...jedna crvenkapa...:rumenko:

Зоки

Legenda
Poruka
51.425
...bilo bi to kao u bajci o crvenkapi i vuku kad bi neko drugi otvarao temu, ali ne i ja...:rumenko:
...elem, da krenem od pochetka, chitam i pokushavam da shvatim neke ljude i odnose izmedju njih, o emocjama ne vredi gubiti rechi, kako neko mozze da ne voli nekoga koga i ne poznaje, kao vuk crvenakpu ( ovo je zbog naslova):heart:
...pa taj glupi vuk ni ne poznaje crvenkapu, i ne znam odakle mu hrabrost da je ne voli kad je ona tako stravishka, a i ta crvenkapa ne poznaje vuka, odakle njoj strah od nechega shto ne mora, da se osvrnem na temu sa bakom, da bude po klisheu predmet koji budi to osetjanje...
...daklem shta me zanima, zashto se crvenkapa boji vuka, pa posle ytoga zashto vuk zzeli da povredi crvenkapu...?
...da uprostim, da li se u odnosima, a mislim pre svega na ljubavishka odnose, osvrtjete na to shto je drushtvo odredilo da je vuk opasan ili crvenkapa predodredjena da bude zzrtva, baka je samo uloga koja je tu da bi pricha bila zanimljivija, a osim toga kazzu prokleto mudri forumashi da baka i nije neka riba...:(
...da li iko pokushava uopshte da dopre do ljucke dushe ili svi samo uzimaju zdravo za gotovo...?
 
:heart: za temu i za postavljača..
Sad moram na pivo ali čim se vratim ću da odgovorim..
Evo, ozbiljno, dajem reč... ili bar sutra ujutro ako se pivo oduži..
:D

Mislim, zapravo, više nekako osećam da imam onako svašta ponešto da napišem a malo sad vremena imam i tako to i sve i.. :)
 
Pa ja sad ne znam da l sam se više prepoznala kao crenkapa, vuk, ili kao baka :rumenjko:

Piči nemaju ljudi vremena da se mlate sa svima pa kad već moraju da prave selekciju što da se uz to i ne dodvore nekom..... naratoru :(
 
...bilo bi to kao u bajci o crvenkapi i vuku kad bi neko drugi otvarao temu, ali ne i ja...:rumenko:
...elem, da krenem od pochetka, chitam i pokushavam da shvatim neke ljude i odnose izmedju njih, o emocjama ne vredi gubiti rechi, kako neko mozze da ne voli nekoga koga i ne poznaje, kao vuk crvenakpu ( ovo je zbog naslova):heart:
...pa taj glupi vuk ni ne poznaje crvenkapu, i ne znam odakle mu hrabrost da je ne voli kad je ona tako stravishka, a i ta crvenkapa ne poznaje vuka, odakle njoj strah od nechega shto ne mora, da se osvrnem na temu sa bakom, da bude po klisheu predmet koji budi to osetjanje...
...daklem shta me zanima, zashto se crvenkapa boji vuka, pa posle ytoga zashto vuk zzeli da povredi crvenkapu...?
...da uprostim, da li se u odnosima, a mislim pre svega na ljubavishka odnose, osvrtjete na to shto je drushtvo odredilo da je vuk opasan ili crvenkapa predodredjena da bude zzrtva, baka je samo uloga koja je tu da bi pricha bila zanimljivija, a osim toga kazzu prokleto mudri forumashi da baka i nije neka riba...:(
...da li iko pokushava uopshte da dopre do ljucke dushe ili svi samo uzimaju zdravo za gotovo...?

oma ih koji izigravaju vukove. ali to su oni nesrecni, prepadnuti, i to je onaj sindrom da, kada se bojis, moras da se narogusis i da se deres kako bi "odjurio strah", pa tako i ovi, zbog licne nesigurnosti odjure sve....i verovatno u svojoj iskrivljenoj predstavi o stvarnosti, u tome vide, nista drugo do svoju moc, dok vesto od sebe samih skrivaju slabosti, komplekse, diveci se svojim podvizima dok "rasteruju" strah, tj one od kojih se sami plase...
i tako razjure i ono kvalitetno, iskreno, nesto sto je vredelo. kao ta crvenkapa na primer:).
krvolocni su oni koji su najslabiji i najnemocniji i cesto zaista oko sebe imaju "zrtve" u smislu razocaranih dusica koje su iskreno bile tu za njih.
a bake su tu da ih niko nece, ebiga, taka im sudbina:P
 
oma ih koji izigravaju vukove. ali to su oni nesrecni, prepadnuti, i to je onaj sindrom da, kada se bojis, moras da se narogusis i da se deres kako bi "odjurio strah", pa tako i ovi, zbog licne nesigurnosti odjure sve....i verovatno u svojoj iskrivljenoj predstavi o stvarnosti, u tome vide, nista drugo do svoju moc, dok vesto od sebe samih skrivaju slabosti, komplekse, diveci se svojim podvizima dok "rasteruju" strah, tj one od kojih se sami plase...
i tako razjure i ono kvalitetno, iskreno, nesto sto je vredelo. kao ta crvenkapa na primer:).
krvolocni su oni koji su najslabiji i najnemocniji i cesto zaista oko sebe imaju "zrtve" u smislu razocaranih dusica koje su iskreno bile tu za njih.

Odlican post. :P
 
...bilo bi to kao u bajci o crvenkapi i vuku kad bi neko drugi otvarao temu, ali ne i ja...:rumenko:
...elem, da krenem od pochetka, chitam i pokushavam da shvatim neke ljude i odnose izmedju njih, o emocjama ne vredi gubiti rechi, kako neko mozze da ne voli nekoga koga i ne poznaje, kao vuk crvenakpu ( ovo je zbog naslova):heart:
...pa taj glupi vuk ni ne poznaje crvenkapu, i ne znam odakle mu hrabrost da je ne voli kad je ona tako stravishka, a i ta crvenkapa ne poznaje vuka, odakle njoj strah od nechega shto ne mora, da se osvrnem na temu sa bakom, da bude po klisheu predmet koji budi to osetjanje...
...daklem shta me zanima, zashto se crvenkapa boji vuka, pa posle ytoga zashto vuk zzeli da povredi crvenkapu...?
...da uprostim, da li se u odnosima, a mislim pre svega na ljubavishka odnose, osvrtjete na to shto je drushtvo odredilo da je vuk opasan ili crvenkapa predodredjena da bude zzrtva, baka je samo uloga koja je tu da bi pricha bila zanimljivija, a osim toga kazzu prokleto mudri forumashi da baka i nije neka riba...:(
...da li iko pokushava uopshte da dopre do ljucke dushe ili svi samo uzimaju zdravo za gotovo...?


Svasta ljudi nalupaju sebi u glavu (a to vazi i za tebe), ostanu zivi.
 
...bilo bi to kao u bajci o crvenkapi i vuku kad bi neko drugi otvarao temu, ali ne i ja...:rumenko:
...elem, da krenem od pochetka, chitam i pokushavam da shvatim neke ljude i odnose izmedju njih, o emocjama ne vredi gubiti rechi, kako neko mozze da ne voli nekoga koga i ne poznaje, kao vuk crvenakpu ( ovo je zbog naslova):heart:
...pa taj glupi vuk ni ne poznaje crvenkapu, i ne znam odakle mu hrabrost da je ne voli kad je ona tako stravishka, a i ta crvenkapa ne poznaje vuka, odakle njoj strah od nechega shto ne mora, da se osvrnem na temu sa bakom, da bude po klisheu predmet koji budi to osetjanje...
...daklem shta me zanima, zashto se crvenkapa boji vuka, pa posle ytoga zashto vuk zzeli da povredi crvenkapu...?
...da uprostim, da li se u odnosima, a mislim pre svega na ljubavishka odnose, osvrtjete na to shto je drushtvo odredilo da je vuk opasan ili crvenkapa predodredjena da bude zzrtva, baka je samo uloga koja je tu da bi pricha bila zanimljivija, a osim toga kazzu prokleto mudri forumashi da baka i nije neka riba...:(
...da li iko pokushava uopshte da dopre do ljucke dushe ili svi samo uzimaju zdravo za gotovo...?

Mozes ti nekad da postavis pitanje u 2reda, bez dramskog uvoda, ovako me mrzi da citam
 
...bilo bi to kao u bajci o crvenkapi i vuku kad bi neko drugi otvarao temu, ali ne i ja...:rumenko:
...elem, da krenem od pochetka, chitam i pokushavam da shvatim neke ljude i odnose izmedju njih, o emocjama ne vredi gubiti rechi, kako neko mozze da ne voli nekoga koga i ne poznaje, kao vuk crvenakpu ( ovo je zbog naslova):heart:
...pa taj glupi vuk ni ne poznaje crvenkapu, i ne znam odakle mu hrabrost da je ne voli kad je ona tako stravishka, a i ta crvenkapa ne poznaje vuka, odakle njoj strah od nechega shto ne mora, da se osvrnem na temu sa bakom, da bude po klisheu predmet koji budi to osetjanje...
...daklem shta me zanima, zashto se crvenkapa boji vuka, pa posle ytoga zashto vuk zzeli da povredi crvenkapu...?
...da uprostim, da li se u odnosima, a mislim pre svega na ljubavishka odnose, osvrtjete na to shto je drushtvo odredilo da je vuk opasan ili crvenkapa predodredjena da bude zzrtva, baka je samo uloga koja je tu da bi pricha bila zanimljivija, a osim toga kazzu prokleto mudri forumashi da baka i nije neka riba...:(
...da li iko pokushava uopshte da dopre do ljucke dushe ili svi samo uzimaju zdravo za gotovo...?

'Vako, posle omanje količine navedenog pića u prethodnom mom postu a na ovoj tvojoj temi i posle vrlo prijatne šetnje tokom vrlo prijatne večeri u izuzetno prijatnom društvu došla sam do sledećeg zaključka - ne znam! :D
Ne znam šta je to nešto u ljudima i zašto se tako ponašaju, ponekad uopšte ne razmišljajući o toj, drugoj osobi sa kojom (možda, zapravo) imaju čast da stupe u kontakt...
I ne mislim da je to nužno nešto loše... ili dobro (kao oprezan sam, pa sam kul ili arogantna sam i to je baš super)... jednostavno to je nešto potpuno ljudski...
Nedavno sam imala nimalo prijatnu situaciju u koju je bio uključen veliki zli vuk i nimalo naivna i dobroćudna crvenkapa... eto, ja bih mogla biti baka, baš ako moram.. ako ne moram, ne bih, hvala... :)
Naime, išla sam sa drugaricom na film (posle puno vremena, jer u NS-u ne rade glupi bioskopi a u toku je bio Cinema city iliti filmski festival - znači događaj od nekog finog značaja)... i sredile se nas dve, onako fino obukle, kako se već oblači za te prigode... raspoloženje super, smejemo se i jedva čekamo da uđemo da gledamo film... u jednom momentu pored nas prolazi starija muška osoba romske - pripadnosti ili nacionalnosti (to mi nikad nije bilo jasno?!), dobrano pod dejstvom alkohola i ne previše čist (da ne nazovem stvari drugačijim imenom koje bi možda bilo adekvatnije).. prolazi čovek pored nas, pljunuo na metar od nas i dobacio neku opasku i ne previše lepu... a moja drugarica (koju zaista mnogo volim, ali me je tada vrlo neprijatno iznenadila) reče čoveku - mrš! Samo to, ali tako hladnim i osuđujućim i prezrivim tonom praćeno gadljivom grimasom na licu... Ja sam prvo samo stajala potpuno zaprepašćena... nisam mogla da poverujem šta je ona zapravo izgovorila... a kad sam je pitala zašto je to uradila, ona je mene napala ko sam ja da joj držim lekcije, kad je on prostak i ne znam ni ja šta... kao zašto nisam njemu nešto rekla kad se već mešam... :neutral:

Eto... i njena reakcija možda je bila odraz te neke ugroženosti koju je na momenat osetila.. mada ne znam šta je njega isprovociralo.. nije ni bitno.. on je možda čovek sa najvećim problemima u ovom gradu... a možda i čovek sa najmanjim... nije trebao tako da se ponaša... ali njegovo ponašanje ne može opravdati njenu reakciju...

I mnogo me poražavaju takve stvari kad se dese.. i mnogo se rastužim... jer ovaj svet jeste jedna džungla... i život jeste borba... samo je pitanje na koji način ćeš odabrati da se boriš i koju ulogu ćeš izabrati da igraš... ali je bitno da možemo izabrati... i dokle god nas takve stvari uopšte i dodirnu, znači da nije baš sve gotovo i da ipak ima ljudi u nama, duboko negde možda sakrivenih iza raznih vukova, crvenkapa i drugih zveri... :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top