Мајмунолики људи

Шта би радили?

  • битне су семенке, а текст је предугачак

  • трачао бих, иако нисам Јусеин Болт

  • попин рецепт


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

manje_zlo

Veoma poznat
Poruka
12.254
Човек је, по природи ствари, рођен осакаћен. Довољно је упоредити га са неком озбиљном животињом попут тигра, гризлија и закључити да су у биолошком смислу људи веома слаба бића. Више личимо на глупаве биволе и антилопе које гледамо на анимал планету и нешнал географику који и поред тога што их има гомила, чим предатор издвоји једног, други неће да помогну. Воде се мишљу '''до јаја колега је данас најебао, живећу до сутра''. Тако један по један редовно заврше зајебани, издвојени и у нечијим цревима. Још је бољи пример харинги које заврше десетковане од стране орки. Ипак захваљујући групи оне опстају, да се држе појединачно све до последње би завршиле у нечијим чељустима.

Колико би данашњи човек био способан да опстане када би га из ведра неба избацили у природне услове пустиње, шуме, планине, хладноће... Добар део би отишао на онај свет чим би закрчала црева јер би прогутали неку отровну травку или шишарку, они још глупљи не би ништа јели, молили би се ''светим бићима и духовима'' да их спасу и умрили би после 15ак дана у најтежим мукама и то под претпоставком да их не нападне нека зверка.

Једна ствар је оставила човека у животу, а то је удруживање. Прво у чопор, затим у племе, и на крају у народ. Висок ниво солидарности, међусобне бриге и разумевања чини човека успешним и издвојеним од осталих животиња чиме се превазилазе биолошки недостатци и инсинкти.

Данас читам резоновање форумашке ''елите и интелигенције'' о рату и деци, шта треба бранити итд. Дивим се моралној аномији у коју је добар део људи упао. Не могу се начудити да је глупост превазишла и биволову. Блентави биво макар је свестан да је глуп и да му је у крду једини спас. Њихови људски парњаци нит признају да су глупи, а плус им се је.бе за све друге. Мајмуни су светлосним годинама испред њих. Пруже један другом руку, попну се на дрво, чешу се између ногу и гађају лава каменом. Поставља се питање ко је од кога настао...

Замишљам хипотетичку ситуацију. Лав упада у твоје село или град. Поједе првог комшију и његову децу, па затим другог и трећег. Долази до врата твог првог комшије... Шта би просечан српски ''биво'' радио у тој ситуацији?

(1) ко је.бе комшију, наставио бих да гледам анимал паланет и грицкам семенке
(2) покушао бих да побегнем у суседно село, требало би да сам бржи од лава
(3) заједно са комшијама бих изударао лава лопатама по угледу на попа Бранислава
 
Poslednja izmena:
:think: animal planet = b92 :mrgreen:

:think: chuka pored sela = EU?

Убола си ова два, сигурно си имала петицу из стилских фигура. Битно је нагласити да су претпристуни фондови и бели шенген окличени у виду светих бића и духова :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
lopata%20oprawna.jpg
 
Некада је међу Србима владао велики степен солидарности, посебно по селима, ишло се на мобу - испомоћ комшијама, пријатељима, данас се тај обичај задржао међу Амишима и можда још понегде у некој забити. Модеран човек, не само Србин, је отуђен, себични егоиста који све мери новцем. Част изузетцима.

 
Ne znam, brate...ti si u velikom problemu. :think: Ti se poredi sa zivotinjama koliko hoces ali ja sebe ni moje prijatelje ne pronalazim u tvom izlaganju. I tvoj favorizovani tigar bi prosto crko da ga zakljucas u kancelariju ili cak supermarket. Njemu tamo nije mesto i ne mozes praviti takva poredjenja. Zasto ? Zato sto onda sledi "...a i ovi sa skolom...goni ih, crkli bi da ih ostavis negde u sumi...".
Da, da neki lav upadne u moje selo, ulicu ( direktor u firmu ) ja sigurno ne bih ostavio mog komsiju na cedilu.. A znam jos takvih ljudi. Istina cesto izvucemo deblji kraj...ali, bas nas briga, bar smo LJUDI ! :D
Ma nisi ti u problemu, sorry, shvatam da si samo hteo da skrenes paznju na to koliko smo se odrodili i pokvarili, ali srecom jos uvek ne svi, ako je za utehu...
 
Једна ствар је оставила човека у животу, а то је удруживање. Прво у чопор, затим у племе, и на крају у народ. Висок ниво солидарности, међусобне бриге и разумевања чини човека успешним и издвојеним од осталих животиња чиме се превазилазе биолошки недостатци и инсинкти.
/QUOTE]

Ja sam nesto citao da je ono sto razlikuje coveka od zivotinje sposobnost da razmislja, kreira, inovira i improvizuje......jednom recju, da se sluzi mozgom na nacin koji prevazilazi instiktivnu reakciju.............a ti kazes da je ono sto je coveka odvojilo od zivotinje udruzivanje u copor???..........mozda u tvom vidjenju sveta........napokon , u coporima zive i vukovi i hijene........a takvih je bilo toliko u balkanskim coporima koji su lutali ratnim zonama , da nije ni cudo sto ti je ta percepcija prihvatljivija od naucnog objasnjenja razlike coveka i zveri.........:think:
 
Једна ствар је оставила човека у животу, а то је удруживање. Прво у чопор, затим у племе, и на крају у народ. Висок ниво солидарности, међусобне бриге и разумевања чини човека успешним и издвојеним од осталих животиња чиме се превазилазе биолошки недостатци и инсинкти.
/QUOTE]

Ja sam nesto citao da je ono sto razlikuje coveka od zivotinje sposobnost da razmislja, kreira, inovira i improvizuje......jednom recju, da se sluzi mozgom na nacin koji prevazilazi instiktivnu reakciju.............a ti kazes da je ono sto je coveka odvojilo od zivotinje udruzivanje u copor???..........mozda u tvom vidjenju sveta........napokon , u coporima zive i vukovi i hijene........a takvih je bilo toliko u balkanskim coporima koji su lutali ratnim zonama , da nije ni cudo sto ti je ta percepcija prihvatljivija od naucnog objasnjenja razlike coveka i zveri.........:think:

Ниси добро читао, истакнуо сам разумевање :roll: Животиње и јесу удружене у чопоре, а човека би требало да разликује заједништво и виши ниво повезаности у оквиру групе, чопора, јата, крда, народа или како год ти је драже.
 
Poslednja izmena:
Ne znam, brate...ti si u velikom problemu. :think: Ti se poredi sa zivotinjama koliko hoces ali ja sebe ni moje prijatelje ne pronalazim u tvom izlaganju. I tvoj favorizovani tigar bi prosto crko da ga zakljucas u kancelariju ili cak supermarket. Njemu tamo nije mesto i ne mozes praviti takva poredjenja. Zasto ? Zato sto onda sledi "...a i ovi sa skolom...goni ih, crkli bi da ih ostavis negde u sumi...".
Da, da neki lav upadne u moje selo, ulicu ( direktor u firmu ) ja sigurno ne bih ostavio mog komsiju na cedilu.. A znam jos takvih ljudi. Istina cesto izvucemo deblji kraj...ali, bas nas briga, bar smo LJUDI ! :D
Ma nisi ti u problemu, sorry, shvatam da si samo hteo da skrenes paznju na to koliko smo se odrodili i pokvarili, ali srecom jos uvek ne svi, ako je za utehu...

и јел сам у проблему на крају? :mrgreen:

Нигде нисам рекао да нема нормалних људи, то што се ниси препознао може бити само похвално :ok:

Тигра заболе да улази у канцеларију, он се држи свог начина живота, а данашњи људски волови хоће да разарају оно каратктеристично људско, тј бригу за пријатеља, комшију и сународника.
 

Back
Top