Аспекти Меркура

Софија

Legenda
Poruka
52.897
Са Асцедентом:

коњункција: изразита ментална активност, нервоза

Добар аспект (секстил, тригон): појачава особине знака у коме се Меркур налази

Лош аспект (квадрат): ментална и нервна дисхармонија, слаба комуникативност
---------------------------------------------------------

Са МЦ-ом

коњункција: развијене менталне способности, јак интелект

добар: развијене особине знака у коме се Меркур налази

лош: осетљивост, ментална дисхармонија

-------------------------------------------------------

Са Месецом

коњункција: развијене менталне способности, осетљивост нерава, добро памћење, јака потреба за променом

добар: хармонија интелектуалног, емотивног и нервног

лош: слабо памћење, забринутост, брзе реакције, премор

наставиће се....
 
Poslednja izmena:
Са Венером:

коњункција: ментална и нервна активност стимулисана осећањима, шарм, добродушност, племенитост, хармоничност карактера. Пошто Венера може бити удаљена од Меркура највише 60* не постоје неки лошији аспекти ове две планете

добар: променљивост и индискреција у осећањима
-----------------------------------------------------------------------------------------

Са Марсом:


коњункција: брзе и снажне менталне реакције, нервна напетост, понекад емотивност која је стимулисана емотивношћу и страственошћу

добар: прецизном контролом афекта могуће је ојачати нервну конституцију

лош: сарказам, непристојност, брбљивост, површност, иритабилност, ситничарење

наставиће се...
 
Са Јупитером:

коњункција:оптимизам, експанзивни менталитет, јак нервни систем. Добро просуђивање, промишљеност, Ово су добри филозофи.

добар: духовитост, широке могућности за успех у послу и у друштву

--------------------------------------------------------

Са Сатурном:

коњункција: трпи ограничења, дисциплинованост, крут ум. Нервне реакције су регулисане хладним разумом, Логично, калкулантско и депресивно мишљење.

добар: логично резоновање, Сатурн овде Меркуру даје студиозност и дубину, а овај њему живахност и брзе реакције.

лош: недостатак поверења у себе и у друге, предрасуде, подложност меланхолији, могући тежи душевни поремећаји, депресија.

наставиће се....
 
Са Ураном:

коњункција:оригиналне и еруптивне идеје, новаторство, јак интелект, врло осетљив нервни систем, драмски карактер

добар:смањена нервна напетост, јак интелект, оригиналност, променљивост

лош:ексцентричност, екстремне идеје, перверзија

__________________________________________________

Са Нептуном:

коњункција:суптилност и сензибилност, интуиција, идеализам, машта, рафинираност

добар:хармоничан дух, маштовитост, нервна уравнотеженост

лош:конфузна мошљење, несређеност, хаотичност и несистематичност, губитак концентрације, сарказам, непоштење
 
A mi, kojima je neaspektovan? z:shock:

''...Ukazuje na nesputanosti uma, čovek koji može da se postavi iznad trenutne situacije, da ga podstakne da deluje nezavisno od objektivnih okolnosti, da razmislja hladnokrvno, mudro i racionalno. Znaci da nema nicega sto bi ga sprecilo na tom putu, ali nema ni dodirnih intelektualnih tacaka. Morace da nadje neki ventil jer svojim pridikama može dovesti druge u situacije da "eksplodiraju".''

z:shock:
 
Са Плутоном:

коњункција: потреба да се реше сви проблеми и страхови, способност да се отклоне узнемиравајуће или присне мисли, нервна напетост, понекад и душевни поремећај

добар:гарантује смиреност, опуштеност и здрав психички живот, поштење

лош:напраситост, свађалаштво, честе промене расположења, сукоби са околином, душевна обољења
 
лош: сарказам, непристојност, брбљивост, површност, иритабилност, ситничарење
добар: променљивост и индискреција у осећањима
добар: логично резоновање, Сатурн овде Меркуру даје студиозност и дубину, а овај њему живахност и брзе реакције.
лош:ексцентричност, екстремне идеје, перверзија
лош:напраситост, свађалаштво, честе промене расположења, сукоби са околином, душевна обољења
лош:конфузна мшљење, несређеност, хаотичност и несистематичност, губитак концентрације, сарказам, непоштење

Al' sam ubo temu....masala:heart: al' ajde sve to, nego sto je u ovnu:lol:
 
Па реци нам, како је теби? :)

Не знамо ми како се код тебе одразио...симболика је велика. ;)

Ево мене:
-мој Меркур је владар 3. и 12. поља, а сместио се у 9. поље и у знаку риба је на 29*
Ме90Мо (у12. пољу)
Ме120Ур
Ме90Не
-----------------------------------
Нептун као диспозитор Меркура је у секстилу са Венером , у секстилу са Плутоном, у опозицији са Месецом и наравно у квадрату са Меркуром.
___________________________

Уран као виша етапа Меркура ме је спасио (Ур120Ме, Ур120Со, Ур60Ма)
---------------------------------------------------------------------------------
Интуиција ми је на квадрат (Веза између Меркура, Месеца и Нептуна, као и 12. поља), екстремно сам студиозна и детаљна у анализи (Меркур у 9. у Рибама), али се и превише расплињавам, преопширна умем да будем, умем и да изгубим циљну представу у разговору баш због претераног расплињавања....због опозиције са Месецом (оса 6/12 почеле су да ми се шире вене, надам се да неће бити проблема)...због Ме90Не сам лукава, а умем да будем и јако саркастична, због Ме90Мо лепо пишем....једино што ми није јасно код мог Меркура јесте шта ми је дало брбљивост и елоквентност, јер ми је Меркур, онако, баш блентав. :)
 
Poslednja izmena:
Па реци нам, како је теби? :)

Me u 12 zna da bude nevidjen cutolog
a opet kad krene da brblja to nije zdravo...ipak je u strelcu
Me0Ur-volim astro
Me u sag-studiram strani jezik-posto mi vlada devetom
Me 60 Ju i Me 60 Ma spasavaju malo ovog zbunjenog Merkura
Me u sag je haotican, izgubljen....ja sam jako smotana..

ima svasta...a na sve to Merkur mi vlada sedmom kucom:mrgreen:
 
лош: сарказам, непристојност, брбљивост, површност, иритабилност, ситничарење
добар: променљивост и индискреција у осећањима
добар: логично резоновање, Сатурн овде Меркуру даје студиозност и дубину, а овај њему живахност и брзе реакције.
лош:ексцентричност, екстремне идеје, перверзија
лош:напраситост, свађалаштво, честе промене расположења, сукоби са околином, душевна обољења
лош:конфузна мшљење, несређеност, хаотичност и несистематичност, губитак концентрације, сарказам, непоштење

Al' sam ubo temu....masala:heart: al' ajde sve to, nego sto je u ovnu:lol:

Evo ga,posto mi je omiljeni:zaljubljena:.... znaci

retro. ovan u X (to mu valjda pojacava kvalitet)

vlada 3. i 12.

90 Mars,sarkastican(bezobrazan:p)
90 Uran,sarkastican
90 Neptun,sarkastican,lukaaav
90 Asc,arogancija,nervoza
inkonj. Pluton ....e to mu dodje nesto jako lose...
120 Venera....


Znaci....sreca te mi je Venera u blizancima i Mesec u devici i lepo aspektovani pa znam granicu,inace,nesnosljiv:roll::cistinaocare:
 

Back
Top