Jovankino pitanje

Imace Jovanka mnogo toga da kaze kad bude htela a kad to uradi i dosta istine ce izaci na videlo.Ona je verovala u ideale Josipa Broza i jedina je mogla biti pravi nastavljac njegove ideologije da se to desilo( kao sto nije) u SFRJ se nebi desio rat, SFRJ bi bila punopravan clan EU i vremenom bi doslo do slobodnog izrazavanja o veroispovesti (koje vecini nebi bilo bitno).
 
Imace Jovanka mnogo toga da kaze kad bude htela a kad to uradi i dosta istine ce izaci na videlo.Ona je verovala u ideale Josipa Broza i jedina je mogla biti pravi nastavljac njegove ideologije da se to desilo( kao sto nije) u SFRJ se nebi desio rat, SFRJ bi bila punopravan clan EU i vremenom bi doslo do slobodnog izrazavanja o veroispovesti (koje vecini nebi bilo bitno).

Javna je tajna da bi mnogima u EU bilo mnogo draže da prime ove banana države u komadu, a ne ovako jednu po jednu. Oni bi da se ponovo ujedinimo, i tako da nas prime!
Očiti dokaz: Kosovu mnogi priznaju državnost, ali ipak, traže da se Beograd brine za izdavanje pasoša shipcima!?:D
 
Geldao sam sinoc emisiju.
Zena je zivela iznad zakona 30 godina kao Brozova treca zena (valjda je bila treca)
sada zivi ispod zakona. Pa ona moze da uzme dokumente kao i svi gradjani Srbije , doneses rodni list , zatrazis drzavljanstvo , onda vadis ostale papire.
Koje licne predmete je ona imala??? Sve sto je ona dobila od stranih drzavnika je dobila prva zena SFRJ a ne Jovanka Broz. Tako da je tim predmetima mesto u muzeju. Dok je zivela sa Titom nisu joj trebale pare pa se nije trudila oko penzije. Jedino od svega toga sto ona kuka treba da joj bude omoguceno da prima svoju ili muzovljevu penziju. Sve ostalo nije njihovo vec drzavno. Osim njene djedovine i titove, ali to se sada nalazi u NDH. Ta zena zivi u nekoj paranoji da ce je neko ubiti, a kao bila je prvborac i ucestvovala u velikim borbama partizana. Ako je ucestvovala u svemu tome , koga ti mozes da se bojis.
 
Upravo je tema aktuelizovana e sad moje pitanje je sledece .
Ona je bila clan partije i pre nego sto je upoznala Tita , ona je kako je sama rekla stoji iza Tita i zivot mu je posvetila i stoji iza njegovih dela .
E sad kazemo da su joj uskracena ljudska prava i dostojanstvo ,uzeta imovina i licne stvari .
Pa ipak da li je to jeda vrsta prirodne kako da kazem karme ili ono sto joj se vratilo iz zasluga
mnoge porodice su ostale zahvaljujuci tom liku i delu njenog coveka bez icega .A mnogi i bez zivota iz samo jednog razloga usudili su se da budu imucniji od ostalih kojima je ta imovina raspodeljena.Znamo da su ljudi ubijani osudjivanji samo zato sto su bili bogati ili zato sto su bili politicki neistomisljenici .
Treba li ta zena i dalje da bude prioritet i da njene potrebe budu ispred mnogih majki koje su ostale bez sinova na raznim ratistima ,a koje cak i nemaju ni penziju .Koju ona ima i koju su njen advokat i rasim precutali.

Ona treba da ostane u onoj rupi!Pa bre ako podrzava tita KOJI NAS JE UNISTIO,drzava treba i tu rupu da joj oduzme,da je izbaci na ulicu!!!!!
 
O čemu ti uopšte pričaš bre ?:roll:

I država SFRJ i država SRJ , a naposletku i država Srbija su učinile najgori zločin prema čovečnosti ovakvim odnosom prema jednoj staroj dami, potpukovniku Vojske JNA, nosiocu Spomenice 1941.godine, časnoj i poštenoj ženi na prvom mestu, brižnoj supruzi i gospođi sa velikim G, a i sve ostalo dalje u superlativu.:evil:

Nekome oduzeti lična dokumenta , isprave , isterati ga iz njegovog doma i ukrasti, jer kada ti neko oduzme i gaće sa tebe je najgora krađa, a sve sa "pravom" jačega, kako se naziva ?

Pa to isto su vam uradili i Hrvati kada su vas prognali iz Hrvatske...muslimani kada su vas prognali iz federacihe, šiptari kada su vas prognali sa KiM-a i kako ih nazivate i kako se odnosite prema tome ?:confused:

Jovanka Budisavljević Broz je Srpkinja poreklom iz Hrvatske i svi njeni su takođe prognanici u begu od ustaške kame posle i za vreme WWII rata, a ona je pod stare dane postala smetnja ambicioznim politikantima koji su ustvari radili na razbijanju Jugoslavije , a ona je bila smetnja i trebalo je ukloniti . Kako to nije moglo da se izvede dostojanstveno, urađeno je na najniži i najpodliji način , a pod vođstvom debelog krmeta Staneta Dolanca i njemu bliskih što bosančerosa iz sve tri konfesije i po nekog Hrvata i crnogorca.:thumbdown:

Gledala sam večeras " Da, možda, ne " i kada se za reč javio onaj mržnjom ispunjen klinac na čije reči sam se naježila i kao čovek i kao Srpkinja i kao građanka ove zemlje i ono propagiranje srpstva sa njegove strane i na onaj način me užasava, najblaže rečeno. Ako su onakvi "Srbi" i "srpstvo" za koje se svi vi takvi zalažete, pljujem vam se na isto to takvo srpstvo i ne dozvoljavam da me iko stavi na istu ravan sa vama takvima iako sam čista Srpkinja , od oca Srbina i majke Srpkinje, jer to je najogoljeniji jezik mržnje i odvratnosti na koji bi svako normalan odreagovao ovako kao ja sada.:thumbdown:

p.s. Jedan savet za vas mlađe ovde : samo obratite pažnju KO izaziva nepoverljivost i razdor među vama ovde i naićićete na ljude , primera Mađara sa hebene rumunske granice koji je najveći spletkaroš i izazivač svađa , a sve pod plaštom srpskog nacionalizma i takozvanog patriJotizma...ova poslednja reč namerno je napisana sa J, a nik svako može da smisli kako hoće , a vi se gložite da bi takvi uživali...ili drugi , treći itd.:thumbdown:

Svašta sam slušala i svakoga ali ovaj mali, zakržljali , bez znanja i kućnog vaspitanja , imbecil , večeras me dotukao:thumbdown:

p.s. i odhebite više i sa majkama i sa sinovima i sa ratištima i tom izlizanom patetikom.
Srbija je primila preko milion izbeglica koji su se većinom daleko bolje snašli i zašli nego domicilno stanovništvo , a i dan danas se snalaze , tako da je bolje da više ne potežete takve izgovore jer to ne pali...ne više.

Naziva se komunizam i jednakost.Pa kad su njeni uzimali ljudima sve zivo pa i kuce i fabrike slali na goli otok, kako se to zove cesljanje na pundju.Nemoram da idem dalje evo primera u Vrnjackoj Banji ima koliko hoces koliko su hotela pokupili i dali skoevcima, koji su iste ruinirali za godinu dana ,a prve vlasnike izbacili na ulicu ili u potkrovlje koje je mnogo manje od vile u kojoj gospodja zivi.
 
Pa kad su njeni uzimali ljudima sve zivo pa i kuce i fabrike slali na goli otok, kako se to zove cesljanje na pundju.Nemoram da idem dalje evo primera u Vrnjackoj Banji ima koliko hoces koliko su hotela pokupili i dali skoevcima, koji su iste ruinirali za godinu dana ,a prve vlasnike izbacili na ulicu ili u potkrovlje koje je mnogo manje od vile u kojoj gospodja zivi.

Kultura jednog naroda se ogleda u odnosu prema starima i bolesnima.......Jovanka Broz je ostala u opstoj otimacini hijena i lesinara bez svega sto je imala i sto je bilo njeno licno vlasnistvo ( od nakita do namestaja ) , i to govori o onima koji su to pokrali.......isto kao sto su 45 neki partizanski komesari otimali imovinu od "narodnih neprijatelja"........

Princip je isti , samo se menjaju nijanse.........:think:

To sto si se ostrvio na babu na samrti , govori o tome kako se odnosis i prema svojim roditeljima .......stvar bazicne kulture i vaspitanja:think:
 
Ja imam 43 godine .
Oko si mislio da kazes , kako se tad dobro zivelo , pa ja sad zbog toga sad treba da postujem i volim hrvata Tita , gadmno si se zahebao .

Pre svetga , ja ne posmatram stvari tako jednostavno nikada .
A zatim , da ti kazem da je dobro ziveo , onaj ko je preziveo i da o tome ima vise ovde :

http://forum.krstarica.com/blog.php?b=1512


Pa da ne piskaram sto oputa jedno te isto . Je si li ti u opste cuo za populizam . Znas li sta je to .

Mislim da je Tito , posle Pavelica jedan od najvecih srbozdera svih vremena .

Nikad nije posetio Jasenovac niti on doveo tamo bilo koju stranu delegaciju nijednog balistu sa kosova nije uhapsio vec ih kao sad nato sto radi sa uck legalizovao.
 
Imace Jovanka mnogo toga da kaze kad bude htela a kad to uradi i dosta istine ce izaci na videlo.Ona je verovala u ideale Josipa Broza i jedina je mogla biti pravi nastavljac njegove ideologije da se to desilo( kao sto nije) u SFRJ se nebi desio rat, SFRJ bi bila punopravan clan EU i vremenom bi doslo do slobodnog izrazavanja o veroispovesti (koje vecini nebi bilo bitno).

To je velika nebuloza primiti jednu komunisticku zemlju u eu to je biser vecih razmera.:worth:
 
Geldao sam sinoc emisiju.
Zena je zivela iznad zakona 30 godina kao Brozova treca zena (valjda je bila treca)
sada zivi ispod zakona. Pa ona moze da uzme dokumente kao i svi gradjani Srbije , doneses rodni list , zatrazis drzavljanstvo , onda vadis ostale papire.
Koje licne predmete je ona imala??? Sve sto je ona dobila od stranih drzavnika je dobila prva zena SFRJ a ne Jovanka Broz. Tako da je tim predmetima mesto u muzeju. Dok je zivela sa Titom nisu joj trebale pare pa se nije trudila oko penzije. Jedino od svega toga sto ona kuka treba da joj bude omoguceno da prima svoju ili muzovljevu penziju. Sve ostalo nije njihovo vec drzavno. Osim njene djedovine i titove, ali to se sada nalazi u NDH. Ta zena zivi u nekoj paranoji da ce je neko ubiti, a kao bila je prvborac i ucestvovala u velikim borbama partizana. Ako je ucestvovala u svemu tome , koga ti mozes da se bojis.

Ucestvovala je u borbama kako da smuva velikog vodju .Al sta da se radi ovo je balkan sad si na vrhu sad na dnu.
 
Kultura jednog naroda se ogleda u odnosu prema starima i bolesnima.......Jovanka Broz je ostala u opstoj otimacini hijena i lesinara bez svega sto je imala i sto je bilo njeno licno vlasnistvo ( od nakita do namestaja ) , i to govori o onima koji su to pokrali.......isto kao sto su 45 neki partizanski komesari otimali imovinu od "narodnih neprijatelja"........

Princip je isti , samo se menjaju nijanse.........:think:

To sto si se ostrvio na babu na samrti , govori o tome kako se odnosis i prema svojim roditeljima .......stvar bazicne kulture i vaspitanja:think:

Oni rekose da ima naslednike kojima treba nesto da ostvi jer tako, pa gde su ti naslednici da se brinu o njoj ,jer ima ona njene ,moja baba prima poljoprivrednui penziju od 4 000 i nema vilu zivi sa nama .Jovankina je mnogo veca od 4000 sto su sinoc vesto izbegli da kazu .
Jos i trazi apanazu .Mnoge babe na samrti nisu u mogucnosti da ih zastupa Toma Fila i da zive u vili a jos sebe predstavljaju kao toboze veliku zrtvu.A da mozda ne razmislja da vrati otetu vilu pravim vlasnicima sta je sa njihovim pravima ako su uopste zivi.
 
Naziva se komunizam i jednakost.Pa kad su njeni uzimali ljudima sve zivo pa i kuce i fabrike slali na goli otok, kako se to zove cesljanje na pundju.Nemoram da idem dalje evo primera u Vrnjackoj Banji ima koliko hoces koliko su hotela pokupili i dali skoevcima, koji su iste ruinirali za godinu dana ,a prve vlasnike izbacili na ulicu ili u potkrovlje koje je mnogo manje od vile u kojoj gospodja zivi.

Што се гњиле мајорке тиче :
Популарни назив Нога Личка-Ципела Бечка
Један од највећих џелата Срба у Србији,
још мало, само мало. испливаће све на видело дана.....

Од њених налога за егзекуцију након ''ослобођења'' страдало је више људи овде у Србији, поготову у Београду, Крагујевцу, Нишу....него током рата
Горе поменута гњила мајорка довукла је своју гоозицу на Дедиње, па је решила мало да направи ''места'' својима, једини начин је била елиминација свега што је учено, образовано, зашта се својски потрудила:( :( :(
''....Нека им је лака земља, што страдаше од руке ''ослободиоца'', али истина ће угледати светлост дана, још је оних који прогром памте.......још је оних чија је очевина и дедовина у рукама туђина...''
 
Што се гњиле мајорке тиче :
Популарни назив Нога Личка-Ципела Бечка
Један од највећих џелата Срба у Србији,
још мало, само мало. испливаће све на видело дана.....

Од њених налога за егзекуцију након ''ослобођења'' страдало је више људи овде у Србији, поготову у Београду, Крагујевцу, Нишу....него током рата
Горе поменута гњила мајорка довукла је своју гоозицу на Дедиње, па је решила мало да направи ''места'' својима, једини начин је била елиминација свега што је учено, образовано, зашта се својски потрудила:( :( :(
''....Нека им је лака земља, што страдаше од руке ''ослободиоца'', али истина ће угледати светлост дана, још је оних који прогром памте.......још је оних чија је очевина и дедовина у рукама туђина...''

Само још додајем мој пост са Теме Тито :

Kao steo sam vec rekao ....o bravaru (srpski) - tokaru (po njihovom..)
I posle Tita
upade nam velika *ita

a za sve one gologuzane koji su nakon '45 profitirali na tudjoj imovini i stradanju :

Koji su mislili da je WC u stanu koji su oteli (to je njima borba dala...) da je zajednicki od svih stanara zgrade...
Da se parket lozi u kaljevim pecima,
Da je topla voda u kupatilu za surenje kokosaka, svinja....
Da se kada za kupanje koristi za cuvanje koza
Da se djubre izbacuje kroz prozor (navika ostala do danas)
Da je vesernica u zgradi iskljucivo namenjena osvajanju (useljavanju istomisljenika)
Da se sporet u kuhinji izmesti u centar stana kako bi utpopunili ambijentalnu sredinu svog zavicaja i seli oko ognjista da zaurlavaju po ceo dan.....

......jos mnogo mnogo toga......

Ko hoce nek nastavi.......
 
Kultura jednog naroda se ogleda u odnosu prema starima i bolesnima.......Jovanka Broz je ostala u opstoj otimacini hijena i lesinara bez svega sto je imala i sto je bilo njeno licno vlasnistvo ( od nakita do namestaja ) , i to govori o onima koji su to pokrali.......isto kao sto su 45 neki partizanski komesari otimali imovinu od "narodnih neprijatelja"........

Princip je isti , samo se menjaju nijanse.........:think:

To sto si se ostrvio na babu na samrti , govori o tome kako se odnosis i prema svojim roditeljima .......stvar bazicne kulture i vaspitanja:think:

Sjano batice :ok:. Usput, čudim se kako Mitke još nije prepoznao tvoj jedinstven stil, a bode oči na vratima :cool:
 

Back
Top