Ljubav i novac...

tijana.n

Zainteresovan član
Poruka
116
e, ovako.. sinocni razgovor me je naveo da otvorim ovu temu, i zanima me da li je i zasto muskarcima bitno da zaradjuju vise od svoje zene u braku ili u vezi (ako zajedno zive).... Drug mi je sinoc rekao "Ja sam musko, normalno da sam ja tu onaj koji ce svojoj porodici (zeni, deci) obezbediti sve sto im treba, a zena nek lepo stavi svoju platu u svoj dzep ili nek eventualno trosi na neke gluposti", na moje pitanje "sta ako npr ona zaradjuje vise od tebe" on je bio u fazonu "ne bi mi smetalo ali ja bih ipak morao da obezbedim sve osnovno za zivot na ovaj ili onaj nacin, jer sta sam joj ja (potpuno sam joj nepotreban) ako ona moze sama sve da finansira"......

zaista me zanima zasto je bitno da on bude taj koji ce donositi novac u kucu?!

by the way objasnjenja "to je normalno" zaista ne razumem, osim ako naravno ne objasnite detaljno kako i zasto je to normalno....
 
e, ovako.. sinocni razgovor me je naveo da otvorim ovu temu, i zanima me da li je i zasto muskarcima bitno da zaradjuju vise od svoje zene u braku ili u vezi (ako zajedno zive).... Drug mi je sinoc rekao "Ja sam musko, normalno da sam ja tu onaj koji ce svojoj porodici (zeni, deci) obezbediti sve sto im treba, a zena nek lepo stavi svoju platu u svoj dzep ili nek eventualno trosi na neke gluposti", na moje pitanje "sta ako npr ona zaradjuje vise od tebe" on je bio u fazonu "ne bi mi smetalo ali ja bih ipak morao da obezbedim sve osnovno za zivot na ovaj ili onaj nacin, jer sta sam joj ja (potpuno sam joj nepotreban) ako ona moze sama sve da finansira"......

zaista me zanima zasto je bitno da on bude taj koji ce donositi novac u kucu?!

by the way objasnjenja "to je normalno" zaista ne razumem, osim ako naravno ne objasnite detaljno kako i zasto je to normalno....
ona zarađuje više od mene...ne patim od toga...missim...gluposti bre...
 
pa...
tradicionalne uloge, na pr, zena ne radi a musko izdrzava porodicu.
e sad, kad bi takvu krajnost prevrnuli- musko koje ne radi a zena izdrzava porodicu.
meni su obe krajnosti nezamislive.
a to ko ce VISE da zaradjuje u odredjenom trenutku ne zvuci posebno bitno.
 
znaci: ako sam ja ta koja vise brine o kuci i deci imam malo vremena za karijeru, a nikom ne trebas ako mozes samo da radis 8 sati....ma kako bio sposoban....zato, on ima slobodu da se skoncentrise na karijeru....i treba da zaradjuje vise....nemam ja nista protiv tih podela na muske i zenske uloge...i ne bih volela da ganjam karijeru a da moje dete provodi vreme sa ko zna kime.....
 
e, ovako.. sinocni razgovor me je naveo da otvorim ovu temu, i zanima me da li je i zasto muskarcima bitno da zaradjuju vise od svoje zene u braku ili u vezi (ako zajedno zive).... Drug mi je sinoc rekao "Ja sam musko, normalno da sam ja tu onaj koji ce svojoj porodici (zeni, deci) obezbediti sve sto im treba, a zena nek lepo stavi svoju platu u svoj dzep ili nek eventualno trosi na neke gluposti", na moje pitanje "sta ako npr ona zaradjuje vise od tebe" on je bio u fazonu "ne bi mi smetalo ali ja bih ipak morao da obezbedim sve osnovno za zivot na ovaj ili onaj nacin, jer sta sam joj ja (potpuno sam joj nepotreban) ako ona moze sama sve da finansira"......

zaista me zanima zasto je bitno da on bude taj koji ce donositi novac u kucu?!

by the way objasnjenja "to je normalno" zaista ne razumem, osim ako naravno ne objasnite detaljno kako i zasto je to normalno....
reko ti čovek lepo al ti to ne svataš.
ne voli da bude parazit, oće se oseća korisnim, oće da bude taj koji vidi računa i koji je nekom potreban. oće da bude ko njegovi stari što su bili pravi domaćini.
onda je zadovoljan. šta tu ima čudno?

najbolje da ga žena izdržava a on da bude ispunjen. ima i toga, al to nije tema.

bitno je da donosi novac u kuću zbog toga. može i žena ako će da donosi. to ne smeta ni tvom drugu ni bilo kome, al to takođe nije tema.
 
znaci: ako sam ja ta koja vise brine o kuci i deci imam malo vremena za karijeru, a nikom ne trebas ako mozes samo da radis 8 sati....ma kako bio sposoban....zato, on ima slobodu da se skoncentrise na karijeru....i treba da zaradjuje vise....nemam ja nista protiv tih podela na muske i zenske uloge...i ne bih volela da ganjam karijeru a da moje dete provodi vreme sa ko zna kime.....

Ok, slazem se da dete ne treba da provodi vreme sa ko zna kim, ali u slucaju da ti imas vise sanse od njega da napredujes u karijeri zasto on ne bi ostao sa decom?!
 
To je znak nesigurne osobe - i u sebe i u svoj odnos sa zenom. Kao da ce da manje "musko" ako manje zaradjuje?? Glupost
Moja lepsa polovina ima dva ipo puta vecu platu od mene i to meni ne da ne smeta nego sta vise...

Treba da dobijes medalju sto ti ne smeta.. :lol:
Ako on nije dovoljno uporan, sposoban ili vredan pa iz tog razloga ima malu platu ili nema uopste-onda to vec jeste problem-ako jeste dovoljno vredan i sposoban a ima platu manju od moje-pa sta, mozes mislit, nek ima. Ne smeta naravno. A ne bih volela ni da ga izdrzavam-sta ce mi parazit, niti da on izdrzava mene- da se osecam kao parazit.
 
e, ovako.. sinocni razgovor me je naveo da otvorim ovu temu, i zanima me da li je i zasto muskarcima bitno da zaradjuju vise od svoje zene u braku ili u vezi (ako zajedno zive).... Drug mi je sinoc rekao "Ja sam musko, normalno da sam ja tu onaj koji ce svojoj porodici (zeni, deci) obezbediti sve sto im treba, a zena nek lepo stavi svoju platu u svoj dzep ili nek eventualno trosi na neke gluposti", na moje pitanje "sta ako npr ona zaradjuje vise od tebe" on je bio u fazonu "ne bi mi smetalo ali ja bih ipak morao da obezbedim sve osnovno za zivot na ovaj ili onaj nacin, jer sta sam joj ja (potpuno sam joj nepotreban) ako ona moze sama sve da finansira"......

zaista me zanima zasto je bitno da on bude taj koji ce donositi novac u kucu?!

by the way objasnjenja "to je normalno" zaista ne razumem, osim ako naravno ne objasnite detaljno kako i zasto je to normalno....

Prosta stvar.ovo je vreme patrijarhata..
znači otac kao stub porodice ..
medjutim ubi nas ovaj feminizam;)
meni nista ne bi smetalo da ima 500evra više..
E sad tu je pitanje i sloboda..
čovek je slobodan onoliko koliko je ekonomski nezavistan..
a sve ovo je za neki drugi podforum..
ovde bi mogla tema ,da li vam je draze da se heftate sa nekom koja zarađuje više:lol:
 
ne razumem sta hoces da kazes?! ja mislim da je glupost to da se on oseca nepotrebno ako ne zaradjuje vise od nje i da njegov novac sluzi za kucu, i da se pita koji sam ja faktor ako ne zaradjujem vise ?!?!?!

a temu sam postavila jer me zanimaju misljenja drugih...
aj ti ope pročitaj šta si prvi put napisala.
il si nešto preskočila, il nisi svatila šta ti je on govorio.
tamo nigde ne piše da on smatra da je niko i ništa ako ne zarađuje više od nje. ne vidim da smatra da pošto poto mora da bude taj koji više zarađuje.

kolko sam razumeo njemu je samo bitno da svojim rukama može da zaradi onoliko kolko je dovoljno da porodica ne mora da brine. a sve što je preko toga dobro je došlo i imaće ne šta da se potroši.
 
aj ti ope pročitaj šta si prvi put napisala.
il si nešto preskočila, il nisi svatila šta ti je on govorio.
tamo nigde ne piše da on smatra da je niko i ništa ako ne zarađuje više od nje. ne vidim da smatra da pošto poto mora da bude taj koji više zarađuje.

kolko sam razumeo njemu je samo bitno da svojim rukama može da zaradi onoliko kolko je dovoljno da porodica ne mora da brine. a sve što je preko toga dobro je došlo i imaće ne šta da se potroši.

e, ovako.. sinocni razgovor me je naveo da otvorim ovu temu, i zanima me da li je i zasto muskarcima bitno da zaradjuju vise od svoje zene u braku ili u vezi (ako zajedno zive).... Drug mi je sinoc rekao "Ja sam musko, normalno da sam ja tu onaj koji ce svojoj porodici (zeni, deci) obezbediti sve sto im treba, a zena nek lepo stavi svoju platu u svoj dzep ili nek eventualno trosi na neke gluposti", na moje pitanje "sta ako npr ona zaradjuje vise od tebe" on je bio u fazonu "ne bi mi smetalo ali ja bih ipak morao da obezbedim sve osnovno za zivot na ovaj ili onaj nacin, jer sta sam joj ja (potpuno sam joj nepotreban) ako ona moze sama sve da finansira"......
.

..........
 
Ok, slazem se da dete ne treba da provodi vreme sa ko zna kim, ali u slucaju da ti imas vise sanse od njega da napredujes u karijeri zasto on ne bi ostao sa decom?!

vidis, ja to ne bih mogla.....ne bih....toliko imam izrazen materinski instinkt i zelju da budem sa njim da me posao nikad ne moze toliko zainteresovati....ja hocu da mu skuvam, ja hocu da mu ispecem kolac, ja hocu da mu budem mama i da budem uz njega kad odrasta....ne znam da li razumes, ja se u toj ulozi ne osecam podredjeno, ja u njoj uzivam....i ne dam je nikom.....:lol:
 
ali ja bih ipak morao da obezbedim sve osnovno za zivot na ovaj ili onaj nacin, jer sta sam joj ja (potpuno sam joj nepotreban) ako ona moze sama sve da finansira"......
i ovo tebi znači da on tvrdi da mora da zarađuje više od nje? idi bre.

to znači ko što rekoh, da on želi da zaradi dovoljno da izdržava porodicu da bi se osećao potrebnim i da bi bio ispunjen i zadovoljan.
već je lepo rekao da mu je sasvim svejedno šta će ona raditi sa svojim parama. pa zašto onda misliš da mu je bitno da zarađuje manje od njega?

pogrešno ti to svataš. nem pojma zbog čega.
 

Back
Top