Sarkazam...

Funny!

Buduća legenda
Poruka
37.524
Toliko mi je smorno da moram da otvorim neku temu...:zzzz:

Zasto smo sarkasticni?
Da li volite sarkazam? I da li cenite sarkasticne ljude?
Do koje mere treba biti sarkastican u odnosu sa ljudima?
Da li je sarkazam zdrav?
Ako ne volite sarkazam, zasto ga ne volite?

Mozete i da napisete primere sarkazma i ironije. Dosta ljudi mesa to dvoje(ukljucujuci i mene nekad) i bio bih vam zahvalan ako biste to uradili...:ok:

P.S. Da nije sarkazam samo malo jaci oblik ironije?:P
 
Poslednja izmena:
Sarkazam ima primese uvredljivog,i po mom misljenju jaci je od ironije i ne volim da ga koristim,niti da ga neko korisit u razgovoru sa mnom.

Ironija me ne moze uvrediit/povrediti,i na koriscenje ironije gledam kao na salu,nista ozbiljno.
 
Pa sarkazam jeste veći/jači oblik ironije... :)
Ovo mi je omiljen topic!
No, sarkazam, obožavam. Prosto... uf.
Ja sam sarkastična kad želim nekom da dokažem koliko nije u pravu.
Naravno, sa time ne treba nikada preterivati, znam iz ličnog iskustva, jako nervira ljude.
 
Da nervira ljude koji ga ne kapiraju..treba znati s kim mozes biti sarkastican i mislim da su malo inteligentniji oni koji ga upraznjavaju..kad nekom odbrusis u busu..'izvinite sto sam vam stao ispod noge' to je pravi shock:lol:
 
Toliko mi je smorno da moram da otvorim neku temu...:zzzz:

Zasto smo sarkasticni?
Da li volite sarkazam? I da li cenite sarkasticne ljude?
Do koje mere treba biti sarkastican u odnosu sa ljudima?
Da li je sarkazam zdrav?
Ako ne volite sarkazam, zasto ga ne volite?

Mozete i da napisete primere sarkazma i ironije. Dosta ljudi mesa to dvoje(ukljucujuci i mene nekad) i bio bih vam zahvalan ako biste to uradili...:ok:

P.S. Da nije ironija samo malo jaci oblik sarkazma?:P

To Stojaneee, piči... :hahaha:

Sarkazam je jači oblik ironije, a ironija je stilska figura (izraz) kod kojih je značenje reči ili prikriveno ili suprotno izgovorenom.

Nekako mi je u pisanom obliku teže da prepoznam sarkazam... u govoru opet postoji boja glasa kojom ljudi izgovaraju sarkazam pa ga je lako shvatiti...

Dok komuniciram sa ljudima ne koristim ga često, ponajviše jer ne shvataju to prikriveno značenje...
Ali ni grom iz vedra neba nije baš pametno rešenje jer neki ljudi ne znaju da prihvate neke stvari, pa nastane još gora situacija... tako da ćutim, gledam i ne mešam se.

Al' retko koristim,jedino kad me neko ubode gde ne treba ili postavi zeznuto pitanje.

Tada se koristi... itekako...
 
Pre bih za sebe rekla da sam ironična,a sarkastična...ponekad.:mrgreen:

Zašto smo sarkastični?

Zato što prepirka ili diskusija,polemika koji u sebi sadrže sarkazam imaju potpuno drugačiji tok nego puko prepucavanje.:D
 
Toliko mi je smorno da moram da otvorim neku temu...:zzzz:

Zasto smo sarkasticni?
Da li volite sarkazam? I da li cenite sarkasticne ljude?
Do koje mere treba biti sarkastican u odnosu sa ljudima?
Da li je sarkazam zdrav?
Ako ne volite sarkazam, zasto ga ne volite?

Mozete i da napisete primere sarkazma i ironije. Dosta ljudi mesa to dvoje(ukljucujuci i mene nekad) i bio bih vam zahvalan ako biste to uradili...:ok:

P.S. Da nije ironija samo malo jaci oblik sarkazma?:P

Ne znam...jednostavno čovek ne može da se izdigne iznad nekih stvari...
Ne volim sarkazam posebno ako nije inteligentan i ne cenim takve ljude.
Ne treba biti sarkastičan.:lol:
Nije zdrav.:lol:
Zato što je glupavo, treba se čovek izdići iznad takvih stvari...Nema čoveka na svetu koji bar jednom nije bio, ali valjda bi trebalo da se suzdržimo..svima nam nekad dođe da kažemo nešto, ali uspevamo da se iskontrolišemo...Nekad sam bila jaaako sarkastična i ironična, jednostavno prerasla sam to...dosadilo mi, uvidela da jednoj osobi to stvarno nije potrebno u životu, jer nismo sarkastični prema ljudima koje cenimo, a ako nekoga ne cenimo zašto uopšte trošiti reči na njega??I tim stvarima da bi to izgledalo kako treba mogu da se služe samo određeni ljudi, kod ostalih izgleda ne samo zlobno već i plitko.
Ironija nikako nije jači oblik sarkazma već obrnuto, ironija nikoga ne vređa i ne ponižava dok sarkazam to radi...
 
Zasto smo sarkasticni?
Da li volite sarkazam? I da li cenite sarkasticne ljude?
Do koje mere treba biti sarkastican u odnosu sa ljudima?
Da li je sarkazam zdrav?
Ako ne volite sarkazam, zasto ga ne volite?

1 - kako ko, neko to radi jeftino i zlobno da bi spustio nekog, neko to radi sa stilom da bi na suptilan i intelektualan način izrazio svoje mišljenje
2 - volim, svakako da cenim kad neko ume da ga koristi šmekerski, sa stilom...
3 - opet, kako s kim, neko ne kapira uopšte pa nema ni svrhu, neko kapira pogrešno pa se vređa, neko ceni takav humor
4 - sigurno, vrlo sam zdrav
5 - /

:)


a ralika ironija/sarkazam

pa ironija je prosto suprotno od onoga što stavrno misliš, tipa "E baš si pametan!" ili "Da mi ti ne reče ne bih znao!", "Ma stoji ti predivno!", pomogućstvu uz krivljenje, prevrtanje očima isl.

sarkazam je oštriji, grublji, emocionalniji, lično upućen, dopunjen poređenjem, ruganjem ili čak uvredom tipa "Ma svaka ti čast, ko da ti je Mira Marković mama" ili "E prosvetlio si me, nisam živ bio bez tog saznanja", "E stoji ti ko Šabanu Šauliću tupe" isl
 
Poslednja izmena:
Toliko mi je smorno da moram da otvorim neku temu...:zzzz:

Zasto smo sarkasticni?
Da li volite sarkazam? I da li cenite sarkasticne ljude?
Do koje mere treba biti sarkastican u odnosu sa ljudima?
Da li je sarkazam zdrav?
Ako ne volite sarkazam, zasto ga ne volite?

Mozete i da napisete primere sarkazma i ironije. Dosta ljudi mesa to dvoje(ukljucujuci i mene nekad) i bio bih vam zahvalan ako biste to uradili...:ok:

P.S. Da nije ironija samo malo jaci oblik sarkazma?:P

Iako znam da u nekim situacijama nije primeren,mogu da kazem da je sarkazam moje oruzje.Kada me neko powredi,izneweri,nikada se ne swadjam,wec se naoruzam sarkazmom i podignem glawu,pa ih onda spustam swe redom..I tako......:cool:
 
Toliko mi je smorno da moram da otvorim neku temu...:zzzz:

Zasto smo sarkasticni?
Da li volite sarkazam? I da li cenite sarkasticne ljude?
Do koje mere treba biti sarkastican u odnosu sa ljudima?
Da li je sarkazam zdrav?
Ako ne volite sarkazam, zasto ga ne volite?


Mozete i da napisete primere sarkazma i ironije. Dosta ljudi mesa to dvoje(ukljucujuci i mene nekad) i bio bih vam zahvalan ako biste to uradili...:ok:

P.S. Da nije ironija samo malo jaci oblik sarkazma?:P

Ok je koristiti ga ukoliko nije stvarno uvredljivo
npr reći nekome ko je na hemoterapiji "Ej, mnogo ti je lepa frizura"
I cenim sarkastične ljude, jer je to dokaz da su inteligentni...
A i rasprave su mnogo zanimljivije od onih običnih prepucavanja gde te neko jednostavno odj.ebe:lol:
 
Koristim se obilato, al shta tju, kad me progoni prokletstvo inteligencije. Znate kako kazhu, ignorance is bliss. E pa, u pravu su. :P No, pored sarkazma, chesto se koristim i cinizmom, opet posledica moje inteligencije i arogancije - uglavnom na druge ljude gledam kao na nizha bitja. :/
 
Biti sarkastican znaci biti komunikativno retardiran.:P Preterujem, to stoji.

Kod sarkazma razlikujem dva tipa - sarkazam sa odgovornosti i sarkazam bez odgovornosti. Neko ce razumeti da je sarkazam tesko shvatljiv i ako vidi da ga neko nije shvatio prihvatice odgovornost. A neko ce prebaciti odgovornost izgovorom "ti si morao shvatit sarkazam".

Sarkazam sa odgovornosti je okej. Ali se retko koristi tako.
Sarkazam bez odgovornosti je retardiran.

U ozbiljnim diskusijama je totalno bezveze koristiti se sarkazmom. Mogao sam primetiti jednu laznu dihomotiju na ovoj temi - ili si sarkastican ili se prepucavas. To je kao da kazes ili si los momak ili si tunjav momak.

Koristim sarkazam u posebnim situacijama i prihvatam odgovornost. Namena je golicanje maste i nista vise.

Iako znam da u nekim situacijama nije primeren,mogu da kazem da je sarkazam moje oruzje.Kada me neko powredi,izneweri,nikada se ne swadjam,wec se naoruzam sarkazmom i podignem glawu,pa ih onda spustam swe redom..I tako......

Pucas sama sebi u nogu.
 

Back
Top