Гадафи изнервирао италијанске политичаре

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
РИМ – Жене у Европи присиљене су да раде мушке послове, да путују саме и спавају у хотелима у које их други сместе, рекао је либијски лидер Моамер Гадафи, који се налази у посети Риму.

Гадафи је у говору који је изазвао бурне аплаузе рекао и да су европске жене, после многих ратова протеклог века, принуђене да раде све врсте послова, јер је много мушкараца погинуло у борбама.

Гадафи сматра и да је много боље допустити женама да слободно одлуче да ли желе да раде послове који су првобитно намењени мушкарцима, као што је, рецимо, управљање возовима, пренео је Ројтерс.

Жене које су присуствовале Гадафијевом говору у Риму, међу којима је било и министарки и успешних пословних жена, с одушевљењем су поздравиле ставове либијског лидера о једнакости полова, између осталог и о праву да саме одлуче да ли ће се удати или развести.

У међувремену, блиски сарадник италијанског премијера Ђанфранко Фини, отказао је, видно изнервиран, пријем у част Гадафија, јер је либијски лидер каснио више од два сата.

http://www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/index.1.sr.html#v91118

Eto,nisu svi Arapi retrogradni što se tiče važnih životnih pitanja i slepo vezani za nazadnu religiju.
 
image.jpg


Svita od 300 ljudi

Gadafi je i ovog puta ostao dosledan sebi i svojim navikama. I prilikom
ove zvanične posete nekoj državi, uz njega je bila i njegova svita od 300 ljudi.
Italijanima je najviše pažnje privuklo šezdesetak pripadnica njegovog ličnog
obezbeđenja s crvenim beretkama,
koju su u Rimu odmah prozvali
pretorijankama, po carskoj straži u drevnom Rimu.
 
Ахаха... много је духовит тај Гадафи, свиђа ми се што увек када дође "помера памет" овим јЕвропљанима...

"Pukovnikova odora imala je i neočekivan detalj: na desnoj strani grudi,
kao pandan višestrukim odlikovanjima, bila je zakačena fotografija na
kojoj je Omar al Muhtar. Muhtar je bio senusitski imam i šeik i vođa
antiitalijanskog ustanka u Libiji,
sve dok ga trupe viceguvernera
Tripolitanije, generala Rodolfa Gracijanija, nisu uhvatile, osudile na
smrt i obesile 1931. godine.
 
"Pukovnikova odora imala je i neočekivan detalj: na desnoj strani grudi,
kao pandan višestrukim odlikovanjima, bila je zakačena fotografija na
kojoj je Omar al Muhtar. Muhtar je bio senusitski imam i šeik i vođa
antiitalijanskog ustanka u Libiji,
sve dok ga trupe viceguvernera
Tripolitanije, generala Rodolfa Gracijanija, nisu uhvatile, osudile na
smrt i obesile 1931. godine.

Ахахахаааааааааа.... ово нисам знао... па он је живи геније........:hahaha:

 
Ахахахаааааааааа.... ово нисам знао... па он је живи геније........:hahaha:


..а тек ово:

"A sve je počelo da bude teatralno pre nego što je Gadafi stupio na tlo
Italije. U sredu je javljeno da domaćin, italijanski premijer Silvio Berluskoni,
neće doći na doček jer mu se ukočio vrat.
..(:hahaha:)

Ipak, nakon izvesnog vremena Berluskoni je ipak došao i dočekao Gadafija,
odevenog u kitnjastu pukovničku uniformu, s maršalskom palicom pod
levom miškom, sveže obojene kose, koji je „nevojnički" skinuo kapu i
zagrlio se s domaćinom.

image.jpg


Ako je istina ono što piše rimska štampa, Gadafi naprosto nije hteo da
izađe iz aviona sat vremena, preteći da će se vratiti odmah u Libiju ako
Berluskoni ne dođe lično da ga dočeka
.




....

Обојица фарбају косу, ИЗГЛЕДА истом бојом :hahaha:

п.с.
Ипак је Гадафијева мало тамнија,..
 
Ахахахаааааааааа.... ово нисам знао... па он је живи геније........:hahaha:


...и још у вези те фотографије:

"Upravo ta fotografija na prsima bila je još jedan šamar Italiji,
koja se pravila da je sve rešeno pošto je Berluskoni obećao Gadafijevom
režimu pet milijardi dolara na ime odštete za kolonijalna zverstva."

:super:
 
Gadafi je inače veliki fan Josipa Broza Tita:cool:

Budući da je veoma osetljiv i sujetan kada je njegov izgled u pitanju sa sve odećom koju specijalno za njega kreiraju neka velika imena iz sveta mode i ukus mu je istančan, a jedan od dokaza je i velika kolekcija identičnih svečanih uniformi sa sve šapkama , koje je i Tito nosio:cool::)

U privatnoj mu kolekciji knjiga često dominira " Majn kampf" od Hitlera...za prema potrebi:mrgreen:

Nije iznenađujuće što baš i ne voli Italijane , budući da je Libija bila i italijanska kolonija i što ne propušta priliku da im spusti s vremena na vreme:lol:

Kako mnoge intrigira ta njegova ženska pratnja , "vojska" , kako god, ona je sastavljena od devojčica koje još sa oko 14 godina regrutuju iz boljih Libijskih porodica , da bi se vojno obučavale , zvanično, a nezvanično bile na "usluzi" uglavnom višim oficirima pa i samom njemu, Gadafiju.:cool:

Umeju da budu baš divlje i krvoločne...moja opažanja:lol:

Udaju se samo uz specijalnu Gadafijevu dozvolu i istupaju iz vojske kao što je za sve tamo i potrebna samo njegova dozvola jer u Libiji postoje samo dva zakona : Gadafijev i Alahov:lol:

Tako se služi i vojni rok...ko ode u vojsku , nema vremensko ograničenje dok ga Gadafi ne otpusti , a to može da bude i doživotno...itd...itd...inače sve ovo pišem iz prve ruke i lično videla.:cool:..a ima toga ihaj:lol:

Generalno, pozitivan lik i voli Srbe i Srbiju...da, zaboravih...sva deca mu govore srpski od malena...kao i on sam:worth::lol:
 
"Pukovnikova odora imala je i neočekivan detalj: na desnoj strani grudi,
kao pandan višestrukim odlikovanjima, bila je zakačena fotografija na
kojoj je Omar al Muhtar. Muhtar je bio senusitski imam i šeik i vođa
antiitalijanskog ustanka u Libiji,
sve dok ga trupe viceguvernera
Tripolitanije, generala Rodolfa Gracijanija, nisu uhvatile, osudile na
smrt i obesile 1931. godine.

:hahaha::hahaha: Gadafi je stvarno legenda...
 
E da, zaboravih najbitnije : kada čujem da Gaša govori o ženskim pravima odmah se setim one njegove čuvene rečenice što je napisao u svojoj " Žutoj knjizi", a glasi doslovce :

" I žene su u neku ruku ljudi "...:cool::lol::lol::lol:

Najbitnije je da je na jedan mudar nacin politicki preziveo agresiju koju je njegova zemlja dozivela od NATO pakta mislim ' 85. i da je i dalje na kormilu drzave, sto nije uspelo mnogim liderima u svetu.

Coveka docekuje po odelu a ispracas ga po njegovoj pameti, u svakom slucaju nije obrukao svoje pretke poznate po mudrosti.
 
Najbitnije je da je na jedan mudar nacin politicki preziveo agresiju koju je njegova zemlja dozivela od NATO pakta mislim ' 85. i da je i dalje na kormilu drzave, sto nije uspelo mnogim liderima u svetu.

Coveka docekuje po odelu a ispracas ga po njegovoj pameti, u svakom slucaju nije obrukao svoje pretke poznate po mudrosti.


Da , a ta njegova razrušena Rezidencija je ograđena i ne sme da se popravlja , a služi kao spomenik , odnosno čuva se kao podsetnik na to bombardovanje od strane Amerikanaca '85.god i koja god svetska delegacija , a bogme i značajniji pojedinac dođe u Libiju , prvo što mu se pokaže i što obiđe je baš ta polusrušena, bombardovana Rezidencija , gde je tom prilikom i poginula devojčica od 3 godine koju je Gadafi bio usvojio...inače ćerka njegovog visokog oficira koji je sve sa ženom-suprugom poginuo u Čadu :(

Još jedan podatak , Gadafi je bio najmlađi predsednik koji je imao samo 26 godina kada je srušio režim kralja Idriza , 1945 je godište ( ili '44. , pišem napamet ono što znam- radila sam u njegovoj Rezidenciji 2 godine ispred države Jugoslavije tadašnje), što znači da celokupnu porodicu i dobro poznajem , budući da smo se "družili" toliko vremena:cool:

I nije pohađao Akademiju u Beogradu , nego vazduhoplovnu u Sarajevu , što je tada bilo svejedno jer je sve u okviru nekadašnje JNA:cool:

Izuzetno pametan i obrazovan čovek , a ovi što ga nipodaštavaju mogu samo da mu zavide, a i meni ...čak ni da mu pljunu pod prozor ne mogu jer biti u njegovoj blizini je svakome velika čast i to ne može svako mrtvo puvalo , već tek izabrani pojedinci:cool:...da ne kažem odlikaši:lol:
 
Poslednja izmena:

Back
Top