Snimci Mladića dokaz o prikrivanju genocida?

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
Da li su video snimci Ratka Mladića dokaz da je Beograd sklopio sporazum sa sudijama u Haškom sudu pravde o prikrivanju dokaza za genocid u BiH? U Sarajevu smatraju da mi mogli biti…
Na više e-mail adresa širom sveta distribuirana su „dokumenta“ koji navodno pripadaju Haškom sudu, a odnose se na zaštitu tajnih arhiva Srbije, saopšteno je sinoć u Sarajevu na vanrednoj konferenciji za novinare Instituta za istraživanje zločina protiv čovečnosti i međunarodnog prava. Ukoliko se potvrdi njihova autentičnost, dokumenta bi dokazala da je jedan broj sudija Haškog suda sklopio sporazum sa bivšom Državnom zajednicom Srbije i Crne Gore (SCG) o prikrivanju dokaza o odgovornosti te države za genocid u Bosni i Hercegovini.
Dokumenta koja su stigli i na adresu Instituta za istraživanje zločina protiv čovečnosti, potvrđuju da je sklopljen sporazum između Haškog suda i SCG kojim su stenogrami Vrhovnog saveta odbrane tadašnje državne zajednice zaštićeni, tako da nisu mogli biti predočeni u sudskom procesu koji je BiH pokrenula protiv službenog Beograda.
Obnavljanje postupka pred Sudom pravde?
Bosna i Hercegovina je Srbiju i Crnu Goru optužila za kršenje međunarodnih konvencija o oružanim sukobima, zahtevajući kompenzaciju za pretrpljenu agresiju i genocid tokom proteklog rata.
Direktor Instituta dr Smail Čekić veruje da bi presuda Međunarodnog suda pravde bila potpuno drugačija da stenogrami Vrhovnog saveta odbrane nisu bili zaštićeni sporazumom između sudija Haškog suda i tadašnje SCG:
„U tom slučaju, Međunarodni sud pravde doneo bi presudu u kojoj bi konstatovao i rekao da je Srbija u svakom pogledu odgovorna za genocid.“
Čekić je najavio da će Institut i Udruženja žrtava rata zatražiti da se o tome izjasni Haški sud:
„Ukoliko se dokaže verodostojnost tih dokumenata onda se radi o međunarodnom skandalu sa nesagledivim posledicama.“

Dr Čekić je dodao da će „potvrda autentičnosti pomenutih dokumenata biti i podsticaj za obnavljanje postupka pred Međunarodnim sudom pravde“.


http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4320087,00.html?maca=ser-Blic Online-2569-xml-mrss



Snimak Mladića star najviše dve godine


Urednik političkog magazina "60 minuta" na televiziji Federacije BiH Bakir Hadžiomerović, negirao je tvrdnje iz Beograda da su svi snimci Mladića, koji su emitovani u toj emisiji, stari najmanje osam godina. "Sva negiranja i insinuacije iz Beograda su očekivani, jer šta drugo očekivati od vlasti u kojoj Mladić posljednjih 14 godina živi slobodno", izjavio je Hadžiomerović.

muje izgubile kompas
 
sta je smisao teme?

Koliko ja kapiram , smisao je , ono sto mnogi ovde odavno sumnjaju.........da Boris Tadic krije Mladica isto kao i Kostunica pre njega.............sto nije daleko od istine ,uopste........

S obzirom da je lepi Bota , dete oca mu prirodnoga LJube , i duhovnoga , Dobrice.....na bolje nije ni mogao da ispadne............

Mladica cuvaju i danas kao i ranije, maskirani sovinisti u Botinom okruzenju i nemaskirani sovinisti one "druge srbije".........svi su na istom zadatku.....da koristeci ludog dzenerala sto vise i duze odloze srbijin put u evropu..........:thumbdown:
 


Mladica cuvaju i danas kao i ranije, maskirani sovinisti u Botinom okruzenju i nemaskirani sovinisti one "druge srbije".........svi su na istom zadatku.....da koristeci ludog dzenerala sto vise i duze odloze srbijin put u evropu..........:thumbdown:

Ma ja bih sve one koji smatraju da je za Srbiju najvažnije ući u EU......POSLAO NA GOLI OTOK!:D
Šta oni misle, da će onda poteći med i mleko, da ne trebaju nikakve reforme i promene mentaliteta!?
Srbiji su važne promene, a onda je svejedno hoće li biti član EU ili neće!
 
Koliko ja kapiram , smisao je , ono sto mnogi ovde odavno sumnjaju.........da Boris Tadic krije Mladica isto kao i Kostunica pre njega.............sto nije daleko od istine ,uopste........

S obzirom da je lepi Bota , dete oca mu prirodnoga LJube , i duhovnoga , Dobrice.....na bolje nije ni mogao da ispadne............

Mladica cuvaju i danas kao i ranije, maskirani sovinisti u Botinom okruzenju i nemaskirani sovinisti one "druge srbije".........svi su na istom zadatku.....da koristeci ludog dzenerala sto vise i duze odloze srbijin put u evropu..........:thumbdown:

Da li je moguce procitati, od iole pismene osobe, ovoliku kolicinu neboluza.
Kakva Evropa? Gluposti. Odite malo dalje od mesta stanovanja i ZEMLJE i cucete sta nudi ta Evropa. Gluposti. Pre pet sati dosao iz evropske zemlje. Jad i beda. Ljudi kukaju.
Zabole me za granice bez viza. Takav zivot kao u Srbiji ne postoji u svetu. Oni sa primanjima od 1.ooo evra umiru. Strah im se uvukao u kosti-krediti, krediti, lizing, lizing...a "lepo zive". A sto se tice Mladice, pa sta ako je u Srbiji--SRBIN covek, gde bi bio?
 
Koliko ja kapiram , smisao je , ono sto mnogi ovde odavno sumnjaju.........da Boris Tadic krije Mladica isto kao i Kostunica pre njega.............sto nije daleko od istine ,uopste........

S obzirom da je lepi Bota , dete oca mu prirodnoga LJube , i duhovnoga , Dobrice.....na bolje nije ni mogao da ispadne............

Mladica cuvaju i danas kao i ranije, maskirani sovinisti u Botinom okruzenju i nemaskirani sovinisti one "druge srbije".........svi su na istom zadatku.....da koristeci ludog dzenerala sto vise i duze odloze srbijin put u evropu..........:thumbdown:

da li ti je ikad palo na pamet da iz EU ima direktno zainteresovanih za skrivanje mladica --recimo clanova nekih bivsih vlada koji su zarili i palili tada ????
 
Da li je moguce procitati, od iole pismene osobe, ovoliku kolicinu neboluza.
Kakva Evropa? Gluposti. Odite malo dalje od mesta stanovanja i ZEMLJE i cucete sta nudi ta Evropa. Gluposti. Pre pet sati dosao iz evropske zemlje. Jad i beda. Ljudi kukaju.
Zabole me za granice bez viza. Takav zivot kao u Srbiji ne postoji u svetu. Oni sa primanjima od 1.ooo evra umiru. Strah im se uvukao u kosti-krediti, krediti, lizing, lizing...a "lepo zive". A sto se tice Mladice, pa sta ako je u Srbiji--SRBIN covek, gde bi bio?


Ti si se pre par sati vratio iz EU???:hahaha::hahaha:

sleteo si svemirskim brodom na Surcin, i onda si se probudio u znoju lica svoga..:mrgreen:

Po pisaniju i tome koliko si informisan o evropi , bih rekao da si ipak najdalje otisao iz sela koliko ti sarov ima lanac..........:hahaha:
 
ne znam shta se ti baznijanci bune za mladca
mi ga bar kao fol trazimo
oni talibani se petim zilama bore protiv sudjenja ubicama tuzlanske kolone,za njih su takvi likovi heroji lol
chitava ta federacija je jedan obichan talibanski rezim radikalnog islama s kojim ce zapad kad tad morati da se obrachuna
 
Koliko ja kapiram , smisao je , ono sto mnogi ovde odavno sumnjaju.........da Boris Tadic krije Mladica isto kao i Kostunica pre njega.............sto nije daleko od istine ,uopste........

S obzirom da je lepi Bota , dete oca mu prirodnoga LJube , i duhovnoga , Dobrice.....na bolje nije ni mogao da ispadne............

Mladica cuvaju i danas kao i ranije, maskirani sovinisti u Botinom okruzenju i nemaskirani sovinisti one "druge srbije".........svi su na istom zadatku.....da koristeci ludog dzenerala sto vise i duze odloze srbijin put u evropu..........:thumbdown:


Pa sto ne pitaju baba Kuranu gde je Mladic-mozda im ona i kaze-ajde ne blesavite se i manite se corava posla.A i ****** Vas evropa.Za koji andrak nam treba?
:dontunderstand:
 
Mladic nije jedina , ali je jedna od najvecih bruka srpskog naroda u istoriji.......bilo je slicnih.......Ljotic, Nedic, pa verovatno i nekih manje poznatih budala u redovima srba, ali je ovaj magarac svojim masovnim pokoljem u Srebrenici, ubijajuci ljude po nekoliko stotna na sat ( kao da radi na normu u Matijevicevoj klanici ) .......uspeo da nasu decu koja danas idu po evropi ili zele da uce jezike po stranim koledzima gledaju kao "hitler junge " dvadeset prvog veka.........
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mladic nije jedina , ali je jedna od najvecih bruka srpskog naroda u istoriji.......bilo je slicnih.......Ljotic, Nedic, pa verovatno i nekih manje poznatih budala u redovima srba, ali je ovaj magarac svojim masovnim pokoljem u onoj yebenoj Srebrenici, ubijajuci ljude po nekoliko stotna na sat ( kao da radi na normu u Matijevicevoj klanici ) .......uspeo da nasu decu koja danas idu po evropi ili zele da uce jezike po stranim koledzima gledaju kao "hitler junge " dvadeset prvog veka.........

seme mu se zatrlo , dzukela jedna ..........:evil:

A ti to svojim ocima video-pa ti odmah da se prijavis kao svedok u hag-ovo je teska optuzba,prijavicu ovu tvoju izjavu moderatorima-morace da preduzmu bilo sta.
 
A ti to svojim ocima video-pa ti odmah da se prijavis kao svedok u hag-ovo je teska optuzba,prijavicu ovu tvoju izjavu moderatorima-morace da preduzmu bilo sta.

Pa vec je haski tribunal odavno , kao i medjunarodni sud u hagu za ratne zlocine ustanovio da je u Srebrenici bilo genocida........samo takvog...........


Nema ti tu sta dalje da razbijas glavu, u svojoj slepoj ljubavi prema suludom "dzeneralu".............da je koljac i ubica ......jeste..........dokazano, sudski......kraj.!!!
 

Pa vec je haski tribunal odavno , kao i medjunarodni sud u hagu za ratne zlocine ustanovio da je u Srebrenici bilo genocida........samo takvog...........


Nema ti tu sta dalje da razbijas glavu, u svojoj slepoj ljubavi prema suludom "dzeneralu".............da je koljac i ubica ......jeste..........dokazano, sudski......kraj.!!!

Ajde manje lupetanja. Kad je to dokazano da je Mladic odgovoran za bilo koji zlocin??
 

Pa vec je haski tribunal odavno , kao i medjunarodni sud u hagu za ratne zlocine ustanovio da je u Srebrenici bilo genocida........samo takvog...........


Nema ti tu sta dalje da razbijas glavu, u svojoj slepoj ljubavi prema suludom "dzeneralu".............da je koljac i ubica ......jeste..........dokazano, sudski......kraj.!!!

Nikog ja slepo ne volim-koji je to sud dokazao?A to sto je optuzen -evo i ja tebe optuzujem da si zajedno bio sa njim pa si mu ledja okrenuo i sad seres po njemu.-Znaci ja rekla i to je sad istina. Samo mi nije jasno ko njegovo dete ubi ili zakla-da nije on? Vrlo moguce.Samo naklapas tu bez veze sa mozgom.
 
Ajde manje lupetanja. Kad je to dokazano da je Mladic odgovoran za bilo koji zlocin??

Evo šta o tome kaže Borka Pavićević:
Kada pogledamo šta je sve bilo devedesetih godina i koji su sve ljudi prošli kroz naše razne partije, nameće se zaključak da je deo ovog koalicionog sporazuma zapravo koalicioni sporazum oduvek. Veoma često mislimo da svi ti ljudi ne idu zajedno, ali ako počnete malo da obrćete videćete da to nije sasvim tačno, da možda idu zajedno i više nego što mislimo. Stalno viču da je dosta prošlosti i da treba govoriti o budućnosti – a istovremeno ne možete da govorite o budućnosti dok je Ratko Mladić u zemlji, to su dva paralelna mentalna procesa. Naravno da je cela stvar u tome što jedno ne isključuje drugo. Ne može Kovačević bez Ratka Mladića, te pojave kontekstualno i tekstualno uslovljavaju jedna drugu. I to što građani misle da to nema nikakve veze s onim kako žive – naravno da ima veze, i ko god misli da će da preživi, ne može da preživi dok ne vidi zašto je Kovačević tu, dok jedna zajednica taj proces ne izrazgovara, odnosno dok se Ratko Mladić ne krsti imenom ratnog zločinca, ne vredi nalog policiji da se on uhapsi. Samo pogledajte izraz oni će da odrade svoj posao i ispoštovati Đinđića. To su dva izraza od kojih možete da umrete na licu mesta. Dakle, imate rečodraditi, umesto raditi ili uraditi, a osim toga, čovek se poštuje jedanput zanavek, ne može niko da se ispoštuje, pa da završimo s poštovanjem. Hajde da kažemo da je ovo genocid i da je čovek ubio 8.000 ljudi, da je odgovoran za to, pa ćemo onda lakše doći i do odgovora ko je odgovoran za takvu situaciju na univerzitetima, zašto ima korupcije. Zaustaviće se taj koloplet obrazlaganja jedne stvari drugom, jer kad to počne istog trenutka nestaje objašnjenje – e, a koliko ste vi nama ubili, mi smo vama toliko ubili, a koliko ste vi nama ubili, e, onda znači da mi možemo da uzmemo to zato što je i on uzeo to. Tako se stalno obrazlaže.


Link: http://www.pescanik.net/content/view/2777/206/
 

Back
Top