Kako "pregaziti" Windows 98 sa XP/
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Kako "pregaziti" Windows 98 sa XP/

Tsetsa
    Guest

Podrazumevano Kako "pregaziti" Windows 98 sa XP/

Molim vas ako znate odgovor, pisite, jos uvek sam pocetnik u tome. Hvala unapred.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.07.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Jednostavno. Ubaciš CD od windowsa XP i staviš Upgrade sa windowsa 98 na XP i pratiš dalja uputstva. :wink:

krntija
    Guest

Podrazumevano

ok, ali treba obratiti paznju i na pc konfiguraciju, tj. da li je kompjuter 'sposoban' za win xp.

Aktivan član Corey (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano

Citat Original postavio krntija
    ok, ali treba obratiti paznju i na pc konfiguraciju, tj. da li je kompjuter 'sposoban' za win xp.
    Ovako da bi ti solido radilo treba da imas 600mhz i 96memoriju.To je to.Ako imas manje ne pomisljaj na to :?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.05.2003.
    Reputaciona moć
    55

Hvala svima na pomoci!Da li upgrade podrazumeva start up disketu Windows 98? Da li je treba ubaciti kada se startuje instalacija XP/

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.07.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Ne

Tsetsa
    Guest

Citat Original postavio Miloš
    Ne
    hvala na savetima, danas cu pokusati i bicu slobodna da vam se javim ponovo ukoliko budem imala problema!Pozdrav forumu. :shock:

sale 07
    Guest

Podrazumevano

slusaj ovako.Ako hoces da pregazis 98 netreba da ides na upgrade.Savet da ne ostavljas 98-icu.Netreba ti disketa nego ti treba bootabilan win xp cd.(to je onaj koji sam pokrece instalaciju.Formatiras ceo disk.Napravis samo jednu particiju.Bolje je jer sto vise foldera imas to ti vise trosi hard.Jedino ako imas hard preko 60 onda napravi dve particije.

Tsetsa
    Guest

Podrazumevano reKAKO p[regaziti Win. 98

Citat Original postavio sale 07
    slusaj ovako.Ako hoces da pregazis 98 netreba da ides na upgrade.Savet da ne ostavljas 98-icu.Netreba ti disketa nego ti treba bootabilan win xp cd.(to je onaj koji sam pokrece instalaciju.Formatiras ceo disk.Napravis samo jednu particiju.Bolje je jer sto vise foldera imas to ti vise trosi hard.Jedino ako imas hard preko 60 onda napravi dve particije.
    Nemam, hard mi je 4o, pokusacu da uradim po savetu. Javicu se.

kocha
    Guest

Podrazumevano Re: reKAKO p[regaziti Win. 98

Slobodno moze i na slabijoj varijanti.Ja sam radio na celeronu 366 sa 128mb.Provereno radi bez zastoja!

Guest

Podrazumevano

Moze na 366 sa 128 mb radi odlicno

Obećava
    Učlanjen
    01.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Zasto sve resavate formatiranjem diska?

Ne moras da formatiras disk !!!

P.S. Ako ti treba pomoc posalji mi private poruku, pomoci cu ti i preko tel. ako ti treba pomoc

Ccc
    Guest

Podrazumevano Re: Kako "pregaziti" Windows 98 sa XP/

Formatiras ceo disk.Napravis samo jednu particiju.Bolje je jer sto vise foldera imas to ti vise trosi hard.Jedino ako imas hard preko 60 onda napravi dve particije.
    Ajd ti malo procitaj sta si napisao pa razmisli koliko to sto pise ima smisla.
    Valjda je bolje napraviti vise particija jer su klasteri manji pa je iskoriscenost prostora na disku bolja a ne da "mnogo foldera trose hard" pa je zbog toga bolje imati jednu particiju?!

tsetsa-aviv
    Guest

Podrazumevano Re: Zasto sve resavate formatiranjem diska?

Citat Original postavio obelisk
    Ne moras da formatiras disk !!!

P.S. Ako ti treba pomoc posalji mi private poruku, pomoci cu ti i preko tel. ako ti treba pomoc

Zahvalna unapred, obratila sam se na private. Do citanja. :wink: :wink:

Slične teme

1. Windows Disk Defragmenter u " Windows XP-u "
    Autor ivan88se u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.10.2007., 13:18
  2. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.09.2007., 21:50
  3. Evo kako izgleda "Windows Vista"
    Autor [[Darko_91_]] u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 05.08.2007., 19:11