Ruski beli mačići
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Ruski beli mačići

Početnik
    Učlanjen
    08.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Ruski beli mačići

Primam rezervacije za ruske bele mačiće /dečak i devojčica/ rodjene 10.maja.Cena je 120 evra, sa rodovnikom + 20 evra.Info.na 0šest0/3000-378

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

Podrazumevano Re: Ruski beli mačići

svejedno,sta god da su,mnogo su lepi

Početnik
    Učlanjen
    08.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Kada sam postavljala ovaj oglas, dvoumila sam se da li da napišem podatke o roditeljima jer kada su u pitanju ruski beli mačići uvek dodje do diskusije i ja ću svima koji su zainteresovani objasniti otkud ,,belci,, kod ruskih plavih roditelja.Ali kada se nadju zlonamerni pojedinci koji su rusku plavu mačku videli samo na slikama i daju sebi za pravo da tvrde kako je sve ono što je njima nepoznato prevara, onda je to stvarno žalosno.
    Otac mačića je Sergej Tica rodovnik FS VAR 01PET ŠEST/2008

Majka je CS GIGA LARA FIFe rodovnik FDB RX 2983

Prvobitne ruske plave mačke su imale robusniju gradju tela.Da bi dobili elegantniju gradju tela odgajivači su ih parili sa sijamskim i orijentalnim mačkama a da bi dobili zelenu boju očiju parili su ih sa Skandinavskim mačkama.Današnji izgled ruske plave mačke nastao je upravo zahvaljujući tom ukrštanju.Zašto se u leglu pojavi belo mače ili tačnije,,rusko plavo mače sa pointom.,, kako će da piše u rodovniku,je igra genetike.Kada oba roditelja imaju recesivan gen za ovu pojavu ona se i ispolji.Kada sam Laru parila sa drugim mačkom koji nije imao recesivan gen nije bilo belih mačića.Ova pojava je dešava i u pojedinim odgajivačnicama ali pošto to nije nešto čime će odgajivač da se ,,diči ,,oni to ne pokazuju/da ne bi došli u neprijatnu situaciju da ih prozivaju kako im mačke nisu čistokrvne/ izuzev retkih odgajivača kao od koga sam ja kupila mace /poznati i prvi odgajivač kod nas - Giga/ i još jedan odgajivač u Zagrebu, što se tiče naših prostora i okruženja.
    Ovi mačići nisu priznati od strane asocijacvije FIFe a Asocijacija TICA ih priznaje i za njih izdaje rodovnik u kome piše ,,ruska plava maca sa pointom,,Za ove mačići iako liče na sijamske ne može se reći da su sijamski jer su im roditelji dede,pradede čukundede... ruske plave mačke.Oni dobijaju rodovnik ali ne mogu da idu u uzgoj jer nisu u standardu. Što se tiče karaktera i temperamenta ovih maca nema nikakve razlike izmedju plavih i belih.Kada me neko pita kakve su ruske plave mace po karakteru ,temperamentu, ja im odgovorim da su sve ono što su pročitali ,čuli i još mnogo više. Ako nekoga još nešto interesuje u vezi ovih predivnih mačića može slobodno da pita i ja ću mu dgovoriti.

Početnik
    Učlanjen
    08.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ne znam zašto se fotografije u prethodnom postu nisu otvorilePokušaću da stavim par slikica roditelja
    Tata Sergej

Mama Lara

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Bilo bi lepo da skenirate ili fotografisete da vidimo ovde prijavu legla (u punoj formi) i rodovnike majke i oca macica,cisto informativno....ruska plava macka sa pointom...i rodovnicima validnim

Početnik
    Učlanjen
    08.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Slobodan je još jedan beli dečak
    Za sve informacije u vezi validnosti rodovnika roditelja i mačića možete da kontaktirate udruženje Felis Serbica member of TICA .Za dodatne informacije možete da kontaktirate i prvog odgajivača ruskih plavih maca kod nas,Gigu u istoimenoj odgajivačnici gde se povremeno dobiju ,,beli,,mačići i za koje odgajivač izdaje rodovnike istog društva.

nesha t. nije na forumu
    vam kaže da budete dobri prema ljudima koji vas okružuju, na netu, a i u životu
    Veoma poznat nesha t. (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Bez ulaženja u to da li su to stvarno ruski beli mačići ili ne moram generalno da vas obavestim da oglasi služe tome da tu prodavac ostavi svoje podatke, zainteresovani uspostave kontakt, i dalje provere su na njima. Oglasi ne služe za prepucavanja tipa ''to je falš roba'', ''skupo je'' i slično. Pošto ovu temu koristite upravo za to ista će biti zatvorena.
    Ovlašćeni moderator će odlučiti o eventualnom brisanju pojedinih postova ako bude ocenio da je to potrebno.

Slične teme

1. ....macici...
    Autor mina21bg u forumu Poklanjam
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 28.01.2009., 11:35

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •