Pitanje svih pitanja
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Pitanje svih pitanja

Obećava
    Učlanjen
    19.06.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Pitanje svih pitanja

je sledece;Koliko uopste vredi ovo vase isprazno filozofiranje,potreba da pokazete da znate nesto o zivotu, o njegovom smislu, potreba da nekoga intelektualno nadjacate jacinom svojih(naucenih ili prepisanih)stavova, koliko ste spremni da te svoje stavove proverite u svom sopstvenom zivotu?Citam i ne mogu da verujem, ni ovde ljudi nisu liseni svoje sujete, da pokazu kako su eto nesto bolji od drugih,kako eto nesto vise znaju od drugih,kako imaju potrebu da nekoga nadjacaju ako ne nista drugo ono jacinom nekih svojih tzv. argumenata, a da nisu svesni da ne treba da pricaju, nego da rade, da sprovode tu svoju filozofiju u zivot,svoj sopstveni umesto da dele savete drugima.

Primećen član
    Učlanjen
    02.06.2004.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

Pa sad... Mislim da ti zasigurno ne poznajes sve ove ljude, pa da znas kako oni zive svoje zivote i da li se ponasaju onako kako ovde pisu, tako da... konstatacija je, uz duzno postovanje malo blesava.
    Savetujem ti da posetis svastaru; tek tada tvom cudjenje kraja ne bi bilo (pojavilo se pregrst veoma "visokoumnih" tema. Izmedju ostalog sam licno postavila jednu od njih ops: ops: ops: )

Pozdrav.

Obećava
    Učlanjen
    19.06.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Nema ovde nikakve konstatacije,pitanje je postavljeno,zar ne primecujes?Naravno da ne poznajem i ne zelim o nikome da sudim, ali je ovde takodje ocigledno da postoji par "mudrosera"koji su pozvani da daju odgovor na sva pitanja, koji znaju sve, pa njih i pitam. Citam koji je najomiljeniji lik ovde u forumu,pa naprosto ne mogu da verujem, koristi citave citate jedne knjige koje prepoznajem, to je prosto neverovatno pa zato i pitam koliko ste svi spremni da sve svoje stavove ovde iznesene sprovedete u zivot i delo.

Primećen član
    Učlanjen
    02.06.2004.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

Citat Original postavio time
    Nema ovde nikakve konstatacije,pitanje je postavljeno,zar ne primecujes?Naravno da ne poznajem i ne zelim o nikome da sudim, ali je ovde takodje ocigledno da postoji par "mudrosera"koji su pozvani da daju odgovor na sva pitanja, koji znaju sve, pa njih i pitam. Citam koji je najomiljeniji lik ovde u forumu,pa naprosto ne mogu da verujem, koristi citave citate jedne knjige koje prepoznajem, to je prosto neverovatno pa zato i pitam koliko ste svi spremni da sve svoje stavove ovde iznesene sprovedete u zivot i delo.
    A KO JE TA OSOBA I KOJA JE KNJIGA U PITANJU?

Ne znam za druge, ali sto se mene tice, takva sam kakva sam, kako na forumu, tako i u zivotu. Verujem da ima neiskrenih ljudi kojima je ovo neki beg iz stvarnosti, ali me takvi ljudi ne interesuju. Isto tako, sigurna sam da ima normalnih, pametnih ljudi ovde koji imaju sta da kazu i koji nisu nikakvi foliranti.

Obećava
    Učlanjen
    19.06.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

NARAVNO DA IMA JAKO PAMETNIH I PLEMENITIH LJUDI, to se da odmah primetiti ali i ovih ostalih, a sto se tice tog koji su i sta je u pitanju,prepoznati ce se oni sami, mislim da je bolje da ne kvarim "idilu". Uostalom nije me ni briga, samo sam naprosto morao da primetim, a ja licno i onako ne verujem mnogo ljudima, mislim kako govore, vec kako rade, cenim ih po delima.Toliko, nije mi bila namera da otvaram neku posebnu raspravu na ovu temu, vec se pitanje samo po sebi nametnulo, a nisam htio nikome da kvarim temu pa sam zato i reagovao ovako. Usput da se zahvalim osobi odavde sa Krstarice, koja je iskoristila moju naivnost i verovanje da su svi ljudi dobri, i to sto sam ostavio svoju pravu Email adresu u profilu,ne misleci nista lose, pa mi je poslala virus. Ne ljutim se Care!!!Zao mi samo nekih fotografija a ti nastavi i dalje ako ce ti tako biti lakse.Sazaljevam slucaj.

Aktivan član
    Učlanjen
    09.10.2003.
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano Re: Pitanje svih pitanja

je sledece;Koliko uopste vredi ovo vase isprazno filozofiranje,potreba da pokazete da znate nesto o zivotu, o njegovom smislu, potreba da nekoga intelektualno nadjacate jacinom svojih(naucenih ili prepisanih)stavova, koliko ste spremni da te svoje stavove proverite u svom sopstvenom zivotu?Citam i ne mogu da verujem, ni ovde ljudi nisu liseni svoje sujete, da pokazu kako su eto nesto bolji od drugih,kako eto nesto vise znaju od drugih,kako imaju potrebu da nekoga nadjacaju ako ne nista drugo ono jacinom nekih svojih tzv. argumenata, a da nisu svesni da ne treba da pricaju, nego da rade, da sprovode tu svoju filozofiju u zivot,svoj sopstveni umesto da dele savete drugima.
    Ja sam ovde da bih saznala nešto korisno, da bih se virtuelno družila sa forumašima, našalila sa njima ili bodrila ih. A kojim si ti povodom ovde? Nadam se da nisam jedan od tih tvojih tzv. mudrosera, ali ako i misliš tako, opet tvoj problem, ne moj. Par informacija o meni, ja sam već na jednoj temi rekla da JA NISAM FILOSOF, da sam po zanimanju nešto drugo. Želela sam da budem bar na nekom nivou da mogu da odgovorim na neka postavljena pitanja o raznim filosofima. Ako bi ti otvorio neku temu, recimo o Geteu, ja bih nabavila neku filosofsku knjigu vezanu za njega i pročitala nešto, jer ŽELIM DA SAZNAM NOVE STVARI KOJE ĆU I PRENETI DRUGIMA, a cilj mi je pre svega druženje i saznavanje.

To je vezano za citate, a sad malo o sopstvenom razmišljanju...

To što su ovde otvorene neke teme kao npr. Dijalektika foruma, ili Debatna arena, i još neke slične, na kojima ljudi polemišu, odnosno vode debatu o nečemu, nisu DEBATA NEPRIJATELJA, kako se to vama čini. To što poneko na forumu upotrebi malo jače reči, da bi oponirao nekome, ne znači da ima nešto lično protiv njega. 8)

Ističe se
    Učlanjen
    26.05.2003.
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

..mislim da su se ovde ljudi skontali...koliko toliko...neistomishljenici ce se uvek zakachiti pa makar i oko reklame za kafu...i to je super..vazno je da se polemishe...sto puta sam rekla da sam i za prozivke i za provokacije svake vrste dokle god postoji materijal i argumenti koji ne uzgrozavaju nechiju intimu i osecanja...to smatram nesposobnoshcu u komunikaciji i mislim da bi ljudi trebalo vec jednom da uoche razliku izmedju vredjanja ili provokacija i povredjivanja...ja sam za to da svako ima svoje "oruzje i shtit" pa da se vidi ko kosi a ko vodu nosi...sve ostalo je malodushno i smeshno na polju komunikacije medju ljudima a kamo li neke krupnije filozofije...

Guest

Podrazumevano

Vec sam jednom rekla ovo ali 'ajde ponovicu... Kad sa nekim ulazis u dijalog iako nemate isto misljenje ti njega ipak postujes (ovo stvarno mislim najiskrenije) i ne stavljas se ti u superiorniji polozaj u odnosu na njega. Druga je stvar kako to ljudima sa strane izgleda, mislim da forumasima koji diskutuju ovde to tako ne izgleda. Kapiramo se mi sasvim dobro.
    Da li sam nesto naucila ovde? Jesam, da nije tako ne bih bila ovde. Cak sam i nabavila jednu knjigu o kojoj je pisala jedna od forumasica... (izdavacka kuca bi trebala da joj plati za usluge marketinga )
    Da li se ponasam onako kako govorim ovde? Sta god ja da kazem na ovo to ce opet biti samo moje reci pa ne znam kako se na to pitanje moze na forumu odgovoriti. Ali, hajde da probam pa ko hoce verovace ko nece sta da se radi... DA! 8)

Ja imam pitanje za tebe : Koja je to knjiga i na koga od forumasa si mislio kada si to rekao?

Koliko ja vidim ovde se jako puno citira (i sama patim od hronicnog citatitisa ) teme su jako razlicite (mnoge su vise psiholoske i socioloske) i malo mi je nelogicno da to sve pise u samo jednoj knjizi (samo moral se kod mene na faksu izucava u okviru tri predmeta). Ali ako takva knjiga zaista postoji nije lepo da to krijes od nas (da ja batalim sve ove knjizurine i da se bacim na tu), kad je tu sve lepo sazeto. :wink: Da nije Biblija?
    Salim se, naravno.

P.S. sta je ovo od jutros svi nesto naelektrisani a sinoc bilo bas prijatno na forumu, nije da je veceras neprijatno... :?

Elita kojote (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1072

Podrazumevano IMAO BIH OVOME STA DA DODAM...

Citat Original postavio Margott
    ..mislim da su se ovde ljudi skontali...koliko toliko...neistomishljenici ce se uvek zakachiti pa makar i oko reklame za kafu...i to je super..vazno je da se polemishe...sto puta sam rekla da sam i za prozivke i za provokacije svake vrste dokle god postoji materijal i argumenti koji ne uzgrozavaju nechiju intimu i osecanja...to smatram nesposobnoshcu u komunikaciji i mislim da bi ljudi trebalo vec jednom da uoche razliku izmedju vredjanja ili provokacija i povredjivanja...ja sam za to da svako ima svoje "oruzje i shtit" pa da se vidi ko kosi a ko vodu nosi...sve ostalo je malodushno i smeshno na polju komunikacije medju ljudima a kamo li neke krupnije filozofije...
    ...Ali ne postoji nista sto bih oduzeo.
    TO JE TO.

P.S. A tebe decace ako mrzi da pises svoje tekstove, prepisuj i ti brate mili. Ako su ( skoro ) svi veliki pisci i filosofi mogli po nekoliko puta da iscitavaju i prepisuju sopstvene i tudje rukopise, zasto to i ti ne probas?
    Kako mislis da ideju ( sopstvenu ili tudju ) proveravas u bilo kakvoj praksi, ako je nisi sucelio
    sa drugom, makar jednom ( tudjom ) idejom?!
    Daj, navedi mi JEDAN svoj FILOSOFSKO - PRAKTICAN PREDLOG za prevazilazenje ovog, po tvom misljenju,
    goruceg problema!

anakin
    Guest

Podrazumevano Re: Pitanje svih pitanja

e prijatelju...ovaj forum je otisao u p.l.m..kao sto vidis...
    i pitanje je odlicno...
    sto se tice sujete i nadjacavanja, toga ima na svakom forumu....skokni samo do LJiS ili Svastare (pogotovo u skorije vreme) pa ces videti sta je sujeta...dakle, to nije tipicno samo za forum Filozofija...
    o laprdanju u prazno takodje....nikad vise ispraznih postova sa puno citata ili pukog prepisivanja iz knjiga bez blage veze sa temom....o zivotu da ne govorimo....
    tako da ti slobodno udri....kritika uglavnom rasteruje zabokrecinu...

Elita kojote (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1072

Podrazumevano POZAJMI MU SVOJU...

..."BEjZBOLNU PALiletvu", manje ce da (te) ZABOkreLIci...

Obećava
    Učlanjen
    19.06.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

...ju,ju ju... da li ste culi za onu narodnu:Na pada snijeg da prekrije brijeg, vec da zvjerad otkriju tragove... koliko buke oko nicega...a samo sam postavio pitanje! I ne treba meni da odgovarate, odgovorite sami sebi,mislim da je tu sustina da svako sebi postavi to pitanje, i sam sebi da odgovor,ne meni,niti bilo kome drugom.A mislim da se iz reakcija(pojedinaca) da videti ko je spreman da se suoci sa tim pitanjem.Sto se mene tice,nemam nameru da uopste vise polemisem na ovu temu,ja se drzim toga da je jedna jedina odluka donesena u zivotu vaznija od hiljadu misli,tako da je za mene svaka dalja rasprava bespredmetna a plus toga i nemislim da sam nesto strasno pametan,pa tako da nemam potrebu da to ni da dokazujem nesto posebno.JA SAMO PITAM.Lisen sam svakog licnog interesa.Svako dobro vam zelim.

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano Sta ko trazi

Da li ima neku vrednost?

Pa jeste, neko ovde dodaje carobni napitak svojoj sujeti.(kaze se da niko nije toliko sujetan kao filozofi)

Neko se potseti na nesto sto je zametnuo.

Dajem podrsku za kulturnije izrazavanje na forumu.

Nekome je bitno da kaze svoju "poentu" bez obzira o cemu se radilo . (Ko o cemu baba o ustipcima)

Neznam za muvanje devojaka , zar ovaj forum moze da sluzi za to?

A opet neki koriste ovo kao svoj talk show program.
    Buduca Opra ili kako god.

A to ko je najpopularniji je bespredmetno.
    Najpopularniji je onaj koga svi razumeju,
    ili na nivou Beograda Pera Lozac.

A svrhu vidi i Telekom i ISP.

Vidish ti koliko korisnih detalja.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

NARAVNO DA IMA JAKO PAMETNIH I PLEMENITIH LJUDI, to se da odmah primetiti ali i ovih ostalih, a sto se tice tog koji su i sta je u pitanju,prepoznati ce se oni sami, mislim da je bolje da ne kvarim "idilu". Uostalom nije me ni briga, samo sam naprosto morao da primetim, a ja licno i onako ne verujem mnogo ljudima, mislim kako govore, vec kako rade, cenim ih po delima.Toliko, nije mi bila namera da otvaram neku posebnu raspravu na ovu temu, vec se pitanje samo po sebi nametnulo, a nisam htio nikome da kvarim temu pa sam zato i reagovao ovako. Usput da se zahvalim osobi odavde sa Krstarice, koja je iskoristila moju naivnost i verovanje da su svi ljudi dobri, i to sto sam ostavio svoju pravu Email adresu u profilu,ne misleci nista lose, pa mi je poslala virus. Ne ljutim se Care!!!Zao mi samo nekih fotografija a ti nastavi i dalje ako ce ti tako biti lakse.Sazaljevam slucaj.

cenim ih po delima
    To je jedino pravo i ispravno merilo!

Slične teme

1. Najlegendarnija tema sa svih foruma svih vremena
    Autor Truman u forumu Zanimljivosti
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 17.01.2009., 23:32
  2. sa svih media na cd
    Autor alexa13 u forumu Multimedija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13.09.2004., 00:54
  3. Bas je pustinja bez svih vas...