Kanadska guvernerka iz protesta javno pojela sirovo srce tuljana

andeli apokalipse

Aktivan član
Poruka
1.926
KANADSKA guvernerka Michaelle Jean je iz solidarnosti prema lovcima na tuljane te zbog zabrane Europske unije na uvoz toga mesa, odrezala dio sirovog srca i pojela ga.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/...-javno-pojela-sirovo-srce-tuljana/435514.aspx
Jean je uzela tradicionalni eskimski nož te rasporila životinju i pojela djelić srca. Taj njezin čin došao je tjedan dana nakon što je Europska unija zabranila uvoz mesa tuljana iz Kanade, međutim Jean nije htjela odgovoriti ima li njezin performans veze s tim činom europskih država, pišu svjetski mediji.

"Protumačite taj moj čin kako god želite"

Glasnogovornik Europske unije je rekao kako je takav čin bizaran. Jean je, naime, kao guvernerka Kanade predstavnica kraljice Elizabete II. Performans je izvela na inuitskom festivalu u Rankin Inletu. "Protumačite taj moj čin kako god hoćete", rekla je nakon što su je upitali je li to učinila zbog odredbe EU.

Izlov tuljana Inuitima predstavlja veliki dio zarade, dok se mnoga svjetska udruženja žestoko bore protiv toga te način na koji se dolazi tog mesa nazivaju "barbarskim". Ove godine će kanadski lovci ubiti 65 tisuća tuljana.:eek:
 
Tuljani su ugrozena vrsta i nema ih tako mnogo kao Krava.

Znači, kvantitet je glavni kriterijum? Ovde se pominje neka brutalnost, kao da su jedino njom vođeni u svojim moralističkim traktatima. Ali, ta ista brutalnost je primenjena i na kravama, da li je ona opravdana time što je njih više? Da li je manji zločin ubiti Kineza, nego Luksemburžanina? Nemam ja ništa protiv zaštite ugroženih vrsta, da me pogrešno ne razumete, samo imam protiv licemerja kultura koje se stavljaju u superioran položaj i niščima agresivno nameću svoja shvatanja...
 
Pa dobro, nisu bas Kanadjani nisci :)

''Izlov tuljana Inuitima predstavlja veliki dio zarade, dok se mnoga svjetska udruženja žestoko bore protiv toga te način na koji se dolazi tog mesa nazivaju "barbarskim". Ove godine će kanadski lovci ubiti 65 tisuća tuljana.''

Koliko sam ja shvatio, Eskimi su glavni krivci. Ne znam, možda grešim, ali malo patetike nije na odmet. :)
 
Koliko sam ja shvatio, Eskimi su glavni krivci.

Треба под хитно гранатирати те ескиме, пацификовати их томахавцима и осиромашеним уранјум. Ко су они да живе у иглу и ниподаштавају рад бораца за права туљана и околокућних травопасала.
 
Znači, kvantitet je glavni kriterijum? Ovde se pominje neka brutalnost, kao da su jedino njom vođeni u svojim moralističkim traktatima. Ali, ta ista brutalnost je primenjena i na kravama, da li je ona opravdana time što je njih više? Da li je manji zločin ubiti Kineza, nego Luksemburžanina? Nemam ja ništa protiv zaštite ugroženih vrsta, da me pogrešno ne razumete, samo imam protiv licemerja kultura koje se stavljaju u superioran položaj i niščima agresivno nameću svoja shvatanja...

Nije isto ako ides u lov na obicne vrste i ugrozene vrste poput kitova i tuljana,problem je u opstanku vrste kolike vrste su bezpovratno izumrle da nasa djeca i unuci nece znati kako su izgledale,a sto ako se to dogodi sa kitovima,tuljanima itd.:think:
 

Back
Top