Alternative Windows programa za Linux
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Alternative Windows programa za Linux

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Podrazumevano Alternative Windows programa za Linux

Ajmo linux obozhavaoci da vas chujem! Nemoj odma da me napadnete, ja cenim linux i tezhim da predjem na isti ali me nekoliko pitanja muchi.

>>> Da li ste (vi koji koristite linux) ikada uspeli da napravite bilo kakav profi rezultat na linuxu? Da pojasnim - da li ste ikada napravili neku super 3D animaciju kao shto mozhe da se uradi u 3dsMax (win)? Da li ste uspeli da nadjete adekvatnu zamenu recimo za Corel (Xara mislim da nije ozbiljno reshenje)? Da li ste nashli neki prog za pripremu za shtampu kao shto je Indesign (win). Za web dizajn (Dreamweaver)? Da li je uopshte moguce naci neke ozbiljne ali stvarno OZBILJNE alternative profi Windows aplikacijama na linuxu? Koliko sam ovo preleteo svi se igraju nekim efektima, gadgetima i ostalim prilicno banalnim stvarcicama. Da li neko koristi linux za ozbiljan posao? Za dizajn? Fotografiju? Video montazhu? Web dizajn?
    Skidam kapu za podrshku za net, muziku, film, zabavu...to je ok. Ali za profi stvari?

Zanemarite Wine, nije poenta pokretati windows programe nego samo reshenja za linux.

Shta vi koristite da zamenite one stvarno profi programe sa Windows-a?

Meni lichno se svidja linux, hteo bih da predjem na Ubuntu ali me muchi to shto nemam alternative za recimo Adobe paket koji aktivno koristim. Nashao sam nekoliko alternativa za te programe ali to jednostavno nije to. Ne mozhe se nazvati adekvatnom zamenom.

Pa...izvolite....dajte svoje mishljenje i reshenja ovog problema koji ne muchi samo mene nego gomilu ljudi.
    aPisH mECu zA pErECu

Domaćin
    Učlanjen
    02.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano Re: Alternative Windows programa za Linux

Corel je Corel,ali nemaš Corel Draw za Linux...Ima neka ''kineska'' imitacija Drawa,koji možda i pruža slično,ali ipak nije Corel...I tako sve od nekih anonimnih pojedinaca imitacije Windows programa...
    Postoje doduše programi koji postoje i za Win i za Linux,koje prave poznatija imena,ali su malobrojni a to su Skype,VLC,Pixel,OpenOffice,Nero burning rom...

Domaćin
    Učlanjen
    02.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Pređi na OS/2 imaš Adobe paket,ali OpenOffice nije open source,dok Microsoft Office i SunOffice su freeware za njega...

Aktivan član falco (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Sto se tice 3D modeliranja Blender moze da vrsi posao, ali ne znam da li dovoljno dobar kao 3DsMax. A umesto Corela moze da se koristi openoffice Drawing (ali mislim da ni on ne moze da pridje Corel-u). Ja licno koristim linux za programiranje (uglavnom Java) i obicnu upotrebu, ali ako mi treba flash MX, ili neko modeliranje prebacim se na windows. Ipak su profi programi pravljeni samo za windows i zbog toga kostaju par 100$. Da su besplatni, verovatno bi bili na istom nivou kao i za linux.

Edit: Velike firme smatraju da se trenutno ne isplati praviti mocne programe za ~4% trzista koliko je pod linuxom. Ali me ohrabruje razvoj Wine-a. Recimo, Google je dao silne pare firmi ciji je Wine da omoguci da se pokrene PhotoShop (i jos neke aplikacije) ali ta verzija Wine-a nije za trziste vec samo za Google. A i Flash MX 2004 (verzija 8) sasvim lepo radi preko Wine-a.
    Poslednji put ažurirao/la falco : 18.06.2009. u 22:41

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Najbolji software za 3D, Alias Wavefront Maya (sada u vlasnistvu Autodeska) je inicijalno i nastao za Linux, a ti pitas koja je alternativa.
    Realno...

Primećen član shegi (avatar)
    Učlanjen
    20.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Hm webdizajn?
    Zar DW ,FP i ostali dumb win programi uopste koriste necemu?
    Bilo koji tekst editor tipa gedit-a ce da posluzi.Mislim koja je svrha webdizajna ako ne poznajes web jezike.
    Sto se tice aplikacionog programiranja samo treba naci dobar IDE i udarati .
    NetBeans mi za javu vrsi odlican postao.
    Mislim da ne treba spominjati GIMP kao zamenu za photoshop.
    Na istoj razini kvalitete je kao i PS.

Aktivan član
    Učlanjen
    28.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio IBM OS/2 Pogledaj poruku
    Corel je Corel,ali nemaš Corel Draw za Linux...
    Inkscape je zamena za corel.

http://www.inkscape.org/

Primećen član shegi (avatar)
    Učlanjen
    20.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Slične teme

1. Linux vs Windows