PROCITAJTE!

mare_car

Zainteresovan član
Poruka
186
hocu da mi kazete sta mislite o ovome SAMO bez nekakvih pesimistickih ili suvise optimistickih odgovora.

Očekujem da će Srbija i Crna Gora u bliskoj budućnosti, do kraja trećeg kvartala ove godine, a najverovatnije već početkom jeseni biti uvrštena u belu šengen listu i da će biti olakšan vizni režim za putovanje naših građana u zemlje EU", rekao je za "Glas javnosti" Predrag Bošković, zamenik ministra inostranih poslova državne zajednice. On je naglasio da se na tome i dosad insistiralo u gotovo svim razgovorima s zvaničnicima Evropske unije, pa i evropskim komesarom za spoljnu politiku Krisom Patenom, kao i da je u tim razgovorima iskazana spremnost EU da se to učini. Uvrštavanjem naše zemlje na belu šengen listu, građanima ne bi bila potrebna viza za ulazak u zemlje potpisnice šengenskog sporazuma. Uslov bi bio samo pasoš i određena finansijska sredstva koja građanin mora da pokaže pri ulasku u zemlju.

Izvor: Glas javnosti
 
ma mogu rumuni, ali tek posle kog vremena (tek 2002-2003 su dobili, mada rumuni su ipak rumuni:)). plasim se da je ovo samo propagandni trik. ali i ja se nadam da cemo se uskoro naci na toj beloj listi, vise mi i ne treba :) pa nije srbija tako iskrimnalizovana kao bosna, albanija, moldavija.......nismo mi ipak to drustvo (realno)
 
Hehe, niste svesni koliko mi nismo blizu toga. Svakog puta kad cujem politicare kako nam obecavaju EU ja se smejem i kazem: "Ma kakva EU dajte nam samo sengen i nama je dosta!" Ne znam zasto ljudi slepo gledaju samo u pravcu EU kada je nama mnogo bitniji sengen. Ako stvarno dobijemo sengen u tako kratkom roku, Srbija ce postati (ekonomski) Evropska zemlja za 3-4 god.
 
MI U EU ?!!?!? HAHAHAHAHHA....KAKVA LAZ!JA ISKRENO MISLIM DA JE OVO SVE JEDNA VELIKA IGRICA,POPUT MATRIXA...CETVORO-PETORO LJUDI SEDI NEGDE I IGRA SE SA SVETOM...LJUDI,KO IMA PARA,MOZE DA IDE I NA MARS A NE U EVROPSKU UNIJU...ONI KOJI NEMAJU,STA IMA I DA TRAZE TAMO??? DA KRADU ILI DA GLEDAJU KAKO DA OSTANU PA RADE NA CRNO ILI SE UDAJU I OZENE....SVE JE TO
SMISLJENO!ZNALI SU ONI STA NAS CEKA POSLE TILETA!
JA SAM BILA KLINKA KAD JE TILE BIO ZIV,ALI KOLIKO SAM MOGLA DA CUJEM LJUDI SU DO J*J* ZIVELI I ISLI GDE SU HTELI I NISU ZNALI STA CE SA PARAMA...POSLE GA PLJUVALI GODINAMA,I ONDA NARAVNO,POCELI PONOVO DA GA VOLE. :!:
OVO JE SAMO MASKA ZA IZBORE,KAO IDE TADIC SAD DA SREDI ZA SENGEN,PA POSLE MESEC DANA CE DA BUDE,IZVIN`TE GOSPODO SRBI ALI NISTE IZVRSILI OBAVEZE PREMA HASKOM TRIBUNALU,ZNATE,UKIDAMO VIZE A MOLITE SE DA VAM NE UDARIMO I ENBARGO... :shock:
SVE SE VEC ZNA...NA NAMA JE DA RAZBIJAMO MOZGOVE O GLUPOSTIMA DOK ONI SMISLJAJU NOVE LAZI.... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 
procitao sam sta je rekao draskovic -- ako izaberemo Borisa (a hocemo), ispunimo obaveze prema Hagu i sredimo odnose sa CG, onda cemo biti na toj beloj listi. Ali, to sto se suska su u stvari predizborne igrice izgleda. Mada bih ja svakako glasao za Borisa. A pricam sa drugom, i on mi kaze - a **** se meni i za Mladica i Karadzica i sve apstraktne price o nacionalnom ponosu, kad ja trpim konkretno ponizenje dok stojim u redu i cekam vizu za neku usranu zemlju. Sta je gore ponizenje isporuciti dva lika iz najgore ere nase istorije ili pustiti nase gradjane da i dalje dolaze od 4-5 da cekaju madjarske vize??????? e pa drugari, vreme je da se svi lepo smislimo i da vidimo sta nam je vaznije.

a neko je spominjao EU. pa sta ti mislis, da neko i voli EU? To je bre uzas, ali to nam je nazalost jedini put. Ustvari ima jos jedan, ali je taj put jos gori. Pa ti vidi.
 
mare_car:
hocu da mi kazete sta mislite o ovome SAMO bez nekakvih pesimistickih ili suvise optimistickih odgovora.

Očekujem da će Srbija i Crna Gora u bliskoj budućnosti, do kraja trećeg kvartala ove godine, a najverovatnije već početkom jeseni biti uvrštena u belu šengen listu i da će biti olakšan vizni režim za putovanje naših građana u zemlje EU", rekao je za "Glas javnosti" Predrag Bošković, zamenik ministra inostranih poslova državne zajednice. On je naglasio da se na tome i dosad insistiralo u gotovo svim razgovorima s zvaničnicima Evropske unije, pa i evropskim komesarom za spoljnu politiku Krisom Patenom, kao i da je u tim razgovorima iskazana spremnost EU da se to učini. Uvrštavanjem naše zemlje na belu šengen listu, građanima ne bi bila potrebna viza za ulazak u zemlje potpisnice šengenskog sporazuma. Uslov bi bio samo pasoš i određena finansijska sredstva koja građanin mora da pokaže pri ulasku u zemlju.

Izvor: Glas javnosti

Prvo trazis da ti se iskreno odgovori, ali SAMO bez nekakvih SUVISE pesimisticnih ili optimisticnih odgovora. A, mi smo, narocito na ovakve teme, vise skloni da bas takav stav imamo.
Kad politicar kaze...OCEKUJEM DA CE....to zaista uglavnom nema nikakvu tezinu. Mnogo puta sam dosad slusala sta oni ocekuju, ali se dalje od tih ocekivanja nije stiglo, nego su uglavnom zaboravljali svoja ocekivanja. Postoji nesto (mada, ne znam da li je to sve sto se trazi od nas) sto moramo da ispunimo, da bi uopste o necemu ozbiljno razgovarali sa nama. Nemam iluzije o postojanju svetske zavere protiv "nebeskog naroda", jer tu nema emocija...novac, novac i samo novac.(a izmedju malo sex, pa ko se fino namesti) Ono sto ja mislim je da mi o sebi imamo mnogo lepsu sliku nego sto je imaju drugi o nama. Ne mislim da nas (ma kako to nama zvuci, jer mi definitivno nismo bili nikad kao oni)drugi posmatraju, odnosno da imaju bolju sliku o nama nego o Rumunima ili....nekim drugima...Za njih je sve biznis, a mi, po meni, bas nismo dobro igrali i kada smo imali prilike. Mnogo je bilo gresaka...
Dakle, po meni, moracemo jos dosta da cekamo na belu šengen listu, ali, iskreno se nadam da nisam u pravu.
 
Pa ako je to zaista realno...volela bih da to bude odmah sto pre...i pre septembra...naravno te ne zavisi samo od nas, nego i od EU, jer njima je dobro i ovako...sto bi oni morali da ulaze u tu sangel listu???whatever...i ako oni udju, naravno, verujem i da ce mo mi pokusati...ali to mi i nije toliko vazno...pa zar mi u Evropi, nasem kontinentu, ne mozemo da prelazimo na teritoriju drugih evropskih drzava, bez vize??...pa mi smo nasi!!!
Smesno! :lol: E ali samo da ovo bude sto pre, inace necu moci u Finsku na koncert, jbg. ne dobija se viza bash tako lako... 8)
 

Back
Top