MRKSIC:MILOSEVIC ZAHTEVAO SUZIVOT ! ! !

Maksim 3

Iskusan
Poruka
5.334
Napokon istina...i ove reci Mileta Mrksica jos jedanput pokazuju, da S.Milosevic,M.Markovic i njihov rezim,to isto vazi i za njegove omiljene opozicionare i tkz.intelektualce koji su duvali u istu diplu kao i taj u biti antisrpski i antinarodni rezim,nikad i nisu iskreno podrzavali borbu za slobodu srpskog naroda u bivsoj R.S.Krajini,nego su ga samo koristili kada im je odgovaralo da ostanu sto duze na vlasti.:thumbdown::mafijas:

Eto sad nakon toliko godina,mozemo slobodno reci da je tadasnja Miloseviceva opozicija(citaj Draskovic i Djindjic) bila u pravu kada je upozoravala taj tamo narod ,da nikako ne veruje niti Milosevicu,niti Seselju,niti ostatku jagnjecih brigada koje su se maltene svakodnevno kretale iz BG u navodnu podrsku tom nesretnom narodu,a njihov jedini cilj je ustvari uvek bio,nabiti sto vise u svoje gu.ice i natrapati sto vise u kofere prilikom povratka za BG u svoje tople stanove.:rtfm::mafijas:
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=06&dd=18&nav_category=64&nav_id=366677
Mrkšić: Milošević zahtevao suživot

18. jun 2009. | 02:54 | Izvor: Beta

Hag -- Bivši komandant vojske RSK Mile Mrkšić pred Tribunalom rekao da mu je 1998. Slobodan Milošević naložio da rešenje traži "u suživotu u Hrvatskoj, a ne u ratu".


Veselin Šljivančanin, Miroslav Radić i Mile Mrkšić na suđenju u Hagu (FoNet, arhiva)
Bivši komandant vojske Republike Srpske Krajine - po obavezujućem nalogu Tribunala, a na poziv odbrane - svedoči u procesu protiv hrvatskog generala Anta Gotovine, optuženog za progon Srba iz Kninske krajine tokom operacije Oluja u avgustu 1995. godine.

Odgovarujući na pitanja Gotovininog branioca Luke Mišetića, Mrkšić je rekao je da za komandanta Srpske vojske Krajine postavljen u maju 1995. godine, posle uspešne hrvatske ofanzive na zapadnu Slavoniju.

Rekao je da je taj položaj prihvatio pod pritiskom Miloševića i predsednika RSK Milana Martića, iako je "znao u kakvu situaciju ide". Na pitanje branioca, svedok je precizirao da je do tada bio savetnik ministra odbrane SRJ Pavla Bulatovića.

Mrkšić je opisao da je odmah pošto ga je Skupština RSK postavila za komandanta vojske, dobio poziv da se javi Miloševiću u Karađorđevo.

"Kod Miloševića sam bio dva sata i taj razgovor ključan je za sve... Suština onoga što mi je rekao je da se pitanje više ne može rešavati vojno, nego politički, zato što je operacija Bljesak pokazala da su hrvatske snage narasle... Rekao je da se nađe rešenje suživota u Hrvatskoj, a ne rata", izjavio je Mrkšić.

Po njegovim rečima, Milošević mu je rekao i da radi na povratku poverenja i autoriteta SVK kod naroda, da bi se "onemogućile priče o ujedinjenju RSK i RS, što je nemoguće i mazanje je očiju".

"Rekao mi je Milošević: 'Ja sam se sa Franjom (Tuđmanom) dogovorio da imaš pet meseci da stvoriš atmosferu u vojsci da nije dobro ići u rat i da se traži rešenje u suživotu, kao plan Z-4 ili onaj u Istočnoj Slavoniji", kazao je Mrkšić, pominjući da su Milošević i Tuđman "bili u dobrim odnosima".

Mrkšić je, tokom ispitivanja, potvrdio da su snage SVK u junu 1995. godine učestvovale u operaciji Pauk za podršku autonomiji Fikreta Abdića u Cazinskoj krajini, te da su na tom terenu delovali i pripadnici SDB Srbije pod komandom Milorada Ulemeka-Legije i Radojice Božovića.

Mrkšić je rekao i da se on zalagao da snage RSK i RS, umesto u Bihaćkom džepu, budu angažovane u okolini Livna da bi se sprečio prodor Hrvatske vojske na Dinaru i izolaciju Knina, do čega je, kako je naznačio, kasnije i došlo.
 
feral.jpg
 
E što su mi Drašković i Đinđić bili opcija, to je tek užas.
Prvo su pričali isto kao i on, pa da će svaka ruka koja nosi turski barjak u Raškoj biti odsečena, da je srpska zemlja tamo gde su i srpski grobovi. Da li je Vuk ikada otišao u Gospić da obiće grobove ljudi iz srpske dobrovoljačke garde koje je on ispratio i blagosiljao.

Miloševića da je i malo bilo briga za RSK to se ne bi tako završilo, nego su i on i Karadžić prodali krajinu za naftu (to je uradio Karadžić, a ovaj mu lupio sankcije) i zato su trebali da robijaju i jedan i drugi kod u našim zatvorima.

Šešeljuga je po meni najmanje kriv. Sve što je radio tokom rata, je bila priča. Držao je silne govore, a nigde guzicu nije poturio, samo je ložio narod. I ono malo doborovljaca što je sakupio išlo je pod komandom JNA, a ne pod njegovom komandom.
 
Napokon istina...i ove reci Mileta Mrksica jos jedanput pokazuju, da S.Milosevic,M.Markovic i njihov rezim,to isto vazi i za njegove omiljene opozicionare i tkz.intelektualce koji su duvali u istu diplu kao i taj u biti antisrpski i antinarodni rezim,nikad i nisu iskreno podrzavali borbu za slobodu srpskog naroda u bivsoj R.S.Krajini,nego su ga samo koristili kada im je odgovaralo da ostanu sto duze na vlasti

Nazalost ovo ce se na kraju pokazati kao puka istina i za mnoge druge za SRbe vazne dogadjaje koje su tadasnjoj vlasti bile samo'' tema''kojom s ebavila uoci izbora i nakon njih pripremajuci se za sledece.
Sto ce reci vlast po svkau cijenu bilo je ono sto mozmeo nazvati prioritetom Milosevica i njegove politike a ne rijesavanja srpskog nacionalnog pitanja.
 
E što su mi Drašković i Đinđić bili opcija, to je tek užas.
Prvo su pričali isto kao i on, pa da će svaka ruka koja nosi turski barjak u Raškoj biti odsečena, da je srpska zemlja tamo gde su i srpski grobovi. Da li je Vuk ikada otišao u Gospić da obiće grobove ljudi iz srpske dobrovoljačke garde koje je on ispratio i blagosiljao.

Miloševića da je i malo bilo briga za RSK to se ne bi tako završilo, nego su i on i Karadžić prodali krajinu za naftu (to je uradio Karadžić, a ovaj mu lupio sankcije) i zato su trebali da robijaju i jedan i drugi kod u našim zatvorima.

Šešeljuga je po meni najmanje kriv. Sve što je radio tokom rata, je bila priča. Držao je silne govore, a nigde guzicu nije poturio, samo je ložio narod. I ono malo doborovljaca što je sakupio išlo je pod komandom JNA, a ne pod njegovom komandom.

Evo sta je Draskovic rekao na tom mitingu u Novom Pazaru kod Petrove crkve,jer se stalno licitira sa tim...ovo je sa foruma Pogleda i knjige Podsecanja,a postavio neki gost,tako pise...inace,tacno je da je bio u pocetku ekstreman,ali je posle promenio pricu....i nikakve sumnje nema,da su Draskovic i Djindjic u to vreme bili najveca opozicia S.Milosevicu..ostale nema svrhe pominjati jer su u principu bili beznacajni ili ih nije bilo nigde,tu mislim na Vesnu Pesic koja se slepala uz ovu dvojicu i na V.Kostunicu koji je cas bio opozicia ,a cas se slikao sa kalasnjikovom na grudima...

Ajde Vuce....

Ovako je govorio Draskovic i to jos `90.god.
Kod razumnih ljudi muhamedanskog zakona, kompleksa
i mrznje nema. Oni znaju da vera nikada nije razdvajala
narode i nikada nije odvajala ljude. Primitivci,
nerazumni ljudi, koji halakaju zemljom Raskom, napadaju
i srpske crkve, psuju i Isusa Hrista i Hristovu
majku, da bi ponizili Srbe i terali ih u raselenje,
ne znaju da bi ih osnivac muslimanstva, Muhamed, zbog
toga nabio na kolac i odsekao im glave.
Muhamed nikada nije Isusa Hrista nazivao drugacije nego svojim bratom, i to starijim bratom. A majka
Isusa Hrista, Bogorodica Marija, to fukara koja mrzi,
arlauce i buce ne zna, jedna je od cetiri svete zene
Islama. Onome ko nju napadne, ko nju uvredi, po Islamu,
po Kuranu , leti glava! Oni to ne znaju. Oni ne
znaju da su sve monoteisticke religije nikle iz jednog
korena, iz jevrejstva, i da je se gore, na eshatoloskoj
ravni, opet sve sliti u jednu. Bog je jedan , zvali ga mi
Hristos, Jahve, Jehova, Gospod, Savaot, Alah... Razlicita
su imena za isti pojam, za istu sustinu. Ljudi koji
mrze to ne razumeju, jer vera se temelji na ljubavi, a
mrznja nikad nije razumela qubav i bezala je od nje
kao djavo od krsta!
U ovoj blagoslovenoj zemlji srpskoj, u ovoj divnoj
zemlji Raskoj, pogledajmo ovu lepotu. Ima mesta za
svakog, bez obzira u koju crkvu ide i da li uopste u
crkvu ide, ako je covek. Ako ovu zemlju Srbiju priznaje
za svoju otazbinu i ako joj ne radi o glavi, ako ne napada
komsije, ako je ne vredja, ako ne manita, ako je ne poniz
ava. To je azbuka srpske istorije i srpskoga pravoslavlja.
Kad Srpski pokret obnove dobije vlast, svaki onaj ko
u ruku ovom Raskom zemljom stegne turski barjak, ustas
ki barjak, albanski barjak, ili bilo ciji drugi drzavni barjak sem srpskog , ostace i bez ruke i bez barjaka!
 
Poslednja izmena:
E to je Vuk koga sam rado slusao dok je jos pametan bio cak danas gledajuci ovaj njegov govor ne mogu a da ne primjetim da danas govori koje dolaze od Amerikanaca na primjer su drasticno ekstremniji od ovoga nema ovde nicega uvredljivog za normalne ljude. Ovo je poruka ekstremistima na jedini nacin koji oni razumuju a to je sila.
 
Jesu bili najveca opozicija i veci extremi od njega, pa kad su videli kuda to vodi (odnosno da neće imati nikakve koristi), onda su se presaltali u totalno drugu pricu.

Pa posle par godina, stoka od Đinđića je pričala da treba bombardovati Srbiju zato što je vodi Milošević. A nesrećni narod je stado ovaca koji glasaju za Miloševića, pa treba i njih bombardovati. I taj posle da nam bude premijer, pa nije ni čudo dokle smo dogurali.

Ti govori koje je držao Vuk, Milošević, Šešelj, Koštunica, svaka im čast za to, to su znali i vrlo realno su pričali. Problem je što ništa nisu uradili osim laprdanja i paljenja mase i uništavanja naroda.
 
Poslednja izmena:
dragi naši srbi. evo da malo ispravim B-92 koji je prešutio jednu od bitnijih činjenica koje su dovele do kraja rata.
pa kaže B92 "Kod Miloševića sam bio dva sata i taj razgovor ključan je za sve... Suština onoga što mi je rekao je da se pitanje više ne može rešavati vojno, nego politički, zato što je operacija Bljesak pokazala da su hrvatske snage narasle... Rekao je da se nađe rešenje suživota u Hrvatskoj, a ne rata", izjavio je Mrkšić.

a oriđinale bi išao ovako nekako bez trotočaka i polunapisanog
"Suština onoga što mi je rekao je da se pitanje "krajine" više ne može rešavati vojno, nego politički, zato što je operacija Bljesak pokazala da su hrvatske snage toliko narasle da moramo mjenjati svijest i naroda i rukovodilaca, da se ide prema suživotu a ne prema ratu"
:hvala:
 
Jesu bili najveca opozicija i veci extremi od njega, pa kad su videli kuda to vodi (odnosno da neće imati nikakve koristi), onda su se presaltali u totalno drugu pricu.

Pa posle par godina, stoka od Đinđića je pričala da treba bombardovati Srbiju zato što je vodi Milošević. A nesrećni narod je stado ovaca koji glasaju za Miloševića, pa treba i njih bombardovati. I taj posle da nam bude premijer, pa nije ni čudo dokle smo dogurali.

Ti govori koje je držao Vuk, Milošević, Šešelj, Koštunica, svaka im čast za to, to su znali i vrlo realno su pričali. Problem je što ništa nisu uradili osim laprdanja i paljenja mase i uništavanja naroda.


Tacno,ali odgovornost S.Milosevica za pad Krajine je ubedljivo najveca,jer je on u to vreme bio najpopularniji srpski politicar...da ne pricamo o tajnim pregovorima sa Franjom preko Sarinica i Stanisica o sudbini Krajine i naroda koji je ziveo na tim prostorima...kao da se radilo o klikerima ,a ne zivim bicima....:think:
 
Tacno,ali odgovornost S.Milosevica za pad Krajine je ubedljivo najveca,jer je on u to vreme bio najpopularniji srpski politicar...da ne pricamo o tajnim pregovorima sa Franjom preko Sarinica i Stanisica o sudbini Krajine i naroda koji je ziveo na tim prostorima...kao da se radilo o klikerima ,a ne zivim bicima....:think:

nije sloba kriv za pad krajine nego franjo;)
 
Napokon istina...i ove reci Mileta Mrksica jos jedanput pokazuju, da S.Milosevic,M.Markovic i njihov rezim,to isto vazi i za njegove omiljene opozicionare i tkz.intelektualce koji su duvali u istu diplu kao i taj u biti antisrpski i antinarodni rezim,nikad i nisu iskreno podrzavali borbu za slobodu srpskog naroda u bivsoj R.S.Krajini,nego su ga samo koristili kada im je odgovaralo da ostanu sto duze na vlasti.:thumbdown::mafijas:

Eto sad nakon toliko godina,mozemo slobodno reci da je tadasnja Miloseviceva opozicija(citaj Draskovic i Djindjic) bila u pravu kada je upozoravala taj tamo narod ,da nikako ne veruje niti Milosevicu,niti Seselju,niti ostatku jagnjecih brigada koje su se maltene svakodnevno kretale iz BG u navodnu podrsku tom nesretnom narodu,a njihov jedini cilj je ustvari uvek bio,nabiti sto vise u svoje gu.ice i natrapati sto vise u kofere prilikom povratka za BG u svoje tople stanove.:rtfm::mafijas:
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=06&dd=18&nav_category=64&nav_id=366677
Mrkšić: Milošević zahtevao suživot

Komentarisati reci gromade od generala je deplasirano,ali fakat ste u pravu za boldovano.
Zasto !!!!!
Pa za vasu tvrdnju nema potrebe da idete tako daleko na prostore koji su pripadali,pripadaju i pripadace Srbima iz Hrvatske,dovoljno Vam je okrenuti se i pogledati odnos srbijanske vlasti,opozicije,kvazi intelegencije prema ostatku Srbije.
Samo znate,sada BG jede sopstveno "meso".
Lako su se srbijanske gromade,politicke,intelektualne i ine...,qurcile 500km daleko od BG,sada im mecka igra u sopstvenoj avliji,ali oni se zbog toga ne uznemiravaju,znate.
Vranje,Bosilegrad,Prokuplje,Leskovac,Lebane,Kursumlija i ....su jos uvek mlooogoooo daleko bre od Avalu.
E da da se vratim na temu svedocenja gromade od generala...............nastavite sami,sta god napisete necete omasiti !!!!
 
Tacno,ali odgovornost S.Milosevica za pad Krajine je ubedljivo najveca,jer je on u to vreme bio najpopularniji srpski politicar...da ne pricamo o tajnim pregovorima sa Franjom preko Sarinica i Stanisica o sudbini Krajine i naroda koji je ziveo na tim prostorima...kao da se radilo o klikerima ,a ne zivim bicima....:think:

Sa tim se slažem. Popalili su narod tamo, Martić blesavi poslušao Miloševića, pa kad je trebala vojna pomoć, ni Milošević ni Karadžić se nisu oglasili. Svako gleda na drugu stranu, jer je sve već bilo dogovoreno.
I na kraju, kao i uvek, stradao je običan narod ni kriv ni dužan
 
Tacno,ali odgovornost S.Milosevica za pad Krajine je ubedljivo najveca,jer je on u to vreme bio najpopularniji srpski politicar...da ne pricamo o tajnim pregovorima sa Franjom preko Sarinica i Stanisica o sudbini Krajine i naroda koji je ziveo na tim prostorima...kao da se radilo o klikerima ,a ne zivim bicima....:think:

Ja već mjesecima ovdje pričam o tome kako su Slobo i Franjo dogovorili pad Krajine i kako je Slobo žrtvovao Srbe iz Hrvatske, te da je Srbija jednako kriva za kalvariju tog naroda kao i Hrvatska.

Pa samozvani "istinoljupci" mi govore da izmišljam i da nisam u pravu.
Valjda će sad promjeniti mišljenje! :mrgreen:
 
Ja već mjesecima ovdje pričam o tome kako su Slobo i Franjo dogovorili pad Krajine i kako je Slobo žrtvovao Srbe iz Hrvatske, te da je Srbija jednako kriva za kalvariju tog naroda kao i Hrvatska.

Pa samozvani "istinoljupci" mi govore da izmišljam i da nisam u pravu.
Valjda će sad promjeniti mišljenje! :mrgreen:

Teško istina prolazi.Mitovi i legende su prihvatljiviji i lakše probavljivi..

Oluja samo bila točka na " i " kraju tkz RSK..
 
dragi naši srbi. evo da malo ispravim B-92 koji je prešutio jednu od bitnijih činjenica koje su dovele do kraja rata.
pa kaže B92 "Kod Miloševića sam bio dva sata i taj razgovor ključan je za sve... Suština onoga što mi je rekao je da se pitanje više ne može rešavati vojno, nego politički, zato što je operacija Bljesak pokazala da su hrvatske snage narasle... Rekao je da se nađe rešenje suživota u Hrvatskoj, a ne rata", izjavio je Mrkšić.

a oriđinale bi išao ovako nekako bez trotočaka i polunapisanog
"Suština onoga što mi je rekao je da se pitanje "krajine" više ne može rešavati vojno, nego politički, zato što je operacija Bljesak pokazala da su hrvatske snage toliko narasle da moramo mjenjati svijest i naroda i rukovodilaca, da se ide prema suživotu a ne prema ratu"
:hvala:

interesantno kako uvijek najbitnije preskoce :hahaha:
osim toga, kroz cijelo njegovo svjedocenje ponavlja se njegova tvrdnja o njegovom "prevasihodnom zadatku o menjanju svesti" kod naroda i vlasti, jer je Beogradu postalo jasno da vise vojno nemoze slomiti HV...i ratom nemoze postici nista vise....:D
ali sto je jos jako zanimljivo kod iskaza ovog svjedoka, ne samo sto "pjeva" (poput onog prijasnjeg) nego daje masu podataka o umjesanosti Srbije i VJ u sve operacije na tlu RH
izvjestaj o Oluji i padu tzv. rsk morao npr. je da podnese Beogradu (i opravda), kaze , pisali su na tisuce elaborata...
sve ce to "dobro doci" u procesu tuzbe protiv Srbije
 

Back
Top