религиозна разонода

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411
Да ли је форум подручје изражавања верских убеђења?Или чиста забава?Или нешто измећу?
Зашто људи учествују?Понекад ми маса расправа изгледају без неког смисла.Ниједна страна неприхвата туђе ставове.Шта учесници налазе у бесмисленим расправама?Молим да се људи изјане.
 
А други'?Да ли би ти други могли да мењају религиозна убеђења?Мени неке маратонске радправе немају смисла.

Gle kako ide... Kad živiš određeni period, nakupiš iskustvo, složiš nekakav model sveta oko sebe... Ne možeš nekome menjati religiozna uverenja, a da ne utičeš na ceo taj sistem shvatanja sveta.
I onda je baš zabavno kad dođe nekakvo piskaralo i očekuje da će taj posao da obavi pomoću nekoliko copy-paste poteza. :)
Pogotovo što je u mom slučaju većina tih sadržaja već obrađena i obuhvaćena modelom.

A zašto ljudi uopšte učestvuju? neki su neurotični, neki misle da spašavaju svet, nekima je to partijski zadatak...
Meni je jednostavno zabava. :D
 
Gle kako ide... Kad živiš određeni period, nakupiš iskustvo, složiš nekakav model sveta oko sebe... Ne možeš nekome menjati religiozna uverenja, a da ne utičeš na ceo taj sistem shvatanja sveta. D
Па врло је тешко.Можда то може да се човеку учини као рушење целог његовог претходног живота.
 
I onda je baš zabavno kad dođe nekakvo piskaralo i očekuje da će taj posao da obavi pomoću nekoliko copy-paste poteza. :)
Pogotovo što je u mom slučaju većina tih sadržaja već obrađena i obuhvaćena modelom.
:D
Па мислим да ни ти ни друга страна немате ништа осим попуњавања времена.Можда има неко ко посматра расправе.Па му нека од страна се више свиђа са својим ставовима.Мени као вернику СИПЦ односно популарније зилоту више одговара да неко поверује у моју и Владанову причу.Али небих да будем упоран.То ми је без смисла као и упадање у тему иако немам озбиљну намеру.Поготову ако је тема по мени озбиљна.
 
Pu prvi da se... izjanim.
Jedva čekam da me neki klinci uče životu pa da radikalno izmenim svoja ubeđenja. :D
Лепо су тебе подучили животу, чим неверујеш у Бога. Мора да си махао заставицама и падао у транс од плача кад је бравар умро. Све сама мудрост избија из твојих реченица, баш си нас подучио(како да не размишљамо).Нико те нетера да се мењаш него да провериш да ли је то тачно што говоримо. Милон доказа линкова и слика и ти опет да ти неко соли памет без доказа. Јадан онај ко мисли да зна када докази говоре супротно.
 
Он је дошао само ради забаве.Немислим да је волео Тита.Он има само ставове као и већина.Систем вредности који одговара оном ко није нашао себе ни у једном верском убеђењу.Материјално пошто преовлађује као опипљиво код људи најлакше се прихвата.Има ту неки систем религиозности.Разне комбинације.
Али мени изгледају занимљиви и разни паљивџије.Он има неки систем.Они се перодично појављују.Они немају ништа.
А атеисти су залутали.Шта они траже на форуму религија?Што се не направи форум атеизам.Или нек једноставно учествују на филозофији.Пошто ако сам добро приметио постоји и тај форум?
Има нас још доста других,али бих то да напишем после.
 
Ovaj deo mogu da shvatim....
Spoznati Boga u kontextu života, po meni znači doživeti ga na neki svoj način, kroz ljubav i mržnju, patnju i greh, rat i mir, dobro i zlo, znači sve što nam se dešava...u životu.

Ovaj Biblijski Bog nema sa tim nikakve veze...njega mogu da prihvate samo ljudi koji ne mogu da žive kao slobodne individue, traže nešto, nekoga koga će služiti, ko će ih voditi i po zasluzi nagraditi....ili kazniti, jer sami nisu za to sposobni.

A zvao ti njega Bog, Allah, Jehova, neki ideal iz stvarnog života...ili Savest...sve je to individualno, nije svako sposoban da odvoji svoje Ja od Njegovog...meni moja savest, niti srce ništa ne prebacuju...i dok je tako, nemam nameru da prihvatim nešto što zdrava logika nije u stanju da primi.

А једна наша учесница верује у ово.То је још један систем.Да ли личи на зазјавалов незнам.
Али бих волео да нам са јави и каже зашто учествује?
 
Лепо су тебе подучили животу, чим неверујеш у Бога. Мора да си махао заставицама и падао у транс од плача кад је бравар умро. Све сама мудрост избија из твојих реченица, баш си нас подучио(како да не размишљамо).Нико те нетера да се мењаш него да провериш да ли је то тачно што говоримо. Милон доказа линкова и слика и ти опет да ти неко соли памет без доказа. Јадан онај ко мисли да зна када докази говоре супротно.

To sa bogom su propustili dok su me podučavali. :)
Više su insistirali na tome da se "neveruješ" zapravo piše "ne veruješ", a "netera" da se ispravno piše "ne tera". Ovo nije beznačajno. Da sam hteo da učim o bogu, otišao bih na teologiju. I onda bi mi znanje gramtike pomoglo da položim ispite iz jezika koji se tamo uče. Tako da ne bih bio prinuđen da postanem zilot.

Pojma nemam kako si došao do zaključka da sam mahao zastavicama i da sam plakao kada je bravar umro. Nisam mahao, nisam plakao, a da sam baš morao da biram, pre bih plakao što je umro bravar nego što je umro stolar. :mrgreen:

To što je za tebe novo i čemu bi da me poučiš, zapravo je staro i prašnjavo. Valjda nisi mislio da ću da čekam da se ispili nekakav Vladan pa da mi on to objasni.
A ti razmisli kako to da većina vernika (svi izuzev osmorice) u ovoj zemlji, a i šire, ne daje pet para za to što bi ti da im preneseš. Zajedno sa tvojih milion dokaza. :hahaha:
 
...
А једна наша учесница верује у ово.То је још један систем.Да ли личи на зазјавалов незнам.
Али бих волео да нам са јави и каже зашто учествује?
Žao mi je ako ću nekog razočarati, ali Zazijavalo nema nikakav sistem. :)
Jednostavno, ja sam ljubitelj humora, a humora se na dostupnim medijima komercijalizovao i sveo na šablone.
Na sreću, našao sam izvor genijalnih pošalica na ovom forumu.
Kako da kažem... Recimo, izjava poput "Metuzalem je živeo 969 godina i to ti je fakat" može da me održi u blagom veselju do ručka.
Eto, toliko. :D
 
А атеисти су залутали.Шта они траже на форуму религија?Што се не направи форум атеизам.Или нек једноставно учествују на филозофији.Пошто ако сам добро приметио постоји и тај форум?
Има нас још доста других,али бих то да напишем после.
Ateisti imaju svoje stavove i ubedjenja.Sto ce reci gosn Bozidar ne postoji.A opet,vi tvrdite da postoji,sto dokazujete na veoma cudan nacin...nekupanjem,gladovanjem,neispunjavanjem bracnih obaveza i slicno...
Mi smo tu iz istog razloga kao i vi,samo sa razlicitim tezama.A cim se pojavi sagovornik koji argumentima moze da parira i vasem samoproklamovanom vladici sa najduzim stazom nekupanja,vi po sistemu copora krecete sa pravljenjem psiholoskog profila istog.
To nije diskusija dragi moji ziloti :rtfm:
 
Нико те нетера да се мењаш него да провериш да ли је то тачно што говоримо. Милон доказа линкова и слика и ти опет да ти неко соли памет без доказа. Јадан онај ко мисли да зна када докази говоре супротно.

aj daj meni taj link za boga, svega ti
samo da je direktan , a ne demonski torent :)
 
Он је дошао само ради забаве.Немислим да је волео Тита.Он има само ставове као и већина.Систем вредности који одговара оном ко није нашао себе ни у једном верском убеђењу.Материјално пошто преовлађује као опипљиво код људи најлакше се прихвата.Има ту неки систем религиозности.Разне комбинације.
Али мени изгледају занимљиви и разни паљивџије.Он има неки систем.Они се перодично појављују.Они немају ништа.
А атеисти су залутали.Шта они траже на форуму религија?Што се не направи форум атеизам.Или нек једноставно учествују на филозофији.Пошто ако сам добро приметио постоји и тај форум?
Има нас још доста других,али бих то да напишем после.

зато што сумњају у свој атеизам.
 
Он је дошао само ради забаве.Немислим да је волео Тита.Он има само ставове као и већина.Систем вредности који одговара оном ко није нашао себе ни у једном верском убеђењу.Материјално пошто преовлађује као опипљиво код људи најлакше се прихвата.Има ту неки систем религиозности.Разне комбинације.
Али мени изгледају занимљиви и разни паљивџије.Он има неки систем.Они се перодично појављују.Они немају ништа.
А атеисти су залутали.Шта они траже на форуму религија?Што се не направи форум атеизам.Или нек једноставно учествују на филозофији.Пошто ако сам добро приметио постоји и тај форум?
Има нас још доста других,али бих то да напишем после.

Kako sebi dajete za pravo da postavljate ljude gde im je mesto?
Ti ćeš nekome da kažeš da vrednuje materijalno, samim tim što je ateista...bljak.
Paljivdžije su fanatici, kao ti, neko ko ne prihvata da postoji drugačije versko opredeljenje....ili ne postoju uopšte.
I vi bi mogli po toj logici da se prebacite na pdf Natprirodne pojave i misterije....jer po meni Bog je nešto što ne postoji...ili postoji, ali ne onako kako ga vi predstavljate...
Stvarno na čudan način pokazujete hrišćansku ljubav prema ljudima....o toleranciji da ne govorimo...u stvari, ovo su pravi hrišćani, hvala vam što postojite ...kad vas čitam, stidim se svoje vere.
 
Ovaj deo mogu da shvatim....
Spoznati Boga u kontextu života, po meni znači doživeti ga na neki svoj način, kroz ljubav i mržnju, patnju i greh, rat i mir, dobro i zlo, znači sve što nam se dešava...u životu.

Ovaj Biblijski Bog nema sa tim nikakve veze...njega mogu da prihvate samo ljudi koji ne mogu da žive kao slobodne individue, traže nešto, nekoga koga će služiti, ko će ih voditi i po zasluzi nagraditi....ili kazniti, jer sami nisu za to sposobni.

A zvao ti njega Bog, Allah, Jehova, neki ideal iz stvarnog života...ili Savest...sve je to individualno, nije svako sposoban da odvoji svoje Ja od Njegovog...meni moja savest, niti srce ništa ne prebacuju...i dok je tako, nemam nameru da prihvatim nešto što zdrava logika nije u stanju da primi.

А једна наша учесница верује у ово.То је још један систем.Да ли личи на зазјавалов незнам.
Али бих волео да нам са јави и каже зашто учествује?

Kad si već citirao...mogao si da kažeš i koga citiraš...eto, opet se kajem što zlobnicima dajem materijala da nahrane svoju poganu dušu.
Nije mene Zazijavalo napravio...jel beše Boža? :mrgreen:
A zašto učestvujem...to si mogao direktno da pitaš....nekako je poštenije...uživam da vas slušam, lepo me nasmejete, eto zašto učestvujem...osim toga, vase bajke mogu da budu opasne za klince koji čitaju...
Ti meni ne smetaš...ako ja tebi smetam...tvoj problem i dokle god je tako, ja ću biti tu....e, sad je tebe da pitam...zašto ti smetaju ateisti???
 
Да ли је форум подручје изражавања верских убеђења?Или чиста забава?Или нешто измећу?
Зашто људи учествују?Понекад ми маса расправа изгледају без неког смисла.Ниједна страна неприхвата туђе ставове.Шта учесници налазе у бесмисленим расправама?Молим да се људи изјане.

Rasprave su besmislene jer dokazi o postaojanju Boga ne postoje....sve ostalo ima smisla.
 
зато што сумњају у свој атеизам.

Hahah
Ja nisam bila ni blizu ateiste dok nisam krenula da malo vise proucavam hriscanstvo.
Rodis se,krste te na silu,niko te nista nije ni pitao,kazu ti postoji Bog,Isus,oni te nadziru 24h dnevno,7 dana u nedelji,znaju i sta mislis,ako ne budes dobra goreces u Paklu,slusas neke gluposti tipa Adam,Eva nastala od rebra,zmija koja govori....ok,dete si,volis bajke,onda odrastes,zapitas se.
A tek ovaj forum,"hriscani" ovde...vi mi samo potvrdjujete besmisao svega,toliko se smejem ovde,da samo nastavite da branite religiju :super:
Meni ovo najzabavniji pdf.
 
.А атеисти су залутали.Шта они траже на форуму религија?Што се не направи форум атеизам.

Zato sto je ateizam takodje versko ubedjenje na neki nacin,ovde raspravlja o veri svako ko ima potrebu za tako necim,pogotovo jer religija jos uvek ima velikog uticaja na drustvo,drustvene norme...sta je cudno sto neko zeli da izrazi svoj stav o besmislenosti iste.
 
Ateisti imaju svoje stavove i ubedjenja.Sto ce reci gosn Bozidar ne postoji.A opet,vi tvrdite da postoji,sto dokazujete na veoma cudan nacin...nekupanjem,gladovanjem,neispunjavanjem bracnih obaveza i slicno...
Mi smo tu iz istog razloga kao i vi,samo sa razlicitim tezama.A cim se pojavi sagovornik koji argumentima moze da parira i vasem samoproklamovanom vladici sa najduzim stazom nekupanja,vi po sistemu copora krecete sa pravljenjem psiholoskog profila istog.
To nije diskusija dragi moji ziloti :rtfm:

Морам да оповргнем твоју тврдњу да се некупамо.Грешиш.Нека браћа се туширају свакодневно.Нека неколико пута недељно.Тешко да ћеш да нађеш неког ко се некупа.Односно ретко купа.Сви једемо редовно.О Светој тајни брака очигледно немаш појма.А брачне обавезе које ти сматраш да су брачне обавезе су плод идеја у задњих 80 година,ако не и мање.И тај поглед на брачну заједницу нема никакве везе са православним хришћанским погледом на свет.
Неможемо да имамо исте разлоге.Ваши разлози имају поркло у страстима.Чије постојање ви непризнајете.
Како може неко да парира уопште учењу Цркве које је од Бога?
Расправа.А како ви можете да нас убедите?Чему?Расправа је наша реч,а дискусија је англосаксонка реч која има порекло у латинском језику.
 
Kako sebi dajete za pravo da postavljate ljude gde im je mesto?
Ti ćeš nekome da kažeš da vrednuje materijalno, samim tim što je ateista...bljak.
Paljivdžije su fanatici, kao ti, neko ko ne prihvata da postoji drugačije versko opredeljenje....ili ne postoju uopšte.
I vi bi mogli po toj logici da se prebacite na pdf Natprirodne pojave i misterije....jer po meni Bog je nešto što ne postoji...ili postoji, ali ne onako kako ga vi predstavljate...
Stvarno na čudan način pokazujete hrišćansku ljubav prema ljudima....o toleranciji da ne govorimo...u stvari, ovo su pravi hrišćani, hvala vam što postojite ...kad vas čitam, stidim se svoje vere.

Постоји.Али да ли је исправно?
 
Да ли је форум подручје изражавања верских убеђења?Или чиста забава?Или нешто измећу?
Зашто људи учествују?Понекад ми маса расправа изгледају без неког смисла.Ниједна страна неприхвата туђе ставове.Шта учесници налазе у бесмисленим расправама?Молим да се људи изјане.

Ljudi su ljudi i to je tako...nema se šta tu mnogo komentarisati "zašto ovo a zašto ne ono".
Masa rasprava ovde i JESTE bez smisla, zato što je sama priroda internet foruma ovakvog otvorenog tipa da budu mesto zabave za milione(ZAM:mrgreen:).
Nikome se ne može sprečiti da se pojavi sa svojim "sistemom" vrednosti, svojim stavom, svojim verovanjem...U nekom smislu, forum ti dođe kao neka vrsta ekumenizma u virtuelnoj verziji :lol: Svako izražava svoje mišljenje a svi međusobno komuniciraju (lat. communio-zajedništvo) :D
Zapravo, ono što treba shvatiti jeste da se ovde zaista ne mogu iznositi svoja ubeđenja i najdublja verovanja onako kako se ona iznose unutar zajednice kojoj neko pripada ( kojoj god zajednici ili opredeljenju neko pripada) ili na način kada neko poznaje čoveka lično, pa pokuša tome svome prijatelju da ukaže, pokaže, dokaže neke svoje stavove, verovanja, načela i slično... I sam znaš da je čak i tu jako teško čoveku opovrgnuti njegova sopstvena ubeđenja, a kamoli ovako, kada te ljudi niti vide niti poznaju...Obično da bi neko do nekoga mogao da dopre i da mu promeni izvestan stav u vezi nečega, taj neko bi trebalo da bude uzor, primer, subjekat kome se divi ili ga izuzetno poštuje onaj koga taj neko pokušava da ubedi u nešto. Tako se i kaže da samo svojim načinom života i njegovim plodovima, čovek može da svedoči neko svoje ubeđenje i da tako privuče pažnju ostalih bilo da je to u pozitivnom ili negativnom smislu, te samim tim privlači one koji imaju afinitet ka pozitivnom ili negativnom u sebi.
Konkretno, ono što je bitno za nekoga ko pokušava da preko interneta svetu predstavi neku istinu ( u ovom slučaju govorim o bilo kojoj "istini" koju neki subjekat smatra za sebe kao takvu ili "istini" u relativnom smislu), a pogotovo istinu o Bogu i NJegovom postojanju(ili ne), je zaista Don Kihotovska borba. Donekle smatram da je to i nemoguće...ovakvim vidom rasprave.
A što se tiče proklamovanja nečijih ubeđenja ili neke grupacije na ovakvoj vrsti foruma: unapred je ista osuđena na propast (tj.takava vrsta "reklame"), jer je u samom startu izložena bezbrojnim opovrgavanjima suprotnih stavova i ubeđenja, pa samim tim ni ne može da se izloži u svome čistom i potpunom obličju, a pogotovo što svaki čovek izlažući nešto u šta veruje unosi u to svoje izlaganje i deo sebe: tj. na to kako će neko prihvatiti njegovo izlaganje utiče mnogo i način razgovora i ton, i potkrepljenost argumentacijom i moć jezičkog aparata toga istog izlagača i slično... Dobar sofista ubediće te da je belo-crno i obratno...;)
A pride svemu tome postoji i to, što mnogi forume shvataju kao mesto nadmetanja i stalnog nadmudrivanja ne bi li se dokazalo da je uvek onaj koji je zadnji ostavio poruku u pravu: znači, ljudima nije stalo da menjaju stav i svoje životno ubeđenje bazirano na sopstvenom stečenom ( naučenom ) iskustvu, njima je stalo da dokažu da su oni u pravu povodom tog stava - i to je logično, jer svako veruje sebi i polazi od sebe.To je tipično ljudska osobina i potpuno je svojtvena svakome čoveku.
Mislim da bi samim tim trebalo promeniti prvo pitanje u tvome postu sa sledećim:U čemu je prava motivacija nekoga da svoja religiozna ubeđenja izražava na području foruma? Gde će u startu naići (svako) na omalovažavanja i osporavanja svoga verovanja od strane ne istomišljenika.;)
 
Poslednja izmena:
Kad si već citirao...mogao si da kažeš i koga citiraš...eto, opet se kajem što zlobnicima dajem materijala da nahrane svoju poganu dušu.
Nije mene Zazijavalo napravio...jel beše Boža? :mrgreen:
A zašto učestvujem...to si mogao direktno da pitaš....nekako je poštenije...uživam da vas slušam, lepo me nasmejete, eto zašto učestvujem...osim toga, vase bajke mogu da budu opasne za klince koji čitaju...
Ti meni ne smetaš...ako ja tebi smetam...tvoj problem i dokle god je tako, ja ću biti tu....e, sad je tebe da pitam...zašto ti smetaju ateisti???

Добро.Ако смо ти занимљиви.А наравно и ти си.Наравно ниси ми смешна.Ја са твојим ставовима немам неке подударности.Али небраним да их имаш.:rtfm:
 
Ljudi su ljudi i to je tako...nema se šta tu mnogo komentarisati "zašto ovo a zašto ne ono".
Masa rasprava ovde i JESTE bez smisla, zato što je sama priroda internet foruma ovakvog otvorenog tipa da budu mesto zabave za milione(ZAM:mrgreen:).
.;)
Па сад ја овај форум схватам озбиљно.Није ово ни вече код Џулијуса Холанда на ББЦу ни гранд парада.За мене је место расправе и ширења идеја.А ако ми је до дружења.Ипак више волим да људе гледам уживо.Да одлазим код њих и они долазе код мене.:think:
 

Back
Top