута напада "Курир" који је вест објавио ...
Полиција се правда ...
Прети се Тадићем, Дачићем ...
Напада се Директор школе који је исписао тек уписаног ученика ...

Сви други су криви само је "јадан мали" ето, погрешио ...
Неће добити чоколаду, патике од 300 ЕУРА, и мобилни од 1000 ...

А нико није осудио не само тај случај, већ све случајеве продаје дроге у школама, нико није питао школске чистачице колико шприцева свакога дана избаце из школских просторија, дворишта ...

Колико је наше деце кренуло на пут без повратка ...
Прочитамо ту и тамо вест о неком несретнику који се "оверио",
о неком наркоману који је из очаја опљачкао неку продавницу,
при томе повредио, ранио, убио продавца који је зарађивао хлеб свој насушни ...
Наркоманија је болест, наркоманима треба помоћи, а не осуђивати ...
Које лицемерје ???

До пре неки дан жустро расправљасмо о Црној Реци, о Попу Брани ...

А он и њему слични су ПОСЛЕДИЦА,
страшна последица затварања очију пред проблемом који је све већи и већи,
и не догађа се неком другом ...
u tome je i problem kod cele te "Kurirske" price sto im uopste nije bio cilj da se ukaze na problem narkomanije medju adolescentima i u skolama , vec da se obracunaju sa Oljom Beckovic i to na najodrvatniji nacin preko maloletnog deteta .
 
Kolika je zapravo svest o problemu koji je doskora tinjao, a sada postaje gorući, govori slučaj jedne estradne pevačice koja je na tvrdnju policije da joj je sin uhapšen jer prodaje drogu, odmahnula rukom i rekla: „Ma samo da se on ne drogira”.
Owo je mozxda jedan od najwetjih primera nebrige i litzemerja... Srzx problema
 
upravo suprotno

dogadja se nekom drugom i nekim drugima

ko ima problem s narkomanijom vazda ima neke problema

sto to nije izresavano nazalost nije drzava kriva

rado bi ja optuzio bilo koga za heroin ali nazalost ljudi kojima se to desava i ljudi koji su oko tih ljudi su krivi
 
u tome je i problem kod cele te "Kurirske" price sto im uopste nije bio cilj da se ukaze na problem narkomanije medju adolescentima i u skolama , vec da se obracunaju sa Oljom Beckovic i to na najodrvatniji nacin preko maloletnog deteta .

Не браним Курир нити пак браним Ољу ...

Само истичем негативну појаву о којој се најчешће ћути ...

Све ме ово исувише подсећа на оне ружне појаве када се "невољно" дете у забаченим селима закључава у подрум јер ако га нико не види, нико неће ни да прича ...
 
To mi je uvek bilo zabavno, kada cujem da traze drogu po kupama i podovima skoli, i kada je nadju, onda masovno svi krecu da se iznenadjuju. Kao, nismo znali da imamo problem, dok ga nismo pronasli ispod tepiha lol
Nisu primetili decicu koja su im ispred nosa lol

u tome je i problem kod cele te "Kurirske" price sto im uopste nije bio cilj da se ukaze na problem narkomanije medju adolescentima i u skolama , vec da se obracunaju sa Oljom Beckovic i to na najodrvatniji nacin preko maloletnog deteta .

Stvarno :thumbdown:
 
Не браним Курир нити пак браним Ољу ...

Само истичем негативну појаву о којој се најчешће ћути ...

Све ме ово исувише подсећа на оне ружне појаве када се "невољно" дете у забаченим селима закључава у подрум јер ако га нико не види, нико неће ни да прича ...

negativna pojava je što murja valja šugavi heroin po Srbiji i niko ih ne kažnjava zbog toga
tu su i cigarete i alkohol
kokain takodje
a sad im ganja ispade najveći problem i put ka jačim drogama, što nije istina, jer neko puši marihuanu više od 20 - 30 godina i ne pada mu na pamet da se truje šugavim heroinom
 
OLJA POKRENULA DETALJNU ISTRAGU?!

http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-19-06-2009/u-kandzama-klana

- Kako čujemo, Olja je shvatila da su njena intervencija u policiji Stari grad i pozivanje na ljude iz okruženja Borisa Tadića u stvari kontraproduktivni, pa je onda postala inicijator da se sazna sve u vezi s tim odakle droga u posedu njenog sina. Mislim da su uticali i neki od nas, koji su joj objasnili da je njen sin samo žrtva pubertetskog dokazivanja i da je bolje da "spusti loptu" i svi zajedno saznamo kome je u interesu da truje našu decu - kažu roditelji učenika.
 
Poslednja izmena:
To je donekle i tacxno.. Desxawa se da nema drugog izlaza osim npr samoubistxa, narkomanije, ili tako necxega.. Pogotowu ako je neko odbacxen od drustwa, i ne mozxe da nadje wisxe smisao

Да, заиста је најважније пронаћи СМИСАО, имати ИДЕЈУ, ЦИЉ - али то нема везе са друштвом него са појединцима. СМИСАО ЧОВЕК ТРАЖИ У СЕБИ САМОМЕ... ту би родитељи по мом мишљењу требало да имају пресудну улогу...
 
Да, заиста је најважније пронаћи СМИСАО, имати ИДЕЈУ, ЦИЉ - али то нема везе са друштвом него са појединцима. СМИСАО ЧОВЕК ТРАЖИ У СЕБИ САМОМЕ... ту би родитељи по мом мишљењу требало да имају пресудну улогу...

Brate... weruj mi kad ostanes sam na swetu... I te kako pocxinjesx da gubisx smisao. Pogotowu ako imasx roditelje koji su ti tu wisxe kao napast, nego kao prijatelji i podrsxka... Cxoweku je urodjeno da bude sa drugim... Kad se ono otudjisx od drustwa ume da bude jako tesxko.
Owo pricxam iz sopstwenog iskustwa, god dana sam bio u owom stanju. Mada i sad sam tu negde :D.
Narawno nisam se drogirao, niti mi je ikada tako nesxto na pamet palo, smisao sam nasxao u sebi, i to bez pomotji ikoga... ali opet moram da istaknem da je jako tezxak period bio.
 
Brate... weruj mi kad ostanes sam na swetu... I te kako pocxinjesx da gubisx smisao. Pogotowu ako imasx roditelje koji su ti tu wisxe kao napast, nego kao prijatelji i podrsxka... Cxoweku je urodjeno da bude sa drugim... Kad se ono otudjisx od drustwa ume da bude jako tesxko.
Owo pricxam iz sopstwenog iskustwa, god dana sam bio u owom stanju. Mada i sad sam tu negde :D.
Narawno nisam se drogirao, niti mi je ikada tako nesxto na pamet palo, smisao sam nasxao u sebi, i to bez pomotji ikoga... ali opet moram da istaknem da je jako tezxak period bio.

Потпуно те разумем, и сам сам имао таква искуства и схватио да је најважније у себи имати оно "спортски дух" и када паднеш да имаш снаге да се придигнеш и наставиш даље и да схватиш да БОГ НИКАДА НЕ ДАЈЕ СВЕ У ЖИВОТУ... и да је живот борба непрекидна и то и са самим собом али и са околином.
А ово што си смисао пронашао у себи самоме само казује ДА СИ ЈАКА ЛИЧНОСТ ... што је врло позитивно.:ok:

Живот је једноставно трка непрестана и то трка са препонама... некада их прескочиш а некада се скрљаш... али то није разлог да се више не тркаш...
 
Jako je teško navesti jedinstven razlog zašto neko dete posegne za drogom.Uzroci narkomanije traže se u trouglu POJEDINAC > SREDINA >DROGA. E sada, nijedan od ovih faktora, sam po sebi, niti izaziva niti sprečava narkomaniju! U ovom trouglu se nalazimo svi mi, samo su različite uloge koje možemo da izaberemo. U okviru ovog trougla postoje faktori rizika koji povećavaju verovatnoću za pojavu bolesti, a njihova kombinacija dovode do narkomanije. U svakom slučaju nema “nevinih” ili onih koji se mogu sasvim izolovati od ovog problema. Na primer, ti možda nećeš nikada probati drogu, neko drugi će probati i odustati, treći će nastaviti, ali niko ne može reći “to nije moj problem”. Narkomanija može biti problem naše porodice, rodbine, naših suseda, rođaka, poznanika. Znači tu je oko nas i dotaći će nas pre ili kasnije, na jedan ili drugi način.

Društvena kriza koja traje kod nas više od decenije takođe je jedan od faktora za širenje narkomanije.Ekonomija nam je postala siva, tržište crno, i u svemu tome podivljalo je i narko-tržište na celom Balkanu. Postali smo zemlja u tranziciji,ali i tranzitna zona svetskog narko-tržišta. Privatne apoteke i njihov liberalizovan zakonski status(trgovine) takođe su mesto za brzu i laku nabavku droga(tablete), bez ikakve kontrole.

Mladi ljudi su posebno ranjiva grupa u svemu što se dešava u našoj zemlji jer njihov razvoj još nije završen i udari ih oštećuju više nego odrasle osobe.Pubertet je period kada se mogu javiti različiti problemi, neslaganje sa roditeljima, pojave osećanja nezadovoljstva i dosade. I pri svemu što sam do sada rekla, ako se u takvim situacijama detetu ponudi droga, sav taj pritisak i radoznalost mogu prevladati. U porodicama gde su roditelji obuzeti svojim poslom i problemima, ne pružaju dovoljno pažnje i vremena svom detetu, ono je prepuštano samom sebi, i tako nesigurno, nezrelo, emotivno labilno pokušava da sve ono što nije dobilo kod kuće nadoknadi na drugom mestu, nažalost jako često u svetu droge.

Možda ovo zvuči uznemiravajuće, ali to su činjenice, i ako dobro razmišljamo imamo više šansi da razvijemo odgovornost prema sebi samima i prema svojoj deci, a samim tim i da ih bolje zaštitimo.
 
SVINJSKI REPOVI

Sa dva kilograma svinjskih repova Djordje se vratio u Futog.Ima dana kada se vratio praznih ruku,a kod kuce ga ceka sestoro gladne dece,jedna umorna mati i jedan nakrivo nasadjen otac.Djordje svakoga dana mora da zaradi hiljadu dinara,inace ce dobiti batine.

Djordje Dundjerski,mladi "pregalac" i "glava porodice".Ucenik treceg razreda osnovne skole u Futogu.
Djordje prosi po Novom Sadu.To zna i njegova uciteljica i mali drugovi.Drugi razred je zavrsio sa odlicnim.U skoli i dalje stoji sasvim pristojno.Ima dva pametna oka.Ume da popije "koktu" na eks,a da ne trepne.Ume i da se nasali,ali gorko.Ume i da se zabrine,ali nekako ispadne kroz osmeh.

Imam pred sobom svrcu kome je porodica natovarila na pleca brigu o hiljadarki dnevno.Gurnite na ulicu nekog odraslog coveka i naredite mu da svaki dan donese po hiljadu dinara,pa cete videti da je to uzasan posao.A to ide godinama.I to ce ici godinama.

Deca se zovu Snezana,Vlada,Dragan,Zdravko,Zoran i Mileva.Vlada je najmladji-tek se rodio.Kao i svako sete,Djordje ima svoje snove.Zeleo bi da postane sofer ili kauboj.

"Tako bih mogao-kaze-da putujem.Da odem daleko.Da dobijem dnevnice i prestanem da prosim.
"Zar ti nije zao-pitam-da ostavis decu?"
"Potrpao bih ja i njih u kamion i odveo."
I verujem da bi to ucinio.Jer bivalo je dana kada isprosi samo za hleb.
"Nosim ga-prica-gledam ga,a hleb vruc,mek,a ja gladan,pa ipak ne strpnem ni mrvu.Prvo njih da nahranim.."

Inace,najveci dan je kad se skupi nesto para za svinjske repove.To smo nekako uredili,dao sam mu novac i on je otisao da brine o deci.Ja sam posle toga sedeo i bilo me je sramota kao da sam ja licno i privatno pravio i podesavao ovaj svet.

Razmisljao sam kako da mu se pomogne.

Razmisljao sam kako da se pomogne onom decaku na Tvrdjavi koji spava sa dva psa,jer su ga majka i ocuh oterali od kuce.Jede sa psima hotelske pomije.Oni ga nocu greju.Jova Soldatovic,Mica,sta znam ko jos,poklone mu dzemperic,kaput,neki dinar..

I nekako mi se ucinilo,djavo ga zna zasto,da Djordju,da svoj toj deci ne treba pomagati,nego ih razumeti i udesiti da dospeju bar do sutrasnjeg dana.Treba pomagati nasoj deci.Onim lepo ocesljanim,pametnim,mirisavim bucama namrstenim na margarin-jer,zaboga oni hoce samo maslac,sto nece mleko-jer zaboga oni piju samo kakao;namrstenim na novo odelo-jer,zaboga neko ima lepse,modernije,cak iz Italije.

Treba pomagati nasoj razmazenoj deci,nasoj za zivot nesposobnoj deci,nasim maminim i tatinim mazama.

Djordja treba uvazavati i pokloniti se pred paketicem svinjskih repova,koji dele sedmoro gladnih malisana,jednom nedeljno ili nijednom nedeljno.

Nema u meni nikakve pakosti.Nikakvog zla.Ne mogu da optuzim drustvo sto mu ne pomaze,jer tata je zemljoradnik,a majka radnica u "27.martu".Jednostavno,rastuzen sam zbog nas i zgadjen,nesrecan nekako posramljeno.Zaboli nas zub,pa mislimo da je to najveca briga na zemljinoj kugli,iskljuce nam struju na cetiri sata,a mi proklinjemo sve,od Nikole Tesle do "Elektovojvodine".Sve neke ogromne brige oko nas-prosao neki mamlaz,pa mi oljustio farbu sa leve strane haube..

Lepo mamino nece da pojede rucak,duri se.

Lepo tatino zatrpano gomilom igracaka place,zato sto nema jos dve gomile igracaka.

Djordje grabi peske u Futog sa hlebom ispod ruke.

Onaj malisan na Tvrdjavi jede pomije.

A mi prolazimo kroz taj svet coravi,i ne primecujemo ni jedne ni druge.Te,koji ce nas sutra zameniti.Te koje grdimo sto su mladi,kao da su oni odlucivali hoce li ce se roditi.

I dodje mi,ruku na srce,da onako siroko pljunem na dobra stara vremena u ime svih ovih novih,kojima srljamo u susret,kao da ce sama od sebe biti napravljena.

Nemam nista u ovom zapisu ni za pocetak ni za kraj.Iznosim ga kao prilog za razmisljanje.Ako neko nesto smisli,bicu mu zahvalan.Ako ne smisli-opet lepo.


MIROSLAV ANTIC

/16.novembar 1969.god./
 
u tome je i problem kod cele te "Kurirske" price sto im uopste nije bio cilj da se ukaze na problem narkomanije medju adolescentima i u skolama , vec da se obracunaju sa Oljom Beckovic i to na najodrvatniji nacin preko maloletnog deteta .

Извини, али ниси у праву. Оља Бећковић је требала да каже "Ја сам као родитељ имала пропуст, нисам се довољно посветила васпитању свог детета." И да кривицу свали на себе. Људи би је разумели. Могла је да сазове конференцију за новинаре и да каже да је њена кривица у васпитању детета. АЛИ ОНА ТО НИЈЕ УЧИНИЛА. Дигла је читаву државу на један новински лист, полицију, директора школе. Она је напала оне који су само хтели ДА ЗАШТИТЕ ОСТАЛУ ДЕЦУ.

Ја стварно не знам шта има да се буни. Она би требала бити захвална полицији и куриру. Нарко-дилер је дилер и када даје бесплатно дрогу 1 особи, а тек када даје целој школи то је злочин. Због тога се ИДЕ У ПОПРАВНИ ДОМ.
 
Владислав Петковић Дис
(1880-1917)

НАШИ ДАНИ

Развило се црно време опадања,
Набујао шљам и разврат и пороци,
Подиг'о се трули задах пропадања,
Умрли су сви хероји и пророци.
Развило се црно време опадања.

Прогледале све јазбине и канали,
На високо подигли се сутерени,
Сви подмукли, сви проклети и сви мали,
Постали су данас наши суверени.
Прогледале све јазбине и канали.

Покрадени сви храмови и ћивоти,
Исмејане све врлине и поштење,
Понижени сви гробови и животи,
Упрљано и опело и крштење.
Покрадени сви храмови и ћивоти.

Закована петвековна звона буне,
Побегао дух јединства и бог рата,
Обесисмо све празнике и трибуне,
Гојимо се од грехова и од блата.
Закована петвековна звона буне.

Од пандура створили смо великаше,
Достојанства поделише идиоти,
Лопови нам израђују богаташе,
Мрачне душе назваше се патриоти.
Од пандура створили смо великаше.

Своју мудрост расточисмо на изборе,
Своју храброст на подвале и обеде,
Будућности затровасмо све изворе,
А поразе прогласисмо за победе.
Своју мудрост расточисмо на изборе.

Место светле историје и гробова,
Васкрсли смо све пигмеје и репове,
Од несрећне браће наше, од робова,
Затворисмо своје очи и џепове.
Место светле историје и гробова

Остала нам још прашина на хартији,
К'о једина успомена на џинове,
Сад сву славу пронађосмо у партији,
Пир поруге дохватио све синове.
Остала нам још прашина на хартији.

Под срамотом живи наше поколење,
Не чују се ни протести ни јауци,
Под срамотом живи наше јавно мнење,
Нараштаји, који сишу к'о пауци.
Под срамотом живи наше поколење.

Помрчина притиснула наше дане,
Не види се јадна наша земља худа,
Ал' кад пожар подухвати на све стране,
Куда ћемо од светлости и од суда!
Помрчина притиснула наше дане.


(1910)
 
Извини, али ниси у праву. Оља Бећковић је требала да каже "Ја сам као родитељ имала пропуст, нисам се довољно посветила васпитању свог детета." И да кривицу свали на себе. Људи би је разумели. Могла је да сазове конференцију за новинаре и да каже да је њена кривица у васпитању детета. АЛИ ОНА ТО НИЈЕ УЧИНИЛА. Дигла је читаву државу на један новински лист, полицију, директора школе. Она је напала оне који су само хтели ДА ЗАШТИТЕ ОСТАЛУ ДЕЦУ.

Ја стварно не знам шта има да се буни. Она би требала бити захвална полицији и куриру. Нарко-дилер је дилер и када даје бесплатно дрогу 1 особи, а тек када даје целој школи то је злочин. Због тога се ИДЕ У ПОПРАВНИ ДОМ.

Hoces reci da je Kurir hteo da zastiti ostalu decu???

Koga je hteo da zastiti kada je objavio slike iz kaveza bg zoo vrta gde su medvedi rastrgli onog nesrecnika??? Roditelje tog decka prikazujuci im raskomadano telo njihovog deteta???

Ili kada su objavili slike decka iz Cacka cini mi se,koji je poginuo u saobracajnoj nesreci negde na Zlatiboru i cije telo vatrogasci 3 sata nisu mogli da izvade iz smrskanog automobila. Koga je tada kurir stitio????

Da ne mislis da branim OB, za mene su i Olja Beckovic i kurir jos vise dno ovoga drustva.

Vlasnik kurira bi i sliku rodjene majke objavio samo ako bi mu to povecalo tiraz i donelo neki dinar vise....
Ne postoji u vecini zemalja pa i kod nas zastita indentiteta maloletnih lica bez razloga. Sve se ovo moglo uraditi i na drugi nacin. Ali se klosar Rodic odmah preracunao: ako objavim sliku Beckovicke i veliki naslov da je u pitanju njen sin prodacu 5000 primeraka vise. Kod tog coveka ne postoje nikakvi humani motivi,sve se gleda kroz novac...

A sad bi svi trebali da se zapitaju zasto taj isti kurir ,kao "bastion" slobodnog novinarstva,borbe za pravdu.......izbegava da pise o prepostenom Miroslavu Miskovicu......
 
Hoces reci da je Kurir hteo da zastiti ostalu decu???

Koga je hteo da zastiti kada je objavio slike iz kaveza bg zoo vrta gde su medvedi rastrgli onog nesrecnika??? Roditelje tog decka prikazujuci im raskomadano telo njihovog deteta???

Ili kada su objavili slike decka iz Cacka cini mi se,koji je poginuo u saobracajnoj nesreci negde na Zlatiboru i cije telo vatrogasci 3 sata nisu mogli da izvade iz smrskanog automobila. Koga je tada kurir stitio????

Da ne mislis da branim OB, za mene su i Olja Beckovic i kurir jos vise dno ovoga drustva.

Vlasnik kurira bi i sliku rodjene majke objavio samo ako bi mu to povecalo tiraz i donelo neki dinar vise....
Ne postoji u vecini zemalja pa i kod nas zastita indentiteta maloletnih lica bez razloga. Sve se ovo moglo uraditi i na drugi nacin. Ali se klosar Rodic odmah preracunao: ako objavim sliku Beckovicke i veliki naslov da je u pitanju njen sin prodacu 5000 primeraka vise. Kod tog coveka ne postoje nikakvi humani motivi,sve se gleda kroz novac...

A sad bi svi trebali da se zapitaju zasto taj isti kurir ,kao "bastion" slobodnog novinarstva,borbe za pravdu.......izbegava da pise o prepostenom Miroslavu Miskovicu......

Слушај, немој да бркаш "лончиће". Диловање дроге је злочин и заслужује највећу осуду. Нема нико право да штити оне који НУДЕ дрогу другима.

Не може неко да буде изнад закона, ма колико био познат. Госпођа Бећковић је могла то све другачије да уобличи, сама је дигла буку. Госпођа Бећковић да је имала мало више мудрости, која се иначе позива на "ЗДРАВ РАЗУМ", треба прво да се запита где је њен "здрав разум" ?
 
Владислав Петковић Дис
(1880-1917)

НАШИ ДАНИ

Развило се црно време опадања,
Набујао шљам и разврат и пороци,
Подиг'о се трули задах пропадања,
Умрли су сви хероји и пророци.
Развило се црно време опадања.

Прогледале све јазбине и канали,
На високо подигли се сутерени,
Сви подмукли, сви проклети и сви мали,
Постали су данас наши суверени.
Прогледале све јазбине и канали.

Покрадени сви храмови и ћивоти,
Исмејане све врлине и поштење,
Понижени сви гробови и животи,
Упрљано и опело и крштење.
Покрадени сви храмови и ћивоти.

Закована петвековна звона буне,
Побегао дух јединства и бог рата,
Обесисмо све празнике и трибуне,
Гојимо се од грехова и од блата.
Закована петвековна звона буне.

Од пандура створили смо великаше,
Достојанства поделише идиоти,
Лопови нам израђују богаташе,
Мрачне душе назваше се патриоти.
Од пандура створили смо великаше.

Своју мудрост расточисмо на изборе,
Своју храброст на подвале и обеде,
Будућности затровасмо све изворе,
А поразе прогласисмо за победе.
Своју мудрост расточисмо на изборе.

Место светле историје и гробова,
Васкрсли смо све пигмеје и репове,
Од несрећне браће наше, од робова,
Затворисмо своје очи и џепове.
Место светле историје и гробова

Остала нам још прашина на хартији,
К'о једина успомена на џинове,
Сад сву славу пронађосмо у партији,
Пир поруге дохватио све синове.
Остала нам још прашина на хартији.

Под срамотом живи наше поколење,
Не чују се ни протести ни јауци,
Под срамотом живи наше јавно мнење,
Нараштаји, који сишу к'о пауци.
Под срамотом живи наше поколење.

Помрчина притиснула наше дане,
Не види се јадна наша земља худа,
Ал' кад пожар подухвати на све стране,
Куда ћемо од светлости и од суда!
Помрчина притиснула наше дане.


(1910)

БРАВО ЗА ПЕСМУ! :D:super::ok:
 
Слушај, немој да бркаш "лончиће". Диловање дроге је злочин и заслужује највећу осуду. Нема нико право да штити оне који НУДЕ дрогу другима.

Не може неко да буде изнад закона, ма колико био познат. Госпођа Бећковић је могла то све другачије да уобличи, сама је дигла буку. Госпођа Бећковић да је имала мало више мудрости, која се иначе позива на "ЗДРАВ РАЗУМ", треба прво да се запита где је њен "здрав разум" ?

I ubistvo je zlocin. Najtezi. Pa kada maloletnik izvrsi ubistvo,ne objavljuje se njegovo ime,nego samo inicijali......i ne napise kao dodatak on je sin toga i toga.....

Isto kada maloletnik diluje drogu i bude uhvacen,objavljuju se samo inicijali....i ne navodi se ime i prezime bilo kog roditelja....

Sto to i u ovom slucaju nije uradjeno??? Zato sto je Rodic procenio da ce mu ime OB dici tiraz......

Znaci meni je sin OB isto kao i svi ostali dileri. Sljam ovog drustva. Ni bolji,ali ni gori od kolega.........kako za njih tako i za njega.....


A evo kako je kurir uvek principijelan i kako nem aveze ko je dilovao.....boze moj....kurir je veliki orac protiv narkomanije.

Snabdevali narkomane drogom

KRUŠEVAC - Bojan A. (34) i Bojan S. (23), obojica iz Kruševca, uhapšeni su i određena im je mera zadržavanja zbog sumnje da su neovlašćeno proizvodili, držali i stavljali u promet opojne droge. Policija je saopštila da će obojica u zakonskom roku, uz krivičnu prijavu, biti predati nadležnom istražnom sudiji.

Osumnjičeni Bojan A. je u svojoj kući u saksijama uzgajao marihuanu za koju je seme, putem interneta, naručio iz Holandije, navodi se u policijskom saopštenju. Uhapšeni Bojan S. se sumnjiči da je u više navrata prodavao marihuanu narkomanima iz Kruševca.

http://www.kurir-info.rs/clanak/crna-hronika/kurir-28-08-2008/snabdevali-narkomane-drogom
 
Poslednja izmena:
Слушај, немој да бркаш "лончиће". Диловање дроге је злочин и заслужује највећу осуду. Нема нико право да штити оне који НУДЕ дрогу другима.

Не може неко да буде изнад закона, ма колико био познат. Госпођа Бећковић је могла то све другачије да уобличи, сама је дигла буку. Госпођа Бећковић да је имала мало више мудрости, која се иначе позива на "ЗДРАВ РАЗУМ", треба прво да се запита где је њен "здрав разум" ?

I ubistvo je zlocin. Najtezi. Pa kada maloletnik izvrsi ubistvo,ne objavljuje se njegovo ime,nego samo inicijali......i ne napise kao dodatak on je sin toga i toga.....

Isto kada maloletnik diluje drogu i bude uhvacen,objavljuju se samo inicijali....i ne navodi se ime i prezime bilo kog roditelja....

Sto to i u ovom slucaju nije uradjeno??? Zato sto je Rodic procenio da ce mu ime OB dici tiraz......

Znaci meni je sin OB isto kao i svi ostali dileri. Sljam ovog drustva. Ni bolji,ali ni gori od kolega.........kako za njih tako i za njega.....

Upravu ste i jedan i drugi po pitanju dilerisanja robija i tačka
maloletnici treba u jednom delu da zaštićeni budu

novinari kod nas su senzacionalisti
i Olja bi iskoristila to sada joj se samo lupio o glavu njen pristup novinarstvu
 
I ubistvo je zlocin. Najtezi. Pa kada maloletnik izvrsi ubistvo,ne objavljuje se njegovo ime,nego samo inicijali......i ne napise kao dodatak on je sin toga i toga.....

Isto kada maloletnik diluje drogu i bude uhvacen,objavljuju se samo inicijali....i ne navodi se ime i prezime bilo kog roditelja....

Sto to i u ovom slucaju nije uradjeno??? Zato sto je Rodic procenio da ce mu ime OB dici tiraz......

Znaci meni je sin OB isto kao i svi ostali dileri. Sljam ovog drustva. Ni bolji,ali ni gori od kolega.........kako za njih tako i za njega.....

Извини, госпођа Оља Бећковић је јавна личност, она је морала да брине како о својим поступцима и радњама, тако и о поступцима свога сина. Њен син је такође јавна личност, јер је његова мајка позната, и то што је "вест процурила" да је привођен у полицију итд...итд....не желим даље да набрајам...

Исто би било и да је Тадићево дете то урадило. Када је Винона Рајдер (она глумица) крала по самопослугама била је на насловним страницама свих таблоида (и прогласили је КЛЕПТОМАНОМ) и њен снимак је се вртео на свим телевизијама. Јавне личности морају да брину и воде рачун о поступцима своје деце јер су они одговорни за њихове поступке.
 
Извини, госпођа Оља Бећковић је јавна личност, она је морала да брине како о својим поступцима и радњама, тако и о поступцима свога сина. Њен син је такође јавна личност, јер је његова мајка позната, и то што је "вест процурила" да је привођен у полицију итд...итд....не желим даље да набрајам...

Исто би било и да је Тадићево дете то урадило. Када је Винона Рајдер (она глумица) крала по самопослугама била је на насловним страницама свих таблоида (и прогласили је КЛЕПТОМАНОМ) и њен снимак је се вртео на свим телевизијама. Јавне личности морају да брину и воде рачун о поступцима своје деце јер су они одговорни за њихове поступке.

Kakve veze ima Vinona Rajder??? Kao prvo ona je tada imala 30 godina.....

Ja ovde pricam o pravima maloletnika po zakonu......

Ok,sin OB uhvacen sa drogom......nek bude kaznjen kako treba za to,isto ako i ostali klinci koji su to uradili. Ni strozije ni blaze.......

Ali ne moze on da bude kaznjavan zato sto je sin OB..........da nije njen sin niko u ovoj Srbiji ne bi znao ko je tog dana uhapsen........

Kakve veze ima sto je OB javna licnost.......znaci u njenu intimu ima pravo da zaviruje ko hoce ,a u tvoju nema pravo niko???
 

Back
Top