homoseksualizam

otresita:
Da li je homoseksualizam bolest? Toliko je vec rasprostranjen, cak ga sve vise drustava uvazava (omoguceni brakovi itd)...

Čitao sam da se homosexualci rađaju sa genetskom aberacijom (poremaćajem na hromozomu), a da li će neko postati homosexualac ili ne, ovisi i od socijalnih faktora u kojima živi ta osoba...
 
ja sam laik ali ne verujem bash u to, vise mislim da je to socijalne prirode. citala sam da postoje 'transeksualci' tj psiha je jednog pola, a telo drugog. (kao, zena u muskom telu), ali to je valjda jako retko. verovatno forsiranje brakova ima i ekonomsku podlogu (homoseksualci cesto mnogo troshe, obrazovaniji slojevi). mislim da je svako od nas potencijalni homo ali zavisi od okruzhenja. ako vas zanimaju vishe homosex idite na chat i forum. to je forum na kome nema pljuvachine : ))
 
ono sto je sigurno da nije bolest izazvana nekim virusom.. ali, psihicka bolest jeste! misli, normalno ne moze biti, jer, kada bi smo svi bili homoseksualci, caoo ljudski rode, zar ne???
nemam nista protiv njih dok mi se ne priblize, ja sam zakleti HETERO, a razlog sto neko postane HOMO stvarno ne znam!!! to bi psiholozi trebalo da znaju.. ono sto znam da postoje HOMO koji se tako rode, znaci celog zivota su nezni i inferiorni u odnosu na druge muskarce, tako da, kontam, potrebna im je zastita jace jedinke (pa bila ona i musko).. postoje drugi koji su jednostavno privuceni muskarcima (ili zenama, ako su u pitanju zene), treci koji eto cisto probaju pa im se svidi (cuo sam za lika koji je bio HETERO, bio je u zatvoru gde su ga "mazili" i sada ga privlace muskarci).. ne znam da li je tacno, ali nije na meni da razbijakm glavu o tome ...
 
Sad ne mogu da se setim da li sam gledala ili čitala o homosehsualizmu. Naime, posle bombardovanja Berlina tokom II svetskog rata, žene su uglavnom radjale decu koje su posle bili homosehsualci.Što zanči da stres u trudnoći utiče na to. I medju životinjama ima toga. Direktor zološkog vrta u Beogradu je izneo jedno svoje zapažanje.Polni čin izmedju šimpaza traje oko 6 sekundi.Medjutim on je gledao dvoje mužjaka i po njegovim rečima to je trajalo satima.
 
Homoseksualna osoba je ona koja iz navike ili prema sopstvenom izboru postize seksualno zadovoljenje sa osobom istog pola.
U genezi homoseksualizma pominju se mnogobrojni etioloski faktori, pre svega konstitucionalni, hereditarna, endokrina abnormalnost(narocito u prva 3 meseca trudnoce kada se desava tzv androgenizacija mozga i zato se danas homoseksualizam smatra varijetetom a ne poremecajem), zatim dogadjaji u falusnom stadijumu( to je period od 3.-6. godine zivota) razvoja koji mogu imati veoma znacajnu ulogu ,kao sto je nezadovoljavajuce razresenje Edipalne situacije, sto moze da vodi u strah od osoba suprotnog pola ili strah od konkurencije sa osobama istog pola.
Greske roditelja u procesu seksualnog vaspitanja mogu da imaju odredjenu ulogu:ponavljanje da nisu dobili dete zeljenog pola, zabrana ranih heteroseksualnih kontakata...

Kod muskaraca kastarcioni starh igra vaznu ulogu , kod njih pomisao na zenske polne organe izaziva strah,dakle odbacivanje zena je samo genitalno.
Mnogi homoseksualci imaju dobre prijateljice ali svaka ideja o seksualnom kontaktu cini im se odvratnom ili uzasavajucom.
Vecina muskih homoseksualaca ne moze da se oslobodi svoje normalne zelje za zenama, one ih privlace ali posto ne mogu podneti ideju o postojanju bica bez penisa oni traze "falusne zene", biraju decake sa maksimumom zenskih i devojackih crta.

Kod zena,postoje slicne pojave kastarcionog kompleksa
a)odbijanje heteroseksualnosti koja proizilazi iz kastarcionog kompleksa
b)privlacnost zbog prerane fiksacije na majku.
Gledanje penisa moze stvoriti strah od silovanja koji pokrece razmisljanje i emocije o razlici u fizickom pogledu.
Taj strah i te misli i emocije mogu poremetiti sposobnost u seksualnom uzivanju u takvom stepenu da je zadovoljstvo moguce samo ako nema suocavanja sa penisom.


Ovo je deo iz knjige "Klinicka psihijatrija" prof.dr sci. med. Jovana Marica.
 
dr:
U genezi homoseksualizma pominju se mnogobrojni etioloski faktori, pre svega konstitucionalni, hereditarna, endokrina abnormalnost(narocito u prva 3 meseca trudnoce kada se desava tzv androgenizacija mozga i zato se danas homoseksualizam smatra varijetetom a ne poremecajem

Ja sam ucila da ni jedna od brojnih studija nije uspela da pouzdano dokaze organsko poreklo homoseksualizma pa je, naravno, ostalo objasnjenje preko istorije individualnog psihickog razvoja.
U strucnoj literaturi se pravi razlika izmedju
1. “pravih” homoseksualaca (aktivnih i pasivnih),
2. ljudi koji su imali jedno ili nekoliko povremenih homoseksualnih iskustava i
3. pseudohomoseksualaca (onih koji imaju snove homoseksualne sadrzine, koji se gade u prisustvu homoseksualaca, koji imaju kompulsivnu potrebu da gledaju genitalije osoba istog pola itd)

Ne ulazeci u polemiku da li je to bolest, poremecaj ili varijetet, zelim da kazem kako je homoseksualizam, kao i vecina drugih seksualnih smetnji cest i pouzdan pokazatelj mnogih ozbiljnih dusevnih poremecaja (neuroze, psihoze, shizofrenije). U tom smislu bi homoseksualizam bio samo jedan simptom, a ne bolest u uzem smislu reci.

Kad sam vec pomenula seksualne smetnje, sta mislite, nije li indikativno da se niko (bar meni) nije obratio tim povodom? A kad sam postavila temu u vezi pomoci psihologa na forumu Ljubav i seks, tamosnji moderatori su temu prosledili ovde, na Zdravlje.
Izgleda da smo verbalno veoma zdravi na tom polju, a klinike nam pune...
 
Vau! Kako popularna tema? Cudno...
Ja ne bih rekla da je bolest u bukvalnom smislu, a posebno ne urodjena, zato sto neki ne budu homosexualci, a onda postanu...
Ne znam... Samo da ulozim i svoj komentar!
Pozdrav, :D
 
Micotakis:
Vau! Kako popularna tema? Cudno...
Ja ne bih rekla da je bolest u bukvalnom smislu, a posebno ne urodjena, zato sto neki ne budu homosexualci, a onda postanu...
Ne znam... Samo da ulozim i svoj komentar!
Pozdrav, :D

E, prijateljice, te koji su istinski homosexualci nekako i da razumijem....Ali, da je neko 15 dana homosexualac, a onda mjesec dana normalan i sve tako... :?
To mi nije jasno... :?
 

Back
Top