"Dobri" Bog

gost 271475

Buduća legenda
Poruka
26.923
Ova tema nema veze sa verom ili neverom u "nešto"... već za potrebom da stvorimo svog imaginarnog prijatelja i da slepo verujemo i sledimo njegovu reč....ne dovodeći u pitanje njenu ispravnost.

Da li ima opravdanja za verske ili svetske ratove?
Da li je zločinac onaj koji ubija u ime Boga?
Da li je ubica onaj koji se brani?
Da li je lopov onaj koji ukrade u da bi jeo?
Da li je nečiji zločin,ili greh,počinjen u ime Boga manji?

Nameće se zaključak da je Bog najveći zločinac..:(
 
Da li ima opravdanja za verske ili svetske ratove?

Jok

Da li je zločinac onaj koji ubija u ime Boga?

Jeste

Da li je ubica onaj koji se brani?

Jeste ( ali samoodrbana).

Da li je lopov onaj koji ukrade u da bi jeo?

Jeste.

Da li je nečiji zločin,ili greh,počinjen u ime Boga manji?

Nije.

Nameće se zaključak da je Bog najveći zločinac..:(

Tako je :mrgreen:
 
Ova tema nema veze sa verom ili neverom u "nešto"... već za potrebom da stvorimo svog imaginarnog prijatelja i da slepo verujemo i sledimo njegovu reč....ne dovodeći u pitanje njenu ispravnost.

Da li ima opravdanja za verske ili svetske ratove?
Da li je zločinac onaj koji ubija u ime Boga?
Da li je ubica onaj koji se brani?
Da li je lopov onaj koji ukrade u da bi jeo?
Da li je nečiji zločin,ili greh,počinjen u ime Boga manji?

Nameće se zaključak da je Bog najveći zločinac..:(

Pogrešan zaključak si dala, grešiš.

Nijedan rat ne može biti verski, jer niti jedna vera ne propoveda da je rat dobar.

Onaj koji ubija, ne može ubijati u ime Boga!

Onaj koji je ubio u slučaju krajnje samoodbrane nije ubica.

Usled neuhranjenosti nastaje psihička bolest, te takve osobe kradu. Ne opravdavam, ali šta je - tu je.

Niti jedan zločin ne može biti počinjen u ime Boga, jer je BOG LJUBAV! Zločin je zlo delo. Prema tome, ne može isticati od dobrog.

Eh, da mogu jednu osobu iz moje škole da dovedem ovde... Ne bih doveo prof veronauke, već prof srpskog.
 
Ova tema nema veze sa verom ili neverom u "nešto"... već za potrebom da stvorimo svog imaginarnog prijatelja i da slepo verujemo i sledimo njegovu reč....ne dovodeći u pitanje njenu ispravnost.

Da li ima opravdanja za verske ili svetske ratove?
Da li je zločinac onaj koji ubija u ime Boga?
Da li je ubica onaj koji se brani?
Da li je lopov onaj koji ukrade u da bi jeo?
Da li je nečiji zločin,ili greh,počinjen u ime Boga manji?

Nameće se zaključak da je Bog najveći zločinac..:(

Slažem se sa tvojim zaključkom uz dodatak, da je zločin i silovanju razuma, koje je verni pratilac vere u Boga.
 
Nijedan rat ne može biti verski, jer niti jedna vera ne propoveda da je rat dobar.
Onaj koji ubija, ne može ubijati u ime Boga!
Niti jedan zločin ne može biti počinjen u ime Boga, jer je BOG LJUBAV! Zločin je zlo delo.
Prema tome, ne može isticati od dobrog.

Pročitaj Sveto pismo, Kur'an, Talmud. :bye:



Usled neuhranjenosti nastaje psihička bolest, te takve osobe kradu. Ne opravdavam, ali šta je - tu je.

:eek:
Ti baš ne znaš puno o posledicama neuhranjenosti, psihičkim bolestima i etici, zar ne?



Da li je lopov onaj koji ukrade u da bi jeo?

Po slovu zakona jeste, po slovu pravde (OK, pravda jeste relativan pojam :roll: - onako kako ja doživljam pravdu) nije.



Da li je ubica onaj koji se brani?

Jeste, ali moramo razmotriti opravdanost u kontekstu situacije.



Odgovori na ostala pitanja (obzirom da bog pišeš velikim početnim slovom, smatram da pišeš o avramskom bogu) su potvrdni.
 
Usled neuhranjenosti nastaje psihička bolest, te takve osobe kradu. Ne opravdavam, ali šta je - tu je.

3d-smiley.php

da bre jucer sam tolko bio gladan a mrzelo me da ustanem iz kreveta
i sve vreme sam smisljao kako cu nesto negde da ukradem
 
Da li ima opravdanja za verske ili svetske ratove?
Ima samo za one koji su ih poceli.
Da li je zločinac onaj koji ubija u ime Boga?
Naravno.
Da li je ubica onaj koji se brani?
Ako ubije dok se brani jeste, ako ne ubije nije.:D
Da li je lopov onaj koji ukrade u da bi jeo?
Jeste.
Da li je nečiji zločin,ili greh,počinjen u ime Boga manji?
Ne. Po meni je veci.

Nameće se zaključak da je Bog najveći zločinac..:(
Iver ne pada daleko od klade.
 
Ova tema nema veze sa verom ili neverom u "nešto"... već za potrebom da stvorimo svog imaginarnog prijatelja i da slepo verujemo i sledimo njegovu reč....ne dovodeći u pitanje njenu ispravnost.

Da li ima opravdanja za verske ili svetske ratove?
Da li je zločinac onaj koji ubija u ime Boga?
Da li je ubica onaj koji se brani?
Da li je lopov onaj koji ukrade u da bi jeo?
Da li je nečiji zločin,ili greh,počinjen u ime Boga manji?

Nameće se zaključak da je Bog najveći zločinac..:(

љуцки просек је таква беда да се питање оправдања не поставља
јесте. тај нема појма да ли заиста убија у име бога
да али није битно. тако и треба
да али није битно
не

такав закључак се намеће ретардима
 
Pogrešan zaključak si dala, grešiš.

Ko kaže da je to moj zaključak?

Nijedan rat ne može biti verski, jer niti jedna vera ne propoveda da je rat dobar.

Većina ima religijsku pozadinu...nije dobar,nijedan.

Onaj koji ubija, ne može ubijati u ime Boga!

Ne može,ali da li je svestan da ne ubija u ime Boga?

Onaj koji je ubio u slučaju krajnje samoodbrane nije ubica.

Jeste...bez obzira na okolnosti,postoji neka vrsta opravdanja,ali ne menja činjenicu da jeste ubica.

Usled neuhranjenosti nastaje psihička bolest, te takve osobe kradu. Ne opravdavam, ali šta je - tu je.

Ne lupaj...

Niti jedan zločin ne može biti počinjen u ime Boga, jer je BOG LJUBAV! Zločin je zlo delo. Prema tome, ne može isticati od dobrog.

Aha ...Bog je ljubav...ko je onda stvorio zlo?
Ne moraš da kažeš...nagađam nešto...

Eh, da mogu jednu osobu iz moje škole da dovedem ovde... Ne bih doveo prof veronauke, već prof srpskog.

Možda bi mi bolje legao veroučitelj....izgleda da mi treba ispiranje mozga....više nego išta.
 
љуцки просек је таква беда да се питање оправдања не
поставља

Ljucki,jel?
Toliko o retardima...

јесте. тај нема појма да ли заиста убија у име бога
да али није битно. тако и треба

Slažem se...

да али није битно
не

Tačno,nebitno...ali će mu se suditi zbog toga...tamo gore,tako kažu,ja nešto ne verujem u to.

такав закључак се намеће ретардима

.
 
Ova tema nema veze sa verom ili neverom u "nešto"... već za potrebom da stvorimo svog imaginarnog prijatelja i da slepo verujemo i sledimo njegovu reč....ne dovodeći u pitanje njenu ispravnost.

Da li ima opravdanja za verske ili svetske ratove?
Da li je zločinac onaj koji ubija u ime Boga?
Da li je ubica onaj koji se brani?
Da li je lopov onaj koji ukrade u da bi jeo?
Da li je nečiji zločin,ili greh,počinjen u ime Boga manji?

Nameće se zaključak da je Bog najveći zločinac..:(

Ипак се више намеће закључак да си се ти потпуно посвађала и са логиком и са самом собом.

Прво си навела да :tema nema veze sa verom ili neverom u "nešto".

Затим си навела:
za potrebom da stvorimo svog imaginarnog prijatelja i da slepo verujemo

А затим закључила: Nameće se zaključak da je Bog najveći zločinac.

ДаклеМ, прво си се, за сваки случај, оградила тврдњом да ова тема нема везе са вером или невером... затим си објаснила свој став а то је да по твом разумевању Бог не постоји (Боже ми опрости) већ да је Господа створио ЧОВЕК као свог имагинарног пријатеља коме слепо верује - а затим си из потпуно нетачних премиса извукла неразуман закључак а тај је да је "Бог највећи злочинац".

Нема много здравог разума у оваквом закључивању. Наводиш мане човека као несавршеног бића е да би оптужила Бога. Свашта од тебе.
 
Gospode,ovi izvrnuse temu naopako!:eek:

Ova tema nema veze sa verom ili neverom u "nešto"... već za potrebom da stvorimo svog imaginarnog prijatelja i da slepo verujemo i sledimo njegovu reč....ne dovodeći u pitanje njenu ispravnost.

Podseti me sad na dusevne bolesnike sa tim "imaginarnim prijateljem". :)

Da li ima opravdanja za verske ili svetske ratove?

To je pojam sirokog shvatanja i znacenja. Ali u pitanju : Da li nam Bog daje za pravo da ratujemo? odgovor ne NE.
Da li je zločinac onaj koji ubija u ime Boga?

Svakako.
Da li je ubica onaj koji se brani?

Ne.
Da li je lopov onaj koji ukrade u da bi jeo?

Ne,nije lopov.
Da li je nečiji zločin,ili greh,počinjen u ime Boga manji?

Svakako da ne.
Nameće se zaključak da je Bog najveći zločinac..:(

Po savremenim shvatanjima,cini se da DA.Bog je mnogima kriv za sve nepravde u svetu,pa se sve vise i vise ljudi okrece ateizmu. A sve zbog toga sto ne kapiraju da je religija samo sredstvo kojim se lakse dolazi da dusevnog obrazovanja.Da ne palamudim.
Vera nam pomaze da lakse sazrimo.:bye:
 
Ипак се више намеће закључак да си се ти потпуно посвађала и са логиком и са самом собом.

Прво си навела да :tema nema veze sa verom ili neverom u "nešto".

Затим си навела:
za potrebom da stvorimo svog imaginarnog prijatelja i da slepo verujemo

А затим закључила: Nameće se zaključak da je Bog najveći zločinac.

ДаклеМ, прво си се, за сваки случај, оградила тврдњом да ова тема нема везе са вером или невером... затим си објаснила свој став а то је да по твом разумевању Бог не постоји (Боже ми опрости) већ да је Господа створио ЧОВЕК као свог имагинарног пријатеља коме слепо верује - а затим си из потпуно нетачних премиса извукла неразуман закључак а тај је да је "Бог највећи злочинац".

Нема много здравог разума у оваквом закључивању. Наводиш мане човека као несавршеног бића е да би оптужила Бога. Свашта од тебе.

Ovo da sam posvađana sa samom sobom je tačno,jer ne znam u šta verujem i da li verujem.
Na ovom pdf-u ima više verzija Boga,pa se i međusobno koljete čiji je bolji...svako ima nešto u šta veruje...po mom mišljenju,ako ga ima,samo je jedan.
Ako verujem,mogu da grešim,da se pokajem i biće mi oprošteno...ako ne verujem,nema mesta greškama....sama nevera je dovoljna da greška bude samo moja,nemam kome da je svalim...
Ja verujem u slobodnu volju,ne opravdavam svoje greške Božjom voljom...
Većina fanatičnih vernika sve to radi, u skladu sa Božjom voljom...nema mesta preispitivanju da li je to ispravno,ili ne.
Nije mi jasno da li Bog stvorio čoveka kao nesavršeno biće...ili je čovek stvorio Boga,iluziju koja će ga voditi...s tim što pravi vernici žive po nekim Božjim zakonima,fanatici u svemu zastranjuju...pa i u svojim dokazima naklonosti,odatle potiču ona pitanja....nisu tu u pitanju mane čoveka,već ono što ga pokreće da ubija i ratuje protiv nevernika i svega što nema veze sa njegovim Bogom...
Neko jeste kriv...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ovo da sam posvađana sa samom sobom je tačno,jer ne znam u šta verujem i da li verujem.
Na ovom pdf-u ima više verzija Boga,pa se i međusobno koljete čiji je bolji...svako ima nešto u šta veruje...po mom mišljenju,ako ga ima,samo je jedan.
Ako verujem,mogu da grešim,da se pokajem i biće mi oprošteno...ako ne verujem,nema mesta greškama....sama nevera je dovoljna da greška bude samo moja,nemam kome da je svalim...
Ja verujem u slobodnu volju,ne opravdavam svoje greške Božjom voljom...
Većina fanatičnih vernika sve to radi, u skladu sa Božjom voljom...nema mesta preispitivanju da li je to ispravno,ili ne.
Nije mi jasno da li Bog stvorio čoveka kao nesavršeno biće...ili je čovek stvorio Boga,iluziju koja će ga voditi...s tim što pravi vernici žive po nekim Božjim zakonima,fanatici u svemu zastranjuju...pa i u svojim dokazima naklonosti,odatle potiču ona pitanja....nisu tu u pitanju mane čoveka,već ono što ga pokreće da ubija i ratuje protiv nevernika i svega što nema veze sa njegovim Bogom...
Neko jeste kriv...

Jel znas kako je nastala religija?

Stvorili su je ljudi jer su se plasili smrti i verovali su i zagrobni zivot. Iz toga je proizislo sve.
 
Da li ima opravdanja za verske ili svetske ratove?

Nema
Da li je zločinac onaj koji ubija u ime Boga?

Jeste
Da li je ubica onaj koji se brani?

Jeste(ali ako je u samoodbrani tu se već uzimaju u pogled druge okolnosi)
Da li je lopov onaj koji ukrade u da bi jeo?

Da bi jeo...nije.

Da li je nečiji zločin,ili greh,počinjen u ime Boga manji?

Nije
Nameće se zaključak da je Bog najveći zločinac..:(

Po svemu gore navedenom da.
 
Poslednja izmena:
Ova tema nema veze sa verom ili neverom u "nešto"... već za potrebom da stvorimo svog imaginarnog prijatelja i da slepo verujemo i sledimo njegovu reč....ne dovodeći u pitanje njenu ispravnost.

Da li ima opravdanja za verske ili svetske ratove?
da, zlato nakit teritorije, bogatstva
Da li je zločinac onaj koji ubija u ime Boga?
ne, jer bog će mu oprostiti
Da li je ubica onaj koji se brani?
ne (bar tako zakon kaže)
Da li je lopov onaj koji ukrade u da bi jeo?
zakonski gledano nije
Da li je nečiji zločin,ili greh,počinjen u ime Boga manji?
sve što je počinjeno u ime boga nije zločin i greh

Nameće se zaključak da je Bog najveći zločinac..:(
ne bi se složio, jer da jeste već bi bio u hagu,
ili bi možda živeo u južnoj americi
:mrgreen:

jecoooooooo :cmok2:
 

Back
Top