Severna Koreja se plasirala na svetsko prvenstvo!!!

Da li ćete bodriti S.Koreju na SP u Južnoj Africi 2010?

  • Da

  • Ne

  • Bodriću uz svoju reprezentaciju nekog trećeg


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

SSSR_

Ističe se
Poruka
2.056
Znam da će mnogi reći kako sam pogrešio podforum na kome sam postavio temu i da bi bilo mnogo prikladnije da ova informacija stoji u odeljku ''fudbal'',ali ovo je urađeno iz prostog razloga što ima itekako veze sa politikom.
Svi smo svedoci aktuelnih dešavanja oko DPRK i njenog nukleranog testa,pretnji od strane Amerike i kontra-pretnji S.Koreje da će regovati 100 puta energičnije,vođenja debata o strandardu ove socijalističke zemlje i mnogih drugih stvari koji ovu državu čine još impresivnijom u borbi protiv kapitalizma.Mene stvarno zanima zašto su ljudi toliko zlobni u nameri da nipodaštavaju revolucionarnu borbu,trud i rad ovog naroda?Zašto ljudi misle da mogu da odlučuju o tuđim životima preporučujući im kapitalizam kada ga oni ne žele?Zašto potpaljuju vatru i nameću ljudima kojekakav 5. - okotobarski puč po ugledu na Srbiju,kada je korejski narod mnogo svesniji od srpskog?Jer na kraju krajeva šta smo mi dobili padom komunizma i dolaskom kapitalizma?!!!?

ČEMER I JAD! :thumbdown:

I dok se tako snimaju dokumentarci o S.Koreji u najgorem svetlu gde navodno vlada beda,glad,siromaštvo,a informacione nebuloze se neprekidno reprodukuju iz BBC-eve i CNN-ove kuhinje ( mi u Srbiji to najbolje znamo po propagandi 90-ih gde smo predstavljeni kao ljudožderi),dotle S.Koreja razvija najmodernije naoružanje,tehnološki napreduje,obrazovnim sistemom grabi krupnim koracima napred i obezbeđuje svom narodu ravnomernu raspodelu stečenog produkta rada ..... U USLOVIMA 50 I KUSUR GODINA BLOKADE ZEMLJE I EMBARGA! :worth:

Pošto zapadnu propagandu režiranu od strane k.urvinih sinova kapitalizma svakodnevica konstatno demantuje,ova informacija o plasmanu DPRK na svetsko prvenstvo u J.Afriku dolazi kao šlag na tortu.Zato bi je valjalo u celosti preneti u inat svim liberalima,desničarima,anti-komunistima,nacistima,fašistima,socijal-demokratama,kurtama,murtama i ostalima uz pitanje : Da li sada kada se usled ekonomske krize kapitalizam urušava,DPRK napreduje u svim sverama...ekonomskim,političkim,kulturnim,sportskim?Da li imate petlje da priznate grešku u proceni uz konstataciju da im kapitalizam ništa ne može? :lol:

North Korea book trip to South Africa• Goalless draw with Saudi Arabia earns trip to South

poaq.jpg


Saudi Arabia's Abdullah Shohail challenges North Korea's Hun In Guk during their 2010 World Cup qualifying match. Photograph: Fahad Shadeed/Reuters

North Korea qualified for their first World Cup finals since 1966 after holding Saudi Arabia to a 0-0 draw in Riyadh today.

The visitors finished the game with 10 men and defending against a wave of attacks but held firm to join South Korea, Australia and Japan as Asia's four automatic qualifiers for South Africa 2010.

North Korea finished runners-up to South Korea in Group Two while Australia and Japan went through from Group One.

Third-placed Saudi Arabia, bidding for their fifth consecutive appearance in the finals, will now play Bahrain in the Asian play-offs over two legs in September. The winners will progress to a home and away play-off against New Zealand, winners of the Oceania group, in October and November for a place in South Africa.

With Saudi Arabia needing to win to gain an automatic place, the hosts made all the early running at the King Fahd International Stadium.

They kept North Korea under pressure with a series of shots at goal but were unable to capitalise on their chances, even when the visitors were reduced to 10 men when Kim Yong-jun was sent off in injury time.

North Korea's only previous appearance at the World Cup was in 1966 in England when they reached the quarter-finals. Reuters
 
Poslednja izmena:
hahahahaha

pa pošto se Ameri redovno kvalifikuju bez po muke, znači li i da su oni uredjeno društvo??
Nemačka, Engleska, Francuska??

sam sebi uskačeš u usta, što je i očekivano

Ja to nisam ni tvrdio,nego sam citirao druge ljude koji su za vreme 90-ih u anti-miloševićevskoj histeriji povezivali fudbal sa stanjem u društvu,a naše poraze na sportskom planu sa aktuelnim režimom.

Mogu ja i kontra pitanjem da obrnem stvari;Da li to znači da je S.Koreja neuređena zemlja iako se kvalifikovala poput Frnacuske,Engleske,...itd?!
 
Ja to nisam ni tvrdio,nego sam citirao druge ljude koji su za vreme 90-ih u anti-miloševićevskoj histeriji povezivali fudbal sa stanjem u društvu,a naše poraze na sportskom planu sa aktuelnim režimom.

Mogu ja i kontra pitanjem da obrnem stvari;Da li to znači da je S.Koreja neuređena zemlja iako se kvalifikovala poput Frnacuske,Engleske,...itd?!

Pa ako su tako govorili onda nam je sada drustvo katastrofa :hahaha:

A da ne spominjem ostale sportove :roll:

Mislim Zveda bila prvak sveta i evrope za vreme Milosevica,da ne idem dalje u bruku....:roll:
 
Zalosno je sto ce rezim taj plasman na SP u nogometu da iskoristi (i vec i koristi) za vlastitu promociju, a jos je zalosnije sto ima likova koji taj sjevernokorejski rezim pokusavaju prikazati u pozitivnom svjetlu samo da bi isli uz dlaku zapadu i glumili neki oportunizam i ljevicarenje.


Sjeverna Koreja je jedno od najnazadnijih i najtotalitarnijih drustava danasnjice, ciji je vrhunski ponos i doprinos razvoju covjecanstva ispaljivanje sto vece rakete sa tacke A na tacku B. Ljudi odatle bjeze glavom bez obzira samo ako mogu preci granicu (uglavnom bjeze preko granice sa Kinom jer je ona prema Juznoj Koreji predobro cuvana), a sloboda stampe i demokratski izbori te posjedovanje stvari poput recimo vise pari cipela i odijela ili pak dovoljno hrane da se prehrani obitelj (da i ne govorim o privatnim automobilima, modernoj elektronici, etc) spadaju u apsolutnu naucnu fantastiku. Ali rezim ko rezim, hljeba i igara. Nema se sta jesti, zato cemo malo poigrati nogometa a onda napraviti slet sa 50 000 ljudi pa udri brigu na veselje.

Komedija naoruzana atomskim naoruzanjem, sa tendencijom pretvaranja u tragediju.
 
Zalosno je sto ce rezim taj plasman na SP u nogometu da iskoristi (i vec i koristi) za vlastitu promociju, a jos je zalosnije sto ima likova koji taj sjevernokorejski rezim pokusavaju prikazati u pozitivnom svjetlu samo da bi isli uz dlaku zapadu i glumili neki oportunizam i ljevicarenje.


Sjeverna Koreja je jedno od najnazadnijih i najtotalitarnijih drustava danasnjice, ciji je vrhunski ponos i doprinos razvoju covjecanstva ispaljivanje sto vece rakete sa tacke A na tacku B. Ljudi odatle bjeze glavom bez obzira samo ako mogu preci granicu (uglavnom bjeze preko granice sa Kinom jer je ona prema Juznoj Koreji predobro cuvana), a sloboda stampe i demokratski izbori te posjedovanje stvari poput recimo vise pari cipela i odijela ili pak dovoljno hrane da se prehrani obitelj (da i ne govorim o privatnim automobilima, modernoj elektronici, etc) spadaju u apsolutnu naucnu fantastiku. Ali rezim ko rezim, hljeba i igara. Nema se sta jesti, zato cemo malo poigrati nogometa a onda napraviti slet sa 50 000 ljudi pa udri brigu na veselje.

Komedija naoruzana atomskim naoruzanjem, sa tendencijom pretvaranja u tragediju.

Nista bolji,ali nista nije zapad odn. amerika......sve ti se na kraju svodi na isto :roll:

Uzgred,ovo ti je dobra prilika da pribavis rezervnu reprezentaciju za koju ces navijati na SP :per::mrgreen:......osim ako neces za Srbiju....:mrgreen:.......ax da znam,za SAD ces navijati :hahaha:
 
Nista bolji,ali nista nije zapad odn. amerika......sve ti se na kraju svodi na isto :roll:

Uzgred,ovo ti je dobra prilika da pribavis rezervnu reprezentaciju za koju ces navijati na SP :per::mrgreen:......osim ako neces za Srbiju....:mrgreen:.......ax da znam,za SAD ces navijati :hahaha:

Bogami, nije isto. Nije zapad bez mana, naravno, ali S. Koreja je katastrofa big time.

Radije bih navijao za Srbiju nego za njih. :mrgreen: Ali mozda budem navijao za Bosance ako se plasiraju. Svidjelo mi se kako su rastavili Belgiju.
 
@SSSR

Imam jedan odličan predlog za tebe. Pošto si toliko zaluđen "uspesima" S. Koreje, svrati na par meseci do nje, verujem da će te tamošnji partijiski drugovi dočekati sa velikim ovacijama i ushićenjem, i napravi sopstevni dokumentarac o naprednoj Koreji i njenom dear leaderu. Tako ćeš najbolje doskočiti lupetanjima sa divljeg zapada :hahaha:

Zalosno je sto ce rezim taj plasman na SP u nogometu da iskoristi (i vec i koristi) za vlastitu promociju, a jos je zalosnije sto ima likova koji taj sjevernokorejski rezim pokusavaju prikazati u pozitivnom svjetlu samo da bi isli uz dlaku zapadu i glumili neki oportunizam i ljevicarenje.


Sjeverna Koreja je jedno od najnazadnijih i najtotalitarnijih drustava danasnjice, ciji je vrhunski ponos i doprinos razvoju covjecanstva ispaljivanje sto vece rakete sa tacke A na tacku B. Ljudi odatle bjeze glavom bez obzira samo ako mogu preci granicu (uglavnom bjeze preko granice sa Kinom jer je ona prema Juznoj Koreji predobro cuvana), a sloboda stampe i demokratski izbori te posjedovanje stvari poput recimo vise pari cipela i odijela ili pak dovoljno hrane da se prehrani obitelj (da i ne govorim o privatnim automobilima, modernoj elektronici, etc) spadaju u apsolutnu naucnu fantastiku. Ali rezim ko rezim, hljeba i igara. Nema se sta jesti, zato cemo malo poigrati nogometa a onda napraviti slet sa 50 000 ljudi pa udri brigu na veselje.

Komedija naoruzana atomskim naoruzanjem, sa tendencijom pretvaranja u tragediju.

Odličan tekst. Svaka čast :ok:
 
Bogami, nije isto. Nije zapad bez mana, naravno, ali S. Koreja je katastrofa big time.

Radije bih navijao za Srbiju nego za njih. :mrgreen: Ali mozda budem navijao za Bosance ako se plasiraju. Svidjelo mi se kako su rastavili Belgiju.

Uf koliko zapad ima mana i sam razmisli,ali su te mane zataskane i prikrivene svilom tj. novcem........mislim na sve mane koje rod nosi sa sobom.....:roll:

Ma nemoj da navijas za Srbiju,izmalerisaces nas :hahaha:
 
Mozda opet budete u grupi sa Argentinom pa vas utociste ustaske emigracije genocidise. :lol: Prosli put je bilo vrlo zabavno.

Sve to dok ti i Luka (kepec) Modric zajedno sedite i pratite utakmicu na malom ekranu u lokalnom kaficu :mrgreen:

@tema

...ma kakve koreje, rusije, eUropljani, nabijem ih sve na tuki, navijam za ove nashe balkanske sabane (meDJede) :super:

mehmed-bazdarevic01.jpg


 
Poslednja izmena:
1 GK Ri Myong-Guk
2 DF Cha Jong-Hyok
3 DF Ri Jun-Il
4 DF Pak Nam-Chol
5 DF Ri Kwang-Chon
6 FW Kim Kum-Il
7 DF An Chol-Hyok
8 DF Ji Yun-Nam
9 MF Ahn Young-Hak
10 FW Hong Yong-Jo
11 MF Mun In-Guk
12 FW Jong Tae-Se
13 DF Pak Chol-Jin
3 DF Ri Kwang-Hyok
15 MF Kim Yong-Jun
16 DF Nam Song-Chol
17 FW Choe Kum-Chol
18 GK Kim Myong-Gil


Svi su čuveni :D
 

Back
Top