Majke, kad od kcerke dobijete ovakav odgovor...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

duska.vodolija

Buduća legenda
Poruka
29.335
Majka sam pet kcerki i sinu jedincu.Nije mi bilo lako,ni posebno tesko.U mom kraju sam po ovom poklonu od zivota poznata i licno jako ponosna. Bogat sam covjek reci cete mi i jesam.Nijesam temu postavila da bi se hvalila.Hocu sa Vama da podijelim svoj osjecaj ,evo o cemu je rijec.
Od njih pet dvije su udate,peta ima duzu vezu.
Druga ne moje pitanje kad cu upoznati njenog princa odgovori mi:
Kad ga vidim, samo da pola sata i u vecem drustvu, ga sretnem a da licno i ne progovorimo, znala bih on je taj, tada ga mozda, ako se jos po nesto desi i upoznas.
Cetvrta odgovara na isto pitanje:
Nemam nanjeru da izdrzavam debile.
 
Poslednja izmena:
Majka sam pet kcerki i sinu jedincu.Nije mi bilo lako,ni posebno tesko.U mom kraju sam po ovom poklonu od zivota poznata i licno jako ponosna. Bogat sam covjek reci cete mi i jesam.Nijesam temu postavila da bi se hvalila.Hocu sa Vama da podijelim svoj osjecaj ,evo o cemu je rijec.
Od njih pet dvije su udate,peta ima duzu vezu, Druga i cetvrta se ne udaju ma da po mom misljenju,treba i djecu da imaju.
Druga ne moje pitanje kad cu upoznati njenog princa odgovori mi:
Kad ga vidim, samo da pola sata i u vecem drustvu, ga sretnem a da licno i ne progovorimo, znala bih on je taj, tada ga mozda, ako se jos po nesto desi i upoznas.
Cetvrta odgovara na isto pitanje:
Nemam nanjeru da izdrzavam debile.


Ne znam kako možeš da postavljaš takva pitanja ..... nemoj opterećivati ćerke svojim fantazijama.

A što se tiče sina ''jedinca'' - tu nemam komentar ......

Jesi bogata decom .... ali duhom si veoma siromašna ......
 
Majka kad od cerke dobije takav odgovor trebala bi da shvati da ih takva pitanja samo opterecuju i da prestane da ispituje .
A pre svega niste ni trebali tako da pristupite toj temi..
Ako vas vec zanima vidjaju li se sa nekim, mogli ste fino, kroz prijateljski razgovor doci do toga.
Ako zele da razgovaraju o tome, izacice vam u susret..ako ne, boze moj, sta sad...

I ako smem da pitam, koliko vam te dve cerke imaju godina?
 
Majka sam pet kcerki i sinu jedincu.Nije mi bilo lako,ni posebno tesko.U mom kraju sam po ovom poklonu od zivota poznata i licno jako ponosna. Bogat sam covjek reci cete mi i jesam.Nijesam temu postavila da bi se hvalila.Hocu sa Vama da podijelim svoj osjecaj ,evo o cemu je rijec.
Od njih pet dvije su udate,peta ima duzu vezu, Druga i cetvrta se ne udaju ma da po mom misljenju,treba i djecu da imaju.
Druga ne moje pitanje kad cu upoznati njenog princa odgovori mi:
Kad ga vidim, samo da pola sata i u vecem drustvu, ga sretnem a da licno i ne progovorimo, znala bih on je taj, tada ga mozda, ako se jos po nesto desi i upoznas.
Cetvrta odgovara na isto pitanje:
Nemam nanjeru da izdrzavam debile.

Taj sin garantovano najmladji
 
Majka sam pet kcerki i sinu jedincu.Nije mi bilo lako,ni posebno tesko.U mom kraju sam po ovom poklonu od zivota poznata i licno jako ponosna. Bogat sam covjek reci cete mi i jesam.Nijesam temu postavila da bi se hvalila.Hocu sa Vama da podijelim svoj osjecaj ,evo o cemu je rijec.
Od njih pet dvije su udate,peta ima duzu vezu, Druga i cetvrta se ne udaju ma da po mom misljenju,treba i djecu da imaju.
Druga ne moje pitanje kad cu upoznati njenog princa odgovori mi:
Kad ga vidim, samo da pola sata i u vecem drustvu, ga sretnem a da licno i ne progovorimo, znala bih on je taj, tada ga mozda, ako se jos po nesto desi i upoznas.
Cetvrta odgovara na isto pitanje:
Nemam nanjeru da izdrzavam debile.

razumem da svaka majka zeli da vidi svoju decu sretnu-sto bi za vecinu u prevodu znacilo udomljenu..znam i da zena sa godinama sve vise postaje svesna koliko se sposobnost "da se bude sam, a zadovoljan i sretan" trosi i para vremenom...a, koliko se to ne shvata kad si mlad, pun sebe i osecaja da je ceo zivot pred tobom....ali, isto tako (ili jos bolje) znam kakav je osecaj moja majka u meni izazivala takvim pitanjima,kakav otpor, cak zelju da joj ironicnim i bahatim odgovorom zadam udarac koji ce je naterati da prestane da pita takve stvari...
kako se uopste moze odgovoriti na takvo pitanje? kako se moze cak i naslutiti odgovor?
nemojte to vise pitati, barem ne na taj nacin...verujte mi da bi i one verovatno volele da, same od sebe, kazu da vole i da su sretne...a, obicno se i to desi jednog dana ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top