Палма преломио, иде у коалицију са СНС!
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 140

Tema: Палма преломио, иде у коалицију са СНС!

Aktivan član
    Učlanjen
    05.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Палма преломио, иде у коалицију са СНС!

Intervju, Dragan Marković Palma, predsednik JS
    Dačić ne može da mi naređuje
    Vlast JS sa naprednjacima, narodnjacima i PUPS-om u Zemunu biće formirana vrlo brzo. Niko ne može da mi naredi da ne idem u koaliciju sa Nikolićem ako je to u interesu građana

Dragan Marković Palma
    Ukida plate u opštinskom veću Zemuna i daje trudnicama, siromašnima za lekove i đacima za prevoz... Palma

Lider JS Dragan Marković Palma kaže za Press da niko, pa ni Ivica Dačić, ne može da mu zabrani da u Zemunu napravi koaliciju sa SNS-om, PUPS-om i narodnjacima. Palma je već spremio i program za Zemun, po kome bi svi članovi upravnih odbora javnih preduzeća i članovi Opštinskog veća trebalo da ostanu bez plata kako bi se obezbedili naknade za trudnice, besplatan prevoz đacima i besplatni lekovi za siromašne.

- Predložiću da Jedinstvena Srbija učestvuje u formiranju vlasti u Zemunu sa naprednjacima, narodnjacima i PUPS-om, a odluka će biti doneta na nivou naše koalicije SPS-PUPS-JS. Vlast koju predlažem biće formirana veoma brzo jer je to u interesu građana. Sve ovo je moj lični stav, jer sva dešavanja oko Zemuna i Voždovca doživljavam drugačije od predsednika drugih stranaka. Kao gradonačelnik Jagodine znam da će, ako se ne formira većina, najviše trpeti građani.

Jeste li već o tome razgovarali sa SPS-om?

- Još nismo jer je Ivica Dačić non-stop u inostranstvu. Imaćemo sastanak koalicije u nedelju ili ponedeljak i na njemu bi trebalo da nađemo zajednički jezik oko formiranja vlasti. Naša koalicija je jedinstvena, nema istupanja, ali naglašavam da nijedan lider nema pravo da naredi bilo kome iz Jedinstvene Srbije da ne uđe u koaliciju sa strankom Tomislava Nikolića.

Srbija nikada nije bila popularnija u Evropi

Vlada će 7. jula obeležiti prvu godišnjicu formiranja. Kako ste vi živeli za to vreme. Jeste li osiromašili ili zaradili više para?

- Ja sam lično zaradio manje para, pošto sam više vremena posvetio angažovanju za bolji život građana Srbije. Ništa nisam dobio u tom pogledu, ali sam zato imao petlju da predložim koalicionim partnerima da uđemo u proevropsku vladu. Zbog takve odluke, Srbija je pred ukidanjem viza, nikad nije bila popularnija u evropskim krugovima, a Dačića kao ministra unutrašnjih poslova primaju zvaničnici svih država!

Čak ni Ivica Dačić? Šta ako se SPS usprotivi takvoj kombinatorici?

- U tom slučaju će biti novih izbora, ali ja vam tvrdim da i SPS želi ono što je u interesu građana. Tvrdim i da Ivica Dačić ne želi da se stranke dele na „naše" i „njihove". U redu je takva podela kada se pravi republička vlast, od koje zavisi sudbina svih građana Srbije. Ali ovde se radi o lokalu i ja sam siguran da ćemo napraviti većinu koja je u interesu građana. A interes građana je da se napravi rebalans budžeta i da njegovi korisnici konačno budu sami građani, a ne političari, kao što je to bilo ranijih godina.

Jeste li se čuli skoro sa Aleksandrom Vučićem?

- Sa Vućičem razgovaram svake nedelje po dva puta. Rekao sam mu da bi vlast u Zemunu trebalo da naprave sve stranke koje su prešle cenzus i predložio da se svađe i mišljenja o drugim partijama ostave u stranačkim prostorijama.

Da li ćete za vaš JS tražiti neku funkciju u Zemunu?

- Ne, kao što ništa nisam tražio ni na republičkom nivou. Mi ćemo samo predložiti naš program. Da žene koje su na trudničkom bolovanju ne rade, a da dve godine mesečno primaju po 10.000 dinara, kao što je to slučaj u mojoj Jagodini. Da svi koji su bolesni, a nemaju para da kupe lekove, dobiju besplatne lekove. Da se đaci voze u škole besplatno. A pare za sve to ćemo obezbediti tako što ćemo predložiti da se ukinu plate od 70.000 do 100.000 dinara za članove opštinskog veća, kao i sve naknade članovima upravnih odbora javnih preduzeća.

U javnosti se spekuliše da bi vlast u Zemunu mogli da formiraju DS i SNS. Kakvi su, po vašoj proceni, izgledi za to?

- Moje političko iskustvo kaže da oni neće formirati takvu vlast! Evo, to vam je ekskluzivna vest, a ja sam najbolji analitičar jer pričam iz životnog iskustva, a ne iz kabineta. To se neće desiti, jer ne možete vi svakog dana da kritikujete republički nivo, a onda sa tim istim ljudima da pravite koaliciju na lokalnom nivou. To bilo loše i za jednu i za drugu partiju.

D. LUKOVIĆ

ПАПРИКАРИУС nije na forumu
    ЧУВАМ ОВЦЕ, НЕМА ВЕЗЕ - ДОЂИ МАЛА, НИЈЕ ВАЖНО
    Elita
    Učlanjen
    06.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Палма преломио, иде у коалицију са СНС!

Боли вас дупе..............сад ће и Бетовен да вам свира!!!

Buduća legenda nojkic_problem (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    300

Па где си ти Ђука ... Шта има ... имаш поздраве

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Очекивано.
    Сада је Јадикали да крену у плач да спамујеш јер им се не свиђа не тема неко оно шта у теми пише.

Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    300

Citat Original postavio ПАПРИКАРИУС Pogledaj poruku
    Боли вас дупе..............сад ће и Бетовен да вам свира!!!
    Ма ја сам хтео да му пренесем поздраве ...

Buduća legenda *BILJA* (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Citat Original postavio Alekasandar3 Pogledaj poruku
    Очекивано.
    Сада је Јадикали да крену у плач да спамујеш јер им се не свиђа не тема неко оно шта у теми пише.
    Prvi se vec javio
    Imaju li sada naprednjaci dovoljno da formiraju vlast bez radikala?!
    NE KRIVI NIKOG U SVOM ŽIVOTU: DOBRI LJUDI TI DONOSE SREĆU, LOŠI ISKUSTVO..NAJGORI-LEKCIJI, NAJBOLJI-USPOMENE

Aktivan član
    Učlanjen
    05.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Поздрављам и ја вас који, морам да признам, на моју жалост идете у заборав. Чак вам се неће испунити ни последња жеља да нас у Земуну видите са ДС у коалицији. Ето, кад хоћеш да извшриш самоубиство учланиш се у данашњу СРС и ствар је решена!

Poznat
    Učlanjen
    22.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Lik Palma je d0 jaja. Prawi s0tzijalista
    Ak0 ide i 0n u SNS, 0nda i ja menjam sw0ju unutrasnju p0litiku prema sns l0l

Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    300

Citat Original postavio Djuka_SNS Pogledaj poruku
    Поздрављам и ја вас који, морам да признам, на моју жалост идете у заборав. Чак вам се неће испунити ни последња жеља да нас у Земуну видите са ДС у коалицији. Ето, кад хоћеш да извшриш самоубиство учланиш се у данашњу СРС и ствар је решена!
    О мајн гот ... Ђукице ... Не лупетај леба ти

Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    300

Citat Original postavio *BILJA* Pogledaj poruku
    Prvi se vec javio
    Imaju li sada naprednjaci dovoljno da formiraju vlast bez radikala?!
    Не

Elita jedite_kod_Joa (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Novi Sad, Vojvodstvo Srpsko - Okupirana Srbija
    Reputaciona moć
    268

Niko ne može da mi naredi da ne idem u koaliciju sa Nikolićem ako je to u interesu građana
    Хахаха...
    Све за интерес грађана!

Aktivan član
    Učlanjen
    05.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Имамо тачно колико је потребно, а ако би цела коалиција СПС пристала да иде у причу то би било за два више него што је потребно. Плус један Љајићев, па то је лепа већина!

mar_comm nije na forumu
    Читам ... чудим се !!! Глупост границе нема !!!
    Elita
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    449

Intervju, Dragan Marković Palma, predsednik JS
    Dačić ne može da mi naređuje
    Vlast JS sa naprednjacima, narodnjacima i PUPS-om u Zemunu biće formirana vrlo brzo. Niko ne može da mi naredi da ne idem u koaliciju sa Nikolićem ako je to u interesu građana

Dragan Marković Palma
    Ukida plate u opštinskom veću Zemuna i daje trudnicama, siromašnima za lekove i đacima za prevoz... Palma

Lider JS Dragan Marković Palma kaže za Press da niko, pa ni Ivica Dačić, ne može da mu zabrani da u Zemunu napravi koaliciju sa SNS-om, PUPS-om i narodnjacima. Palma je već spremio i program za Zemun, po kome bi svi članovi upravnih odbora javnih preduzeća i članovi Opštinskog veća trebalo da ostanu bez plata kako bi se obezbedili naknade za trudnice, besplatan prevoz đacima i besplatni lekovi za siromašne.

- Predložiću da Jedinstvena Srbija učestvuje u formiranju vlasti u Zemunu sa naprednjacima, narodnjacima i PUPS-om, a odluka će biti doneta na nivou naše koalicije SPS-PUPS-JS. Vlast koju predlažem biće formirana veoma brzo jer je to u interesu građana. Sve ovo je moj lični stav, jer sva dešavanja oko Zemuna i Voždovca doživljavam drugačije od predsednika drugih stranaka. Kao gradonačelnik Jagodine znam da će, ako se ne formira većina, najviše trpeti građani.

Jeste li već o tome razgovarali sa SPS-om?

- Još nismo jer je Ivica Dačić non-stop u inostranstvu. Imaćemo sastanak koalicije u nedelju ili ponedeljak i na njemu bi trebalo da nađemo zajednički jezik oko formiranja vlasti. Naša koalicija je jedinstvena, nema istupanja, ali naglašavam da nijedan lider nema pravo da naredi bilo kome iz Jedinstvene Srbije da ne uđe u koaliciju sa strankom Tomislava Nikolića.

Srbija nikada nije bila popularnija u Evropi

Vlada će 7. jula obeležiti prvu godišnjicu formiranja. Kako ste vi živeli za to vreme. Jeste li osiromašili ili zaradili više para?

- Ja sam lično zaradio manje para, pošto sam više vremena posvetio angažovanju za bolji život građana Srbije. Ništa nisam dobio u tom pogledu, ali sam zato imao petlju da predložim koalicionim partnerima da uđemo u proevropsku vladu. Zbog takve odluke, Srbija je pred ukidanjem viza, nikad nije bila popularnija u evropskim krugovima, a Dačića kao ministra unutrašnjih poslova primaju zvaničnici svih država!

Čak ni Ivica Dačić? Šta ako se SPS usprotivi takvoj kombinatorici?

- U tom slučaju će biti novih izbora, ali ja vam tvrdim da i SPS želi ono što je u interesu građana. Tvrdim i da Ivica Dačić ne želi da se stranke dele na „naše" i „njihove". U redu je takva podela kada se pravi republička vlast, od koje zavisi sudbina svih građana Srbije. Ali ovde se radi o lokalu i ja sam siguran da ćemo napraviti većinu koja je u interesu građana. A interes građana je da se napravi rebalans budžeta i da njegovi korisnici konačno budu sami građani, a ne političari, kao što je to bilo ranijih godina.

Jeste li se čuli skoro sa Aleksandrom Vučićem?

- Sa Vućičem razgovaram svake nedelje po dva puta. Rekao sam mu da bi vlast u Zemunu trebalo da naprave sve stranke koje su prešle cenzus i predložio da se svađe i mišljenja o drugim partijama ostave u stranačkim prostorijama.

Da li ćete za vaš JS tražiti neku funkciju u Zemunu?

- Ne, kao što ništa nisam tražio ni na republičkom nivou. Mi ćemo samo predložiti naš program. Da žene koje su na trudničkom bolovanju ne rade, a da dve godine mesečno primaju po 10.000 dinara, kao što je to slučaj u mojoj Jagodini. Da svi koji su bolesni, a nemaju para da kupe lekove, dobiju besplatne lekove. Da se đaci voze u škole besplatno. A pare za sve to ćemo obezbediti tako što ćemo predložiti da se ukinu plate od 70.000 do 100.000 dinara za članove opštinskog veća, kao i sve naknade članovima upravnih odbora javnih preduzeća.

U javnosti se spekuliše da bi vlast u Zemunu mogli da formiraju DS i SNS. Kakvi su, po vašoj proceni, izgledi za to?

- Moje političko iskustvo kaže da oni neće formirati takvu vlast! Evo, to vam je ekskluzivna vest, a ja sam najbolji analitičar jer pričam iz životnog iskustva, a ne iz kabineta. To se neće desiti, jer ne možete vi svakog dana da kritikujete republički nivo, a onda sa tim istim ljudima da pravite koaliciju na lokalnom nivou. To bilo loše i za jednu i za drugu partiju.

D. LUKOVIĆ
    Е, баш СУПЕР ...

Драго ми је због вас(валда ћете да се сад мало смирите) ...
    "Коме закон лежи у топузу,
    трагови му смрде нечовијештвом ..."

Poznat
    Učlanjen
    22.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

\

A SXTA FALI OWOME?? S0tzijalizam at its finest. Brawo Palma, imas moju podrsxku!

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

a ko ce vam biti predsednik opstine?
    The Show Must Go On...

Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    300

Citat Original postavio mar_comm Pogledaj poruku
    Е, баш СУПЕР ...

Драго ми је због вас(валда ћете да се сад мало смирите) ...
    Ма чек бре ... А линк? А Луковић? Црновић и Беловић, свеједно је

Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    300

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    a ko ce vam biti predsednik opstine?
    Чији?

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

pa Napredni
    The Show Must Go On...

Elita
    Učlanjen
    06.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Поздрављам и ја вас који, морам да признам, на моју жалост идете у заборав.
    Какав филантроп, алтруиста и хуманиста!!!
    Још само да је и "философ"...............исти онај лелемуд........Данијел Шифер!!!

Чак вам се неће испунити ни последња жеља да нас у Земуну видите са ДС у коалицији. Ето, кад хоћеш да извшриш самоубиство учланиш се у данашњу СРС и ствар је решена!
    Нама да се испуни жеља !?

"Правник и ПОСТДИПЛОМАЦ"!!!
    Можеш ли да нам кажеш шта ћеш урадити. ако се ипак оствари коалиција напрдњака и жутих,а !?
    И то и у Земуну и на Вождовцу!!!
    Шта ћеш онда да причаш!?

Aktivan član другарица (avatar)
    Učlanjen
    24.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Дебели гмаз!

Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    300

Какав филантроп, алтруиста и хуманиста!!!
    Још само да је и "философ"...............исти онај лелемуд........Данијел Шифер!!!

Нама да се испуни жеља !?

"Правник и ПОСТДИПЛОМАЦ"!!!
    Можеш ли да нам кажеш шта ћеш урадити. ако се ипак оствари коалиција напрдњака и жутих,а !?
    И то и у Земуну и на Вождовцу!!!
    Шта ћеш онда да причаш!?
    Ма чекај ... рече он то је сутрашњи интервју ... Па ће да се то демантује ... Мислим ... Чим стигну пацке од ЗЕЗ и ЗЕВ

Aktivan član dudavuda2006 (avatar)
    Učlanjen
    29.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio jedite_kod_Joa Pogledaj poruku
    Хахаха...
    Све за интерес грађана!
    O,da... srašno.
    Njih bi sve, kad čovek malo promisli, trepalo prvo tretirati onom ozloglašenom lopatom. Danima...mesecima...

Elita
    Učlanjen
    06.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio другарица Pogledaj poruku
    Дебели гмаз!

Је6оте како ће он у Еуропу ................када је ван свих норми!!!

Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    300

Је6оте како ће он у Еуропу ................када је ван свих норми!!!
    На кант

Domaćin ArnoldLayne (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    139

na Hegel
    SYD BARRETT (1946-2006)
    RICHARD WRIGHT (1943-2008)

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. На кога је Палма мислио..
    Autor kisela bombona u forumu Politika
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 13.06.2009., 10:37
  2. Палма зна :)
    Autor nojkic_problem u forumu Politika