Takse za overu kopija dokumenata

brizna mama

Primećen član
Poruka
505
Treba da overim neke silne kopije dokumenata oko uknjiženja stana. Frapirala sam se kada su mi rekli u opštini Čukarica da overa 5 listova košta oko 1500din. Koja je najjeftinija varijanta po opštinama ili da overavam na sudu? Verujem da će još nekome dobro doći ove informacije.
 
Upravo se vraćam sa overe u opštini Voždovac.16 strana za 5 dokumenata 4200din overa. 200din za svaki dokument +260din*broja strana dokumenta. U petom opštinskom sudu je cena strane 160 din ali se na overu čeka tri dana???? Zašto, nemam pojma. Ako već nemate fotokopiran dokument u 2(DVA) primerka i dovoljno KEŠA sa sobom zabavi nikad kraja. U opštinama je to ipak ostvarivo, ali u sudu................NE. Ova zabava je trajala cca 2sata u vanrednim uslovima(38 stepeni Celzijusa u hladu), a ne smem ni da pomislim da je bio veći red u sudu i da mi nakon dva sata čekanja kažu overa za tri dana. Naravno izgleda da može i da se ne plati, ali to je već druga priča vezana za poznanstva i rodbinske veze.
 
Mislim iskreno govoreci, mi smo se priblizili nekom zivotnom apsurdu i vreme je da neko kaze STOJ! ovo nikuda ne vodi!
Meni moja keva rekla doslovce ovako - treba da bude lepo, lako i pristupacno
Pristupacne cene su povoljne znaci da su dostupne svima i da svako moze da sebi priusti nesto sto je lepo i korisno i da uziva u zivotu
Cemu sve ovo ako se mocnici ne postaraju da tako bude?
Mislim sta je onda njihov posao?...

Posao nas obicnih ljudi je da prosirujemo porodicu, ali pitamo opravdano mocnike - sa cim?
Zar nije vreme da se konacno Srbiji pomogne u finansijskom smislu?

Ako hocemo da ozdravimo, treba da se vratimo pravim ljudskim vrednostima, pise vam na sajtu B92 u vestima, ima jedna vest o tome, sve lepo kaze, i sta njima, tim nekim mocnicima, nije jasno?
 

Back
Top