Ramena

Poruka
43
pozdrav svima !

Imam 16 godina i treniram fudbal. Visok sam 190 cm i 83 kg.

hteo bih da prosirim ramena... jer na moju visinu uska ramena ne idu... :sad2: zato ako znate neke vezbe ostavite ih ovde ;)ili kako da ih rasirim na najprostiji nacin...
Hvala.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav i tebi :)
Ako uzmes malo vremena i prelistas podforum Rekreacija (da ne spomenem prelistas STARE teme) pronaci ces veoma zanimljive informacije koje ti mogu pomoci - informacije koje vrede zlata.
Takodje, videces da nisi jedini koji ima 16 godina i postavlja pitanje o prosirenju ramena na forumu.

Mogu ti dati vezbe za ramena (cak sta vise, mozes gledati i na youtube) ali one ti nece mnogo doprineti ako ramena vezbas u CELINI sa grudima, ledjima (pogotovo trapez) i rukama. Veoma je vazno da se zna da je rame "VEZA" izmedju grudi i ledja. I veoma je bitno da se vezbaju u CELINI i u skladu sa njima. Ne kazem da bi u jednom treningu trebao da radis sve te misicne grupe, nego da ne zapostavis grudi, ledja i ruke. Jedino kombinacijom tim vezbama mozes dobiti zeljenu "sirinu". Ljudi koji rade SAMO ramena, nailaze na razocarenje. Zasto? Jer je nas organizam jedan SISTEM i da bi normalno funkcionisao potrebno je da se koriste vise misica. Cinjenica je da kad, beres jagode, jabuke, visnje, trcis, plivas ti pokreces VISE misica - ne jedan.
 
Poslednja izmena:

Back
Top