Pomoc oko Macka

Devilish|Je$$uS

Početnik
Poruka
10
Ovako,imamo malo mache staro 3 nedelje.Za sad je sve ok....za dva dana je nauchio gdje da vrsi nuzdu i to je ok...medjutim ima neshto shto mi je chudno i shto ne shvatam....Ponekad dodje i do mene i moje zene i mjauce chudno i pokushava da se popne do glave....Prosto imam utisak da bi progovorila da moze.Gleda pravo u ochi,mjauche bash tuzno i nije da hoce da se mazi jer pokusavam da je mazim dok to radi ali je ocigledno da to nije u pitanju...saginjao sam glavu ali samo pomirise i nista...

jel imao ko slichno iskustvo?
 
Glad, žeđ, gliste, buve, dosada, bol, zatvor, usamljenost...
Jeste li bili kod veterinara?
Najbolje je da mu nabaviš brata ili sestru dok je još mali, biće i vama lakše i njemu mnogo lepše.
 
Glad, žeđ, gliste, buve, dosada, bol, zatvor, usamljenost...
Jeste li bili kod veterinara?
Najbolje je da mu nabaviš brata ili sestru dok je još mali, biće i vama lakše i njemu mnogo lepše.

hrane ima....dajem mu kupovnu hranu za macad do 4mjeseca,uvijek svjezu vodu i mlijeko....toga im i zna gdje je jer posle svako malo igranja ide da se nahrani pa da spava.dao sam mu tabletu za ciscenje i trebalo bi da je ok i chist.usamljen nije jer se uvijek igramo sa njim...shto se tiche zabave ni toga mu ne fali... :) tako da ne znam :)
 
to mache ti je starije od tri nedelje(sa tri nedelje ne znaju nista,a kamoli gde je wc i da jedu sami i vrse nuzdu sami osim ako im je bas bas frka pa se upiske ili ukake...to pocinju tek sa mesec dana pa nadalje)

a mozda mjauce zato sto nesto kao "prica" to ova moja mala radi....
 
Ukoliko ga duže budeš posmatrao, vremenom ćeš naučiti da razlikuješ šta želi da ti kaže, na osnovu položaja repa, ušiju, mjaukanja, kretanja, pogleda, itd. ;)
To je veoma zahvalno. Osećaćeš se kao da si naučio nemušti jezik, baš kao u bajci, bez zezanja. ;)
Sad sam video slike - prava je šećerlema! :)
 
Ovako,imamo malo mache staro 3 nedelje.Za sad je sve ok....za dva dana je nauchio gdje da vrsi nuzdu i to je ok...medjutim ima neshto shto mi je chudno i shto ne shvatam....Ponekad dodje i do mene i moje zene i mjauce chudno i pokushava da se popne do glave....Prosto imam utisak da bi progovorila da moze.Gleda pravo u ochi,mjauche bash tuzno i nije da hoce da se mazi jer pokusavam da je mazim dok to radi ali je ocigledno da to nije u pitanju...saginjao sam glavu ali samo pomirise i nista...

jel imao ko slichno iskustvo?

Odvojen je od majke i tebe smatra roditeljem...moj macak ima 3 meseca i mazi se samnom,spava na meni, sedi mi na ramenu dok ovo pisem i uziva...pusti mu sve te neznosti...on je kao malo dete, stalno trazi paznju...inace prelep je...:lol:
 
Po slikama bih rekla da maca ima više od 6 nedelja, osim ako je baš neuhranjena.
Čitala sam temu od početka i zbunilo je je što je na početku rečeno da ima 3 nedelje, pa onda da samo jede, pije vodu, ide u WC :eek: a to jedno sa drugim nikako ne ide.
Opet, nema ni jedne slike gde se vidi ceo, i to dok stoji. To što vidim su velike uši, dosta tanko mače, ali ne vidim rep i noge.
Evo zašto me to zanima: posle 2-2,5 meseca mačići ulaze u "izduženu" fazu. To je nešto kao faza naglog rasta kada od malih debelih beba postaju mini-odrasle mačke, pa tada svi odreda izgledaju strašno mršavo jer imaju ogroooomne uši, predugačke repove i strašno visoke tanke noge (kao slika izdužena u fotošopu), a trup im ostaje jako tanak. Samo kada se žestoko najedu - onda na sredini tela iskoči "kruška".
Ako je i ovaj mačkić takav, znaj da je mnoooogo stariji nego što misliš.:D
 
macku sam uzeo sa sela...ne znam koja je vrsta jer je to neka "primorska" macka koja bi inache trebalo da izgleda ovako :) kao njegov brat po ko zna kojem koljenu :D

https://www.facebook.com/photo.php?pid=1536287&l=4502f05e40&id=632994746

Medjutim samo majka i praunuk joj izgledaju ovako a nadam se da ce i moj jer ima identichnu dlaku kao i ugljesha(crni machak sa slika) kad je bio mali...valjda kako se majka kotila sa obichnim machorima sve ostale imaju kratku dlaku....zao mi je shto se ne vidi na slikama(mozda malo na 11oj) ali ugljeshi je rep nenormalno debeo bio(zbog dlaka naravno). prelijepo je izgledao dok se nije ucebao sav pa smo morali da ga shishamo :) kukavac hehehee

dakle znam tachno kad se boris rodio a nije neuhranjen...svaki dan mu dajem 30grama hrane za machke do 4 mjeseca + mlijeko...i ugljesha je nenormalno mrshav ali mu je dlaka takva da izgleda kao da ima 100 kila....
 
Poslednja izmena:
provalio sam jednu vrstu mjaukanja :D zeli da spava pored mene...suvishe je umiljat djavoli ga nasli :D imam osjecaj da ce da nas snadje samo tako

evo nekoliko slika na publick FB linku :
https://www.facebook.com/album.php?aid=118147&id=632994746&l=8157bc9798

Sta je s tobom covece?! Pa ovo mace ima 2,5 meseca kakve 3 nedelje...jos
se ja cudim kako tako brzo naucilo da ide na wc! :lol:

treba mu samo paznja eto sta je problem... da se neko igra sa njim u tom periodu ih obicno majka zabavlja i uci da love ili tako nesto...tako da samo trazi paznju,..kupite mu razne igrackice za macke...
 
Baš čudno. :confused:
Pogledaj kako su moji mačići izgledali sa nepuna tri meseca, pa će ti biti jasno zašto svi mislimo da je tvoj mačor stariji.

20k1xkx.jpg


18p36e.jpg


2nr1w9j.jpg


I kako je mačor sada?
 
pa ako na osnovu fotografija mu treba da shvati a pri tom i sam tvrdi da znam vrlo dobro kad mu se
macka omacila ........... ona ne znam sta da kazem..jadni ti macici njegovi,...

a mozda su neki fenomeni kad vec idu u pesak :confused:

hahahahahahhahahahahahhaha samanta svaka ti chast.... "jadan macic ako ne znam koliko ima???? shto da nece umrijeti mozda....????

razgovarao sam sa babom oko borisa i ima oko 2 mjeseca i nesto(oko vaskrsa se porodila)..ja sam joj rekao da mi ga da kad bude imalo 3-4 nedelje ali ga je ona drzala malo duze...zato sam tvrdio da ima koliko sam rekao jer sam mislio da ce mi ga dati nakon 3 nedelje...

meni nije problem da prihvatim kad pogrijesim.ali od komentara samantinih...hahaha e pa sprdnja....da ga ne drzim kako treba,tuchem ili ne znam vec shto pa da se neko sazali na to mache...al zbog neznanja kad je rodjen.....samo neka si mi ti zdravo legendo...


bilo kako bilo evo nekih novijih slika...
 

Prilozi

  • 6000_109044209746_632994746_2902525_8167965_n.jpg
    6000_109044209746_632994746_2902525_8167965_n.jpg
    27,2 KB · Pregleda: 19
  • 6000_109044214746_632994746_2902526_2023874_n.jpg
    6000_109044214746_632994746_2902526_2023874_n.jpg
    28,9 KB · Pregleda: 18
  • 6000_109044269746_632994746_2902533_8359072_n.jpg
    6000_109044269746_632994746_2902533_8359072_n.jpg
    36 KB · Pregleda: 18
Poslednja izmena:

Back
Top