Sta se bre to desava sa ljudima??????

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tsuymish

Buduća legenda
Poruka
31.402
Danas 13.06.2009.godine oko 15 časova grupa od nas 10-ak je prisustvovala sadističkom ubistvu psa. Iz belog čamca na sred Dunava (šetalište Dunavski kej nešto nizvodno od SC 25 maj) je izbačen pas koji je zatim bezuspešno pokušavao da stigne čamac. Čovek u čamcu je kružio na većoj udaljenosti od psa. Pas je do ne iznemoglosti plivao u krug za čamcem, a zatim je potonuo. Sadista se vratio, pogledao i brzo se udalji uzvodno ka Ušću, strana ka Borči. Kako smo svi prisutni uočili ovo nedelo, odmah sam pozvala Rečnu policiju, opisala o čemu se radi i ostavila svoje podatke. Iako smo svi na obali dozivali čoveka i molili da to ne čini, i da vrati psa na čamac on to nije učinio.

Prijavljujem ovaj slučaj, jer se radi o čoveku u belom čamcu za kojeg mi je rečeno i potvrđeno da je već 3. psa udavio na isti način.

Molim vas da preduzmete sve mere kako bi se ovim nedelima stalo na put, tim pre što su svi prisutni šetači bili zgroženi ovim postupkom.

Takvu osobu treba što pre uhvatiti i kazniti.

Nadležni zaista imaju pune ruke posla, da identifikuje bolesnika koji šetaju slobodno među nama!
Psi i mačke nestaju iz Dorćolske marine, tako da se pretpostavlja da ih monstrum odatle uzima!
Strasno, da ne može biti strašnije!

stvarno nemam reci
 
Pre neki dan, u dvorištu lajalo, više mjaukalo kučence od možda par nedelja...
noć 1h i ja ipak izađoh da ga zaštitim, nahranim (iako ne želim da ga zadržim
i znam da im ne valja davati nadu) i u tom trenutku izađem ja kada kuce nema,
kad ono komšija ga uzeo i sklonio i ja ga pitam gde je kuca, on mi pokaže i
kaže da će ga ubiti jer je lutalica i nema ko da ga hrani...:sad2: ali uspela sam
nekako da ga otmem i sklonim.
 
uh,sto si ti tako pametan!
kada ce ljudi konacno da shvate,da je linija izmedju maltretiranja ljudi i zivotinja jako tanka i psihopate koje muche zivotinje,kad-tad predju na ljude koji su slabiji od njih.To je dokazano vec.
A uostalom.....zasto je bolje?
Da li je zivot zivotinje manje vredan od ljudskog zivota?
ako jeste,zasto je?
tipican ljudski ponos il sta vec...
mi ljudi kao vise vredimo od zivotinja....ko kaze?
da vredimo vise,ne bi se ponasali gore od kuge
 
Visak energije moze da se iskaze u fizickoj aktivnosti, nekom umetnickom radu, necem kreativnom...

Znaci kad pobesnim treba da umlatim neku zivotinju jer cu tako lepo kanalisati bes i necu ga usmeriti ka ljudima :think:.

Ako neko ne moze da kanalise takve porive (ne razumem kako iole normalan covek moze da ih ima u meri u kojoj nesto mora da ubije da bi se smirio), treba da potrazi pomoc ili da oni koji vide tu njegovu crtu to ucine umesto njega.

Problem je sto se to ne moze uvek primetiti tako lako i sto takve osobe retko uvidjaju da im treba strucna pomoc.

Slucaj u prvom postu - meni ni najmanje ne zvuci kao prihvatljiv model ponasanja :eek:.
 
Poslednja izmena:
Jes' da je bezveze da se maltretira bilo ko,ali još da imamo administraciju koja će se baviti i životinjama je previše u zemlji sa ovoliko gladnih...Čovek jeste šašav i ne razumem njegovo ponašanje,ali sad praviti to da je tanka granica maltretirati životinju i čoveka je malo nerealno...Kako objasniti to što neki klinci ono vrtić ubijaju na svakakve načine insekte...Šta zar od njih zbog toga treba očekivati u budućnosti psihopate? Bolje je da svoju agresivnost ispolje makar i na insektima,neko da je povlače,i gomilaju u sebi i posle da puknu pa stvarno nekog da ubiju...

da vidis,insekt i pas/neka druga zivotinja su isto :think:
 
Cinjenica jeste da sam ranije sretala mnogo vise pasa od SC 25. maja do Dorcolske marine, ali sam pretpostavila da ih odvode sinteri.

Pre oko 2-3 nedelje sam primetila jednu novu skupinu, ne bas pitomu, bar ne prema onima koje ne znaju, ali od ranije poznatih vidjam samo jednog psa koji ima vlasnika/staratelja na jednom od obliznjih brod-restorana.
 
Bolje da se izivljava na zivotinjama nego na ljudima...

Za koga je bolje? Za onoga ko se izivljava, zato sto ce proci nekaznjeno. Inace, razlike nema. Svaki sisar dozivljava bol, patnju i stres isto kao i covek. Ekspresija je identicna. Zlostavljacu je to potrebno da izivi svoju sadisticku potrebu. Za njega je zivotinja samo zamena za coveka.
Ove postavke su potvrdjene u psihopatologiji.
 
Bolje da se izivljava na zivotinjama nego na ljudima...
:lol:

A mozda je bolje da se izivljava ( ako mu se vec mora a vala i prohte da to budu ljudi ) nad babama i dedama nego nad decom? NIje neka velika steta, i onako dodjose do kraja zivotnog puta.

Uglavnom, potvrdjeno je naucno, svidelo se tebi ili ne, da je izivljavanje nad zivotinjama ( nemoj da ti se cini da takvi to ne rade i ljudima) indikator patoloskog u coveku.
Znaci, sve sami ljudski defekti. Otpad!
 
jedan dodatak
Nisam napisala iz razloga postede prema senzibilnijim ljudima kakav je nacin nakaza smislila da ubija zivotinje. Dakle, pas ne ide ka camcu, vec ga on izbaci nasred Dunava, a kada pas pokusa da dopliva do obale, on namerno kruzi camcem oko njega dok ne izgubi fizicku snagu i ....potone!
Dakle, gleda i uziva vapaj za zivotom jadne zivotinje....
To je "tehnika" koju koristi i koju je bolesnik smislio!

http://zivotinjsko-carstvo.com/forum/index.php?showtopic=7749&pid=142307&st=0&#entry142307
 
A police study in Australia revealed that 100 percent of sexual homicide offenders that were examined had a history of animal cruelty.In addition, as animal abusers target the powerless, authorities often see links between the abuse of companion animals and that of children, spouses and the elderly in the home.

Given the fact that animal abusers are those who often commit other forms of violence in our community, we would be endangering others if we were to ignore their acts of cruelty to animals.
 
A police study in Australia revealed that 100 percent of sexual homicide offenders that were examined had a history of animal cruelty.In addition, as animal abusers target the powerless, authorities often see links between the abuse of companion animals and that of children, spouses and the elderly in the home.

Given the fact that animal abusers are those who often commit other forms of violence in our community, we would be endangering others if we were to ignore their acts of cruelty to animals.

:klap::klap::klap:
 
Kako da ga gadjaju kad je bio na Dunavu ..... a i šta vredi budalu gadjati ... da je bar neko mogao da spase psa.

u takvoj situaciji je cesto tesko odreagovati na pravi nacin zato sto se osoba nadje u chudu...
ja sada,mogu da kazem da bih skocila u vodu i otplivala do tamo i ne znam sta bih uradila...dal bi izvukla psa iz vode ili bi usla u camac i fizicki nasrnula na degenerika,pa makar me i ubio(za to bi bar odgovarao,ako nista drugo)
ali sta bih uradila da se stvarno nadjem u toj situaciji,ne mogu da znam....
mozda bih se i ja ukocila od shoka i samo bih se drala sa obale....ne znam....
mada ovako kada vidim da neko maltretira zivotinju,jezicina i celo telo su mi brzi od pameti...ali te situacije nisu ni nalik ovoj......
ne znam sta bih uradila....
ali predpostavljam da bih skocila u vodu i pokusala da spasem psa.....ali bih se posle tresla kao luda i trebalo bi mi mnogo vremena da se smirim....
ne znam....
i iskreno,ne zelim da saznam
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top