Teniski tereni
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Teniski tereni

Zainteresovan član Cyber Qrayber (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Podrazumevano Teniski tereni

Stvarno se izvinjavam ako je ova tema vetj otvorena.

E ovako. Mene zanima sta je sve potrebno za teniski teren i koliko otprilike to kosta.

Evo prostor imam, treba mi sljaka, mreza, one (kako da kazem)...stative, linije i ako treba jos nesto recite.

I obavezno recite koliko sve to otprilike kosta.

Domaćin Srlesrle (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    89

Podrazumevano Re: Teniski tereni

Iz meni nepoznatih razloga ljudi vise vole da igraju na sljaci,ali to kosta...

Dakle,ovo sto sada pricam je samo iz mog,amaterskog ugla,to ce mozda drugi znati bolje....

Ako hoces da napravis pravi,vrhunski sljakasti teren,moras da anbacis 5 tona sljake na teren! Da,da,5 tona...Nakon toga,to se sabija onim valjkovima,i to prilicno,pricao mi jedan covek proces,al' me nesto nije previse interesovalo

Onda,linije po terenu...Meni totalno neverovatno,ali rece mi jedan tip u Kragujevcu da su ga samo linije kostale neverovatnih 2.000 evra! E sad,da li je preterivao ili ne,ja to ne znam.

Dalje,problem kod sljake je sto bi trebalo da se odrzava svake godine,dakle,nova godina-nova sljaka...A to kosta...

Za mrezu mislim da stvarno nije cim,ona se lako nabavlja

Da li je isplativo? Verujem da jeste,jer sljaka u Beogradu,zavisno od delga grada i da li je "fensi" kosta izmedju 500 i 1.000 din/sat...Zimi cak i do 2.000 din ide cena.

Da ja pravim teniski teren,ili dva,nebitno,pravio bih ga od nekog betona,onako,malo finijeg,da se deca prime Tu je odrzavanje minimalno a zarada isto moze biti velika.

To je sve od mene,vise ne mogu pomoci

Aktivan član jackass (avatar)
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Mozda covek hoce da pravi samo za sebe... Bar bi ja tako radio kad bi imao kesa za teren... I da, veliki plus za beton u odnosu na sljaku... Cini mi se da se lakse odrzava, bar koliko vidim na Olimpu, nije se mnogo podloga izlizala a koriste je svakodnevno, po ceo dan...
    ARE YOU LOOKING FOR A HERO? DOHA 2008, 2009, 2010
    STRONG IS BEAUTIFUL 2013

Zainteresovan član Cyber Qrayber (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Pa da i meni je beton dobar...msm tu netrebaju ni linije samo se ofarba ali meni je samo malo glupo shto loptica malo vise odskace.

Početnik
    Učlanjen
    18.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Evo nekih info za teniske terene, Cifra je od 6000 do 20000 €, zavisi od toga koji deo ti uradiš a za koji hoćeš da platiš.
    Što se tiče betona i šljake tu je svaki komentar suvišan. Da beton valja gledali bi turnire na betonu

Aktivan član jackass (avatar)
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Hmmmm.... Vecina turnira se i igra na betonu... Ne misli se bukvalno na beton, kao izbetoniras neku povrsinu i nacrtas linije i eto teniskog terena... Misli se na terene sa tvrdim podlogama kao sto je Rebound Ace, Plexicushion i DecoTurf...

DecoTurf...

Naravno ispod svega toga je beton...
    Poslednji put ažurirao/la jackass : 18.06.2009. u 17:16
    ARE YOU LOOKING FOR A HERO? DOHA 2008, 2009, 2010
    STRONG IS BEAUTIFUL 2013

Iskusan GRIZZLY (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

@jackass
    Bravo za informaciju!
    Specijalna Jedinica Krstarice

Početnik kameleon77 (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ovo je sajt firme iz Kragujevca koja se bavi izradom sljakastih teniskih terena:

http://www.bojantenis.com/index-izg2.htm

Primećen član Master Pirate (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    36

I ja bi hteo da imam teniski teren...
    Treniram tenis vec tri godine...
    U TK Sandra se osecam kao kod kuce mogu da igram kolko ocu ali to nije to...
    Ko ima sopstveni Teniski teren taj ni ne zna koliko je srecan...
    by MP...

Nov član
    Učlanjen
    17.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Cyber Qrayber Pogledaj poruku
    Stvarno se izvinjavam ako je ova tema vetj otvorena.

E ovako. Mene zanima sta je sve potrebno za teniski teren i koliko otprilike to kosta.

Evo prostor imam, treba mi sljaka, mreza, one (kako da kazem)...stative, linije i ako treba jos nesto recite.

I obavezno recite koliko sve to otprilike kosta.
    Ja licno pravim teren i sad cu ti sve objasniti. Prvo treba nekoliko kamiona krupnog kamena da naspes (granulat 8-16) kada se to dobro nabije postoje masnie za nabijanje onda ide sitni kamen (granulat 0-8). Poslije toga to se isto tako nabije kao i prethodni kamen. Tek na to ide sljaka ide prvo veci granulat (nezz sad tacno koji granulat) a kasnije sitnija sljaka po kojoj se igra. Debljina sljake ukupno iznosi negdje oko 5 cm i da se popuni 5 cm treba ti negdje oko 20 tona sljake, mozda i vise. Otprilike ta kolicina sljake kosta negdje oko 1700-2000€. ali prije nasipanja sljake treba ubetonirati stubice za mrezu. sa svake strane ide i do pola kubika betona. kada se izradi teren onda kod postavljanja linija trebaju pojacivaci koji se dobro utiplaju u teren. ne znam jesi li kad igrao tenis pa vidio kod sastavljanja linija linije propale u zemlju. Eh da se to ne bi desilo onda idu pojacivaci linija. Stubići za mrezu, mreza, linije, prevlakaci, cistaci linija, i sva dodatna oprema kostaju jos dodatnih 500-800€. Ta bi napravio betonski teren potrebno ti je negdje oko 30 kubika betona. S obzirom da je jedan kubik 70€ onaj iz onog velikog kamiona (opet sve zavisi od proizvodjaca koliko ce ti ko naplatiti neko vise neko manje) to izadje negdje oko 2000€. POstoje travnati tereni koje je jako tesko odrzavati jer na mjestu gdje igrac najvise stoji previse se izgazi trava pa to na kraju bude samo zemlja pa se onda ne smije igrati neko vrijeme da bi trava ponovo izrasla. Postoji podloga kolor set. to je gumirana podloga nesto slicno kao tartan samo finije i mekse. To je veoma skupo. ne znam tacno koliko ali znam da je skupo. Postoji i podloga na kojoj se igra uglavnom u ovim zapadnim zemljama. to je podloga koja izgleda kao tepih, ali taj tepih ima rupice u sebi. pa onda se u te rupice u zavisnosti od boje tepiha sipa sljaka (postoji crvena, zelena, teget i svijetlo plava sljaka). Toliko od mene. Volio bih da sam ti pomogao

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •