Dajte svoj glas

Djesi Djenis I

Zainteresovan član
Poruka
192
Da li ste za legalizaciju prostitucije?Ja glasam za.
Time ce se spreciti trgovina ljudima, zene ce biti zasticenije u zdrastvenom pogledu, njihovi klijenti takodje, a mogu da zarade i penziju, drzava ce uzeti porez itd.U svakom slucaju prostitucija se ne moze iskoreniti pa onda da pomognemo onima koji se time bave.Sta mislite o tome?Da li smo spemni kao gradjani da prihvatimo tako nesto?
 
U danskoj (i nekim drugim zemljama) finansiska policija vec pravi racije po kuplerajima u potrazi za neplatisama poreza, i nelegalnim korisnicama raznih socijalnih beneficija (s obzirom da imaju prihode).
 
Djesi Djenis I:
Da li ste za legalizaciju prostitucije?Ja glasam za.
Time ce se spreciti trgovina ljudima, zene ce biti zasticenije u zdrastvenom pogledu, njihovi klijenti takodje, a mogu da zarade i penziju, drzava ce uzeti porez itd.U svakom slucaju prostitucija se ne moze iskoreniti pa onda da pomognemo onima koji se time bave.Sta mislite o tome?Da li smo spemni kao gradjani da prihvatimo tako nesto?

Kad ne mozes da ih pobedis,ti im se pridruzi...
Jako interesantno pitanje.Kao prvo,ne podrzavam prostituciju i mislim da je to najgora stvar koju zena sebi moze da dozvoli.A s druge strane gledista i jesam za legalizaciju jer bi se zaista mnoge stvari dovele u red....Ali,daleko smo mi od uspostavljanja reda i pravih stvari!Prvenstveno moraju da imaju zastitu.Ko ce njih da stiti kad mi nemamo ni nezavisne sudove ni policiju!Jedino ko moze da ih stiti je poreska uprava i da im uvede Fiskalne kase kako bi imali uvid u njihov posao!
One bi to najbolje trebalo da znaju,a i ako su za to,nek se bore!
 
NikolaBD:
za legalizaciju prostitucije i marihuane za one preko 21 god
Pa, ako neko moze to da radi, njegov problem. Vidish, fora je u tome sto ce drzava naci svoju korist i u tome. Dakle, drzava ce da im bude makro. A, ko zna dokle bi to, vremenom, dovelo. Pocele bi i skole da se otvaraju, :shock: kursevi, to bi postala,bre, najnormalnija "profesija'. Zene bi gradile karijeru... Ma, malo se zezam, ali moramo gledati unapred... NIJE NEMOGUCE.
Sa druge strane, nije ni malo prednosti... Mozda bi drzava bila dobrodusan makro, bolji od ovih obicnih :?: :!:
 
Djesi Djenis I:
Da li ste za legalizaciju prostitucije?Ja glasam za.
Time ce se spreciti trgovina ljudima, zene ce biti zasticenije u zdrastvenom pogledu, njihovi klijenti takodje, a mogu da zarade i penziju, drzava ce uzeti porez itd.U svakom slucaju prostitucija se ne moze iskoreniti pa onda da pomognemo onima koji se time bave.Sta mislite o tome?Da li smo spemni kao gradjani da prihvatimo tako nesto?

TO SE NAZALOST KOD NAS NIKAD NECE DESITI, NI LEGALIZACIJA PROSTITUCIJE NI LAKIH DROGA. IZ PROSTOG RAZLOGA JER BI SE IZGUBILI VELIKI PRIHODI. SVI SMO SVJEDOCI DA JE PROSTITUCIJA JE TAKODJE VELIKI IZVOR PRIHODA ZA NJIHOVE SIVE FONDOVE I RACUNE U SVAJCARSKIM BANKAMA. AKO BI SE LEGALIZOVALA, ONDA BI SE NARAVNO SVE MORALO PRESELITI U LEGALNE NOVCANE TOKOVE, PLACAO BI SE POREZ, POSTOJALA BI EVIDENCIJA, A TO SADASNJIM "VLASNICIMA" NIKAKO NE ODGOVARA. DOK JE U SIVOJ ZONI NJIMA JE SUPER, LJUDI VOLE ZABRANJENO VOCE - ZAGRIZU I TO DEBELO PLACAJU. KAD BI SE LEGALIZOVALO, ONDA NEBI VISE BILO INTERESANTNO I IZGUBIO SE PROFIT. ZA LAKE DROGE JE ISTA STVAR.
 
Da da Punisher je to lep sveo u tri recenice i sveo na sustinu stvari!

Uostalom malo je bezveze kada udjes u ulicu i onako laganim korakom kao u samoposluzi pa malo levo malo desno: pa da mogao bih ovu ali ne svidja mi se boja kose, ova druga ima male grudi ova je za medalju ali je skupa ova druga mnogo pusi smeta mi dim :oops: .... i tako sve a znas tako nekako mi je to sve izgledalo u Amsterdamu..... Sto ne znaci da je ova nasa varijanta picinog parka mnogo primamljivija.....
 
Djesi Djenis I:
Da li ste za legalizaciju prostitucije?Ja glasam za.
Time ce se spreciti trgovina ljudima, zene ce biti zasticenije u zdrastvenom pogledu, njihovi klijenti takodje, a mogu da zarade i penziju, drzava ce uzeti porez itd.U svakom slucaju prostitucija se ne moze iskoreniti pa onda da pomognemo onima koji se time bave.Sta mislite o tome?Da li smo spemni kao gradjani da prihvatimo tako nesto?


Apsolutno sam za, ali smatram da je kod nas tako nešto moguće jedino pod stranom upravom
 
Svatko tko ima iti malo mozga glasao bi za legalizaciju.
U prethodnim postovima pomenute su sve dobrobiti legalizacije ukljucujuci zdravstvene i ekonomske.
Pored toga smanjilo bi se i izrabljivanje ovih individua (koje posteno zaradjuju svoju kintu) od strane makroa.
Ako se nekome dozvoljava da prodaje svoje povrce ili voce zasto mu se nebi dozvolilo da prodaje svoje tijelo ako to zeli...
 
Ja sam svojevremeno hteo da napravim fond ili nevladinu organizaciju koja bi se borila za omogucavanje prava na rad, ali bilo je potrebno mnogo ljudi za osnivanje. Sad su mislim, zakonski broj smanjili na deset. Ako ima zainteresovanih koji se ne plase (verovatnog) sukoba interesa sa mafijom, javite se, mozda i napravimo nesto...
 
Aman ljudi, pa ukinucemo im jos to malo zavodljivo-"romanticnog" sto je ostalo - drsko isturena noga sa upadljivo namazanim usnama i prepoznatljiv pogled pracen gestikulacijom tela; tu neposredno pred vama u nekom natural ambijentu! Pa, ako ste bili preko i videli, sve stoji u izlogu, pa nekako mi je to... :roll:
Eh, ali ostaje pitanje zdravstvene zastite populacije, a to se regulise legalizacijom. Mada, ko je savestan i svestan u sta se upusta, prethodno ce se valjda zastititi.
Ostaje i pitanje prava na rad - e, tu sam za. Treba im obezbediti mogucnost da rade.
 
Groucho Marx:
Ja sam svojevremeno hteo da napravim fond ili nevladinu organizaciju koja bi se borila za omogucavanje prava na rad, ali bilo je potrebno mnogo ljudi za osnivanje. Sad su mislim, zakonski broj smanjili na deset. Ako ima zainteresovanih koji se ne plase (verovatnog) sukoba interesa sa mafijom, javite se, mozda i napravimo nesto...
Eh zao mi je sto nisam tamo, zvuci kao interesantan business poduhvat...
 
Ko što reče metiljavi argonaut, svako ko ima malo mozga i ko je malo razmisio shvatio bi da je prostitucija društveno zlo, protiv koga država mora da se bori. Kao i protiv kriminala, narkomanije ... Ali, da bi vam bilo jasnije, probajte da personalizujete situaciju:

Dakle, hipotetčki: imaš rođenu setru koja je *****. Mušterije nalazi na ulici. Tvoja reakcija:
a) Kupuješ joj stan da "radi" u stanu.
b) Pokušavaš da je izvučeš iz tog zla, na bilo koji način.

Da li je ikome pod a) bolje rešenje ? ( Takvima - "svaka čast" ! )

Priče o zdravstvenoj kontroli, porezu, prava na rad (!) su, blago rečeno, smešne. Jer, nije to rad, nego je iskorišćavanje i ponižavanje, poreska kontrola je tu nemoguća, pa bi se uplata poreza svela na smešne cifre, a zaraze bi se jednako, ako ne i više širile. Jedino bi bilo legalizovano brutalno iskorišćavanje devojaka, zvanično opravdao "rad" makroa, a velikom broju mladih bi se bukvalno otvorio Highway to hell. A to su nečije sestre, ćerke ili majke.

Da, prostitucija postoji, to je činjenica, (kao i kriminal) ali to što postoji nije razlog da je država svojim merama još i pospešuje. Naprotiv, država je dužna da teži ka iskorenjivanju tog zla.
 

Back
Top