Kupila bih TV karticu ali ne znam koju

Mirjanadz

Aktivan član
Poruka
1.514
Kupila bih TV karticu ali ne znam koju.Ne vredi mi ni da slusam od prodavaca sta je najbolje kad ovde samo gledaju kako sto skuplje a sto gore da ti uvale.Poslednje sto su mi nudili je Geniusova,ne znam tacno naziv,cena je oko 4500,00 din, ima daljinski,mogucnost teleteksta...bla bla
Molim za pomoc
:shock:
 
Mirjanadz:
Kupila bih TV karticu ali ne znam koju.Ne vredi mi ni da slusam od prodavaca sta je najbolje kad ovde samo gledaju kako sto skuplje a sto gore da ti uvale.Poslednje sto su mi nudili je Geniusova,ne znam tacno naziv,cena je oko 4500,00 din, ima daljinski,mogucnost teleteksta...bla bla
Molim za pomoc
:shock:
Ja imam Asus i zadovoljan sam.Gledaj da ima Philipsov tuner 7xxx
 
Evo da se ja nadovezhem, da ne bi otvarao nov topic:
i sam kupujem tv tuner za neki dan, i naravno debelo najveraovatnije Pinnacle. E, sad, evo shta me zanima:
- mozhe li daljinac da se koristi sa drugim softverom (Red Light...)?
- oce li Lin (kernel 2.6 i/ili 2.4) ljudski da je prepozna?
Ima li neka kartica koja mozhe da ispuni oba ova uslova, ako obichan pinnacle ne mozhe :shock:
 
Daljinac možeš da koristiš sa bilo kojim drugim programima, samo što je u tom slučaju poželjno koriščenje Girdera, kao baze za daljinski, jer je programiranje Remoterma (pinnacle-ov softver za tu namenu) pomalo mučno. Pa ako kupiš karticu, ako ne nađeš sam, poslaću ti ja plugin za Girder.

Dalje, u vezi Linuxa. Kartica radi, a kako - ne želim da tvrdim, jer nisam lično probao, pošto mašina koja je na Linuxu ne služi za glupiranje (kao ova na kojoj sam sada), pa na njoj i ne probam takve stvarčice.

Neki moji prijatelji su probali i zadovoljni su, ali instalacija NIJE protekla bez problema. Preturanjem po Google-u i forumima, našao sam nekoliko gde su ljudi uspeli da je nateraju da radi, ali i nekoliko gde nisu. Uglavnom kartice koje ne žele da sarađuju sa Linuxom su fizički različite u odnosu na ostale. Nažalost, te potonje mi nekako liče na ove najnovije.

Inače, Terratec je u dosta stvari prevazišao Pinnacle, po kvalitetu, ali i po ceni, pa neka ti i to bude neka smernica za kupovinu.
 

Back
Top