Ustati ili odustati..?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 31

Tema: Ustati ili odustati..?

Početnik pinkzelena (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Question Ustati ili odustati..?

Evo vec 5. mjesec moja kcerka je upisana u vrtic. Od toga je u vrticu bila svega 24 dana.
    Svaki mjesec jedan antibiotik + 5 penicilina pocetkom proslog mjeseca. Odlucim da napravimo pauzu od mjesec dana,razmisljajuci ajde, malo neka se oporavi jer su joj posljednji nalazi krvi bili katastrofalni (tako ih na glas ocijenio cika dok ). 1.6. ponovo krene u vrtic i sastavi cijela 4(cetiri) dana, to cetvrto vece je imala 39 temperaturu.
    Znam da to svako dijete(u vecoj ili manjoj mjeri) u pocetku prolazi,ali...da li je zaista potrebno maltretirati dijete toliko i "celiciti" ga na taj nacin?Sta ciniti?
    Malo je reci da sam iznervirana. Razmisljam ozbiljno da je ispisem.
    Voljela bih procitati misljenja mama koje su prosle ili prolaze ovu fazu.

Aktivan član Jovanca Micic (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Re: Ustati ili odustati..?

Ja sam odustala. Sada ima skoro 6 godina. U vrtić sam počela da je dajem sa dve. Za godinu dana nije sakupila više od 30 dana u vrtiću. Kod nas je problem treći krajnik i u tom periodu svaki kontakt sa bakterijama se završavao jakom upalom grla koja se dva puta proširila na upalu uha. Pravila sam i ja pauzu od maja do septembra. Onda smo je prebacili u stariju grupu u drugi objekat, odmah pored naše kuće. Pošla je super i već smo pomislili biće sve u redu kada je dobila takvu upalu uha da sam je odmah ispisala na nagovor dva lekara kojima verujem.
    Po njihovoj logici roditelji često šalju samo zalečenu decu u vrtić, a ne izlečenu. Daju im antibiotik 2-3 dana pa nazad u vrtić. Tu dete dođe u dodir sa bakterijama koje su postale rezistentne i eto nevolje.
    U tom trenutku sam bila i bez posla pa mi je bilo nelogično da je šaljem u vrtić a ja da sedim kući. Novembra sam je ispisala, a nedelju dana posle toga su me pozvali na prvu zamenu i od tada radim bez prekida. Na svu sreću ima ko da je čuva.

Elita
    Učlanjen
    15.09.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Mi smo izdrzali.... tako sto je nisam terala da jede u vrticu, ali sa vaspitacicama postigla dogovor da je nadziru i opomenu da makar sta pojede. Zato je kod kuce uvek cekalo sve skuvano i voce i sokovi i ja sam isla za njom i vrsila blagi napor da pojede sve sto moze, da bi se borila zdravom ishranom. Bila je cesto bolesna, i samo u tom periodu smo imali nekoliko bas vecih stvari - boginje, diugotrajan proliv, bakterije, upalu uva.... hvala Bogu kad je to proslo. Da sam radila, ne bih mogla to da podnesem, ovako smo i muz i ja bili stalno na dohvat ruke detetu i to je spasavalo.
    Davala sam joj sirup ehinacee za jacanje i pikovit vitamincice 1x dnevno, ako ima kasalj prospan obavezno i to je bila neka standardna terapija kad nema temperaturu. Kad slini onda onaj fizioloski rastvor i ispiranje nosa ako je zacementiran s onim bebi tubicama s fizioloskim rastvorom.
    Ako ima temperaturu pedijatar je obavezan i ne treba cekati ni casa.

Sta da vam kazem, ako niste u mogucnoti da oboje budete stalno pri ruci, onda je stvarno tesko.

Legenda svesnaglista (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    739

Nikako odustati. Dete će steći imunitet vremenom.
    Evo ovo moje starije.. U prva dva razreda OŠ ima samo 4 izostanka.. i to ne zbog bolesti...
    neka bude

Učlanjen
    28.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio kojica
    Nikako odustati. Dete će steći imunitet vremenom.
    Evo ovo moje starije.. U prva dva razreda OŠ ima samo 4 izostanka.. i to ne zbog bolesti...
    Blago vama. kucaj u drvo
    Moja kcerka u septembru puni 4godine, treba izgurati do skole. Oprecna su misljenja i pedijatara. Prijateljica ima sina koji je mladji svega par dana od moje svrce,i njoj je njihova doktorica preporucila da ga ne upisuje u vrtic ako BAS ne mora. Ruku na srce, on je i do sada cesto bio bolestan i ima problem sa trecim krajnikom.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5971

A u cemu je tu fora..nema sanse da dobije temperaturu od ostale dece..znaci da se tesko navikava na promene i verovatno place..pa joj to dodje kao stres..mislim da sva deca tako reaguju u pocetku i s rezervom prilaze drugoj deci..pa nece jesti hranu koja jedu druga deca i sl..treba istrajati
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Učlanjen
    28.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio JauLJubavVerujem
    Mi smo izdrzali.... tako sto je nisam terala da jede u vrticu, ali sa vaspitacicama postigla dogovor da je nadziru i opomenu da makar sta pojede. Zato je kod kuce uvek cekalo sve skuvano i voce i sokovi i ja sam isla za njom i vrsila blagi napor da pojede sve sto moze, da bi se borila zdravom ishranom. Bila je cesto bolesna, i samo u tom periodu smo imali nekoliko bas vecih stvari - boginje, diugotrajan proliv, bakterije, upalu uva.... hvala Bogu kad je to proslo. Da sam radila, ne bih mogla to da podnesem, ovako smo i muz i ja bili stalno na dohvat ruke detetu i to je spasavalo.
    Davala sam joj sirup ehinacee za jacanje i pikovit vitamincice 1x dnevno, ako ima kasalj prospan obavezno i to je bila neka standardna terapija kad nema temperaturu. Kad slini onda onaj fizioloski rastvor i ispiranje nosa ako je zacementiran s onim bebi tubicama s fizioloskim rastvorom.
    Ako ima temperaturu pedijatar je obavezan i ne treba cekati ni casa.
    Ni moja skoro nista ne jede u vrticu,ali zato kod kuce mete. Nemamo problema sa klopom,ona je od prvog dana fino ruckala,i nije probirljiva. Vjerovatno zbog toga nije ni bila bolesna dok nije krenula u vrtic(dvije,tri virozice u tri i pol godine ne racunam u probleme).Cim je krenula dobila upalu grla, pa poslije toga vodene ospice krajem marta,pa dvije upale uha i evo trenutno se borimo sa trecom.Dajem joj vitamine svakodnevno po jednu tableticu,od kada je krenula u vrtic.
    Poslednji put ažurirao/la pinkzelena : 19.06.2009. u 10:30

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5971

Citat Original postavio pinkzelena Pogledaj poruku
    Ni moja skoro nista ne jede u vrticu,ali zato kod kuce mete. Nemamo problema sa klopom,ona je od prvog dana fino ruckala,i nije probirljiva.Dajem joj vitamine,svakodnevno po jednu tableticu. Vjerovatno zbog toga nije ni bila bolesna dok nije krenula u vrtic(dvije,tri virozice u tri i pol godine ne racunam u probleme).Cim je krenula dobila upalu grla, pa poslije toga vodene ospice krajem marta,pa dvije upale uha i evo trenutno se borimo sa trecom.
    a zasto ne sveze voce..ajd da ne smaram bzvz malo se raspitaj..cak i za odrasle postoji naznacena doza i s njima se ne treba preterivati..znaci za decu mogu biti stetne
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Učlanjen
    28.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Jovanca Micic
    Po njihovoj logici roditelji često šalju samo zalečenu decu u vrtić, a ne izlečenu. Daju im antibiotik 2-3 dana pa nazad u vrtić. Tu dete dođe u dodir sa bakterijama koje su postale rezistentne i eto nevolje.
    Ima toga koliko hoces,bas sam sinoc razgovarala sa jednom mamom koja kaze;"Ma ne moras toliko da je ostavljas kod kuce, ja mog Acu cim nema temperaturu vodim u vrtic.Antibiotik dajem prije odlaska i kada se vrati iz vrtica,a najcesce zamolim doktoricu da propise antibiotik koji se daje na 12h.."Ostadoh bez teksta na citirano,i sto je najgore malecki ide sa mojom kcerkom u istu grupu.
    Razumijem ja da mnogi roditelji nemaju alternativu,ali..ispostuj pravila prije svega zbog svog djeteta, pa onda i zbog druge djece.

Učlanjen
    28.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio georgejune
    a zasto ne sveze voce..ajd da ne smaram bzvz malo se raspitaj..cak i za odrasle postoji naznacena doza i s njima se ne treba preterivati..znaci za decu mogu biti stetne
    Evo editovala sam gornji post,priznajem malo je bio konfuzan kucam sa posla pa sam dekoncentrisana.Nadam se da je jasnije.
    Pod tim da nije izbirljiva sam mislila i na svjeze voce. Raspitala sam se dovoljno o vitaminskim dodatcima redovnoj prehrani,a tebi hvala na brizi.
    Poslednji put ažurirao/la pinkzelena : 19.06.2009. u 10:34

Elita
    Učlanjen
    15.09.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Pa naravno da se vitamini daju kad dete ima neinvazivnu virozu pored voca, jer je tad potrebno da se bori sa vise snage....nista ne moze da zameni zdravu ishranu i to niko ovde nije demantovao

Veoma poznat Error (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    159

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    A u cemu je tu fora..nema sanse da dobije temperaturu od ostale dece..znaci da se tesko navikava na promene i verovatno place..pa joj to dodje kao stres..mislim da sva deca tako reaguju u pocetku i s rezervom prilaze drugoj deci..pa nece jesti hranu koja jedu druga deca i sl..treba istrajati
    Čekaj, čekaj, Džordži... dobićeš ti svoje dete, bogu hvala
    Što te ne ubije... to te rani...

Veoma poznat Error (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    159

Sve probleme iz uvodnog posta znam iz prve ruke, ali ne odustajem. Nama pomaže propolis. Još malo pa će moći i ehinaceu. Kako vreme odmiče ti problemi se proređuju.
    Što te ne ubije... to te rani...

Veoma poznat Nancy011 (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    744

Ja sam odustala. Imala sam i alternativno rešenje pa mi je bilo lakše da donesem takvu odluku.
    Bilo je iscrpljujuće. Svodilo se na 5 dana vrtića pa 3 nedelje lečenja, pa u krug dok nije tamo zaradio i streptokoke. Dete mi izgledalo kao da je iz Bijafre.

Poznat mackica ns (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

verujem da različita deca, različiti imuniteti i sl.
    ja ću da vam kažem svoj slučaj, i svima bliskima sedim na glavi sa istom pričom

Ništa drugačije od ostalih, vrtić, slinci i ostali sekreti... tako krene, pa završi - uho, pluća, krajnici... temperatura - antibiotici
    da ne dužim priču, dok nisam ukapirala da se sa sekretima može boriti dok se negde ne 'nastane', što dovodi do upala i antibiotika.
    elem, otkrila sam i kupila INHALATOR!
    Naravno,nisam otkrila toplu vodu, ali otkad ga imamo, kako kreću prve naznake kašlja, ili curenja nosića, samo sa fiziološkim rastvorom se inhaliramo (pored toga - SVAKO JUTRO I VEČE, bez prekida - kašičica meda!)
    plus vitamini, uglavnom voće, povrće, cedevita, multivita i sl.
    Napravi odmah veliki korak.
    Sa dva mala ne možeš preskočiti ponor

Elita
    Učlanjen
    15.09.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Mackice, inhalator je vrlo opasan jer narusava prirodni kapacitet i rad pluca!
    Molim vas da obratite paznju na to jer je to vrlo invazivna metoda!

Elita
    Učlanjen
    15.09.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Ovde sam mislila na inhalator koji se koristi pri medicinskom tretmanu u domu zdravlja. Taj u kucnoj primeni nisam koristila, tako da moguce da gresim i da je on prilagodjen upotrebi i neskodljiv.

Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

Meni rekli da sa fiziološkim rastvorom mogu da ga koristim kad hoću i koliko hoću
    drugo kad se upotrebljavaju lekovi
    a mi kad krenemo na vreme, do lekova ni ne stignemo

ali sad si me uplašila malo, mada nemam razloga da sumnjam u ove koji su mi to rekli
    idem da pitam na Zdravlju

Buduća legenda причалица (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    2723

Evo vec 5. mjesec moja kcerka je upisana u vrtic. Od toga je u vrticu bila svega 24 dana.
    Svaki mjesec jedan antibiotik + 5 penicilina pocetkom proslog mjeseca. Odlucim da napravimo pauzu od mjesec dana,razmisljajuci ajde, malo neka se oporavi jer su joj posljednji nalazi krvi bili katastrofalni (tako ih na glas ocijenio cika dok ). 1.6. ponovo krene u vrtic i sastavi cijela 4(cetiri) dana, to cetvrto vece je imala 39 temperaturu.
    Znam da to svako dijete(u vecoj ili manjoj mjeri) u pocetku prolazi,ali...da li je zaista potrebno maltretirati dijete toliko i "celiciti" ga na taj nacin?Sta ciniti?
    Malo je reci da sam iznervirana. Razmisljam ozbiljno da je ispisem.
    Voljela bih procitati misljenja mama koje su prosle ili prolaze ovu fazu.
    posle tzv. čeličenja i, na kraju, oboljevanja od obostrane virusne upale pluća - mi smo naše starije dete ispisali iz vrtića. išla je samo u predškolsko kasnije, kao i mlađa.
    kako smo ih čuvali? pa lepo - muž i ja smo (srećom) mogli oko toga da se organizujemo, jer nam je radno vreme bilo flexibilno.
    сећање на тебе ме кошта као петра кајгана

Legenda svesnaglista (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    739

Blago vama. kucaj u drvo
    Moja kcerka u septembru puni 4godine, treba izgurati do skole. Oprecna su misljenja i pedijatara. Prijateljica ima sina koji je mladji svega par dana od moje svrce,i njoj je njihova doktorica preporucila da ga ne upisuje u vrtic ako BAS ne mora. Ruku na srce, on je i do sada cesto bio bolestan i ima problem sa trecim krajnikom.
    E da.. baš tako...
    Sad kad se okrenem i pogledam to vreme čudom se čudim samoj sebi.
    Toliko nervoze oko svega i svačega, a zapravo.. sve je to sasvim normalno..
    Obična dečija privikavanja na kolektiv.
    Obojica su prošli kroz vrtić sa alergijskom astmom... alergični na polen, kućnu prašinu, buđ...

Jesu oprečna mišljenja pedijatra. Mis mo išli kod jednog lekara koji je otišao u penziju pa ga nsledio sin.
    Otac je rekao ''nikako kolektiv'' a njegov sin ''ma pustite njega, taj bi vrtiće zabranio''
    Otac kaže ''nikako sport'' a sin ''sport pod obavezno''
    i da ne dužim.. mi smo slušali sina...
    neka bude

Iskusan
    Učlanjen
    21.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    83

Davno je to bilo, ali se dobro sećam. Starija nije išla u vrtić, jer nije bilo potrebe, pošto sam se ja zaposlila tek kada je napunila dve godine, a posle je čuvala moja svekrva. Tako da je išla samo u predškolsko. Kad je napunila 3 godine ja otišla na održavanje trudnoće sa blizancima. pa sam bila kod kuće.
    E, sa blizancima već druga priča. Ja sam imala dve godine porodiljskog, pa ih posle toga prvo svo troje čuvala moja svekrva.
    Ali nakon možda pola godine, nesrećna žena padne po ledu i slomi ključnu kost.
    Tada smo suprug i ja morali da upišemo blizance u vrtić, starija je već išla u školu.
    Nismo imali neke probleme sa navikavanjem, niti sa stalnim prehladama ili slično. Ali znam da su druga deca imala itekako problema da se priviknu u toj sredini.
    Dakle ipak pitanje svakog deteta individualno kako podnosi novu sredinu, i da li će se navići.

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5971

Citat Original postavio gagiguja Pogledaj poruku
    Čekaj, čekaj, Džordži... dobićeš ti svoje dete, bogu hvala
    Pretis ae samo cu navedem primer poznanika koji je svog klinca sam trenirao i mali imo brdo medalja iz rvanja..skako ko chigra na glavu u bazen..vizikao neki bajsic nikad manji brze od menei sve to sa 5-6 godina..mali zmaj..al opet se tesko uklapao u vece sredine..nije bio bolesljiv to jes nije se folirao i kukamavkao..samo mu je trebalo malo vise vremena i razumevanja..pre svega stav roditelja koji ga na drugoj strani pametno usmeravaju

Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

Citat Original postavio mackica ns Pogledaj poruku
    verujem da različita deca, različiti imuniteti i sl.
    ja ću da vam kažem svoj slučaj, i svima bliskima sedim na glavi sa istom pričom

Ništa drugačije od ostalih, vrtić, slinci i ostali sekreti... tako krene, pa završi - uho, pluća, krajnici... temperatura - antibiotici
    da ne dužim priču, dok nisam ukapirala da se sa sekretima može boriti dok se negde ne 'nastane', što dovodi do upala i antibiotika.
    elem, otkrila sam i kupila INHALATOR!
    Naravno,nisam otkrila toplu vodu, ali otkad ga imamo, kako kreću prve naznake kašlja, ili curenja nosića, samo sa fiziološkim rastvorom se inhaliramo (pored toga - SVAKO JUTRO I VEČE, bez prekida - kašičica meda!)
    plus vitamini, uglavnom voće, povrće, cedevita, multivita i sl.
    Citat Original postavio JauLJubavVerujem Pogledaj poruku
    Mackice, inhalator je vrlo opasan jer narusava prirodni kapacitet i rad pluca!
    Molim vas da obratite paznju na to jer je to vrlo invazivna metoda!
    Citat Original postavio JauLJubavVerujem Pogledaj poruku
    Ovde sam mislila na inhalator koji se koristi pri medicinskom tretmanu u domu zdravlja. Taj u kucnoj primeni nisam koristila, tako da moguce da gresim i da je on prilagodjen upotrebi i neskodljiv.
    http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=10156678#post10156678
    evo, pitala, pa ako nekog zanima

Učlanjen
    28.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Nije mi padalo na pamet da je ispisem zbog placa jutarnjeg,svako dijete mora da odtuli(da se tako izrazim) svoje kad ostaje ujutro u vrticu. Odnose sa drugom djecom treba da izgradi sama,bez mame i tate...itd.U ovom smislu se jako lijepo uklopila,ona je dosta temperamentno dijete,radoznalo,nemirno i razigrano...na glavi samo sto ne hoda.O tome svjedoce i dvije kopce na celu od zimus,a "diploma za hrabrost" koju je dobila od cika doka da nije ni pekmez ni kukavica.(ovo je osvrt na post od @georgejune)
    Kukumavcio ili ne,bio pekmez ili ne temperatura se odfolirati ne moze,niti upala uha sakriti.

Citat Original postavio pricalica
    posle tzv. čeličenja i, na kraju, oboljevanja od obostrane virusne upale pluća - mi smo naše starije dete ispisali iz vrtića. išla je samo u predškolsko kasnije, kao i mlađa.
    Da li ti je kasnije u skoli cesto bila bolesna?

Buduća legenda donamileva (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1964

ne odustati

moja su decdnjih 5-6 goda kretala sa 15 i 12 meseci u jaslice i ja sa prezadovoljna kako je to proslo.
    Jeste ta prva godina bila mucna ybog cescih prehlada, ali recimo u zadnjih pet šest godne pamtim da su bili bolesni, ili iako kašlju ne obraćamo pažnju. Da se razumemo, nije da smo od nesavesnih roditelja, već smatramo da organizam treba sam da se izbori. zato nema antibiotika a antipiretici samo ako je temperatura iznad 38,5.

Prilagođavanje na jaslice je lako, mislim da je to znatno povoljniji period da se sete odvoji od roditelja no sa tri god kada je dovoljno veliko da zna šta neće, a premalo da shvati da mora
    Priđi životnim problemima kao pas – ako ne mož s to da se poigraš, ili da ga poješ, zamočaj i idi dalje

Slične teme

1. jesti ili pametnije odustati? HITNO JE
    Autor penelopa* u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 29.08.2008., 22:04

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •