HRONIKA

Pogledaj rezultate ankete: Crnogorci?

Glasova
3. Ne možete glasati na ovu anketu
  • Živjeli Crnogorci!

0 0%
  • Živjele Crnogorke!

0 0%
  • Živjela Crna Gora!

2 66,67%
  • Od sad nikad više neću niđe ljetovat, bez u Sutomore!

1 33,33%
Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 184

Tema: HRONIKA

Aktivan član
    Učlanjen
    13.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano HRONIKA

Da li ima nekih podataka uvezi kvaliteta vode sto morske te i one iz pipe? pitam jer me zanima zbog cega ja svaki put postanem turista i pacijent? da li se vrse neke analize i gde mogu da sagledam rezultate tih analiza!?

hvala

Poznat old-mne (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    111

Podrazumevano Re: kvalitet vode u cg-u? ja samo pitam

Citat Original postavio NidjeVeze®SpetljanaUZivot Pogledaj poruku
    Da li ima nekih podataka uvezi kvaliteta vode sto morske te i one iz pipe? pitam jer me zanima zbog cega ja svaki put postanem turista i pacijent? da li se vrse neke analize i gde mogu da sagledam rezultate tih analiza!?

hvala
    Sva voda za pice, sem "Rade" iz Bijelog Polja, je vrhunskog kvaliteta. A morska, pa vjerovatno ljetujes u H.Novom ili Slovenskoj plazi a tu je stvarno uzasna...

Buduća legenda HELENA33 (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    410

shto se tiche vode za picje, godinama vec u budvi kupujem rosu i prolom... onu s chesme se nigde na primorju ne bih usudila da popijem...

Aktivan član
    Učlanjen
    13.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio old-mne Pogledaj poruku
    Sva voda za pice, sem "Rade" iz Bijelog Polja, je vrhunskog kvaliteta. A morska, pa vjerovatno ljetujes u H.Novom ili Slovenskoj plazi a tu je stvarno uzasna...

godinama idem u radovice i tamo na plazu Oblatno ne volim guzve i ne volim hotele oko "mene"

Aktivan član
    Učlanjen
    13.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio HELENA33 Pogledaj poruku
    shto se tiche vode za picje, godinama vec u budvi kupujem rosu i prolom... onu s chesme se nigde na primorju ne bih usudila da popijem...

dobro ne pijem ni ja vodu sa cesme to nigde ne praktikujem sem u rodnoj hercegovini jer je tamo direkt sa vrela.........a cime u restoranu peru salatu? cime peremo voce koje kupimo npr. grozdje, breskve itd?

Učlanjen
    28.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    410

dobro ne pijem ni ja vodu sa cesme to nigde ne praktikujem sem u rodnoj hercegovini jer je tamo direkt sa vrela.........a cime u restoranu peru salatu? cime peremo voce koje kupimo npr. grozdje, breskve itd?
    sa kupovnom vodom sigurno ne... imash li josh neko ovako teshko pitanje za mene?

Veoma poznat Avetinja (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Naš kako, i ja se furam pa preko dana pijem samo i isključivo rosu ( ponekad i prolom ), a inače sve drugo je ..... sve osim vode.

Ali zato, kad roštiljamo, pa zaboravim da kupim vodu, a prejedem se ... a ono slano .....

Onda napunim 2 flaše česmovače, stavim u frižder i do ujutru ih nema

Aktivan član
    Učlanjen
    13.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Avetinja Pogledaj poruku
    Naš kako, i ja se furam pa preko dana pijem samo i isključivo rosu ( ponekad i prolom ), a inače sve drugo je ..... sve osim vode.

Ali zato, kad roštiljamo, pa zaboravim da kupim vodu, a prejedem se ... a ono slano .....

Onda napunim 2 flaše česmovače, stavim u frižder i do ujutru ih nema

pa mislim da bi bilo strasno da ti kao domaci junak imas iste tegobe kao npr. ja.....svaki put mi u ambulanti kaze virus pa majka ga ubila kakav virus inace sam zdrava ko dren.....

Početnik
    Učlanjen
    09.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja cu ti odgovoriti sto se tice kvaliteta morske vode - vrse se analize svake 2 sedmice u svim mjestima i rezultati se objavljuju u stampi (vjerovatno i na CG sajtovima poput cafemontenegra) - ako je voda 1. ili 2. klase onda je dobra za kupanje ( s tim sto je bolje da bude 1. klase, znatno je cistija) a ako nije onda nije preporucljivo kupanje.

Sto se tice virusa, radi predostroznosti kupuj vodu za pice, vodi racuna da ne popijes morsku vodu i da ne kupujes hranu na sumnjivim mjestima - na kioscima na ulici npr, da ne jedes majonez ili slicnu kvarljivu hranu koja je bila na suncu, itd.

Poznat old-mne (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    111

Citat Original postavio 123montenegro.com Pogledaj poruku
    Ja cu ti odgovoriti sto se tice kvaliteta morske vode - vrse se analize svake 2 sedmice u svim mjestima i rezultati se objavljuju u stampi (vjerovatno i na CG sajtovima poput cafemontenegra) - ako je voda 1. ili 2. klase onda je dobra za kupanje ( s tim sto je bolje da bude 1. klase, znatno je cistija) a ako nije onda nije preporucljivo kupanje.

Sto se tice virusa, radi predostroznosti kupuj vodu za pice, vodi racuna da ne popijes morsku vodu i da ne kupujes hranu na sumnjivim mjestima - na kioscima na ulici npr, da ne jedes majonez ili slicnu kvarljivu hranu koja je bila na suncu, itd.
    Jos kad nebi imalo onoliko rostilja tik uz setaliste bilo bi vrh... Onako co'ek ima osjecaj da je u tuzi otisa' a ne u Budvu, prijestonicu turizma!!!

Početnik
    Učlanjen
    09.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio old-mne Pogledaj poruku
    Jos kad nebi imalo onoliko rostilja tik uz setaliste bilo bi vrh... Onako co'ek ima osjecaj da je u tuzi otisa' a ne u Budvu, prijestonicu turizma!!!
    Istina!

Aktivan član
    Učlanjen
    13.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ja bi tebi sad slijepo povjerovala da nisam na njemackoj televiziji gledala reportazu o kvalitetu morske vode i moram reci da je hrvatsko more do makarske proslo jos najhumanije od makarske pa sve nadalje i prekoputa komsiluk italijani prosli su crno da crnje ne more biti i sad ja vise ne vjerujem u virus pored svega toga sad blago vjerujem tifcanima koji kazu da "budva herceg novi itd ispustaju kanalizaciju u vodu" te me interesuje da li je moguce da se podplate "uredne" analize vode?
    A to za hranu pored ulice nista ne kupujem i vjeruj da sam upucena u tu tematiku

ja vas i dalje volim i dolazit cu pa makar cisternu "proloma ili rose" kupila

Početnik
    Učlanjen
    09.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ja bi tebi sad slijepo povjerovala da nisam na njemackoj televiziji gledala reportazu o kvalitetu morske vode i moram reci da je hrvatsko more do makarske proslo jos najhumanije od makarske pa sve nadalje i prekoputa komsiluk italijani prosli su crno da crnje ne more biti i sad ja vise ne vjerujem u virus pored svega toga sad blago vjerujem tifcanima koji kazu da "budva herceg novi itd ispustaju kanalizaciju u vodu" te me interesuje da li je moguce da se podplate "uredne" analize vode?
    A to za hranu pored ulice nista ne kupujem i vjeruj da sam upucena u tu tematiku

Pa ja te ni u sta ne ubjedjujem pa nema potrebe da mi vjerujes ili ne vjerujes, cinjenica je da se to objavljuje. Da li je potkupljeno? To bi trebala da pitas Institut koji vrsi ispitivanje, ali bi to znacilo da skoro svako mjesto na primorju potkupljuje

Veoma poznat latisa (avatar)
    Učlanjen
    11.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    301

Ja tamo popih na letovanjima ko zna kolko vode sa cesme, i da cuknem o drvo, nikad mi nista zafalilo nije....

Aktivan član
    Učlanjen
    13.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio latisa Pogledaj poruku
    Ja tamo popih na letovanjima ko zna kolko vode sa cesme, i da cuknem o drvo, nikad mi nista zafalilo nije....

Hvala Bogu kazem ti da sam inace zdrava ko dren pa tako tragam do cega je......

Učlanjen
    04.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

To je pravi avanturistički duh

Inače, ja sam se kupao u svakakvim vodama ( normalno da izbegavam par mjesta gde vidim da se neka "voda" uliva u more ... šta god da je, idem malo dalje
    I isto tako sam se i nagutao vode, i pio česmovače i svega, i evo me, da kucnem u drvo, živ i zdrav

Učlanjen
    28.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    410

Citat Original postavio Avetinja Pogledaj poruku
    To je pravi avanturistički duh

Inače, ja sam se kupao u svakakvim vodama ( normalno da izbegavam par mjesta gde vidim da se neka "voda" uliva u more ... šta god da je, idem malo dalje
    I isto tako sam se i nagutao vode, i pio česmovače i svega, i evo me, da kucnem u drvo, živ i zdrav
    a to shto si avetan nije do vode?

Učlanjen
    04.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

To ti je do godina.

Već se ostarilo.

Vidiš da sam se smirio

Nekad se sedilo sa 3 cure, a sada jedva 2.

Zainteresovan član vislstst (avatar)
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

hvala
    Недај боже! Колико сам ја упознат са том материјом, нема уређене канализације већ се све директно каналише у море, најцрње у читавој ствари, иако је ЦГ еколошка држава и узима ти таксе, што свака општина има већ изграђену пумпу за канализацију, односно одвођене отпадних вода у дубину, али ја да знам ниједна не ради.

Што се тиче питке воде...., ту је ситуација таква да је боље пити воду из флаша, јер се узоркује вода по систему из 70 година.

Početnik
    Učlanjen
    02.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ne idem vise u CG. Kad god sam bila dobijem stomacni virus. Zadnji put je bilo opasno, nisam mogla da hodam, a i vise od pola hotela. Pila sam flasiranu vodu, ali pitanje kako peru u restoranu. Zbogom CG!

Moderator duska.vodolija (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    311
    Reputaciona moć
    1603

Thumbs up Re: kvalitet vode u cg-u? ja samo pitam

Citat Original postavio zozo7 Pogledaj poruku
    Ne idem vise u CG. Kad god sam bila dobijem stomacni virus. Zadnji put je bilo opasno, nisam mogla da hodam, a i vise od pola hotela. Pila sam flasiranu vodu, ali pitanje kako peru u restoranu. Zbogom CG!
    Namoj reci dva puta.Jedno iskustvo ,sto mi je iskreno zao bilo je lose , ne znci da ce tako biti ubuduce.
    Setam , citam , pisem i opasno sam luda ....

Aktivan član
    Učlanjen
    13.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio vislstst Pogledaj poruku
    Недај боже! Колико сам ја упознат са том материјом, нема уређене канализације већ се све директно каналише у море, најцрње у читавој ствари, иако је ЦГ еколошка држава и узима ти таксе, што свака општина има већ изграђену пумпу за канализацију, односно одвођене отпадних вода у дубину, али ја да знам ниједна не ради.

Што се тиче питке воде...., ту је ситуација таква да је боље пити воду из флаша, јер се узоркује вода по систему из 70 година.
    e to sam i ja cula

Početnik
    Učlanjen
    22.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

shto se tiche herceg-novog, pijaca voda je stvarno vrhunska i provjerena. za ostale gradove ne znam... a more .... ) pa svi kazhu da je jadransko more stvarno najjache! obidju ljudi i prodju, ali jadran je jadran!

Primećen član spar (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

podigli su norme tako da je voda 2 klase bila nekad lucka voda znaci dobro dobro zagadjena

Zainteresovan član Hilde (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Upravo sam razgovarala sa sestrom od ujaka koja zivi tamo i kaze da se pojavilo neko zagadjenje morske vode zute boje koje pliva po povrsini. Naravno, niko ne zna sta je i kruze vec svakakve pretpostavke.
    Moj muz kaze da su to verovatno alge koje su se vec pre petnaest-ak godina pojavile i na hrvatskom primorju a posledica su globalnog zagrevanja.
    Zna li ko sta o tome?

Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Serija CRNA HRONIKA
    Autor alisak u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 18.10.2011., 22:25
  2. stR8 -up - 031 Hronika EP !! Linkovi za pesme
    Autor SRBIJA ZAPAD 031 u forumu Muzika
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 23.06.2008., 01:18