DS odustaje od Zemuna, SNS nudi radikalima 30 odsto više vlasti

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
Predsednik beogradskog odbora Demokratske stranke (DS) Dragan Đilas izjavio je danas da ta stranka u Zemunu treba da bude opozicija i da neće učestvovati u vlasti u toj opštini, niti će praviti koaliciju sa naprednjacima.


"Srpska napredna stranka je u Zemunu pobedila, možda rezultati zbog male izlaznosti nisu realni, ali su legitimni", rekao je Đilas, prilikom obilaska radova na rekonstrukciji Savske ulice.
Prema njegovim rečima, naprednjaci imaju pravo da formiraju vlast u toj opštini, a koliciju su ponudili onima koji su im najbliži po idejama.
"DS neće odstupati od svojih ideja, zarad toga da bi na nekoj beogradskoj opštini formirala vlast", rekao je Đilas, koji je i gradonačelnik Beograda.
U Beogradu je na vlasti "specifična koalicija", koja dobro funkcioniše. Đilas je rekao da su pojedini koalicioni partneri na nivou republike, bez konsultacija, izasli u javnost sa svojim stavom.
"Svako ko smatra da treba da izađe sa svojim stavom bez razgovora sa koalicionim partnerima, kandiduje sebe da na svakim sledećim izborima, izađe sam, bez Demokratske stranke", rekao je Đilas.

Naprednjaci nude radikalima 30 odsto više vlasti u Zemunu
Zamenik predsednika Srpske napredne stranke (SNS) Aleksandar Vučić izjavio je danas da će Srpska radikalna stranka (SRS), ukoliko prihvati ponudu naprednjaka za koaliciju i konstituisanje vlasti u opštini Zemun, dobiti 30 odsto veće učešće u vlasti, nego što je realno osvojila glasova.
"Uveren sam da će članstvo SRS izvršiti pritisak na, ne tako racionalno, rukovodstvo te stranke i prihvatiti našu ponudu", rekao je Vučić na konferenciji za novinare.
"Ukoliko neko kaže da je to prevara, neka prihvati ponudu, pa neka onda govori o tome", kazao je on, i dodao da je prioritet SNS-a da se vlast u Zemunu konstituiše u najskorije vreme.
Vučić očekuje da će SNS pobediti na izborima u Gračanici i Goraždevcu, koji su raspisani za 16. avgust.
"Nadamo se značajnoj relativnoj većini, ili da budemo blizu apsolutnoj većini", dodao je Vučić i još jednom ponovio stav SNS-a da su vanredni parlamentarni izbori najbolje i najjeftinije rešenje za Srbiju.
"Pozivam sve koji su na vlasti da shvate potrebe Srbije i da ih stave ispred stranačkih potreba", rekao je Vučić.


http://www.blic.rs/politika.php?id=96924

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Radikali su već duže vremena politička prošlost. A ovo sa Zemunom samo opravdava činjenicu da je Toma Nikolić nekad bio grobar. Čisto sahranjivanje. sad još samo opelo da im održi.

akop je neko politicka proslost - to ste vi demokrate

DS+sateliti na 30% podrske, LDP sa malo vecom izlaznoscu sigurno ne prelazi cenzus dok radikali u beogradu osvojise 7.6% glasova, dok u Srbiji ce im se procenat verovatno kretati od 10-12% .

Pa vi ste porazeni u Beogradu , gde 15 godina osvajate najvise glasova sta mislis tek kakav cete katastrofalan poraz da dozivite u unutrasnjosti tek?

Samim tim jasno je da ste vi zuti lagano spremni da vas srpski narod otpremi na djubriste istorije politicki, a krivicno na robiju.
 
Poslednja izmena:
akop je neko politicka proslost - to ste vi demokrate

DS na 30% podrske, LDP sa malo vecom izlaznoscu sigurno ne prelazi cenzus dok radikali u beogradu osvojise 7.6% glasova, dok u Srbiji ce im se procenat verovatno kretati od 10-12% .

Samim tim jasno je da ste vi zuti lagano spremni da vas srpski narod otpremi na djubriste istorije politicki, a krivicno na robiju.
dzabe kada SRS radi za Botu, time sto odbija svaku saradnju sa Tomom ,a do sledecih parlamentarnih izbora ko zna da li ce uopste i postojati kako su krenuli :sad2:
 
dzabe kada SRS radi za Botu, time sto odbija svaku saradnju sa Tomom ,a do sledecih parlamentarnih izbora ko zna da li ce uopste i postojati kako su krenuli :sad2:

SRS ce malo tvrditi pazar al morace da pristane na koaliciju sa SNS i DSS - naravno pod odredjenim uslovima. Ako se uortace sa Botom ili budu tvrdoglavo odbijali koaliciju proricem im politicki nestanak na narednim izborima tacnije sudbinu SPO-a , stim sto SPO moze da se slepa pomalo uz Tadica a SRS barem dok se Seselj ne vrati iz Haga nema da se uz koga slepa, sem ako ne misle da se slepaju uz Tadica i Cedu sto ce im biti gore nego da su ugasili sami stranku.

bez obzira na lose stvari i kradju mandata SRS-a od strane ovih iz SNS-a jasno je da SNS i SRS moraju zajedno .
 
akop je neko politicka proslost - to ste vi demokrate

DS na 30% podrske, LDP sa malo vecom izlaznoscu sigurno ne prelazi cenzus dok radikali u beogradu osvojise 7.6% glasova, dok u Srbiji ce im se procenat verovatno kretati od 10-12% .

Samim tim jasno je da ste vi zuti lagano spremni da vas srpski narod otpremi na djubriste istorije politicki, a krivicno na robiju.

Najpre, ja nisam glasač DS. Potom, Zemun je oduvek bio radikalski. Tu DS nije ništa izgubio jer Zemun nikad nije ni bio njihov. A što se tiče ostalh mesta ako nisio znao na lokalnim izborima u Veterniku koji je bio radikalsko uporište DS su razvalili SRS i SNS. U Vrbalu na lokalu DS su bili prvi, drugi SNS, a treći šta misliš ko? SRS? A-a, treći su bili Novi srpski program, dakle stranka Gorana Davidovića. Ubedljivo su bili jači od SRS. Dakle...
 
Како си смео да објавиш ову тему? Љутиће се Ђука ... Ма нема ништа од СНС СРС

ajd recimo da si u pravu i da SRS nece sa SNS a SNS nece sa DS

sta se desava onda ?

Pa lepo dolazi do ponovljenih izbora. I kakav ce motiv imati na tim izborima biraci i simpatizeri SRS-a ako unapred znaju da SRS nece sa SNS , a i ne moze sa DS?

U interesu je SNS-a da dodje do tih ponovljenih izbora jer ce na tim ponovljenim izborima glasaci DS i LDP zbog razocarenja izaci u jos m,anjem broju a glasaci SNS-a ce izaci + ce SNS preoteti deo biraca SRS-a koji su razocarani nemogucnosti SRS-a da na bilo koji nacin udje u vlast sa bilo kime + ovih sto nece ni izaci na biralista

Koji motiv imaju ti gradjani da izadju i da ih glasaju kad znaju da je taj glas uludo potrosen ? Pa nemaju nikakav motiv i onda na tim novim izborima vecina dosadasnjih biraca SRS-a , ce kazniti SRS tako sto ih nece glasati , tj ili ce ostati kuci na dan glasanja ili ce glasati za SNS.

U obe varijante najvecu stetu od neulaska u vlast sa DSS i SNS imace sama SRS jer ce izgubiti podrsku gradjana i nece preci cenzus i postace vanparlamentarna stranka.

To se uostalom vec desilo u nekim drugim opstinama u Srbiji kao u Vrnjackoj Banji recimo.

Ako je vama cilj da SRS dozivi sudbinu SPO-a onda samo udrite - u inat.
 
SRS ce malo tvrditi pazar al morace da pristane na koaliciju sa SNS i DSS - naravno pod odredjenim uslovima. Ako se uortace sa Botom ili budu tvrdoglavo odbijali koaliciju proricem im politicki nestanak na narednim izborima tacnije sudbinu SPO-a , stim sto SPO moze da se slepa pomalo uz Tadica a SRS barem dok se Seselj ne vrati iz Haga nema da se uz koga slepa, sem ako ne misle da se slepaju uz Tadica i Cedu sto ce im biti gore nego da su ugasili sami stranku.

bez obzira na lose stvari i kradju mandata SRS-a od strane ovih iz SNS-a jasno je da SNS i SRS moraju zajedno .

Хајде једно утуви себи у ту своју главу ... СРС и СНС нема шансе да буду у истој коалицији ... Прекини да лупашш непроверене информације
 
ajd recimo da si u pravu i da SRS nece sa SNS a SNS nece sa DS

sta se desava onda ?

Pa lepo dolazi do ponovljenih izbora. I kakav ce motiv imati na tim izborima biraci i simpatizeri SRS-a ako unapred znaju da SRS nece sa SNS , a i ne moze sa DS?

Koji motiv imaju ti gradjani da izadju i da ih glasaju kad znaju da je taj glas uludo potrosen ? Pa nemaju nikakav motiv i onda na tim novim izborima vecina dosadasnjih biraca SRS-a , ce kazniti SRS tako sto ih nece glasati , tj ili ce ostati kuci na dan glasanja ili ce glasati za SNS.

U obe varijante najvecu stetu od neulaska u vlast sa DSS i SNS imace sama SRS jer ce izgubiti podrsku gradjana i nece preci cenzus i postace vanparlamentarna stranka.

To se uostalom vec desilo u nekim drugim opstinama u Srbiji kao u Vrnjackoj Banji recimo.

Ako je vama cilj da SRS dozivi sudbinu SPO-a onda samo udrite - u inat.


Обрнуто је ... ДС сада неће са СНС .... Дакле, СНС ти је тринаесто прасе ... а ни ДСС неће са СНС ... тако да ...
 
Najpre, ja nisam glasač DS. Potom, Zemun je oduvek bio radikalski. Tu DS nije ništa izgubio jer Zemun nikad nije ni bio njihov. A što se tiče ostalh mesta ako nisio znao na lokalnim izborima u Veterniku koji je bio radikalsko uporište DS su razvalili SRS i SNS. U Vrbalu na lokalu DS su bili prvi, drugi SNS, a treći šta misliš ko? SRS? A-a, treći su bili Novi srpski program, dakle stranka Gorana Davidovića. Ubedljivo su bili jači od SRS. Dakle...

od 2000te do 2003 zemunom je vladao DS . Toliko "dobro" da zemunci vise nece da cuju za vas.

podelom SRS-a na SNS i SRS Tadiceva vlast je ugrozenija nego ikada vise do sada.

To je zato sto ne moze SNS da demonizuje kao sto je mogao to da uradi sa SRS.

SRS i SNS imaju skupa vise biraca nego sama SRS pre raspada.

Samim tim vi zuti lopovi ste ga ugasili.
 
Обрнуто је ... ДС сада неће са СНС .... Дакле, СНС ти је тринаесто прасе ... а ни ДСС неће са СНС ... тако да ...

DSS i SNS su se vec dogovorili da si ti ziv i zdrav.

U celoj prici fali samo jos SRS.

Ako SRS bude tvrdoglavo odbijala da smeni tadicev rezim koalicijom sa SNS i DSS onda ce nestati kao SPO

Seti se samo susdbine SPO-a . SPO je bio najveca opoziciona stranka 90tih - i ja sam ih glasao .

Znas kad sam prestao da ih glasam? Kad je ludi Vuk odbio da formira 1998 godine vladu sa SRS i naterao SRS da formira vlast sa SPS-om .

To je bio poslednji put da je SPO uzeo vise od 20% glasova. Nakon toga krenuo je sunovrat te partije i sada ta stranka gotovo nigde vise ne moze da predje cenzus.

E vi sto ste u SRS se sad malo zamislite pa vidite dal vam je u interesu da dozivite sudbinu SPO-a .....

Ja licno predstavljam hard core birackog tela SRS-a na svim izborima od 2003 godine do sada nikada nisam imao nedoumicu za koga da glasam. Al ako budete tvrdoglavo se inatili i odbijali da smenite Tadica zajedno sa SNS i DSS-NS onda cu prestati da glasam . I ne samo ja nego i cela moja porodica od 5 clanova. A znam i jos mnogo ovakvih kao ja.

Gadi se meni sve sto su uradili Vucic i Nikolic SRS-u al mi se jos vise gadi svaki sat i minut proveden od strane Tadica i njegovog rezima na vlasti u Srbiji.

Pa vi izaberite lepo dal su vam bitniji licni interesi, sujeta i inat, ili interesi cele drzave.
 
Ја ти кажем ... ДСС СРС и СПС се беху договорили већ за Београд, па накрају шта би... Немој Тихи да будеш толико наиван и смешан ... Прст на чело

pa odgovori ti meni na ovaj prethodni post.

da li si svestan da vas inat tera SRS u nestanak?

da li si svestan da gradjani nece da trose svoj glas na stranku koja ne moze ni sa kim na vlast?

Da SRS osvaja 40% glasova pa da gradjani akzu ajde da dodam mozda osvoje 50%.

Al sa 7% glasova i odbijanjem da idu u koalicije sa SNS-om i DSS-om , SRS moze samo da nestane.

E ako je tebi bitno da isteras inat do kraja pa cak i po cenu propasti cele stranke - onda samo napred, udri.

Inatom se nista ne postize nego radom. Ucite od Ivice Dacica. Ivica Dacic je radom kao ministar policije duplirao rezultat svoje stranke u Beogradu.

I jos kaze "mi mozemo sa svakim". Tako motivise svoje birace i clanove da izlaze na izbore jer oni znaju da glas za SPS nije bacen glas , da glasanjem za SPS u svakom slucaju dolaze u mogucnost da vrse vlast, dok sa takvim stavom koji vi sad imate vi nas birace SRS-a motivisete da na dan izbora ostanemo kuci ili glasamo za neke druge. Jer sa takvim stavom glas za SRS je bacen glas i ne moze ni na koji nacin da se iskoristi.

Srbija je u uzasno katastrofalnom stanju. Nama zivot prolazi i mi nemamo vremena da cekamo da se neko odljuti pa da krene da radi. Srbiji i Srbima je neopgodna smena aktuelnog rezima ODMAH . U suprotnom dozivece SRS sudbinu SPO-a na izborima 2000te , jer je SPO odbio da ucestvuje u DOS-u i sta se desilo? SPO je katastrofalno prosao na tim izborima. Ucite na greskama drugih mesto na sopstvenim.

TO isto treba da radi i SRS. DA udje u koaliciju sa SNS i DSS i radom dokaze da je sposobnija i bolja od SNS-a i DSS-a a ne inacenjem.
 
Poslednja izmena:

Back
Top