sta da mu radim?

drago41

Primećen član
Poruka
589
Athlon 2400+ bio je na 2000mh kada ga restartujem gasio se skinuo sam ga na 1500mh prestao je da se gasi (radio je od proslog leta na 2000 i nije bilo problema) sada u ovom rezimu pokazuje 54%c i ovi termometri pokazuju crveno da li se mnogo greje ili ovo crveno nije bitno???
 
54 stepena za 2400+ nije tragicno. moze i nize ali dobro.u svakom slucaju ako je ispod 75 stepeni dobro je.Ja bih prvom u tvom slucaju posumnjao na napajanje ili plocu medjutim netreba ni zaboraviti ni potencijalno lose RAM module. ako zelis nizu temperaturu kupi Zalman ili Speeze kooler i dobro ih zamazi termalnom pastom. :twisted:
 
A ti si prekaljeni hardverash, pa dozvoljavash sebi ovakve ispade.Sevaj...Zalili su se i intelovci kada nemaju pastre na cooleru ili cooler ne naleze celom povrshinom dobro...

Ovakve ispade ostavi za nekoga ko je kao ti (translation: ostavi za one kojima mogu u po dana ili noci da drzim predavanja, kao i josh nekolicina ljudi ovde koji se ovom tvojom izjavom upishavaju od smeha...)

Kao neko ko o Intelu zna mnogo (chitaj MNOOOOOGO) vishe od tebe, kazem ti:"CUTI AKO NEMASH SHTA PAMETNO DA KAZESH"

Ziv bio....
Ups, there it is...
 
Kao prvo, ja NISAM Administrator....

Kao drugo, imam firmu za prodaju komponenata...

Trece, ljudi koji me malo duze poznaju i koji su malo duze ovde, vrlo dobro znaju da sam pripadnik Intelovog tabora...Isto tako vrlo dobro znaju da nikad nisam loshu resh o AMD-u rekao, a to se nije dogodilo iz jednog jedinog razloga--->AMD ima opasne procesore...

Chetvrto, ako je vredjanje kada nekome ko nema pojma, a pametuje kazem da ne lupeta, onda ti ochigledno fali neka daska...

Peto, shtura objashnjenja, tipa:"AMD je zakon" ili "Intel rula" necu da tolerishem...Ako vec moze chovek tako da lupi, onda neka obrazlozi svoje definicije...Uvek cu biti vishe nego voljan da takve pametnjakovice spustim na zemlju...

Shesto, iskreno...AMD sam u svoju mashinu gurnuo da bih video shta moze, poshto sam se zasitio Intelovih rezultata, a bio sam i vishe nego odushevljen onime shto isti pruza...pogotovo ako se zna da Intel koshta duplo vishe...


On the other hand, AMD i Intel se poprilichno gurkaju na tronu vec duze vreme...Mislim da je nezahvalno reci da je bilo koji od njih bolji...Ako ja to kazem, (ljudi odavde vrlo dobro znaju kakve Intelove primerke imam i shta sam radio sve sa njima), onda mislim da nije teshko shvatiti da AMD nije fabrika igrachaka, vec jedna ozbiljna kompanija...naravno, neko verovatno misli drugachije, a meni izuzetno smeta shto su oni koji ne dele moje mishljenje mahom isti oni koji su prochitali Kuzminu rubriku i shvatili choveka ozbiljno, a komp u zivotu koriste za chatovanje i gledanje filmova...
 
1. Za sta meni sluzi kompjuter ti ne znas - mozes samo da nagadjas
2. Apsolutno sam u pravu kad kazem da overlock ako se ne uradi kako treba i ako treba dovodi do ovakvih nepopravljivih problema - pre ili kasnije, posebno kad se radi o Athlonu. ...sve sto je ispod 75 stepeni je dobro....Kome je dobro? Nije to sporet... Pa jos kad kazu dodatni kuler...pa skini mu `haubu`...pa dodaj jos paste...Pametni saveti nema sta ali niko coveku nije rekao zasto se to desilo.
3. Englezi kazu ` Ako ne znas sta je dobro kupi ono sto je skupo` a na internetu se mogu naci cene svih komponenti. Mislim da je bolje pogledati cenovnik ili ukucati u Google `` motherboards rating`` ili ``motherboards Compare``... nego da ovde dobiju odgovor u stilu: ne bih dao mog stojadina za 100 mercedesa.
4. Gde sam ucila o kompjuterima ti ne znas ali ti mogu reci da od prodavaca komponenti nikad nista nisam naucila. Sa njima ionako imam samo losa iskustva.
6. Aha... umalo da zaboravim. Imam i jedno pitanje: ``Kako izvedes da komponente crkavaju posle godinu dana - kad im istekne garancija?``
 
Andreavk:
1. Za sta meni sluzi kompjuter ti ne znas - mozes samo da nagadjas
2. Apsolutno sam u pravu kad kazem da overlock ako se ne uradi kako treba i ako treba dovodi do ovakvih nepopravljivih problema - pre ili kasnije, posebno kad se radi o Athlonu. ...sve sto je ispod 75 stepeni je dobro....Kome je dobro? Nije to sporet... Pa jos kad kazu dodatni kuler...pa skini mu `haubu`...pa dodaj jos paste...Pametni saveti nema sta ali niko coveku nije rekao zasto se to desilo.
3. Englezi kazu ` Ako ne znas sta je dobro kupi ono sto je skupo` a na internetu se mogu naci cene svih komponenti. Mislim da je bolje pogledati cenovnik ili ukucati u Google `` motherboards rating`` ili ``motherboards Compare``... nego da ovde dobiju odgovor u stilu: ne bih dao mog stojadina za 100 mercedesa.
4. Gde sam ucila o kompjuterima ti ne znas ali ti mogu reci da od prodavaca komponenti nikad nista nisam naucila. Sa njima ionako imam samo losa iskustva.
6. Aha... umalo da zaboravim. Imam i jedno pitanje: ``Kako izvedes da komponente crkavaju posle godinu dana - kad im istekne garancija?``
1. ok
2. CPU cim se utakne u struju vremenom ce poceti da pravi probleme... CPU se "trosi" a brze se trosi ukoliko mu je temp veca.... da bi cpu pravio nepopravljive probleme nije uopste bitan oc vec kvalitet svakog pojedinacnog primerka, nevezano da li je amd, intel, motorola ili sta vec.... jednostavno je tehnologija takva kakva je...
3. heh.... kupi skupo :lol: .... amd pravi procesore sa NAJBOLJIM odnosom cena/performanse.... ko ima ogranicen budzet bolje da pazari amd athlona (barton ili tbred) nego celerona u SVAKOM slucaju... uostalom ako ja sada kupim 20 bartona 2600+ i krenem da ih prodajem po 500e komad hoces li tada reci da je b najbolji procesor zato sto je najskuplji? :lol:
4. pa postoje "prodavci" i prodavci.... a veruj mi na rec kada kazem da rasta uvek zna o cemu prica.... cak me je vise puta iznenadio sa nekim komponentama za koje nisam ni znao da postoje (amd thorton npr)... plus ima dobar promet novih stvari i licno ih testira (btw. pitanje za rastu.... amd mobile serija.... utisci :roll: ... jel se isplati pazariti tako nesto)
5. zabrojala se devojka izgleda
6. paranormalnim sposobnostima :lol:
 
Sa kakvim si prodavcima poslovala i imala losha iskustva, to jedino ti znash, ali ja zasigurno znam da to nisam bio ja...Vrlo dobro znam shta prodajem i shta pricham o komponentama koje prodajem...Chak (verovala ili ne, sve komponente lichno probam...modele naravno, nemoj pomisliti da bodem sve primerke pojedinachno...Na nekim modelima VGA i procesora se ponekad desi da ubodem i sve , da bih imao jasnu sliku o svakom primerku ponaosob). Naravno, ako se nadje neko ko sumnja u moje testiranje, moze da dodje i da se uveri

Btw, D1, za mobile samo rechi hvale, jedina beda shto ih chovek ne moze naci. Jedan mi je u mashinni sada, ali josh nije na prodaju...Chim odluchim da menjam svoju mashinu, javljam ti za procesor...Ako hocesh, rezervisacu ga za tebe....

Ajd' navrati kad budesh imao vremena da vidish shta rade mobile i X800...

P.S. Imam sada neke extra TFT-ove, ako te bude interesovalo

Btw 1, kako te sluzi Thorton?
 
Andreavk:
1. Za sta meni sluzi kompjuter ti ne znas - mozes samo da nagadjas
2. Apsolutno sam u pravu kad kazem da overlock ako se ne uradi kako treba i ako treba dovodi do ovakvih nepopravljivih problema - pre ili kasnije, posebno kad se radi o Athlonu. ...sve sto je ispod 75 stepeni je dobro....Kome je dobro? Nije to sporet... Pa jos kad kazu dodatni kuler...pa skini mu `haubu`...pa dodaj jos paste...Pametni saveti nema sta ali niko coveku nije rekao zasto se to desilo.
3. Englezi kazu ` Ako ne znas sta je dobro kupi ono sto je skupo` a na internetu se mogu naci cene svih komponenti. Mislim da je bolje pogledati cenovnik ili ukucati u Google `` motherboards rating`` ili ``motherboards Compare``... nego da ovde dobiju odgovor u stilu: ne bih dao mog stojadina za 100 mercedesa.
4. Gde sam ucila o kompjuterima ti ne znas ali ti mogu reci da od prodavaca komponenti nikad nista nisam naucila. Sa njima ionako imam samo losa iskustva.
6. Aha... umalo da zaboravim. Imam i jedno pitanje: ``Kako izvedes da komponente crkavaju posle godinu dana - kad im istekne garancija?``

Da te svečano obavestim... već duže vreme AMD ne da nije topliji procesor, već je u većem broju slučajeva i hladniji od Intela, ako se propisno namesti.

Intel JESTE odličan procesor, ali po kojoj ceni. Ta stvar me već previše podseća na situaciju sa Rolls-Royce-om... Svi su sigurni da je RR jako kvalitetan i dobar auto, bla, bla... Ali se za cenu jednog RR-a može kupiti dva super Mercedesa, koji su, recimo, samo 10-15% "lošiji". Da li je duplo veća cena dovoljno izbalansirana u odnosu na realni dobitak.

Što se tiče tvog "bavljenja" kompjuterom i šta ti sa njime radiš, to ovde nikog blago ne interesuje. Kada se tako nešto pominje, u pitanju je čisto povlačenje paralela sa raznim "mišljenjima" korisnika, koji su u stanju da to svoje mišljenje poistovete sa opštim pravilom... kao recimo "Ja znam da je Intel bolji, jer se AMD pregreva, nije stabilan", a da pritom taj neko NIKADA u svom životu nije video ni koje je boje Dye dotičnog procesora, a kamoli da nešto više zna o njemu.

E MUKA MI JE BRE VIŠE OD TAKVIH LJUDI! STOP! :x

P.S. Ako time mogu da se hvalim, jedan sam od retkih koji je u svom životu probao procesore SVIH (S-V-I-H) proizvođača, tako da vrlo dobro znam o čemu pričam. Takođe, i sam sam imao Intela, koji je očajno radio (bluescreen, barem 5 puta dnevno) sve dok ga nisam zamenio kroz nedelju dana, kada se novi primerak pokazao jednim od najstabilnijih procesora ikad. Inače, u pitanju je Intel Pentium 133MMX, ako nekog interesuje.
 
drago41:
Athlon 2400+ bio je na 2000mh kada ga restartujem gasio se skinuo sam ga na 1500mh prestao je da se gasi (radio je od proslog leta na 2000 i nije bilo problema) sada u ovom rezimu pokazuje 54%c i ovi termometri pokazuju crveno da li se mnogo greje ili ovo crveno nije bitno???

Hoce li mi neko odgovoriti na pitanje? dosta prepucavanja kao u politici!
Ja ne samo da ga nisam overklokovao nego sam mu smanjio brzinu ispod normale i moje pitanje u sustini se odnosi na to KAKO DA NADJEM BRZINU PRI KOJOJ SE NEBI GASIO KADA GA RESTARTUJEM A DA NE BUDE 1500 NEGO NESTO VISA!!??
 
ljudi lepotica nije u pravu ali cu ja poceti da je branim! Nesto kao u debatnom klubu nije bitna istina bitno je pobediti).
mnogo ste je napali mislim da rasti ne treba odbrana moze on da se odbrani i od mnogo gorih "napada"!
Pozdrav!
 
sonne:
ljudi lepotica nije u pravu ali cu ja poceti da je branim! Nesto kao u debatnom klubu nije bitna istina bitno je pobediti).
mnogo ste je napali mislim da rasti ne treba odbrana moze on da se odbrani i od mnogo gorih "napada"!
Pozdrav!

Mislim da ovde neces dobiti odgovor :( osim onih koje si vec dobio. Vrati ga na fabricka podesavanja i to ti je sto ti je na zalost.
 

Back
Top