Nikola Tesla i PARANORMALNO

Swerdlow

Primećen član
Poruka
610
Један од најбољих познавалаца Николе Тесле, физичар и филозоф Велимир Абрамовић говори о невероватном генију Николи Тесли, тако да се може схватити да је Тесла боравио више у оностраном-духовном идр. паралелним световима, и да је првенствено био надахнут Божанском Силом, од које је и добио несвакидашње Дарове, тако да је чуда чинио у експериментима, а такође и на плану подизања науке ка духовном и људске свести ка човекољубивим циљевима.Зашто енергија не би била бесплатна попут ваздуха који је бесплатан,кад нам Земља даје ту могућност и понаша се као појачавач и преносник електромагнетске енергије? Шта је теорија ЕТРА и зашто је избачена из науке!? Какву силу ума је имао Тесла,и како је предвиђао догађаје! Како је експериментусао без прототипова! Како су злоупотребљавани његови проналасци.Шта је HAARP данас.Шта су Нехерцови Теслини таласи који се крећу брже од брзне светлости.Како је Петар Сава возио први Теслин Wireless аутомобил који се напајао из атмосфере.БЕСПЛАТНА ЕНЕРГИЈА.


- U cemu je buducnost Tesline nauke?
U konzervaciji zivotnog sistema bez vremenskog ogranicenja. Svaki covek treba da bude u stanju da se u toku samo jednog svog zivota, potpuno razvije kao duhovno bice. Teslina nauka, potpuno suprtona od relativisticke teorije Anstajna i kvantne mehanike Nilsa Bora, omogucava da se desi cudo moderne tehnologije i naucnog misljenja . voljno biranje predmeta koji ce nastajati iz energetskog sloja etarskih pojava. Drugim recima, moc preobrazaja materije je u pravom odnosu vremena i prostora koji moraju da se odrede i prema ljudskoj dusi. Nema fizike bez dusevnosti i duhovnosti, kao sto nema ni coveka bez elektricnih dogadjaja koje je Tesla tako dobro poznavao. Citav zivot coveka je samo elektricni tok, kaze Tesla, a njegova dusevnost To je svetlost.

 
Poslednja izmena:
Tesla je nesumnjivo bio vanzemaljac. Pogotovo zato što je bio Srbin poreklom, to njegovom "nesumnjivom vanzemaljskom poreklu" ukida svaku neizvesnost.

Da, umal' da zaboravim, za sve Ajnštajnove radove zaslužna je Mileva Marić, Albert nije umeo ni cipele da veže, a ona je bila srpkinja poreklom - dakle isto vanzemaljac.
 
I suvise je u poslednje vreme "najboljih poznavalaca" Nikole Tesle... Jedini pravi je po meni Dzon O'Nill, ali dobro... Nisam gledao klipove ali predpostavljam da su pljunute neke stvari koje od Tesle prave majmuna, samo da mu se neko smeje... Da je bio veliki mozak jeste i to niko na svetu ne moze da ospori... Po meni najjaci i najbitniji naucnik svih vremena... Imao je ideje koje nije uspeo da realizuje sto zbog nedostatka novca (u glavnom) sto zbog starosti... Da je bio nepogresivi vizionar, verovatno jeste, to samo on zna... Price da je bio vanzemaljac su mi smesne... Taj covek se svega odrekao radi nauke... Jedno vreme po recima jednog asistenta redio je po 22h i samo od prilike 2-3 sata spavao... Pa i normalan covek da toliko vremena posveti nauci bi imao uspeha a ne od koji je opet verovatno imao izuzetno visok koeficijent inteligencije... Mnogo je izmisljotina u vezi sa njim tako da ni sam ne znam u sta da verujem...
 
I suvise je u poslednje vreme "najboljih poznavalaca" Nikole Tesle... Jedini pravi je po meni Dzon O'Nill, ali dobro... Nisam gledao klipove ali predpostavljam da su pljunute neke stvari koje od Tesle prave majmuna, samo da mu se neko smeje... .
Nije tacno, nemoj da pricas napamet ako ne znas. Covek hvali Teslu, i dokazuje da je to bio daleko najveci naucnik, daleko ispred ove kontrolisane nauke danas...Covek je proucavao Teslu preko dvadeset pet godina..

Price da je bio vanzemaljac su mi smesne...

Pa ovaj covek nije ni rekao da je bilo ko bio vanzemaljac. Zasto opet pricas napamet kada nisi ni pogledao. A mislis ovaj forumas Sizif sto prica?? Pa on tek nije pogledao, nego se ismejava i spamuje na temu samo zato sto pise paranormalno.

Mnogo je izmisljotina u vezi sa njim tako da ni sam ne znam u sta da verujem...
Najvece izmisljotine je sprovela Svetska Vlada cija danasnja kontrolisana nauka nije ni do kolena velikom Nikoli Tesli. Veruj sebi i nikom drugom, a ponajmanje veruj ovoj danasnjoj kontrolisanoj nauci koja jos nije sposobna da razmislja kao Tesla.

Tesla je nesumnjivo bio vanzemaljac. Pogotovo zato što je bio Srbin poreklom, to njegovom "nesumnjivom vanzemaljskom poreklu" ukida svaku neizvesnost.

Da, umal' da zaboravim, za sve Ajnštajnove radove zaslužna je Mileva Marić, Albert nije umeo ni cipele da veže, a ona je bila srpkinja poreklom - dakle isto vanzemaljac.
Ovo je spam. Namerno spamujes i ismejavas temu. Ovaj covek uopste nije spominajo vanzemaljce, nisi ni pogledao klip nego spamujes jer ti je zadatak da obesmisljavas teme koje dokazuju prave stvari.
 
Poslednja izmena:
Broj 1: rekao sam da nisam pogledao, a gledao sam klipove na kojima likovi pricaju da je mogao da lebdi (ne znam gde sam gledao, kod druga nekog mislim)... To nije majmunisanje?
Broj 2: iz broja 1 sledi da sam dao opsti utisak i da nisam konkretno na klipove odgovarao. Ako je tema samo komentarisati te klipove i sta je na njima receno, izvinjavam se i tebi i moderatorima na spamu
Broj 3: to sto sam rekao da je vanzemaljac nisam ni mislio na neku ozbiljnu osobu koja se bavi proucavanjem negovog lika i dela, nego na likove po forumima pa i na ovom
Broj 4: i suvise sam knjiga procitao i pogledao dokumentaraca o Tesli da bi mi iko solio pamet (mislim na forumase, ne na tvoje klipove koje cu pogledati kada ne budem imao nesto pametnije da radim, posto sam zauzet...)
 
Ovo je spam. Namerno spamujes i ismejavas temu. Ovaj covek uopste nije spominajo vanzemaljce, nisi ni pogledao klip nego spamujes jer ti je zadatak da obesmisljavas teme koje dokazuju prave stvari.
A prava stvar je tačno šta? Srbi vole heroje, nekad je heroj bio Marko Kraljević a danas je Tesla. Zajednički imenitelj im je taj da su Srbi i da rade "nemoguće i neobjašnjive" stvari.

Tesla jeste bio vrhunski naučnik, ekscentrik, to niko ne spori - ali tu nema ničega neralnog i natprirodnog. Ima i boljih i gorih naučnika od njega. Kad se pomene vrhunski naučnik, Srbin pomisli na Teslu... a obično zaboravlja na Turinga, Ajnštajna, Šoklija, DaVinčija, Faradeja, Njutna.... svaki je blistao u svojoj oblasti, i ako u vezi Tesle postoji išta nadrealno, onda u vezi svakog od njih postoji nadrealno. A ne postoji.

DakleM, ne dajte da vas lažu.
 
i ako u vezi Tesle postoji išta nadrealno, onda u vezi svakog od njih(DaVincija, Njutna itd) postoji nadrealno. A ne postoji.
postoji. Recimo Njutn koga si spomenuo. Sada je vec dokazano da se Njutn u svom zivotu vise bavio alhemijom i teologijom tj ,,nadrealnim". Procenjeno je koliko je u zivotu Njutna vremenski potroseno na nauku, a koliko na alhemiju i teoloske spise. I doslo se do zakljucka da je 80% svog vremena Njutn potrosio na alhemiju i teologiju (znaci nadrealno kako ti to nazivas), a samo 20% na ono sto znamo da je Njutnova optika, njutnova principija, matematika i na celokupnu njegovu nauku.


A prava stvar je tačno šta? Srbi vole heroje, nekad je heroj bio Marko Kraljević a danas je Tesla. Zajednički imenitelj im je taj da su Srbi i da rade "nemoguće i neobjašnjive" stvari. Kad se pomene vrhunski naučnik, Srbin pomisli na Teslu...

Zar moras sve da zagadjujes politikom. Bez uvrede, ali mislim da si zaveden mondijalistickom ideologijom, pa sve gledas kroz tu prizmu iako nije tako. Pricas napamet. Povezujes nesto sa nacionalizmom, sto nema nikakve veze. Pogotovo sto nisi ni pogledao sta ovaj covek iznosi, vec odmah mislis da je neki nacionalista, samo zato sto govori o Tesli, a covek uopste nije nacionalista. Sta god se kosi sa ustaljenim obrazcima ti to odma povezujes sa nacionalizmom. Nemoj da se ljutis, ali mislim da si previse opterecen politikom, a ova tema nema veze sa politikom.


starolecanin:
rekao sam da nisam pogledao, a gledao sam klipove na kojima likovi pricaju da je mogao da lebdi (ne znam gde sam gledao, kod druga nekog mislim)... To nije majmunisanje?
Ne to nije majmunisanje. To se u nauci zove levitacija. Teslini skalarni talasi su tu sposobnost i dokazali.
 
Poslednja izmena:
Prvo:ŠTA je paranormalno?
Levitacija, death rays, energija iz atmosfere za automobile?
NE.
To je samo nešto što nije primijenjeno,bar mi ne znamo za to.
I ono zraci smrti dovoljno govori o ljudima,to su projekti koji nisu imali za cilj
da nešto sruše,ali znamo da su Amerikanci đubre.
Svaki projekat koji može da pomogne ljudima oni stopiraju.
Zato energetski zraci,laseri,TNT,atomska energija - sve to se kod njih koristi
za cilj dominacije svijetom.
OPET,NEMA TU NIŠTA PARANORMALNO.
Tesla je bio genije,a to što se prvi bavio nekim stvarima čini da samo
PIONIROM,a ne čudakom paranormalnih sklonosti.
Toliko.
Ako vam je do paranormalnog čitajte Alistera Kroulija ili JK Rouling...
:cool:
 
Opet dodjesh, tresnesh svoje prilicno naivno,mishljenje a o temi ,dakako blage veze nemash. Udostoji se bar toliko i pre no sto prospesh svoje mudrosti procitaj bar postove koje su ljudi pre tebe poslali.
U gomili toga sto ne vredi nadje se ponekad i poneshto shto vredi.
I potrazi u recniku znacenje reci paranormalno.
 
Znam šta su paraolimpijske igre.
Prema tome,može da se izvede zaključak i za paranormalno.
Ako si ti neki autoritet ovdje da procjenjujuješ ko je naivac,OK.
Izbaci me sa foruma.
U suprotnom,otkucaj SVOJE MIŠLJENJE,ne kritiku mog ili bilo čijeg.
Tesla je bio u vezi sa višim nivoima duhovnosti.
Šta je tu paranormalno?Čovjek je imao pojačane sposobnosti.
Smetala mu je buka,i neke vizuelne situacije.
To nije normalno,ali koliko znam nije viđao duhove,pričao sa bićima iz dimenzije X niti nešto slično,već je sjajno istraživao kosmos i prirodu na Zemlji.
Sjajan naučni um,a o privatnom životu njegovom ili bilo čijem neću.
 
Nikola Tesla je velikan nase civilizacije .Toliko ispred toka naseg vremena i vremena nase planete, da ce biti neponovljiv .
Sve sto nam je ostavio bice proucavano jos dugo a svaceno do kraja mozda nikad.To nam je jos nenaplaceni dug prema prirodi i prema Tesli samom.


Nikola-Tesla-nikola-tesla-6200205-500-373.jpg
 
Blago dobijem proliv od takvih "stručnjaka" kao što je Abramović.

Cela ta priča oko uzdizanja N. Tesle na nivo poluboga nije ništa brgu nego trud da sami sebi opravdamo našu nesposobbnost i lenjost. Sva ta mitomanija koja je umotana oko njega polako od njega pravi novog Isusa, čoveka koji sebe žrtvuje zarad čovečanstva. Već sad posle samo 60ak godina od njegove smrti mi više nismo u stanju da razlučimo šta Tesla jeste bio, a šta nije. A bio je samo čovek, na kraju krajeva. Sposoban, marljiv, vredan....Ono što ga izdvaja od drugih njmu sličnih je to što je njegov pronalazak izmenio svet. Imao je on puno patenata, imao je i promašenih ideja.
Ali zamotavati sve to u nekakvu "božansku silu" je odraz naše nesposbnosti. "Mi ne možemo da ponovimo njegovo delo - nije do nas, već do njega." Ne gospodo, nemojmo se zavaravati. Samo je do nas.
 

Back
Top