Evropa na dlanu. Biraj!

Maggie.The.Cat

Domaćin
Poruka
3.008
Dakle, slušam sad na vestima o ukidanju viza za zemlje EU i molim se Bogu da od toga nešto i ispadne na kraju...
Kuda, kada i ima li keša za takva putovanja?
Ja sam davno, davno isplanirala sledeću rutu(a i ona je pod znakom pitanja)

BG-Ljubljana-Trst-Venecija-Padova-Verona-Milano-Firenca-Rim pa avionom do Barselone-Madrid-Saragosa-Pamplona-Andora-Marsej-Tulon-Kan-Nica-Monako-Lion-Pariz-Kale La Manšom do Dovera-London-Portsmut obalom do Plimuta-Bristol-Oksford-Kembridz(da vidim budući fax:)-Liverpul-Mančester-Dablin-Belfast-Larn-Glazgov-Edinburg-Aberdin-Elgin----Amsterdam:per:-Diseldorf-Keln-Bon-Štutgard-Minhen-Regenzburg-Ninberg-Lajpcig-Drezden-Postdam-Berlin-Rostok-Košalan-Varšava-Krakov-Prag-Brno-Bratislava-Beč-Đer-Budimpešta-Segedin-Subotica-Novi Sad-Beograd

Ovo gore::rotf:
Kad na vrbi rodi grožđe!
 
Prvo da kazem da od ukidanja viza nece biti nista.Sad kad bi se cudo desilo i ukinu nam vize,i jos ja dobijem sedmicu na loto-u,voleo bih da odem u Spaniju.Znaci,celo leto tamo od pocetka juna pa do septembra i za to vreme obidjem oko 20-ak najzanimljivijih gradova.Mozda bih skoknuo i do Portugala,kad sam vec blizu.
 
Umesto da resavaju one probleme koji su prioritet, a da ih ne nabrajam koliko ih ima, oni ukidanjem viza kobajagi cine OGROMAN progres drzave..........Je*bale ih vize, sta nam znace kad ljudi sada ionako nemaju para za hleb, a kamoli za putovanja..........:dash::dash::dash::sad2:
 
Nama je ponuda za ekskurziju, izmedju ostalog, obuhvatala obliazak Kana, Nice, Maroka, San Rema i tako dalje, da ne nabrajam. I Barselona i tako, uglavnom Spanija, Italija i Francuska. Ali nam ta ekskurzija nije uspela, sada ce ponuda najverovatnije biti severna Italija.

Volim da putujem, a ko ne voli.
Kad bi ukinuli vize, to bi bio raj.
E sad je druga stvar sto nemamo sredstava.
 
Dakle, slušam sad na vestima o ukidanju viza za zemlje EU i molim se Bogu da od toga nešto i ispadne na kraju...
Kuda, kada i ima li keša za takva putovanja?
Ja sam davno, davno isplanirala sledeću rutu(a i ona je pod znakom pitanja)

BG-Ljubljana-Trst-Venecija-Padova-Verona-Milano-Firenca-Rim pa avionom do Barselone-Madrid-Saragosa-Pamplona-Andora-Marsej-Tulon-Kan-Nica-Monako-Lion-Pariz-Kale La Manšom do Dovera-London-Portsmut obalom do Plimuta-Bristol-Oksford-Kembridz(da vidim budući fax:)-Liverpul-Mančester-Dablin-Belfast-Larn-Glazgov-Edinburg-Aberdin-Elgin----Amsterdam:per:-Diseldorf-Keln-Bon-Štutgard-Minhen-Regenzburg-Ninberg-Lajpcig-Drezden-Postdam-Berlin-Rostok-Košalan-Varšava-Krakov-Prag-Brno-Bratislava-Beč-Đer-Budimpešta-Segedin-Subotica-Novi Sad-Beograd

Ovo gore::rotf:
Kad na vrbi rodi grožđe!
Ја сам нешто слично контао да урадим, али да све идем колима и малко другачијим путем па да укључим и Албанију, Грчку, Бугарску и Румунију.

Израчунао сам да је то неких 10 до 12 хиљада километара и да је за то потребно отприлике 2000еур по особи ако би ишло 4 људи и да све траје око 40-60 дана.

У цену је урачунато :lol:

- гориво
- путарине
- смештај
- храна
- ситни сувенири и
- факултативни излети

У цену није урачунато :lol:

- трошкови за ноћни излазак
- трошкови шопинг тура
- трошкови евентуалних кварова на возилу



У суштини, цена није велика још ако су путници довољно способни да комерцијалузују своје путовање па нађу спонзора за неки део трошкова (рецимо НИС за гориво, Теленор/Телеком/Вип за телефоне итд) може бити још и јефтиније ;)
 
Па у суштини направиш неку глупост нпр назовеш то путовање ''млади у Европи'', ''Теленор - мисли лепше види даље'', или тако нека ствар... суштина је да преузмеш неку одговорност типа да облепиш ауто рекламом спонзора, или да отвориш сајт на који ћеш качити слике и извештаје са путовања, а које ће спонзор накнадно експлоатисати итд итд... постоје начини, то је најмањи проблем, нарочито преко неке ученичке или студентске организације... то иде без проблема ;)

Мастеру лоше си се изразио... не каже се ''дођите'' већ ''свратите''... ако ти дођемо нећемо хтети да одемо :lol:
 
Kesa nema trenutno,ali bice za par meseci...Odlucila sam,za rodjendan ne trazim nikakve poklone,sve u novcu molicu, i vecinu planiram da potrosim na putovanja:)

Prvo bih htela u Pariz,ali ne one nabrzaka ture,vec da se nekako iskombinujem pa u sopstvenoj reziji,da natenane obidjem Luvr i Versaj(ne ono u jednom danu:roll:),ispitujem i sama grad:D
To mi je najveca zelja za sad(:
I Amsterdam i Holandija uopste,ali to cuvam za kasnije...Ne volim kad se nesto obilazi na brzaka,u tvojoj turi sve je tako zbrkano,ja to vise volim da e zaokruzi,da se mesta koje obidjem vise upoznaju(;
 
Kesa nema trenutno,ali bice za par meseci...Odlucila sam,za rodjendan ne trazim nikakve poklone,sve u novcu molicu, i vecinu planiram da potrosim na putovanja:)

Prvo bih htela u Pariz,ali ne one nabrzaka ture,vec da se nekako iskombinujem pa u sopstvenoj reziji,da natenane obidjem Luvr i Versaj(ne ono u jednom danu:roll:),ispitujem i sama grad:D
To mi je najveca zelja za sad(:
I Amsterdam i Holandija uopste,ali to cuvam za kasnije...Ne volim kad se nesto obilazi na brzaka,u tvojoj turi sve je tako zbrkano,ja to vise volim da e zaokruzi,da se mesta koje obidjem vise upoznaju(;
Srećan put! Kad ti ponestane keša iza benzinske pumpe kod Stare Pazove, javi se sa prve Halo govornice...
 
Evropa,hm...Ko da propagiras ove ''demokrate''...More marsuta Karakas-Tripoli-Teheran-Pjongjang...
Aaaa, pa napravila sam ja za Azijski kontinent zasebnu maršutu, al je malo glomazna pa ne mogu da je kuckam večeras...;)

Nema nista od toga, nemoj da zivis u iluzijama.
Znam...:sad2:
Nama je ponuda za ekskurziju, izmedju ostalog, obuhvatala obliazak Kana, Nice, Maroka, San Rema i tako dalje, da ne nabrajam. I Barselona i tako, uglavnom Spanija, Italija i Francuska. Ali nam ta ekskurzija nije uspela, sada ce ponuda najverovatnije biti severna Italija.

Volim da putujem, a ko ne voli.
Kad bi ukinuli vize, to bi bio raj.
E sad je druga stvar sto nemamo sredstava.
Jao, ta ekskurzija u Francusku je fantastična...Moj brat se proveo fantastično, samo im zamera to što su ture organizovane katastrofalno, pa ništa nisu uspeli da vide, samo su, eto, proleteli pored svega...
Ne brigaj...Ni severna Italija nije za bacanje:lol:
Ја сам нешто слично контао да урадим, али да све идем колима и малко другачијим путем па да укључим и Албанију, Грчку, Бугарску и Румунију.

Израчунао сам да је то неких 10 до 12 хиљада километара и да је за то потребно отприлике 2000еур по особи ако би ишло 4 људи и да све траје око 40-60 дана.

У цену је урачунато :lol:

- гориво
- путарине
- смештај
- храна
- ситни сувенири и
- факултативни излети

У цену није урачунато :lol:

- трошкови за ноћни излазак
- трошкови шопинг тура
- трошкови евентуалних кварова на возилу



У суштини, цена није велика још ако су путници довољно способни да комерцијалузују своје путовање па нађу спонзора за неки део трошкова (рецимо НИС за гориво, Теленор/Телеком/Вип за телефоне итд) може бити још и јефтиније ;)
Mogu ja s' tobom?!:mrgreen:
Moj najveći san je da provedem 3-4 meseca u Indiji kao backpacker...Nešto sam planirala sa burazerom, da odemo na 2-3 nedelje, al na kraju ništa od toga, jer ne može on da uklopi termin zbog ispita. Inače, gde god se ide, treba ići sam ili sa društvom, vozom ili busom, ali ići na "bum varijantu". Bez posredstva agencija, nego lepo kartu u ruke, guidebook, pa menjaj rutu prema sopstvenim interesovanjima i željama.
Ja se vratila sa mora pre dva dana. Ustajem ja, taman skuvala ness, kad mi neko zvoni na vrata. Izađem, Janka i Fipa i još neko društvo napolju: "Oćemo na more?"Ja reko zajebavaju se:"Pa mogli bi smo do Hrvatske"...Fipa:"Ajd pakuj se, čekamo te"
A Janka, mukica, vozi neku bubu, a nas četvoro u autu+stvari...:hahaha: ko sardine u konzervi...
Najbolji provod u životu...Bili smo tri dana u Puli, pa smo prešli u Sloveniju, u Koper.
 
Aaaaaa,Londooooooooooooon!
Velika Britanijaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Meri Popiiiiiiiiiiiiiiiiins
Big Beeeeeeeeeeeeeeennnnnnnnnnnnnnn
Temzaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Serlok Holmssssssssssssssssssss

A znate sta?Osecam da cu u Londonu prvo potraziti ulicu Bejker Strit br 21,a taksista ce me cudno gledati,al' nema vezeee :)

London.

ezfnsz.jpg


34q3hp2.gif



Stavila bih mnogo lepsih slika,ali me stvarno mrzi (ove imam u kompjuteru)

Pored Londona ( :heart: ) Irska i Dablin.Egipat. I jos mnoooogo drugih lepih zemalja i gradova.
 

Back
Top