farbanje kose

jedno pitanjce kako da drugi put satiram kosu da mi bude isto ko i ranije..tj sad mi je izrastao korena a ja sam sitnosatirana:
1.da li da farbam samo korene(cele kose) al ona ce oni biti svetliji od ostatka kose jer se boja malo isprala?
2.da li da farbam cele ranije satirane pramenove da ne bude ta razlika u boji korena i ostatka kose
3.i ako to uradim koje su sanse da ce misija biti uspesna i da cu ispeti da izdvojim iz svoje sitno satirane kose sve plavkaste pramenove?
4.kako satiraju 2 put u salonima?pretpostavljam da se ne pate da idu po staarim pramenovima vec uzmu proizvoljno noveXD
 

Drugarica izvlaci pramenove, sitne, i koliko upratih, frizerka farba samo taj novoizrasli deo. Posto vremenom ispadne sve vise pramenova, dobije se skoro sva plava kosa...e, zato ona vadi pramenove 2x godisnje, a u povremeno stavi preliv na celu kosu... Tako dobiaj lepo iznijansiranu kosu, ne plavu, vec bas satiranu, pramenovanu.
U kucnoj reziji tezi poduhvat...srecno. :)
 
Drugarica izvlaci pramenove, sitne, i koliko upratih, frizerka farba samo taj novoizrasli deo. Posto vremenom ispadne sve vise pramenova, dobije se skoro sva plava kosa...e, zato ona vadi pramenove 2x godisnje, a u povremeno stavi preliv na celu kosu... Tako dobiaj lepo iznijansiranu kosu, ne plavu, vec bas satiranu, pramenovanu.
U kucnoj reziji tezi poduhvat...srecno. :)

pa i ja bi to radila ali mi je cim da ce mi koren biti svetliji od ostatka kose...tomi je jedini problem..ili ako koren ofarbam da ce u tacki dodira sa satiranom kosom biti deo koji je svetliji..nbt hvala u sv slucaju;)
 
dfa5802cd555445c44f6cd027b30ec6c.jpg
Aqua-with-black-overlay.jpg
 
Koliko ste zadovoljni sa farbama za kosu i koje koristite??

meni najbolje hvata Kuene farba jer mi pocinju sede.....nasla sam predivnu nijansu, srednje lesnik plava, toplih prirodnih braon nijansi....jedno vreme cu se drzati nje......



ne koristim hemijske produkte, jedino kanu, fenomenalna je.
kada bih je koristila jednom nedeljno, imala bih kose za 3 glave:)))


pre stavljanja pakovanja na glavu, kosu temeljito oprati, najbolje koprivnim samponom, glem Vital je odlican.
http://www.glem-vital.schwarzkopf.a...vital/zoom/010_GV_Shampoo_Brennessel_1203.jpg
naravno,pripremam je uz maslinovo ulje, 2 zumanca, 1 soljicu "espresso" kafe.
dobijete finu, kremastu masu, pastu koju nanesete lako na kosu, mozete i sami, bez icije pomoci.
kosu uvijete u najlon pa zatim peskirom i ostavite 2-3 sata.
umesto maslinovog nekad moze i jasminovo 100%-no ulje ili ulje "amla". regenerise kosu jako dobro. ima egzotican, jak miris, ljudima, ili se jako svidja ili uopste ne.
http://www.india-store.de/images/thumbnail/produkte/xlarge/old_images/6848_2.jpg
ovaj recept jednom nedeljno ako primenjujete, necete znati sta cete od kose.
a onda, uz to, sjajna, ne puca, ne rascvetava se, meko pada :)

ulje "amla" ili jasminovo je jako dobro leti . blago naneti po povrsini mokre kose i po krajevima i tako izaci napolje, jer se kosa onda puno manje isusuje.
inace je leti uputno, za vreme velikih vrucina, mokre kose izaci vani :)

- - - - - - - - - -




ova prva je sjajna :)
 
Pre dva meseca sam se ofarbala u crno, a pre toga sam imala svetlo smedju kosu. Ne svidja mi se i hocu da vratim svoju prirodnu boju. Svi su mi rekli da ne diram i da ce se isprati, ali ispralo se za samo 2 nijanse. Kako da vratim svoju prirodnu boju sto pre?
 
Molim pomoć/savet :)
Imam prirodno tamno crvenu kosu, ali se godinama farbam u jarko crvenu (Palette ili Garnier koristim), međutim, u proteklom periodu koristila sam hidrogen koji je priložen uz farbu u pakovanju, pa mi je kosa postala tamna kao prirodna. Ovaj hidrogen iz pakovanja je, valjda 6% (ne piše koliko je jak). Da li je pametno da uzmem posebno jači hidrogen (9 ili 12%) pa njega umešam u farbu kod sledećeg farbanja? Bojim se da mi se kosa ne isuši i ispuca ili dobije šargarepa boju. Ranije me je farbala frizerka, ali ona više ne radi, pa ne znam šta je mućkala, a još nisam našla novu frizerku od poverenja.
 

Back
Top