Slovenci zainteresovani da grade fabriku autobusa u Kragujevcu

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Potpredsednik Vlade Srbije i ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mlađan Dinkić izjavio je danas da je Tvornica vozila u Mariboru (TVM) zainteresovana da u Kragujevcu izgradi potpuno novu fabriku autobusa na hibridni pogon, gde bi za početak bilo zaposleno oko 250 radnika.

"Autobusi bi koristili zemni gas ili struju zajedno sa dizelom gorivom, što je ekološki čisto i aktuelni trend u Evropi i sve više proizvođača autobusa prelazi na alternativne, ekološko čiste izvore goriva", rekao je Dinkić novinarima prilikom posete TVM-u i Hermes Softlabu u Mariboru.
"Naravno, Vlada Srbije je izrazila zainteresovanost za ovakvu investiciju i spremnost da podrži ovakvu investiciju, posebno imajući u vidu što bi ona angažovala i domaće dobavljače kompomenti i što bi najveći deo te proizvodnje bio namenjen izvozu", rekao je ministar ekonomije.

Dinkić je preneo da su slovenački privrednici zainteresovani za izvoz na tržište Ruske Federacije i Belorusije, s kojima Srbija već ima sklopljen Sporazum o slobodnoj trgovini.

http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=97688

Eto,bar nešto korisno od Slovenaca a Hrvati samo gledaju da nam uvale robu kojoj je istekao rok ili da nešto ukradu.:think:
 
Zvaće jednu turu.
dinkic-v.jpg
 
Ako je od Dinkica... Onda bolje ne...

Jos kad su dosli Djelic i Onaj drugi sto se umuvao na mesto ministra iz nekog sindikata... I onda se puvaju na tv-u kako i oni kupuju juga... Ali, ipak, ministri su to... Oni kupuju kabrioleta... I sta bilo... Jedan uzeo, a ovog drugog kada su pitali zasto nije odrzao rec datu pred kamerama i gradjanima Kragujevca, kaze nije imala boja koju je on hteo... Sramota...

A da ne govorimo o trenutnoj prevari sa Fiatom... Deluje to lepo kada se slusa... Ali, da cak zanemarimo i onu gomilu koja je vec dobila otkaze ili koja ce ih dobiti... Fiat nece da radi razvoj u Kragujevcu... na kraju krajeva, radi se vec osvojen automobil... Znaci, inzenjeri mu ne trebaju... A sa druge strane, zeli da sto vise automatizuje i robotizuje proces proizvodnje, znaci i gomila radnika mu ne treba... Tako da od Fiata gradjani Kragujevca nece videti neku silnu vajdu...
 
Potpredsednik Vlade Srbije i ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mlađan Dinkić izjavio je danas da je Tvornica vozila u Mariboru (TVM) zainteresovana da u Kragujevcu izgradi potpuno novu fabriku autobusa na hibridni pogon, gde bi za početak bilo zaposleno oko 250 radnika.

"Autobusi bi koristili zemni gas ili struju zajedno sa dizelom gorivom, što je ekološki čisto i aktuelni trend u Evropi i sve više proizvođača autobusa prelazi na alternativne, ekološko čiste izvore goriva", rekao je Dinkić novinarima prilikom posete TVM-u i Hermes Softlabu u Mariboru.
"Naravno, Vlada Srbije je izrazila zainteresovanost za ovakvu investiciju i spremnost da podrži ovakvu investiciju, posebno imajući u vidu što bi ona angažovala i domaće dobavljače kompomenti i što bi najveći deo te proizvodnje bio namenjen izvozu", rekao je ministar ekonomije.

Dinkić je preneo da su slovenački privrednici zainteresovani za izvoz na tržište Ruske Federacije i Belorusije, s kojima Srbija već ima sklopljen Sporazum o slobodnoj trgovini.

http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=97688

Eto,bar nešto korisno od Slovenaca a Hrvati samo gledaju da nam uvale robu kojoj je istekao rok ili da nešto ukradu.:think:

Cak 250... Ima grad da zivne... Bravo...
 
mogli bi Slovenci malo da ulože i NS.
Tu su na poznatom terenu.

hehe

da na jako poznatom terenu gdje se na svakih 5 godina bojkotira

Ne bih zeleo da me pogresno shvatis... Ali u Sloveniji najmanje ima Slovenaca... U centru Ljubljane mozes na svakom koraku da cujes srpski jezik... Slovenacki samo kad se deca vracaju iz skole...

O tome koliko je jos Bosanaca, Crnogoraca, Siptara, Makedonaca... Ti znas bolje od mene...
 
Ne bih zeleo da me pogresno shvatis... Ali u Sloveniji najmanje ima Slovenaca... U centru Ljubljane mozes na svakom koraku da cujes srpski jezik... Slovenacki samo kad se deca vracaju iz skole...

O tome koliko je jos Bosanaca, Crnogoraca, Siptara, Makedonaca... Ti znas bolje od mene...
Pa kad Hrvati za njega kažu da je njihov.
 
Ne bih zeleo da me pogresno shvatis... Ali u Sloveniji najmanje ima Slovenaca... U centru Ljubljane mozes na svakom koraku da cujes srpski jezik... Slovenacki samo kad se deca vracaju iz skole...

O tome koliko je jos Bosanaca, Crnogoraca, Siptara, Makedonaca... Ti znas bolje od mene...

a što ima to bilokake veze sa TVM TAM NS Kraguejvacaom ili bojkotom?

i tako u munchnu vienni

zato su ljudi birali radikale i konzervativce
da s evam ovi vratijo.
 
Ne bih zeleo da me pogresno shvatis... Ali u Sloveniji najmanje ima Slovenaca... U centru Ljubljane mozes na svakom koraku da cujes srpski jezik... Slovenacki samo kad se deca vracaju iz skole...

O tome koliko je jos Bosanaca, Crnogoraca, Siptara, Makedonaca... Ti znas bolje od mene...

a što ima to bilokake veze sa TVM TAM NS Kraguejvacaom ili bojkotom?

i tako u munchnu vienni

zato su ljudi birali radikale i konzervativce
da s evam ovi vratijo.

Kako nema veze... Pa ispasce vremenom da Srbija ulaze u Srbiju... Jankovic ce od gradonacelnika Ljubljane da postane predsednik Slovenije i tako redom... Samo ce ti se kazati...
 
Otisli nasi pre par godina da kupe autobuse za grad Beograd u Tursku, radi se o onim plavim autobusima pise pozadi ( cobra ) i pitaju ih Turci sto ste dosli kod nas kad Ikarbus pravi bolje autobuse od nasih.
Eto gluposti nasih rukovodioca smeju se i oni koji im prodaju autobuse.
Inace rekord po broju putnika koji su izbrojani u vozilu drzi Ikarbus i to u Instambulu.
 
Kako nema veze... Pa ispasce vremenom da Srbija ulaze u Srbiju... Jankovic ce od gradonacelnika Ljubljane da postane predsednik Slovenije i tako redom... Samo ce ti se kazati...

srbija da ulaze u srbijo


ovi srbini ovdje rušiju ikrade i sigurno ne da vodijo tvrtke i ekonomijo.
što se tiče jankoviča sa LJ u 4 godina učino je jedno balkansko selo bez higiene
ovo su radniki u kanalima ili ilegalci ili mafija
čitavi bloki propadajo u LJ što u njih žive ovi emigranti koji ili ubijajo kradejo švercajo ili rušijo.
srbini koji imajo para u LJ imajo samo što su krali i voze BMW serije 3 godina 1992
5 srbina imali su tvrtke u sloveniji a sve su propale ili imali mafijaška posla
ovo srbski u Lj se čuje kao gru gru od goloba u venezii.
smeče koje parazitira.
onda se pitaš zašto narod ne želi da delta gradi u LJ?
jer bit če sve zjebano ili mafijaška posla

srbi su mafia broj 2 brzo za šiptarima.

ja s ene bi ponosio sa ovim da su zapadne zemlje primile gladne ljudi sa balkana ali oni jim rušiju i ubijajo tamo

sve se če to vratiti tamo otkuda došlo.

tako ponosno ti to kažeš a ja ne vidim razliku među ciganima i ovima u LJ.
ciganković kazao je da če učiniti 34 projekta u LJ
do sada nije završio ni 5
ko crnci u detroitu koji učinili ghetto sa grada.

da srbi kontrliraju slovenijo zakoči se sve
onda nema ni da srbija ulaze u srbijo.
 
zasto si ti tako zlurad. pomislicu da su slovenci jako zluradi ljudi. uopste ne predstavljas svoj narod ovde pozitivno. pomislicu da si hrvat.

šta? sada mi želiš da kažeš da nije to istina?
da srbi bojkotiraju i želijo da bojkotirajo na svake 3 godine ili hrvatsko ili slovenačko ili njemačko?
treba da te osjetim bojkota 1989? ili 2003?


nisam ti ja kriv da se palite na propagandu.
 
Kako nema veze... Pa ispasce vremenom da Srbija ulaze u Srbiju... Jankovic ce od gradonacelnika Ljubljane da postane predsednik Slovenije i tako redom... Samo ce ti se kazati...

srbija da ulaze u srbijo


ovi srbini ovdje rušiju ikrade i sigurno ne da vodijo tvrtke i ekonomijo.
što se tiče jankoviča sa LJ u 4 godina učino je jedno balkansko selo bez higiene
ovo su radniki u kanalima ili ilegalci ili mafija
čitavi bloki propadajo u LJ što u njih žive ovi emigranti koji ili ubijajo kradejo švercajo ili rušijo.
srbini koji imajo para u LJ imajo samo što su krali i voze BMW serije 3 godina 1992
5 srbina imali su tvrtke u sloveniji a sve su propale ili imali mafijaška posla
ovo srbski u Lj se čuje kao gru gru od goloba u venezii.
smeče koje parazitira.
onda se pitaš zašto narod ne želi da delta gradi u LJ?
jer bit če sve zjebano ili mafijaška posla

srbi su mafia broj 2 brzo za šiptarima.

ja s ene bi ponosio sa ovim da su zapadne zemlje primile gladne ljudi sa balkana ali oni jim rušiju i ubijajo tamo

sve se če to vratiti tamo otkuda došlo.

tako ponosno ti to kažeš a ja ne vidim razliku među ciganima i ovima u LJ.
ciganković kazao je da če učiniti 34 projekta u LJ
do sada nije završio ni 5
ko crnci u detroitu koji učinili ghetto sa grada.

da srbi kontrliraju slovenijo zakoči se sve
onda nema ni da srbija ulaze u srbijo.

hahahahaha...
 

Back
Top