ima li fasizma u srbiji?

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
ako se ne varam, donet je zakon, ali da li se on sprovodi?
po nekim mojim "saznanjima", sa foruma, ove organizacije, koje se kriju pod plastom patriotizma, su vec nekoliko puta pokazale da nisu daleko od te kvalifikacije.
interesatno je da su neke reci u zadnje vreme dobile sasvim drugaicje [suprotno] znacenje od uobicajenog, upravo zahvaljujuci njima.
Srbija "nikada nije bila fašistička zemlja, ali ima fašizma"
"Ako nema fašizma u Srbiji, od koga nas je onda policija štitila", upitao je Aleksandar Nećak...
16.06.2009. 21:31

Predsjednik Saveza jevrejskih opština Srbije Aleksandar Nećak izjavio je danas da Srbija "nikada nije bila fašistička zemlja, ali je u njoj bilo fašizma".

"Fašističkih pojava ima i danas u Srbiji, kao i pokušaja rehabilitacije onoga što se rehabilitovati ne može", rekao je Nećak u Subotici na komemoraciji povodom 65. godišnjice deportacije subotičkih Jevreja.

On je kazao da se ne smije zaboraviti antifašistički miting u Novom Sadu tokom kojeg su demonstranti "pozdravljeni" fašističkim pozdravima i kamenicama, kao ni skup u Beogradu koji je obezbjeđivao kordon policije.

"Ako nema fašizma u Srbiji, od koga nas je onda policija štitila", upitao je Nećak.

Podsjetio je da je jevrejsko groblje u Subotici nedavno dva puta skrnavljeno i istakao da je za jevrejsku zajednicu neprihvatljivo obrazloženje da su počinioci obijesni maloljetnici ili zavisnici od narkotika.

"Mi nismo zadovoljni takvim objašnjenjem. Želimo da saznamo ko su počinioci i nalogodavci takvih postupaka. Mislimo da se to nije dogodilo slučajno uoči komemoracija nevinim žrtvama i međunarodnog skupa u Oslu, kojem će prisustvovati i naša državna delegacija", rekao je Nećak.

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/globus/srbija-nikada-nije-bila-fasisticka-zemlja-ali-ima-fasizma
 
ako se ne varam, donet je zakon, ali da li se on sprovodi?
po nekim mojim "saznanjima", sa foruma, ove organizacije, koje se kriju pod plastom patriotizma, su vec nekoliko puta pokazale da nisu daleko od te kvalifikacije.
interesatno je da su neke reci u zadnje vreme dobile sasvim drugaicje [suprotno] znacenje od uobicajenog, upravo zahvaljujuci njima.

Danas kad se u srbiji kaze patriota misli se na naciste jer su smao oni patriote i samo oni zele srbiji dobro i niko sem njih. Svi ostali koji se sa njima ne slazu su izdajnici, ******, satanisti, sektasi, strani placenici, podrzavaoci USA i EU i svi ostali koji zele da srbija vise ne bude u beznadju u kojem je danas. . .
Tako da kad danas cujes da je neko rekao da je patriota odmah mozes da znas da je doticni zapravo rekao da je nacista. . . Malo samo prosetas po njihovim "patriotskim" sajtovima i odma ti je sve jasno. . . Svoju ideologiju kriju iza patriotizma. . .
Kao i gospodin sto se preselio u Italiju, tako je veliki patriota (zajedno sa sve porodicom) i tako voli svoju zemlju da mu je zena potrazila posao van njenih granica, a on se zajedno sa njom sve iselo. . . A posle mu to inostranstvo toliko tesko pada da je brze bolje uzeo da vidi kako da se dokopa italijanske licne karte u nadi da ga nece slucajno vratiti nazad. . . A u slucaju i da se odluce da ga vrnu vamo spreman je da se zali svim mogucim sudovima. . . Sve samo da ni slucajno ne vidi svoju najomiljeniju mu domovinu za koju bi i zivot dao! Ako ne i vise od toga! Eto koliko je patriota. . . A takvih primera je puno u srbiji. . .
 
Danas kad se u srbiji kaze patriota misli se na naciste jer su smao oni patriote i samo oni zele srbiji dobro i niko sem njih. Svi ostali koji se sa njima ne slazu su izdajnici, ******, satanisti, sektasi, strani placenici, podrzavaoci USA i EU i svi ostali koji zele da srbija vise ne bude u beznadju u kojem je danas. . .
Tako da kad danas cujes da je neko rekao da je patriota odmah mozes da znas da je doticni zapravo rekao da je nacista. . . Malo samo prosetas po njihovim "patriotskim" sajtovima i odma ti je sve jasno. . . Svoju ideologiju kriju iza patriotizma. . .

Kao i gospodin sto se preselio u Italiju, tako je veliki patriota (zajedno sa sve porodicom) i tako voli svoju zemlju da mu je zena potrazila posao van njenih granica, a on se zajedno sa njom sve iselo. . . A posle mu to inostranstvo toliko tesko pada da je brze bolje uzeo da vidi kako da se dokopa italijanske licne karte u nadi da ga nece slucajno vratiti nazad. . . A u slucaju i da se odluce da ga vrnu vamo spreman je da se zali svim mogucim sudovima. . . Sve samo da ni slucajno ne vidi svoju najomiljeniju mu domovinu za koju bi i zivot dao! Ako ne i vise od toga! Eto koliko je patriota. . . A takvih primera je puno u srbiji. . .

boldovan deo je u stvari poenta teme. i ko je kriv za tako sto? ja mislim da kada bi se stvari nazivale pravim imenom da bi bilo puno lepse i prakticnije, a i manje bi dolazilo do nesporazuma. verujem da je vecini "nezgodno" da kazu za sebe da su patriote jer je ta rec poprimila sasvim drugacije znacenje.
 
Danas kad se u srbiji kaze patriota misli se na naciste jer su smao oni patriote i samo oni zele srbiji dobro i niko sem njih. Svi ostali koji se sa njima ne slazu su izdajnici, ******, satanisti, sektasi, strani placenici, podrzavaoci USA i EU i svi ostali koji zele da srbija vise ne bude u beznadju u kojem je danas. . .
Tako da kad danas cujes da je neko rekao da je patriota odmah mozes da znas da je doticni zapravo rekao da je nacista. . . Malo samo prosetas po njihovim "patriotskim" sajtovima i odma ti je sve jasno. . . Svoju ideologiju kriju iza patriotizma. . .
Kao i gospodin sto se preselio u Italiju, tako je veliki patriota (zajedno sa sve porodicom) i tako voli svoju zemlju da mu je zena potrazila posao van njenih granica, a on se zajedno sa njom sve iselo. . . A posle mu to inostranstvo toliko tesko pada da je brze bolje uzeo da vidi kako da se dokopa italijanske licne karte u nadi da ga nece slucajno vratiti nazad. . . A u slucaju i da se odluce da ga vrnu vamo spreman je da se zali svim mogucim sudovima. . . Sve samo da ni slucajno ne vidi svoju najomiljeniju mu domovinu za koju bi i zivot dao! Ako ne i vise od toga! Eto koliko je patriota. . . A takvih primera je puno u srbiji. . .

ahaa. a svi oni koji po definiciji nisu demokrate su dabome - nacisti.
 
boldovan deo je u stvari poenta teme. i ko je kriv za tako sto? ja mislim da kada bi se stvari nazivale pravim imenom da bi bilo puno lepse i prakticnije, a i manje bi dolazilo do nesporazuma. verujem da je vecini "nezgodno" da kazu za sebe da su patriote jer je ta rec poprimila sasvim drugacije znacenje.

pa kao sto znas..ja se ne slazem da je izmedju patriote i naciste znak jednakosti niti bilo koji drugi znak

ja volim svoju domovinu..ja sam patriota..i ponosna sam na to...i na Srbiju.i ja sa tim nemam problem
nazvala sam sebe pravim imenom patriotom.....patriota ,..da i nista vise od toga
 
pa kao sto znas..ja se ne slazem da je izmedju patriote i naciste znak jednakosti niti bilo koji drugi znak

ja volim svoju domovinu..ja sam patriota..i ponosna sam na to...i na Srbiju.i ja sa tim nemam problem
nazvala sam sebe pravim imenom patriotom.....patriota ,..da i nista vise od toga

to je ok:ok:. ali kad hrvat voli svoju domovinu. on je naravno ustaša:thumbdown:
 
pa kao sto znas..ja se ne slazem da je izmedju patriote i naciste znak jednakosti niti bilo koji drugi znak

ja volim svoju domovinu..ja sam patriota..i ponosna sam na to...i na Srbiju.i ja sa tim nemam problem
nazvala sam sebe pravim imenom patriotom.....patriota ,..da i nista vise od toga

i trebas biti. ali kao sto rekoh, dobar deo ne zeli to reci, ne zato sto ne voli svoju zemlju, vec zbog...
secas se kada smo "razgovarali" o onom "j". iako ga izbegavam, ponekad mislim da cu prave patriote uvrediti ako ga ne upotrebim.
 
to je ok:ok:. ali kad hrvat voli svoju domovinu. on je naravno ustaša:thumbdown:

ne mislim da je iko ikada hrvata koji voli svoju domovinu nazvao ustasom...ali jesu nazivani oni hrvati ustasam koji su ispoljavalji negativna osecanja ka srbima i negirali genocid ucinjen nad njima za vreme ww2 i onima koji su negirali da je jedan odredjen broj hrvata zeleo cistu hrvtasku i cist hrvatski zrak...pri tom mislim da i ti sam znas o cemu govorim..prema tome.hrvat koji voli svoju domovinu...nije ustasa....ali samo voli svoju domovinu..sa sve svim stanvnicima u njoj:D
 

Back
Top