ZIVA MASKOTA - IZVOR ZARADE I ZABAVE

EGYPTIAN CAT

Domaćin
Poruka
3.869
Danas sam prvi put u sred Beograda videla ljude koji, kako kazu, zive od toga sto jednu zivotinju nose na ramenu, sa povodcem, a sluzi im da bi se prolaznici fotografisali, a vlasnici zivotinje tako zaradjivali novac.

Zivotinja nije izgledala zapusteno (u pitanju je majmun, ne bih znala koji), ali mi nije jasno da li je ovakav vid zarade/zabave dozvoljen ili kaznjiv ?

Ranije sam to vidjala u Rumuniji, na plazi, sa malim lavicima i nije bas bio veseo prizor to razvlacenje zivotinje po vreloj plazi. Ovo nije delovalo tako jadno, ali su vlasnici zivotinje bili vrlo agresivni kada sam pokusala da ih fotografisem (a ne platim), a jos vise kada sam ih pitala da li je to sto rade dozvoljeno zakonom ili ne.

Odgovor nisam dobila, ali pretpostavljam da nije cista rabota jer kad sam postala neprijatnija zbog njihove agresije - rel. brzo su se izgubili, okrecuci se iza sebe da vide dalju moju reakciju.

Znaci, pitanje je: Kako se nas zakon odnosi prema ovakvom vidu koriscenja zivotinja i da li se uopste bavi time ? Kako je to regulisano u drugim zemljama, ako je regulisano ?

 
Poslednja izmena:
U pitanju su dva majmuna i jedan piton.
Majmun i piton su stacionirani na kraju Knez Mihajlove a drugi majmun je negde na sredini iste ulice.
Vikendom nema inspekcije kojoj bi se to moglo prijaviti a policajci deluju blago zblanuto.
Majmun je divlja zivotinja, bez obzira sto ju je "vlasnik" pripitomio i ne bi smeli da budu tek tako na ulici niti da na taj nacin zaradjuju.
Ali boze moj, ovo je Srbija...
 
U pitanju su dva majmuna i jedan piton.
...

Znaci ja sam videla samo deo tima za zabavu. Pretpostavila sam da nije po zakonu, jer kad smo pomenuli policiju, krenuli jedni druge da fotografisemo, ja pomenula drustva za zastitu zivotinja...sukob je poceo da se pojacava... A pale su i pretnje. Ne sa moje strane jer ja nisam krenula agresivno. Kasnije sam morala da reagujem u odnosu na njihove poteze.
 
Znaci ja sam videla samo deo tima za zabavu. Pretpostavila sam da nije po zakonu, jer kad smo pomenuli policiju, krenuli jedni druge da fotografisemo, ja pomenula drustva za zastitu zivotinja...sukob je poceo da se pojacava... A pale su i pretnje. Ne sa moje strane jer ja nisam krenula agresivno. Kasnije sam morala da reagujem u odnosu na njihove poteze.

Neznam da li su svi zajedno ali trenutno ih je toliko u Knez Mihajlovoj, rasporedjeni na po pola.
A da ne vole da se slikaju, ne vole, ko sto niko od njih ne voli, kao ni cika ispred DMa u Kralja Milana (Srpskih vladara)...Ali to ne znaci da nisu zabelezeni :per:
 
Neznam da li su svi zajedno ali trenutno ih je toliko u Knez Mihajlovoj, rasporedjeni na po pola.
A da ne vole da se slikaju, ne vole, ko sto niko od njih ne voli, kao ni cika ispred DMa u Kralja Milana (Srpskih vladara)...Ali to ne znaci da nisu zabelezeni :per:

Taj cika je bio i ispred bivseg Kluza, sada Teranove, pa smo ga nas nekoliko svakodnevnim vredjanjem oterali. Videla sam ga danas sa stencima retrivera , naravno nadrogiranim pa nisu mogli ni da se pomere iz ' kutije sibica' u koju su bili smesteni.
A ako se milicionerima koji ceo bogovetni dan lade *** po centru slucaj prijavi, samo sto ne kazu ' Izvin'te , ali ja nisam odavde'.
 
Taj cika je bio i ispred bivseg Kluza, sada Teranove, pa smo ga nas nekoliko svakodnevnim vredjanjem oterali. Videla sam ga danas sa stencima retrivera , naravno nadrogiranim pa nisu mogli ni da se pomere iz ' kutije sibica' u koju su bili smesteni.
A ako se milicionerima koji ceo bogovetni dan lade *** po centru slucaj prijavi, samo sto ne kazu ' Izvin'te , ali ja nisam odavde'.

Ili te gledaju cudno kao da im se obracas na Svahiliju :thumbdown:
 
Ocigledno ne prolazim dovoljno cesto Knezom, a treba im davati do znanja da im tamo nije mesto, kad god ih vidimo, jer se plase te policije koju dozivaju, plase se drustava za zastitu ziv. i mnogo se koriste napadom kao odbranom.

U Rumuniji, u Mamaji, bez problema sam mogla da razgovaram sa tipom koji je setao lavica kroz turisticko mesto. Ne slazem se sa time sto radi (i ne samo on), ali nije bilo verbalnog okrsaja kao u Knezu.

Ovaj juce mi je objasnio sledece, a mozda ce nekome znaciti:

- Je l' si me pitala ko me je ovde poslao ? Je li ? Je l' znas ko me je ovde poslao ?
- Ne znam, odgovorim ne shvatajuci zasto je to bitno.
- Pa moja zena me je poslala ovde !... :eek:
Itd, itd....

Toliko za sad...:lol:.
 
Neznam da li su svi zajedno ali trenutno ih je toliko u Knez Mihajlovoj, rasporedjeni na po pola.
A da ne vole da se slikaju, ne vole, ko sto niko od njih ne voli, kao ni cika ispred DMa u Kralja Milana (Srpskih vladara)...Ali to ne znaci da nisu zabelezeni :per:

Blagojevici, cika kreten ispred DM (za njega mi je bas stalo da ode, gledam ga godinama), baba ispred Meka na Slaviji, ti idioti sto drze jadne majmuncice i pitone, svi ce zajedno da nestanu sa scene, jos malo .....
 
e dodje mi da odem i da namerno slikam za dz :lol:

Fotkala sam, ali ne znam kako je ispalo i bilo je s ledja. Ali je bilo ono - e sad cemo mi malo tebe da slikamo, pa da potrazimo gde stanujes i da ti dodjemo na vrata. Onda sam i ja digla fotoaparat i krenula istom taktikom.

U svakom slucaju, bili su vrlo neprijatni i agresivni, sto se nadam da ce se s vremenom spreciti, jer bice jos onih kojima to nece biti zabava kao ni nama, a niko ne zasluzuje da bude maltretiran ni od koga, a najmanje od strane onih koji cine sto ne treba.
 

Back
Top