Tinejdzeri u saobracaju!

User Friendly

Buduća legenda
Poruka
25.007
Kako se ponasate u saobracaju?
Postujete li propise ili prolazite i kroz crveno na pesackom ili u voznji?
Posto ovde ima i starijih ako imate polozen vozacki prelazite li na punu liniju,pusta te li pesake da prodju na pesackom...?
Jeste li nekad imali saobracajnu nesrecu i ko je bio kriv?
 
Danas sam imo laksu saobracajnu nesrecu i nije bila moja krivica! Vozio sam bajs i lik je odjednom otvorio vrata i skucao sam se u ista i prilicno nagruvao! I covek kad sam se sjebao je izasao i poceo da mi se smeje i rekao mi izvini,da sam stariji kicmu bi mu polomio zbog ovog a nista mu ovako nemogu jer nemam neke teske povrede ni ostecenja na bajku da ga tuzim! Kakva debilcina! Ja vecinom postujem ali imam obicaj da proletim na zuto sa biciklom! Vecinom matore drtine ne postuju propise i ocekuju da se biciklista skloni iako je moje prvenstvo prolaza sto me uzasno nervira!
 
Imao sam nesreću,na pešačkom me je zviznuo kombi...I zamalo da ispadnem kriv,j**em ti pravosuđe.:kletva:Kada tabanam prelazim ulicu bilo gde,nebitno kakve je boje semafor.Kad vozim uvek proletim kroz žuto,dok za razliku od pajsera iz mog odeljenja stajem na crveno.
 
Ne verujem da je mislio da istice to da bi bio faca....
@tema

Obicno postujem pravila saobracaja, al' danas umalo da me zgazi autobus.Prosla sam tik ispred njega biciklom i to u centru na raskrsnici.Postideh se kad primetih poglede ljudi..:rumenko::)
 
Samo smireno,Mil00rade.:ok:

tema
Ovde kod mene prelazim na crveno zato što nikad nije neka gužva,
ali u većim gradovima poštujem.
Jednom kad sam vozila biciklu neki umalo da me zgazi zato što sam išla posred ulice.
Dakle,mojom krivicom umalo da bude,ali fala bogu nije.:D
 
Prelazim na zeleno, na pešačkom prelazu ako imam mogućnost itd, al' što znam da se zapucam u saobraćajni znak... tragikomično... gledam u sagovornika (mama i tata me učili da gledam ljude u oči dok mi pričaju, a onda im se vratim sa masnicom ispod oka) i zum, znak. :lol:
 
Nikad,ali nikad ne prelazim van pesackog..Jednom me lupila kola mojom krivicom,i to mi je dosta:lol::roll:

nekad predjem na crveno,ali samo ako se 500% uverim da nema kola,uvek imam trip da ce opet da naleti nesto na mene.:roll::neutral:

Vozacki necu da polazem,suvise sam histericna i nerrvozna za to i osecam da bih prvog dana ubila nekog.:roll::neutral:Naravno,pod uslovom da polozim,jer sam smotana ko...:roll:
 
Kako se ponasate u saobracaju?
Postujete li propise ili prolazite i kroz crveno na pesackom ili u voznji?
Posto ovde ima i starijih ako imate polozen vozacki prelazite li na punu liniju,pusta te li pesake da prodju na pesackom...?
Jeste li nekad imali saobracajnu nesrecu i ko je bio kriv?

Јао моја омиљена тема од сада и на Тинејџерима :lol: Па да почнемо:

- у саобраћају се понашам :)
- не поштујем прописе, осим проласка на црвено и вожње у алкохолисаном стању
- прелазим на пуну и на дуплу пуну линију, пешаке пуштам, ако изразе недвосмислено јасну намеру да желе прећи коловоз
- имао сам 5 саобраћајки (за сада), све туђа кривња

 
Nikad,ali nikad ne prelazim van pesackog..Jednom me lupila kola mojom krivicom,i to mi je dosta:lol::roll:

nekad predjem na crveno,ali samo ako se 500% uverim da nema kola,uvek imam trip da ce opet da naleti nesto na mene.:roll::neutral:

Vozacki necu da polazem,suvise sam histericna i nerrvozna za to i osecam da bih prvog dana ubila nekog.:roll::neutral:Naravno,pod uslovom da polozim,jer sam smotana ko...:roll:

Znas sto, bolje proci kroz crveno svjesno, nego kroz zeleno nesvjesno. Znas zbog cega?

Zbog toga sto su mnogi ljudi izgubili zivot zbog trenutka nepaznje. A i budala ima na svaki cosak, zbog kojih cesto strada neko zdrav i prav.

A posebno se treba paziti maminih i tatinih sinova, kojima kad tate kupe auto, uzlijecu 150 na sat. Oni ako ubiju nekoga s kolima, oni ce se izvuci, jer im tate imaju pare i vezu.

U saobracaju treba samo otvoriti 4 ociju i biti oprezan, jer saobracajna signalizacija vam nista nece pomoci ako ste neoprezni i ako ne vodite racuna o sebi i o drugim ucesnicima i saobracaju.
 
Poslednja izmena:
Јао моја омиљена тема од сада и на Тинејџерима :lol: Па да почнемо:

- у саобраћају се понашам :)
- не поштујем прописе, осим проласка на црвено и вожње у алкохолисаном стању
- прелазим на пуну и на дуплу пуну линију, пешаке пуштам, ако изразе недвосмислено јасну намеру да желе прећи коловоз
- имао сам 5 саобраћајки (за сада), све туђа кривња


Kralj! :D
 
Na pesacko crveno uglavnom ne prelazim. Ali ni ne stojim ko retardiran kad je ulica vrlo ocigledno prazna, pogotovo ne u pola noci kad je saobracaj drasticno manji. Isto vazi i za prelazenje van pesackog.
U voznji sam na crveno prosao nekih par puta. I to na nekim mestima u pola noci kad nigde nikog nije bilo, bukvalno. I to je sve bilo u pocetku. Sada stojim na svakom crvenom, ma koliko ocigledno bilo sigurno i cisto. Stvar principa.
Pustam pesake, kao sto rece Vlada, kad pokazu nedvosmislenu nameru, inace ako se necka, ja prolazim, a on posle nek vidi sta ce. Postujem i bicikliste i skuterashe i motoriste i verovatno pazim vise na njih, nego sto mnogi medju njima paze sami na sebe. I prilicno mi idu na qurac iz drugih razloga.
Ja licno na biciklu maksimalno izbegavam kolovoz.
Saobracajku nisam imao nikakvu i da kucnem u drvo nadam se da necu nikad ni imati. Pogotovo ne svojom krivicom.
Generalno sam mnogo oprezan uvek i pratim svasta oko sebe, cak i mnoge stvari na koje se inace jako malo obraca paznja (kao recimo gledanje levo-desno na sirokim bulevarima cak i kad prolazim cisto zeleno).
 
Kad idem peske uglavnom prolazim na crveno jerbo me smara da cekam semafor ali sam uvek oprezan :)
Kad sam u kolima postujem propise maksimalno. Mada ne kontrolises samo ti situaciju... To sam se uverio na licnom primeru. Stajao sam na raskrsnici i cekao da prodju vozila sa leve strane da bih skrenuo levo i nadje se manijak da pretice kolinu i naleti na mene :dash: Dobro, nista mi nije bilo srecom al mi je kola s.***** saban :dash::dash::dash:
 
Poslednja izmena:
A posebno se treba paziti maminih i tatinih sinova, kojima kad tate kupe auto, uzlijecu 150 na sat. Oni ako ubiju nekoga s kolima, oni ce se izvuci, jer im tate imaju pare i vezu.

Vlada nije mamin i tatin si pa opet jurca u alkoholisanom stanju i jurca. :lol: Vlada je opasniji od maminih i tatinih sinova.

Morala sam ovo da kažem... O_o

Jedino mi zao sto nikad necu voziti motor..To bih bas volela,ali ludi grad,ludi ljudi i jos ludji saobracaj.

:(

Ja da vozim, ni slučajno, smotana sam ko sajla, a i mislim da je pretažak za mene. Ali ima ko će...

Uh, adrenalin kad ti projuri venama... :mrgreen:

E da. Pazim na semaforima, možda i više nego kad prelazim gde ih nema. Drugarica mi je poginula sa 9 godina kada je auto udario na semaforu. Posle sam čula da je udaripo policajac, da li je, ne znam... ali njena je krivica, sigurno bila.... :(
 
Poslednja izmena:
Jos uvek nisam polagala, ali Boze zdravlja, bice i to.
Prelazim iskljucivo na pesackom prelazu i iznerviram se kad nece da stanu na pesackom.
Smeju mi se drugarice ali takva sam.
Inace, u vecim gradovima normalno da prelazim na zeleno za pesake, na pesackom prelazu.
Budala ima i ovde kod mene, u malom gradu, gledam kako se k**ce sa nekim boljim kolima, sami ste rekli da su mamini i tatini sinovi, sline ne umeju da obrisu a drze se na glasu dzabalebarosi jedni.
Glume neko ludilo pa kad projuri mojom ulicom, ospe dobijem.
I oni sa kolima i ovi sa motorima. Strahota.
 

Back
Top