Emisija na kanalu History o 21.12.2012.
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 60

Tema: Emisija na kanalu History o 21.12.2012.

Domaćin HYPE (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    156

Podrazumevano Emisija na kanalu History o 21.12.2012.

Danas sam na kanalu History (ne Viasat History nego samo History) gledao emisiju o 21.12.2012. i dogadjajima koji se vezuju za taj datum, i pricali su kako mnoge religije bas taj datum povezuju sa nekim velikim dogadjajem a ne samo Maje (prica se i o njihovom preciznom kalendaru). U svakom slucaju, da ne smaram previse, proverio sam u tv rasporedu i emisija se zove "Desifrovanje Proslosti" i ponovo ce biti prikazana danas u 16:40 i u 19:10. E sad da li ce biti ta ista epizoda ili neka druga ne znam, u svakom slucaju pogledajte, i nadam se da ce biti ponova ta epizoda pa da konacno zacute svi oni koji ne veruju u ovaj datum
    Le donne sono il bacio di una sera,
    il profumo della primavera...

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Emisija na kanalu History o 21.12.2012.

Citat Original postavio HYPE Pogledaj poruku
    Danas sam na kanalu History (ne Viasat History nego samo History) gledao emisiju o 21.12.2012. i dogadjajima koji se vezuju za taj datum, i pricali su kako mnoge religije bas taj datum povezuju sa nekim velikim dogadjajem a ne samo Maje (prica se i o njihovom preciznom kalendaru). U svakom slucaju, da ne smaram previse, proverio sam u tv rasporedu i emisija se zove "Desifrovanje Proslosti" i ponovo ce biti prikazana danas u 16:40 i u 19:10. E sad da li ce biti ta ista epizoda ili neka druga ne znam, u svakom slucaju pogledajte, i nadam se da ce biti ponova ta epizoda pa da konacno zacute svi oni koji ne veruju u ovaj datum
    neam history kanal...neam kablovsku ni digi tv...
    ...zato...aj prepričaj šta će tad da se desi, kako oni kažu...?

Iskusan Verbal_Kint (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    134

Evo, nađoh na tubetu:

https://www.youtube.com/watch?v=nYZtMwIPb4c

Je l' to to? Ću da odgledam.

Kako god, samo mi koji ne verujemo u dumzdej scenario ćemo imati priliku da likujemo 21.12.2012. Ako smaka ne bude, zato što ćemo biti u pravu, ako smaka bude, zato što vi nećete moći. Vi ste kao Triger iz Mućki, kad se kladi u smak sveta.
    Poslednji put ažurirao/la Verbal_Kint : 13.06.2009. u 20:39
    PLEASE, REVOLUTION.

Domaćin HYPE (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    156

Citat Original postavio Verbal_Kint Pogledaj poruku
    Evo, nađoh na tubetu:

https://www.youtube.com/watch?v=nYZtMwIPb4c

Je l' to to? Ću da odgledam.

Kako god, samo mi koji ne verujemo u dumzdej scenario ćemo imati priliku da likujemo 21.12.2012. Ako smaka ne bude, zato što ćemo biti u pravu, ako smaka ne bude, zato što vi nećete moći. Vi ste kao Triger iz Mućki, kad se kladi u smak sveta.
    To je to, svaka cast za trud. To je bas epizoda koja je bila danas u 13 sati. Ova u 16:40 je isto bila o tome ali citava je bila posvecena majanskom kalendaru, a ova u 19 nije uopste o tome. A sto se tice likovanja u uvodnom postu nisam nijednom pomenuo dumzdej ili smak sveta ili bilo sta slicno, samo "veliki dogadjaj". Po nekima ce polovi da zamene mesta, po nekima ce poceti novi svetski rat, a po nekima samo ulazimo u novo, naprednije doba. Oni sto prognoziraju smak sveta, nece moci da likuju Ali zar nije fascinantno sto cemo bas mi biti prisutni kad se zavrsi ciklus od 26000 godina, mi koji zivimo u proseku oko 70 godina... Sta god da se desi (ili ne desi), jedva cekam
    Le donne sono il bacio di una sera,
    il profumo della primavera...

Zainteresovan član milisav sound (avatar)
    Učlanjen
    24.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

i nadam se da ce biti ponova ta epizoda pa da konacno zacute svi oni koji ne veruju u ovaj datum
    Da zacutimo ? Niko od nas ne trabunja o tome vise od vas koji proricete buducnost propovedajuci o tom datumu . Ne veujemo u taj datum ? Ja apsolutno verujem u taj datum,bas kao sto verujem u svaki drugi u kalendaru . Znas li zasto ? Zato sto taj datum i JESTE bas kao i bilo koji drugi u kalendaru. Ne verujem recimo u 31. februar , ili u 35. maj , ali u 21.12.2012. apsolutno verujem . Tebi je ocigledno potrebno samo gledanje neke emisije da bi se cvrsto uverio u nesto , pa mislis ako bude reprize da je i mi pogledamo i "progledamo" .

Zainteresovan član milisav sound (avatar)
    Učlanjen
    24.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Po nekima ce polovi da zamene mesta, po nekima ce poceti novi svetski rat, a po nekima samo ulazimo u novo, naprednije doba.
    Po nekima sirene se suncaju na Marsu, po nekima je dovoljno da zamislis BMW M5 i svemir ce ti ga stvoriti, po nekima se u trezoru nacionalne banke Srbije cuva kljuc za aktiviranje najmocnijeg oruzja na planeti,po nekima "tegla dzema manipulise dzemastim pipcima po nekakvom komunikacionom uredjaju sa displejom i cereta sa ostalim teglama univerzuma" dok ti spavas ... Jedno je sigurno - nije nam dosadno na forumu

Iskusan Verbal_Kint (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    134

Ovako:

Maje, 21.12.2012. To stoji kao datum. Ostali se povezuju s njim na krajnje čudan način.

Sve ostalo... Evo šta kažu...

1. Softver predviđen za praćenje i predviđanje stanja na berzi (Web-bot) oktriva datum 21.12.2012. kao Sudnji dan. Ne mogu da verujem da je ovo nešto na što se pozivaju... Između ostalog, rekoše da je taj program predvideo i nuklearnu katastrofu u 2008-2009. (emisija je snimana 2006.). Ako Severna Koreja vrlo brzo nešto ne učini po tom pitanju, možemo ovo da odbacimo...

2. Proročica Sibila predvidela da će Zemlja trajati x perioda od po 800 godina. x-ti period počeo oko 2000. godine. Nigde se ne pominje 2012.

3. Proročište u Delfiju. Naučnik iz ovog segmenta u pogledu predviđanja iz Delfija koristi uglavnom fraze ''keep it vague'', ''rather vague'', ''open to interpretation''. Smak se nigde i ne pominje.

4. Merlin. Prvo tvrde da je ''pravi Merlin mnogo drugačiji od Merlina u arturijanskim legendama'', a onda se pitaju da li je iopšte postojao i zaključuju da ih je postojalo više i da je Merlin zapravo titula. No, nevažno. Bitno je da se nigde ne pominje datum.

5. I ching - predviđanje na osnovu bacanja nekakvih kockica. 21.12.2012. je pročitao neki Terrence McKenna tek 90-ih godina prošlog veka.

6. Majka Shipton - tvrde da nije ni postojala, već je sva njena predviđanja zapisivao neki propali pisac, koji je jedino tako mogao da prodaje svoje knjige. Uglavnom je zapisivao opšta mesta i konkretne događaje koji su se već dogodili. Nešto kao Kremansko prorčanstvo. Nigde datuma.

7. Otkrovenje: nigde veze sa navedenim datumom. Zapravo, od vremena od kad je nastalo, ne postoji generacija ljudi koja ga nije povezivala sa svojim vremenom.

8. Lacota šamani: ples duhova. Nekakva katklizma. Nigde datuma.

9. Hopi indijanci: paukova mreža -> internet . Nigde datuma.

Uglavnom, sve je protumačeno kasnije, u svetlu događaja koji su se već desili... Dakle, na silu.

------------------------------------------------------

I oni genijalno zaključuju: sva ova predviđanja ukazuju na isti datum. Smešno. Mada ma neodoljivo podsetilo na moju omiljenu seriju ''Millennium''... i vladavinu strahom. Pretnjama pandemijama... i krajem vremena. Iako odavno znam da je 'Millennium'' genijalna serija, iz dana u dan to sve više uviđam.
    Poslednji put ažurirao/la Verbal_Kint : 13.06.2009. u 21:07
    PLEASE, REVOLUTION.

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

To je to, svaka cast za trud. To je bas epizoda koja je bila danas u 13 sati. Ova u 16:40 je isto bila o tome ali citava je bila posvecena majanskom kalendaru, a ova u 19 nije uopste o tome. A sto se tice likovanja u uvodnom postu nisam nijednom pomenuo dumzdej ili smak sveta ili bilo sta slicno, samo "veliki dogadjaj". Po nekima ce polovi da zamene mesta, po nekima ce poceti novi svetski rat, a po nekima samo ulazimo u novo, naprednije doba. Oni sto prognoziraju smak sveta, nece moci da likuju Ali zar nije fascinantno sto cemo bas mi biti prisutni kad se zavrsi ciklus od 26000 godina, mi koji zivimo u proseku oko 70 godina... Sta god da se desi (ili ne desi), jedva cekam
    ja baš nešto i ne čekam...

Ističe se
    Učlanjen
    08.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

21.02.2112 da,da

Domaćin
    Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

sto, sta fali?
    to je samo smak..ja sam ga recimo prosla vec par puta ali u snovima..prvi put sam sanjala realizaciju katastrofalnog uspeha Cerna, drugi put sam sanjala da mi se zemlja pod nogama raspada..nista strasno

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ja cu 21.12.2012 da ukradem neki motor pa cu bar lepo da
    se provozam pre nego sto riknemo svi

Iskusan M-1980 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    105

datum ukazuje na kraj jednog doba , a na pocetak drugog...kao menjanje kalendara...
    ili prelazak iz jednog sazvezdja u drugo, kako se to u drevnim kalendarima racuna, a ne na kraj sveta.

Iskusan drbob (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    92
    Reputaciona moć
    115

Citat Original postavio M-1980 Pogledaj poruku
    datum ukazuje na kraj jednog doba , a na pocetak drugog...kao menjanje kalendara...
    ili prelazak iz jednog sazvezdja u drugo, kako se to u drevnim kalendarima racuna, a ne na kraj sveta.
    Датум,погрешно протумачен,јер се ради о 2011.години,указује на промену сазвежђа,а до катаклизме ће доћи 2015.године.
    ПОМОЗИ СЕБИ ДА БИХ ТИ И ЈА ПОМОГАО.

Iskusan M-1980 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    105

Citat Original postavio drbob Pogledaj poruku
    Датум,погрешно протумачен,јер се ради о 2011.години,указује на промену сазвежђа,а до катаклизме ће доћи 2015.године.
    Pa ne...nece doci do kataklizme jer se ti kalendari ne bave kataklizmama, vec kosmickim uticajima na zetve, setve, polave...i sl. i sva predvidjana buducnosti su se odnosila na neke vrste vremenskih prognoza, a ne kraja sveta. Maje i Asteci i Inke bi onda mogle da dodju do nekih drugih datuma...kao recimo kada su ih napali konkvistadori i poklali i pokrstavali...a neka plemena su samo netragom nestala (izumrla) ...znaci da je za njih smak sveta bio odavno...

Ne vidim zasto bi se indijanska plemena Iatinske Amerike bavila sudbinom naroda i kontinenata iz neke buducnosti, a kada su oni vec odavno mrtvi??
    Poslednji put ažurirao/la M-1980 : 15.06.2009. u 00:40

Elita
    Učlanjen
    30.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

bas me zanima koje su to religije koje smak sveta vezuju za ovaj datum? nemoj samo neke sektase da nabrajas pliz. i kakve konkretno oni dokaze imaju da ce se tog dana nesto specijalno desiti, kako to neko moze da predvidi? ok, desice se poravnanje i?
    kao sto neko rece ne verujem u 31. februar, ali u 21.12. verujem i ne znam zasto da zacutim. taj deo mi je pomalo nejasan...

Primećen član
    Učlanjen
    20.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio M-1980 Pogledaj poruku
    Ne vidim zasto bi se indijanska plemena Iatinske Amerike bavila sudbinom naroda i kontinenata iz neke buducnosti, a kada su oni vec odavno mrtvi??
    Verovatno zato sto su znali da ce duse nekih od njih biti inkarnirani u tela danasnje populacije!!! A imamo i tvrdnje podosta vidovnjaka koji kazu da se u buducnost moze putovati samo do 2012.

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Swerdlow Pogledaj poruku
    Verovatno zato sto su znali da ce duse nekih od njih biti inkarnirani u tela danasnje populacije!!! A imamo i tvrdnje podosta vidovnjaka koji kazu da se u buducnost moze putovati samo do 2012.
    ....ajme...bas "podosta vidovnjaka"...i "duse nekih od njih"...careee....

Aktivan član Nikko (avatar)
    Učlanjen
    19.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio Vragana Pogledaj poruku
    ....ajme...bas "podosta vidovnjaka"...i "duse nekih od njih"...careee....
    Sta tebi nije jasno u tome devojcice? =) E moje proste dushice...

Citat Original postavio Swerdlow Pogledaj poruku
    Nikola Tesla je jedan od tih koji je izracunao da putovanje u buducnost moze da se ostvari samo do 2012.
    Poslednji put ažurirao/la Nikko : 15.06.2009. u 03:16
    All that is great, keeps away from the marketplace and from fame.

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Nikko Pogledaj poruku
    Sta tebi nije jasno u tome devojcice? =)
    a sta tebi...jest...jasno, klinjo?

Aktivan član Nikko (avatar)
    Učlanjen
    19.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio Vragana Pogledaj poruku
    a sta tebi...jest...jasno, klinjo?
    Meni je sve jasno, ali tebi nikako =) Sve informacije komplikovanije od vremenske prognoze su ti "ajme" ..
    All that is great, keeps away from the marketplace and from fame.

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Nikko Pogledaj poruku
    Meni je sve jasno, ali tebi nikako =) Sve informacije komplikovanije od vremenske prognoze su ti "ajme" ..
    e, ovo je bas bilo "komplikovano"...percepcija svijeta na nivou "pubertetlije u pokusaju"...
    umjesto sto baljezgarate ovuda bolje odite i radite nesta korisno;
    istiskajte jedan drugom bubuljice naprimjer...kaki vas vec problemi u tom uzrastu muce...

Veoma poznat Džek svih zanata (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    32
    Reputaciona moć
    317

Nikko sine crni, pozivas se na Nikolu Teslu? A negiras nauku?
    Znaci, ipak i koristis i izvrces sve kako odgovara tvojim fiks idejama.

Kako se osecas nakon priznanja nauke, a?
    Pazte sad samo kad lupi da N Tesla nije bio naucnik, samo da se izvuce..

Dobro ti je Vragana rekla, idi nadji nekog reptila tvog uzrasta i istiskivajte si cmiljkove, merite ko ima veci rep i ko duze rogove......

Sad aj mali trk meni po pivo. Za kusur kupi sebi bombonice...
    Moj Kung Fu je jači od tvog Kung Fua!

Domaćin milospv (avatar)
    Učlanjen
    14.09.2003.
    Pol
    muški
    Za nezavisnu i suverenu Republiku Srpsku!
    Reputaciona moć
    97

Citat Original postavio drbob Pogledaj poruku
    Pa da, ako ne bude 2012 biće 2015, pa ako ne bude 2015 biće 2018 i tako u nedogled.... Nema smaka sveta deco...

Aktivan član boskko (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Jedva čekam 23.12.2012. Sal će vam dupe pomeriti kad prođe taj famozni datum.

Elita
    Učlanjen
    30.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio boskko Pogledaj poruku
    Jedva čekam 23.12.2012. Sal će vam dupe pomeriti kad prođe taj famozni datum.
    ili mozda nece? neko je najavio u svetlu predvidjenih dogadjaja da cemo ostati bez interneta do kraja ove godine

Slične teme

1. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19.11.2008., 20:48
  2. POKOLJ RIBE NA KANALU
    Autor AZIL u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 02.03.2007., 21:04
  3. Chat na kanalu Filosofija PIK-a
    Autor Misanthropos u forumu Filozofija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.04.2006., 00:18
  4. Emisija o Aikido Federaciji SiCG na SOS kanalu