Konkretni postupci pri kupovini automobila

Z

Zagor Bg

Gost
Za drugara koji vozi službenu Floridu,informacija da sam ja sam sa mojom kantom za dve godine prešao oko 28 000 km.Redovno menjam ulje a promenio sam: klip hidraulične kočnice i desnu poluosovinu. No, to je sve individualna stvar ali mogu da konstatujem da smo se udaljili od teme tj. kako dileri varaju kupce. Dr Espanol je pomenuo auto koji dimi zbog mešanja ulja, goriva i vazduha.Preprodavci često u motor umesto motornog ulja stave kočiono koje je gušće i smanje dimljenje na najmanju moguću meru.Sa promenom karika i gumica (''osvežavanje'' motora) to daje super rezultate. Najskuplji deo automobila je limarija a tu prevara ima bezbroj (mrežica za komarce u kombninaciji sa poliester gitom, nabijanje raznih guma, čarapa u sajtne). Kada kupujete auto nije loše mali magnet prošetati preko sajtni i kadica vrata. Ako mališa padne tu metala nema. Treba gledati i sud za izjednačavanje tečnosti u rashladnom sistemu. Ako je u njemu voda zamašćena znači negde meša vodu i ulje.Dalje, ako auto izbacuje izrazito beli dim velika je verovatnoća da meša vodu i gorivo tj. čitaj obrada glave, ventila , promena gumica i diftunga glave.Ovo se isto može proveriti ako odvijete čep za dolivanje goriva i na njemu ima kondezacije u vidu belo-žute masti. Ovo zadnje ima ograničenje u smislu da i dobri automobili imaju ovu kondenzaciju ako ih zimi gazda odmah vozi bez zagrevanja. Obavezno auto probati u krivinama i neravnom putu da li poluosovine krckaju i da li amortizeri ''španuju''. Sa autom izaći na auto put i proveriti maksimalnu brzinu. Ako je auto star i 30 godina mora postići brzinu blizu maksimalne ako je ok. Pozdrav svima u nadi da vas dileri neće prevariti!!! 8)
 

Back
Top