Vjestacka oplodnja- ZA / PROTIV

just S.

Iskusan
Poruka
5.452
Slusam sada na HRT-u neku emisiju o vjestackoj oplodnji.
Drzava ne finansira vjestacku oplodnju jer smatra da je svaka oplodjena jajna stanica zapravo novi zivot i da se ne bi apsolutno trebala koristiti. Na 15.000 rodjene djece vjestackom oplodnjom. dolazi vise od 200.000 neuspjelih oplodnji, znaci unistenih olodjenih jajni stanica.
Neki cak kao argument koriste- Bogom je dano- Jedan covjek, Jedna zena... U tome lezi problem neplodnosti (?)

(nije crkveni stav tako da se ne mjesa)

Kakav je vas stav?
Ako je jedan od partnera neplodan, da li to znaci da treba odustati od djece? Posvajanja u nasim zemljama su prekomlikovana stvar.
Vjestacka oplodnja DA ili NE ?
 
Poslednja izmena:
ja za slucaj homoseksualnog para nemam odredjen stav.....
nekad sam za- da im se omoguci usvajanje, nekada-ne.........

Svakih koliko minuta?
Za vestačku oplodnju sam...
A kada me neko pita da li parovi istog pola treba da imaju decu, odgovaram sa ne, jer mi to nije prirodno. To je moje misljenje.

Kod ljudi ne može,a kod životinja može.
 
Постоји тема ,,Истоплони брак'' па тамо може да се пише о геј паровима, хајде да овде одговоримо на задату тему! :rtfm:

Јесам за, али такође мислим да брачни пар без деце такође може бити у врло квалитетном и срећном браку. Ако им се живот претвори у сијасет покушаја вештачког оплођења, може да ,,зашкрипи''.
 
Za, veštačku oplodnju smatram medicinskim tretmanom, tretmanom lečenja. Ako par ne može da ima dece, zašto da im medicina i nauka u celini, ne pomognu? Jeste da mnogo oplođenih jajnih ćelija otpadne, ali bar postoji šansa da se rodi jedno dete, a to je bolje nego ne pokušati zbog etike i dobiti par bez dece. :)
 
Slusam sada na HRT-u neku emisiju o vjestackoj oplodnji.
Drzava ne finansira vjestacku oplodnju jer smatra da je svaka oplodjena jajna stanica zapravo novi zivot i da se ne bi apsolutno trebala koristiti. Na 15.000 rodjene djece vjestackom oplodnjom. dolazi vise od 200.000 neuspjelih oplodnji, znaci unistenih olodjenih jajni stanica.
Neki cak kao argument koriste- Bogom je dano- Jedan covjek, Jedna zena... U tome lezi problem neplodnosti (?)

(nije crkveni stav tako da se ne mjesa)

Kakav je vas stav?
Ako je jedan od partnera neplodan, da li to znaci da treba odustati od djece? Posvajanja u nasim zemljama su prekomlikovana stvar.
Vjestacka oplodnja DA ili NE ?


Ne moraju partneri ni da budu ne plodni ... a može da se desi da ne mogu da imaju dece jer nisu dobra kombinacija ..... postoji 19874958 razloga zbog kojih jedan par ne može prirodnim putem da dobije bebu .... što ne znači da bez dece, u 21.veku treba da ostanu.


Svakako sam za veštačku oplodnju ....
 
ja sam za, ali samo za mlade parove koji iz nekog razloga ne mogu da imaju dece... za matore zene nisam! Meni je to potpuno fuy kada neka matora zena koja ceo svoj zivotni vek nije htela decu odjednom joj dune da eto, sve sto joj fali u njenom savrseno uredjenom domu je decja soba i da bi bas sada da pocne da kupuje plisane mede i zirafe... tj. zene koje misle da je za decu dovoljno da imas dovoljno para da im kupis lep namestaj i tako to... znaci smuci mi se zivot od tih ljudi koji prosto kada vise nemaju nista drugo da rade u zivotu odluce da proizvedu i dete da se animiraju sa necim... kako je to odvratno.

dakle, samo za normalne i zdrave ljude, za debile nisu deca...niti za sebicne robote
 
ja sam za, ali samo za mlade parove koji iz nekog razloga ne mogu da imaju dece... za matore zene nisam! Meni je to potpuno fuy kada neka matora zena koja ceo svoj zivotni vek nije htela decu odjednom joj dune da eto, sve sto joj fali u njenom savrseno uredjenom domu je decja soba i da bi bas sada da pocne da kupuje plisane mede i zirafe... tj. zene koje misle da je za decu dovoljno da imas dovoljno para da im kupis lep namestaj i tako to... znaci smuci mi se zivot od tih ljudi koji prosto kada vise nemaju nista drugo da rade u zivotu odluce da proizvedu i dete da se animiraju sa necim... kako je to odvratno.

dakle, samo za normalne i zdrave ljude, za debile nisu deca...niti za sebicne robote


Ne možeš tako govoriti o tome ..... to što nekom (po tebi) ''dune'' - verovatno znači da je u njemu sazrela želja da ima dete - a što su godine prepreka????

Ovi primeri što si navela su malo površni - zato što je za sve u životu potrebno vreme .... pa i za dete ... nekome je to pre, nekome posle .... ali ne verujem da ljudi žele dete, zato što nemaju nikakvu više zanimaciju u životu.
 
Mislim da u Srbiji u poslednje vreme i pod odredjenim uslovima drzava finansira vestacku oplodnju....

Apsolutno sam za

Dalje, smatram veoma problematicnim uzlazenje u privatne razloge bilo koga za odluku na roditeljstvo u kasnijim godinama zivota - svako ima pravo da "produzi vrstu"
 
Ma nemoj da mi pričaš.E sad gđo ili gđice putnice-značenje nicka na germanskom jel mi savetujete da otputujem sa ovog topika.Ja to tako shvatam.

Cemu ta agresija?
Cemu to pozivanje na diskriminaciju i kad nema ni pomena istoj?
Odgovara se na temu i tema nije gej brak. Tema o gej brakovima je aktivno trajala ako se ne varam bar 6 meseci i jos uvek postoji. Svako od forumasa bi na isti nacin bio opomenut za skretanje sa teme i upucen na drugu
 

Back
Top