OSTAVLJENI BRETONCI

Sanjab

Početnik
Poruka
45
Ova dva predivna bretonca ostavljena su na vozdovcu pre 5 dana.
U subotu ujutru 13 juna, ja sam ih pronasla na parkingu u Vojvode stepe i odvezla kod veterinara da ih pregleda.
Muzjak je star oko godinu i po dana, zdrav, veseo izuzetno umiljat. broj cipa VIRBAC 891013990013839
Zenka je stara oko 3/4 godine, zdrava, mirna, predivne naravi. nije cipovana. bila je i na ultrayvuku - nije skotna
Psi su izuzetno cisti bili, uhranjeni, potkresani nokti, kupirani repovi.
Ja sam ih cuvala za vikend, medjutim posto radim od 9/6 a zivim u stanu, od sinoc su kod Mile, koja je predobra i koja je pristala da , iako ima malo prostora za svog psa, ih pricuva do utorka uvece, jer u sredu putuje u inostranstvo.
Danas sam zvala Velvet animal healt d.o.o. predstavnistvo VIRBACA u Srbiji. Dali su mi broj veterinarske stanice SANAVET iz Sremcice, izasla sam sa posla , otisla do sremcice licno, i sa veterinarima pregledala sve formulare - trazeci muzjaka bretonca - NAZALOST NISTA. Pokazala sam im sliku oba psa, ne secaju ih se.
Pitala sam ih da li su cipovali i neke pse iz Beograda, (posto mi je malo sumnjivo da ako su psi pobegli zavrse cak na Vozdovcu, mada..), rekli su malo je sanse ali ..ne znaju sta da kazu. Pozvala sam Velvet ponovo , da proverim da li su pogresili mozda ambulantu - jasno im je napisano u sistemu da je taj broj cipa prodat 7 decembra 2006 veterinarskoj stanici SANA VET.
Veterinar iz sana veta ce me veceras oko 20h kontaktirati jer su mu neki formulari ostali kod kuce, medjutim sanse da je vlasnik Cipovanog muzjaka medju tim forumularima su male jer se veterinari uopste ne secaju psa, a pas je mlad.
STA se desilo sa ovim brojem cipa - niko ne moze da objasni.
Ono sto je 99% slucaj jeste da su ova dva psa, koja ne mogu da se snadju na ulici - OSTAVLJENA , bez ogrlice, bez icega.
MOLIM ljude koji su u mogucnosti da im PRUZE PRIVREMEN SMESTAJ bar do udomljenja od utorka uvece (16 jun) , obezbedila bih i hranu i prevoz!!

Ukoliko im ne nadjem privremen smestaj do sutra uvece, ja zaista necu znati sta da radim, osim da ih vratim ponovo tamo gde sam ih nasla jer zaista nemam drugo resenje...
Moram da im nadjem prostor dok im ne pronadjemo stalne vlasnike!


Ukoliko je neko zainteresovan da ih udomi, ukoliko se veceras ne pronadje vlasnik, ili ukoliko ih vlasnik ne bude hteo nazad, moj kontakt je 063 509 427.

hvala svima unapred.
Sanja
 

Prilozi

  • Image052.jpg
    Image052.jpg
    58,3 KB · Pregleda: 27
  • Image053.jpg
    Image053.jpg
    38,3 KB · Pregleda: 26
veterinari se nisu javili, psi su sretno udomljeni, ostace zajedno, zivece u dvoristu u kuci.
Hvala aski i juci, vilusu i djuki, veterinarki dobrili iz ordinacije u sime grujica, a najvise milanki koja ih je cuvala u najkriticnijem periodu kada nisam imala sa njima gde!
zakljucajte temu.
 
Bretonci sutra dolaze kod mene u komsiluk,u Titel. Kada ih smestimo javljamo kako su.
Inace decko koji ih uzima ima ogromno dvoriste,voli zivotinje,do skoro je imao mesanca.

Javljamo se sutra sa lepim vestima :bye:
 
Sanja i ja se upravo vretismo od Srdjana (decko koji je usvojio ove divne pse). Kuce su srecne ostale kod njega. Dogovor je da krajem leta kada malo zahladni kuja ide na sterilizaciju. Odmah su optrcali krug oko celogt ogromnog dvorista koje je sada njihovo i delovali su zadovoljno.

Slike ce verovatno Sanja postaviti jer je ona i slikala.
 
mnogo trke, jurnjave ali nema veze , sretan zavrsetak
hvala mnogo djuki i vilusu, aski i juci, mini, biljkani, a najvise milanki (Atos) koja je bila toliko divna i pristala na rusvaj koji su joj ove milice pravile dve noci dok ih je cuvala na putu do udomljenja!. Kuce su stigle u svoj novi dom, imaju ogromno dvoriste , nekih cini mi se 15 ari, ogradjenih kompletno i svu slobodu kretanja..malo su istraumirani bili od svega sto im se desilo (ulica, voznja, veterinari, kupanje, cimanje, ali cini mi se da ce im novo drustvo odgovarati
Nisu mnogo zainteresovani ni za sta osim jedno za drugo, i mislim da ne bi podneli da su morali da budu razdvojeni..sve se lakse podnosi u dvoje
evo i slika, malo su mutne, ali dovoljne da zatvore temu..
@donamileva, organizacija je bila mucna, hiljadu poziva, hiljadu razgovora, cak sam ih i sa drugarem vadila sa nekog gradilista u koje su upali pa zenka nije mogla da izadje, ..ma katastrofa..ali nista to nije bitno bitno je da nisu na ulici i da imaju jedno drugo posle svih trauma kroz koje su prosli...
ono sto me raduje je sto cu moci da ih vidjam cesto, jer i moji roditelji zive tamo :) a ivana je tu ako nesto zatreba!
Iko , hvala jos jednom !
 

Prilozi

  • Image064.jpg
    Image064.jpg
    54,4 KB · Pregleda: 21
  • Image067.jpg
    Image067.jpg
    64,9 KB · Pregleda: 22
  • Image068.jpg
    Image068.jpg
    41,1 KB · Pregleda: 18
  • Image062.jpg
    Image062.jpg
    39,3 KB · Pregleda: 16
  • Image060.jpg
    Image060.jpg
    47 KB · Pregleda: 17

Back
Top