Najskuplja krčma na Balkanu
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 129

Tema: Najskuplja krčma na Balkanu

Poznat inagadadavida (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Najskuplja krčma na Balkanu

Cujem od nekih prikana da vikendom idu u Bosnu da kupuju neke salamcuge, prasak za ves , kurtone, balone i razna cudesa.......a jos kada pri povratku sipaju benzin jefitniji za 25 kinti po litru, bog da ih vidi.......

Pa na sve to jos povracaj PDVa , sto se nekada u nemackoj zvalo popularno merverstoer - ili tako nesto.........ispada da si kupio robe dvostruko vise za pare koje bi ostavio kod Miskovica Mumije..............

Secam se, davno, kada sam bio neko vreme u Kelnu, da je neki yebeni puter poskupeo par pfeninga.......a drustvo potrosaca organizovalo bojkot........puter se ubudjao za nekoliko dana a da ga niko nije kupio .........vrlo brzo su smanjili cenu na nizu od one prve.......

Imaju li srbi mooda, i mozga da urade nesto slicno??.......da bojkotuju Miskoviceve Maxi diskonte , i da ostave svu robu da se ucrvlja kao i gazda Misko???.......ili ce , ko nomadi i dalje lutati izmedju Madjarske , Rumunije i Bosne u potrazi za jeftinijim , a nepocepanim gacama???

Iskusan strawbbery_city (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Podrazumevano Re: NAJSKUPLJA KRCMA NA BALKANU

Citat Original postavio inagadadavida Pogledaj poruku
    Cujem od nekih prikana da vikendom idu u Bosnu da kupuju neke salamcuge, prasak za ves , kurtone, balone i razna cudesa.......a jos kada pri povratku sipaju benzin jefitniji za 25 kinti po litru, bog da ih vidi.......

Pa na sve to jos povracaj PDVa , sto se nekada u nemackoj zvalo popularno merverstoer - ili tako nesto.........ispada da si kupio robe dvostruko vise za pare koje bi ostavio kod Miskovica Mumije..............

Secam se, davno, kada sam bio neko vreme u Kelnu, da je neki yebeni puter poskupeo par pfeninga.......a drustvo potrosaca organizovalo bojkot........puter se ubudjao za nekoliko dana a da ga niko nije kupio .........vrlo brzo su smanjili cenu na nizu od one prve.......

Imaju li srbi mooda, i mozga da urade nesto slicno??.......da bojkotuju Miskoviceve Maxi diskonte , i da ostave svu robu da se ucrvlja kao i gazda Misko???.......ili ce , ko nomadi i dalje lutati izmedju Madjarske , Rumunije i Bosne u potrazi za jeftinijim , a nepocepanim gacama???
    mi smo glupa nacija,**** nas misko kako hoce a mi cutimo,gomnivu motku bre pa sve rasteramo

Elita Ambasador (avatar)
    Učlanjen
    12.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    11529

Citat Original postavio strawbbery_city Pogledaj poruku
    mi smo glupa nacija,**** nas misko kako hoce a mi cutimo,gomnivu motku bre pa sve rasteramo
    Saglasan Kolega,samo,znate,da bi motka bila kako je zazvaste,potrebno je necim da se namaze,a toga nema dovoljno,izgleda !!!!
    Ja ovde ni sa kim nisam na “yebi si mater”, zato se i ti potrudi da ostane tako. !!!

Domaćin wsox (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio strawbbery_city Pogledaj poruku
    Nema sile,covjek ti kaze samo bojkot!!to pomaze vise nego sila

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1310

Mehrwertsteuer.

Svajcarci su imali (i imaju) propise kojima raznim gologuzanima zabranjuju da u cugu uvezu vise od dve kile mlecnih proizvoda, kilo mesa itd. iz Nemacke i drugih, jeftinijih, zemalja EU. Svajcarci stite svoje trziste i svoje proizvodjace, a bogami i svoju poresku kasu.

Medjutim, od kako je stisla kriza, zaredjase i Svajcarci u prve svapske samoposluge, ruku pod ruku sa zabradjenim bulama, Jugaslavenima i Siptarima.

Nije to lokalni fenomen, idimididi.
    no longer at ease here, in the old dispensation

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

@Ambasador

zar je cudno...na ovu skupocu....mislim, odakle nam? : (((

Buduća legenda C0NSIGLIERI (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

Sve je to vama vas 5. Oktobar dao
    A Mari usque ad Mare

Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Победоносцев Pogledaj poruku
    Mehrwertsteuer.

Svajcarci su imali (i imaju) propise kojima raznim gologuzanima zabranjuju da u cugu uvezu vise od dve kile mlecnih proizvoda, kilo mesa itd. iz Nemacke i drugih, jeftinijih, zemalja EU. Svajcarci stite svoje trziste i svoje proizvodjace, a bogami i svoju poresku kasu.

Medjutim, od kako je stisla kriza, zaredjase i Svajcarci u prve svapske samoposluge, ruku pod ruku sa zabradjenim bulama, Jugaslavenima i Siptarima.

nije lokalni, ali je ovde vec godinama permanentni............trcalo se po jeftinije od rumunije , preko turske, pa madjarske da bi sada spali na bosnu i crnu goru..........ebem ti filozofiju gole goozice.........

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

ko nije video te "guzve" neka dojde u bosnjak mahalu. tamo sve vrvi. jedni kupuju drugi prodaju. a da biznis ne zna za patrijotizam, dodacu da srbi kupuju, albanci prodaju. i svi srecni

Elita Ambasador (avatar)
    Učlanjen
    12.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    11529

Citat Original postavio Vragana Pogledaj poruku
    @Ambasador

zar je cudno...na ovu skupocu....mislim, odakle nam? : (((
    Pa o tome Vam i psem Kolegice,na ovu skupocu tesko je sakupiti oplemenjivac-supstancu za motke,znate !!!!
    Ja ovde ni sa kim nisam na “yebi si mater”, zato se i ti potrudi da ostane tako. !!!

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Ambasador Pogledaj poruku
    Pa o tome Vam i psem Kolegice,na ovu skupocu tesko je sakupiti oplemenjivac-supstancu za motke,znate !!!!
    no, dobro....motke u nasoj...tradiciji ionako sluze uglavnom za...sisanje...

https://www.youtube.com/watch?v=JlHxe5UTmdo
    Poslednji put ažurirao/la gost 15307 : 13.06.2009. u 00:28

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1310

Secam se pre neki mesec, pravili neka istrazivanja i pokazali da je Bgd valjda najskuplji grad na Balkanu... sve skuplje, hrana, pice, krpe, ma sve zivo, a plate valjda najnize ili tu negde.

Stvarno interesantan fenomen.
    no longer at ease here, in the old dispensation

Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Secam se pre neki mesec, pravili neka istrazivanja i pokazali da je Bgd valjda najskuplji grad na Balkanu... sve skuplje, hrana, pice, krpe, ma sve zivo, a plate valjda najnize ili tu negde.

Stvarno interesantan fenomen.

Fenomen kada imas ovcu kojoj prodajes sve duplo skuplje nego sto inace treba da kosta, se zove shishanje majmuna............ne znam kako se to socioloski naziva kada je ceo narod na nivou osisanog majmuna???
    Poslednji put ažurirao/la inagadadavida : 13.06.2009. u 01:09

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

I ja cesto idem u BiH kad obilazim familiju koja zivi na granici (u M. Zvorniku).

Cene prehrambenih proizvoda, hemije, kozmetike su mnogo povoljnije nego u Srbiji. Bela tehnika je uglavnom nesto skuplja, kompjuteri takodje.
    A najsladje je kad na sve to (osim na kafu, cigare, alkohol i benzin, jer je to akcizna roba) vratis 17% PDVa (mislim da je kod njih jos uvek 17%).
    Gorivo im je skoro poskupelo i sad je 1.5KM (sto dodje negde oko 70-75 dinara u zavisnosti od kursa dinara).

Zadnji put sam izmedju ostalog uzeo guz papir koji je u pakovanju od 24 rolne za par dinara skuplji nego pakovanje od 4 komada u Maxiju.
    Najidiotskija stvar koju sam video (prosle godine, vise nema) je bilo Mleko i to ni manje ni vise nego Imlekova Kravica. Cena onog zutog (sa A+D vitaminima 3.2%mm) je bila oko 75-80dinara, a u BiH kad se vrati PDV, sve je izlazilo oko 42-43 dinara.
    Sve da nekako i skontam u glavi. Ali nema toga ko me moze ubediti i normalno objasniti da Mleko proizvedeno u Beogradu kosta DUPLO vise u Beogradu nego to isto mleko izvezeno u drugu drzavu, sa placenim svim obavezama i transportom pride.
    Kasnije je cena nesto skocila, i sada je jeftinije, ali nije tako drasticna razlika u ceni.
    I jos milion primera da te uhvati muka od toga kako se vlast izivljava nad narodom bez ikakvog srama i stida.
    Hy everybody

Primećen član
    Učlanjen
    13.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Fenomen kada imas ovcu kojoj prodajes sve duplo skuplje nego sto inace treba da kosta, se zove shishanje majmuna............ne znam kako se to socioloski naziva kada je ceo narod na nivou osisanog majmuna???
    Dok si ti vojevao po nekim vukojebinama ,drugi su zavrsavali posao,i ti se sad pitas kao !!??>Pitaj B.Vucic mozda ti kaze!!>

Poznat old-mne (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    111

Citat Original postavio Кулиража Pogledaj poruku
    IAli nema toga ko me moze ubediti i normalno objasniti da Mleko proizvedeno u Beogradu kosta DUPLO vise u Beogradu nego to isto mleko izvezeno u drugu drzavu, sa placenim svim obavezama i transportom pride..
    Mozda se ne proizvodi u BeGe-u... Recimo Imlekova kravica za CG trziste se proizvodi u Djenovicima, opstina Herceg Novi...

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Imaju li srbi mooda, i mozga da urade nesto slicno??.......da bojkotuju Miskoviceve Maxi diskonte , i da ostave svu robu da se ucrvlja kao i gazda Misko???
    Nema se vremena od borbe da se smeni vlast i da opozicija malo dođe po svoj deo kolača.
    Mislim, osnovne stvari ne znaš!!!

Domaćin Ilinoida (avatar)
    Učlanjen
    09.10.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    85

ко о чему идидадакући о крчмама......
    Косово је срце Србије

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mehrwertsteuer.

Cuti bre,samo trebas da das ideju ovom Miskovicu i nayebasmo

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

najskuplja krcma na balkanu je takva kakva jeste jer vecina takvih kao ti za to glasa i ako im se prica od strane ovakvih kao ja gde nas sve to vodi. dok vi to ne skapirate da je tako - nema nam pomoci.
    Идите по свему свету и проповедајте Јеванђеље сваком створењу. Ко поверује и крсти се, биће спасен, а ко не поверује биће осуђен.

Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Čekaj bre Tihomire... Pa i on i ti se slažete oko iste stvari, isti je ''neprijatelj'', a ti ipak napade čoveka?

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio jomini Pogledaj poruku
    Čekaj bre Tihomire... Pa i on i ti se slažete oko iste stvari, isti je ''neprijatelj'', a ti ipak napade čoveka?
    pa vidis da nece da promeni jos tabor i glasa za opoziciju

al ipak napredujemo krenuo je da uvidja probleme u drustvu
    Идите по свему свету и проповедајте Јеванђеље сваком створењу. Ко поверује и крсти се, биће спасен, а ко не поверује биће осуђен.

Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku

Pa u svim njegovim temama je opleo po svim redom političarima..

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku

Hm,Jerry a zašto ti misliš da svako ko nešto priča i daje neko mišljenje u životu identično i postupa?...nisu svi tako jednostavni,i nije svet ni život crno-beo.

Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Za razliku od tebe Tihi.

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme